Články k tématu: volby 2018

Kampaň byla podle Babiše založená na útocích na Zemana

27.01. 18:32

Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš pogratuloval Miloši Zemanovi ke znovuzvolení prezidentem. "Věřil jsem, že kampaň založená na útocích na něj nebude úspěšná a jsem rád, že jsem se nemýlil," uvedl na twitteru.

V Česku funguje politika strachu, tvrdí zahraniční expert

27.01. 17:53

Berlín - Vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách bude v Německu vnímáno jako potvrzení toho, že v Česku a střední Evropě stále funguje politika strachu a vzbuzování obav, je přesvědčen Milan Nič z Německé společnosti pro zahraniční politiku (DGAP).

Znovuzvolení Zemana je podle analytiků pro Česko špatné

27.01. 17:52

Praha/Bratislava - Znovuzvolení Miloše Zemana českým prezidentem nevěští pro Českou republiku nic dobrého, úřadující hlava státu rozděluje společnost. Tvrdí to prezident bratislavského Institutu pro veřejné otázky (IVO) Grigorij Mesežnikov.

reklama

Zeman poděkoval přátelům za podporu a voličům za hlasy, Babišovi dá víc času

27.01. 17:27

Praha - Prezident Miloš Zeman poděkoval svým přátelům za pomoc a podporu před prezidentskými volbami. Nebýt vás, tak jsme nevyhráli, řekl v úvodu svého vítězného projevu.

Občané se rozhodli pro stabilitu, tvrdí Filip

27.01. 17:26

Praha - Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech života, komentoval znovuzvolení Miloše Zemana na Hrad předseda komunistů Vojtěch Filip.

Zeman podle Hilšera není dobrá perspektiva

27.01. 17:13

Praha - Miloš Zeman nepředstavuje dobrou perspektivu do budoucnosti. Myslí si to lékař Marek Hilšer, který neuspěl v prvním kole prezidentských voleb a před druhým podpořil Jiřího Drahoše.

Češi si ve volbách vybrali populismus, míní tisk

27.01. 17:01

Washington/Praha - Agentury Reuters, AFP a APA referovaly v urgentních zprávách o vítězství Miloše Zemana v českých prezidentských volbách. Po volební kampani zaměřené na otázku zdvořilosti v politice a na místo České republiky v Evropě se voliči rozhodli se přidržet prezidenta Miloše Zemana,…

OBRAZEM: Volební štáb Jiřího Drahoše

27.01. 17:00

Praha - Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit. Řekl, že se nechystá odejít z veřejného života.

Drahoš pogratuloval Zemanovi k výhře

27.01. 16:38

Praha - Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit.

Fiala doufá, že Zeman bude sloužit zájmům Česka

27.01. 16:38

Praha - Předseda ODS Petr Fiala blahopřál prezidentu Miloši Zemanovi k vítězství ve volbách. Neúspěšnému kandidátovi Jiřímu Drahošovi poděkoval za korektní kampaň.

Gazdík má výsledek za čestnou prohru

27.01. 16:38

Praha - Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík poděkoval všem, kdo v prezidentských volbách hlasovali pro změnu v čele země. Uvedl to na svém twitterovém účtu.

Kulhánek doufá, že Zeman bude proevropský

27.01. 16:37

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek z výsledku voleb není příliš nadšen. Řekl to ČTK.

Volební klání bylo podle férové, míní Hamáček

27.01. 16:36

Praha - Místopředseda ČSSD a uchazeč o vedení sociálních demokratů na blížícím se sjezdu strany Jan Hamáček popřál Miloši Zemanovi hodně sil do dalšího volebního období ve funkci prezidenta.

Udělal jsem vše, aby zvítězil někdo jiný než Zeman, uvedl Horáček

27.01. 16:36

Praha - Neúspěšný kandidát z prvního kola letošních prezidentských voleb Michal Horáček uvedl, že během kampaně udělal vše pro to, aby zvítězil jiný kandidát než Miloš Zeman.

Kalouska volby zklamaly. Náprava nebude snadná a rychlá, tvrdí

27.01. 16:01

Praha - Naděje na změnu na Hradě podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska zhasla. Po sečtení 90 procent hlasů druhého kola prezidentské volby to uvedl v reakci na průběžné vítězství stávající hlavy státu Miloše Zemana.

Příznivci Zemana věří, že volby vyhraje

27.01. 15:56

Nové Veselí (Žďársko) - V restauraci U Prezidenta v Novém Veselí na Žďársku, kde chalupaří Miloš Zeman, zatím čekají na výsledek volby skalní příznivci Zemana u jediného stolu. Je mezi nimi i Bohumil Trávníček ze Strany práv občanů a Jiří Růžička.

Drahoš poděkoval voličům a hlasy

27.01. 15:55

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš poděkoval všem voličům, kteří šli k volbám. Výsledky voleb zatím nechtěl komentovat, čeká na další vývoj sčítání. Drahoš to řekl na krátké tiskové konferenci ve svém štábu v Kongresovém centru v Praze.

Předsedové KSČM a SPD volili Zemana. Drahoš mě zklamal a nemá politickou praxi, říká Fipil

26.01. 18:13

Praha/České Budějovice - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura i ve druhém kole prezidentských voleb volil současnou hlavu státu Miloše Zemana. Předseda KSČM Vojtěch Filip při hlasování uvedl, že Jiří Drahoš nemá politickou praxi, kterou bude prezident potřebovat. Například…

MANUÁL: Jak volit ve druhém kole?

26.01. 15:16

Praha - Někteří Češi před druhým kolem prezidentských voleb marně pátrají po volebních lístcích, které jim, na rozdíl od kola prvního, nepřišly do schránek. Druhé kolo prezidentských voleb má oproti tomu předchozímu mírné odlišnosti. Co je potřeba vědět, než se dnes a zítra vydáte do volebních…

Komentář: Zemanovi voliči rychle zapomínají. To, za co kritizují Havla a Drahoše, prezident sám prosazoval, jeho zákulisní hry nevidí

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 14:50, 25.01. 06:57

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ať už si o politických názorech herců myslíme cokoliv, podporovatel Jiřího Drahoše Ondřej Brzobohatý otevřel v jednom z rozhovorů zajímavou otázku. Dle jeho soudu jsou voliči Zemana většinově inteligentní lidé, ale málo informovaní. Když se nad touto myšlenkou zamyslíme…

Drahošova reakce na volební debatu? Je pěkně ostrá

24.01. 18:22

Praha - Výběr témat, o kterých v úterý večer debatovali prezidentští kandidáti v duelu televize Prima, označil jeden z účastníků Jiří Drahoš za "spíše bulvární". V debatě podle něj chyběla "prezidentská" témata důležitá pro společnost týkající se třeba zahraniční politiky nebo sociálních věcí.…

Komentář: Drahoš čelil Zemanově čtvrté cenové. Souboj agresora se slušným a umírněným profesorem?

Aktualizovali jsme 24.1.2018, 15:04, 23.01. 21:53

Komentář Miroslava Horkého – Dlouho očekávaná debata Drahoš – Zeman byla fiaskem. Dění nevládli kandidáti, ani moderátor Karel Voříšek. Nejvíc bylo slyšet neukázněné publikum, které nastolilo atmosféru čtvrté cenové, zejména šlo o Zemanovi podporovatele. Kromě výpadů na Drahoše tak byly slyšet i…

Drahoš zakončil kontaktní kampaň. V Lucerně poděkoval bývalým soupeřům

22.01. 21:08

Praha - Finalista prezidentských voleb Jiří Drahoš dnes v pražské Lucerně ukončil kontaktní část kampaně. Nyní se soustředí na televizní debaty či rozhovory s médii. V přesvědčování nerozhodnutých voličů budou v příštích dnech za něj pokračovat jeho bývalí protikandidáti Michal Horáček, Marek…

K*nda sem, Babiš tam, Miloušovi vyhrajou volby 3 miliony důchodců, spustil známý sportovec

Aktualizovali jsme 18.1.2018, 22:20, 18.01. 19:39

Praha – Český silniční cyklista Leopold König už před prvním kolem prezidentské volby veřejně vystoupil na podporu kandidáta Michala Horáčka. Poukazoval na to, jak Miloš Zeman zklamal celou řadu svých dřívějších voličů. A v podobné rétorice teď pokračuje.

reklama

Fotogalerie