Články k tématu: volby 2018

Drahoš dostal více hlasů než v poslední volbě Zeman

14.01. 16:56

Praha - Vyzyvatel prezidenta Miloše Zemana pro druhé kolo volby hlavy státu získal v prvním kole hlasování víc hlasů, než před pěti lety Zeman. Ten sice v prvním kole voleb v roce 2013 na rozdíl od Jiřího Drahoše vyhrál, ale s menším ziskem.

V pražských Bohnicích bylo přes 100 procent odevzdaných hlasů

13.01. 21:28

Praha - Výsledky za okrsek v Praze Bohnicích, který byl dnes zpracován jako poslední v ČR, ukázal 100,91 procenta odevzdaných hlasů. Počet odevzdaných hlasů tam o pět převyšoval počet vydaných obálek.

Bookmakeři dávají ve druhém kole větší šance Drahošovi

13.01. 21:12

Praha - Sázkové kanceláře před druhým kolem věří více Jiřímu Drahošovi před vítězem prvního kola Milošem Zemanem. Zeman přitom u sázkařů před prvním kolem vedl.

reklama

Průzkumy Zemana a Drahoše odhadly, podcenily Fischera i Hilšera

13.01. 20:58

Praha - Předpovědi agentur pro průzkum veřejného mínění se v prvním kole prezidentské volby strefily, pokud jde o silné postavení Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, kteří nakonec postupují do druhého kola.

Umělci druhé kolo uvítali. Většina podporuje Drahoše

13.01. 20:57

Praha - Herci, zpěváci a další umělci vítají fakt, že se uskuteční druhé kolo prezidentské volby a že kandidát Jiří Drahoš získal přes čtvrtinu voličských hlasů. Ti, kteří dlouhodobě podporují Miloše Zemana, věří v jeho vítězství i ve druhé přímé volbě hlavy státu. Mnozí by ale uvítali změnu na…

Polský tisk: Zeman zaostal, Drahoš může vyhrát

13.01. 20:47

Varšava - Výsledek Miloše Zemana "zaostal za očekáváním, (Jiří) Drahoš má šanci vyhrát", napsal dnes na svém webu polský list Gazeta Wyborcza o prvním kole prezidentských voleb v Česku.

Zeman ve volbách vyhrál, ve druhém kole se utká s Drahošem

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 20:19, 13.01. 14:04

Praha - Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Zemana v prvním kole prezidentské volby volilo 38,6 procenta hlasujících, druhý byl Drahoš s 26,6 procenta. Podporu Drahošovi ve finále voleb, které se uskuteční za 14 dní, slíbilo pět jeho…

Drahošovi stačí k výhře poloviční podpora voličů neúspěšných kandidátů, ukázala analýza

13.01. 20:14

Praha - Jiřímu Drahošovi by podle analýzy ČTK mohla stačit na vítězství ve finále prezidentských voleb jen polovina voličských hlasů, které dnes lidé dali Pavlu Fischerovi, Michalu Horáčkovi, Markovi Hilšerovi a Mirkovi Topolánkovi.

Horáček a Hilšer nabídli Drahošovi pomoc v kampani

13.01. 20:14

Praha - Postupujícího do druhého kola prezidentské volby Jiřího Drahoše přijeli do volebního štábu podpořit dosavadní soupeři Marek Hilšer a Michal Horáček. Nabídli mu pomoc při volební kampani proti Miloši Zemanovi.

Drahoš může vyhrát, tvrdí slovenská média

13.01. 20:14

Bratislava - Podle slovenských médií první kolo českých prezidentských voleb, pokud jde o dva postupující finalisty, skončilo podle očekávání. V rozhodujícím hlasování přitom není bez šance Jiří Drahoš.

OBRAZEM: Co se dělo ve volebním štábu Jiřího Drahoše?

13.01. 19:06

Praha - Účastník druhého kola prezidentských voleb Jiří Drahoš označil výsledek ve volbách za skvělý pocit. Je to podle něj ale jen postup ze skupiny do finále.

Grygar, Janda, Sommerová a další. Drahoše přišla do štábu podpořit řada osobností

13.01. 19:06

Praha - Ve volebním štábu Jiřího Drahoše panuje dobrá nálada. Podporu mu do holešovického divadla La Fabrika přišla vyjádřit řada osobností.

Expremiér Sobotka by chtěl na Hradě Drahoše

13.01. 19:05

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta.

Odboráři nepodpoří žádného z kandidátů do druhého kola

13.01. 19:05

Praha - Podle odborů první kolo prezidentských voleb nepřineslo žádné překvapení a výsledky se daly očekávat. Obě odborové centrály zvažují, že před druhým kolem vyzvou zaměstnance, aby znovu šli k volebním urnám.

V Rusku i v Číně porazil Zemana Drahoš

13.01. 19:01

Moskva/Peking - V Rusku i v Číně dostal nejvíce hlasů krajanů v prvním kole prezidentské volby bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš porazil nynějšího prezidenta Miloše Zemana zhruba o 15 procentních bodů.

Prestižní zahraniční média zhodnotila české volby. Moc dobře to nedopadlo

13.01. 19:00

Londýn/Dillí/Washington - Miloš Zeman zřejmě zaznamenal oproti očekávání slabší výsledky na českém venkově, kde obvykle jeho přímočaré názory na přistěhovalce a politickou korektnost vyvolávají souhlasné reakce. Uvedla to dnes na svém webu stanice BBC k výsledku prvního kola českých prezidentských…

Česko je roztříštěno na dva tábory, míní zahraniční expert

13.01. 18:55

Berlín - První kolo českých prezidentských voleb prokázalo existenci dvou politických a do jisté míry i společenských táborů, je přesvědčen německý analytik Kai-Olaf Lang z Nadace pro vědu a politiku (SWP).

Pro Zemana hlasovali voliči SPD, pro Drahoše pro voliči ODS, TOP 09 a Pirátů

13.01. 18:52

Praha - Pro Miloše Zemana hlasovali v prvním kole prezidentských voleb nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Jiří Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, TOP 09 a ODS.

Druhé kolo voleb bude podle odborníků tvrdé

13.01. 17:27

Praha - Souboj ve druhém kole prezidentské volby bude velmi tvrdý, zřejmě i s negativní kampaní, ale otevřený. Vyplývá to z názorů politologů oslovených ČTK.

Zeman půjde s Drahošem do předvolební debaty

13.01. 17:26

Praha - Prezident Miloš Zeman je připraven jít do televizní debaty s Jiřím Drahošem, který bude jeho soupeřem ve druhém kole prezidentských voleb. Řekl to na tiskové konferenci po sečtení téměř všech hlasů.

Okamura podpořil před druhým kolem voleb Zemana

13.01. 17:26

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura před druhým kolem prezidentských voleb znovu podpořil Miloše Zemana.

Zahraničí o volbách: Česko se může přiblížit hlavnímu proudu EU

13.01. 17:25

Praha - Všechny hlavní světové agentury dnes v urgentním zpravodajství oznámily výsledky prvního kola prezidentských voleb v České republice.

Zeman vyhrál první kolo i před pěti lety

13.01. 17:03

Praha - V první přímé volbě hlavy českého státu vybírali voliči podobně jako letos mezi devíti kandidáty, zatímco nyní se jednalo o samé muže, v roce 2013 se ucházely o funkci hlavy státu i tři ženy. Většina z uchazečů sebrala na svou podporu podpisy občanů (Jana Bobošíková, Jan Fischer, Táňa…

Zeman Hilšera překvapil. Za postup Drahoše je rád

13.01. 17:00

Praha - Kandidát Marek Hilšer je rád, že do druhého kola prezidentské volby postoupil bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Překvapilo ho, že stávající prezident Miloš Zeman nedostal o něco více hlasů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie