Články k tématu: volby 2018

Drahoš půjde se Zemanem jen do dvou debat

16.01. 20:09

Jablunkov (Frýdecko-Místecko) - Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde Miloš Zeman do televize čtyřikrát, ve dvou případech tam bude sám.

Vyhrál volby ve skutečnosti Drahoš? Ze Slovenska přišla zajímavá analýza

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 22:40, 14.01. 13:48

Bratislava - Zdá se, že ve volbách českého prezidenta jsou po prvním kole karty rozdané pro akademika Jiřího Drahoše. Napsal to dnes slovenský tisk.

Drahoš dostal více hlasů než v poslední volbě Zeman

14.01. 16:56

Praha - Vyzyvatel prezidenta Miloše Zemana pro druhé kolo volby hlavy státu získal v prvním kole hlasování víc hlasů, než před pěti lety Zeman. Ten sice v prvním kole voleb v roce 2013 na rozdíl od Jiřího Drahoše vyhrál, ale s menším ziskem.

reklama

V pražských Bohnicích bylo přes 100 procent odevzdaných hlasů

13.01. 21:28

Praha - Výsledky za okrsek v Praze Bohnicích, který byl dnes zpracován jako poslední v ČR, ukázal 100,91 procenta odevzdaných hlasů. Počet odevzdaných hlasů tam o pět převyšoval počet vydaných obálek.

Bookmakeři dávají ve druhém kole větší šance Drahošovi

13.01. 21:12

Praha - Sázkové kanceláře před druhým kolem věří více Jiřímu Drahošovi před vítězem prvního kola Milošem Zemanem. Zeman přitom u sázkařů před prvním kolem vedl.

Průzkumy Zemana a Drahoše odhadly, podcenily Fischera i Hilšera

13.01. 20:58

Praha - Předpovědi agentur pro průzkum veřejného mínění se v prvním kole prezidentské volby strefily, pokud jde o silné postavení Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, kteří nakonec postupují do druhého kola.

Umělci druhé kolo uvítali. Většina podporuje Drahoše

13.01. 20:57

Praha - Herci, zpěváci a další umělci vítají fakt, že se uskuteční druhé kolo prezidentské volby a že kandidát Jiří Drahoš získal přes čtvrtinu voličských hlasů. Ti, kteří dlouhodobě podporují Miloše Zemana, věří v jeho vítězství i ve druhé přímé volbě hlavy státu. Mnozí by ale uvítali změnu na…

Polský tisk: Zeman zaostal, Drahoš může vyhrát

13.01. 20:47

Varšava - Výsledek Miloše Zemana "zaostal za očekáváním, (Jiří) Drahoš má šanci vyhrát", napsal dnes na svém webu polský list Gazeta Wyborcza o prvním kole prezidentských voleb v Česku.

Zeman ve volbách vyhrál, ve druhém kole se utká s Drahošem

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 20:19, 13.01. 14:04

Praha - Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Zemana v prvním kole prezidentské volby volilo 38,6 procenta hlasujících, druhý byl Drahoš s 26,6 procenta. Podporu Drahošovi ve finále voleb, které se uskuteční za 14 dní, slíbilo pět jeho…

Drahošovi stačí k výhře poloviční podpora voličů neúspěšných kandidátů, ukázala analýza

13.01. 20:14

Praha - Jiřímu Drahošovi by podle analýzy ČTK mohla stačit na vítězství ve finále prezidentských voleb jen polovina voličských hlasů, které dnes lidé dali Pavlu Fischerovi, Michalu Horáčkovi, Markovi Hilšerovi a Mirkovi Topolánkovi.

Horáček a Hilšer nabídli Drahošovi pomoc v kampani

13.01. 20:14

Praha - Postupujícího do druhého kola prezidentské volby Jiřího Drahoše přijeli do volebního štábu podpořit dosavadní soupeři Marek Hilšer a Michal Horáček. Nabídli mu pomoc při volební kampani proti Miloši Zemanovi.

Drahoš může vyhrát, tvrdí slovenská média

13.01. 20:14

Bratislava - Podle slovenských médií první kolo českých prezidentských voleb, pokud jde o dva postupující finalisty, skončilo podle očekávání. V rozhodujícím hlasování přitom není bez šance Jiří Drahoš.

OBRAZEM: Co se dělo ve volebním štábu Jiřího Drahoše?

13.01. 19:06

Praha - Účastník druhého kola prezidentských voleb Jiří Drahoš označil výsledek ve volbách za skvělý pocit. Je to podle něj ale jen postup ze skupiny do finále.

Grygar, Janda, Sommerová a další. Drahoše přišla do štábu podpořit řada osobností

13.01. 19:06

Praha - Ve volebním štábu Jiřího Drahoše panuje dobrá nálada. Podporu mu do holešovického divadla La Fabrika přišla vyjádřit řada osobností.

Expremiér Sobotka by chtěl na Hradě Drahoše

13.01. 19:05

Praha - Bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) doufá, že ve druhém kole prezidentských voleb zvítězí někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Na twitteru napsal, že by v něm Česko získalo slušného, důstojného, respektovaného a energického prezidenta.

Odboráři nepodpoří žádného z kandidátů do druhého kola

13.01. 19:05

Praha - Podle odborů první kolo prezidentských voleb nepřineslo žádné překvapení a výsledky se daly očekávat. Obě odborové centrály zvažují, že před druhým kolem vyzvou zaměstnance, aby znovu šli k volebním urnám.

V Rusku i v Číně porazil Zemana Drahoš

13.01. 19:01

Moskva/Peking - V Rusku i v Číně dostal nejvíce hlasů krajanů v prvním kole prezidentské volby bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš porazil nynějšího prezidenta Miloše Zemana zhruba o 15 procentních bodů.

Prestižní zahraniční média zhodnotila české volby. Moc dobře to nedopadlo

13.01. 19:00

Londýn/Dillí/Washington - Miloš Zeman zřejmě zaznamenal oproti očekávání slabší výsledky na českém venkově, kde obvykle jeho přímočaré názory na přistěhovalce a politickou korektnost vyvolávají souhlasné reakce. Uvedla to dnes na svém webu stanice BBC k výsledku prvního kola českých prezidentských…

Česko je roztříštěno na dva tábory, míní zahraniční expert

13.01. 18:55

Berlín - První kolo českých prezidentských voleb prokázalo existenci dvou politických a do jisté míry i společenských táborů, je přesvědčen německý analytik Kai-Olaf Lang z Nadace pro vědu a politiku (SWP).

Pro Zemana hlasovali voliči SPD, pro Drahoše pro voliči ODS, TOP 09 a Pirátů

13.01. 18:52

Praha - Pro Miloše Zemana hlasovali v prvním kole prezidentských voleb nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Jiří Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, TOP 09 a ODS.

Druhé kolo voleb bude podle odborníků tvrdé

13.01. 17:27

Praha - Souboj ve druhém kole prezidentské volby bude velmi tvrdý, zřejmě i s negativní kampaní, ale otevřený. Vyplývá to z názorů politologů oslovených ČTK.

Zeman půjde s Drahošem do předvolební debaty

13.01. 17:26

Praha - Prezident Miloš Zeman je připraven jít do televizní debaty s Jiřím Drahošem, který bude jeho soupeřem ve druhém kole prezidentských voleb. Řekl to na tiskové konferenci po sečtení téměř všech hlasů.

Okamura podpořil před druhým kolem voleb Zemana

13.01. 17:26

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura před druhým kolem prezidentských voleb znovu podpořil Miloše Zemana.

Zahraničí o volbách: Česko se může přiblížit hlavnímu proudu EU

13.01. 17:25

Praha - Všechny hlavní světové agentury dnes v urgentním zpravodajství oznámily výsledky prvního kola prezidentských voleb v České republice.

reklama

Fotogalerie