Články k tématu: Volby Německo

SPD se nadále odmítá účastnit příští německé vlády. Nejsme náhradní kolo, vzkazuje Merkelové

20.11. 11:15

Berlín - V noci na dnešek ztroskotalo vyjednávání CDU/CSU, FDP a Zelených o novém německém kabinetu. V médiích se už objevují spekulace, že by se předčasné volby mohly uskutečnit 22. dubna příštího roku.

Politická krize v Německu: Lidé by v nových volbách volili stejně

06.11. 14:19

Berlín - V Německu jednají po zářijových volbách o vytvoření koaliční vlády konzervativní strany CDU/CSU, liberálové z FDP a Zelení. Pokud by rokování nevyšla, ve hře jsou předčasné volby. Ty by ale situaci příliš nezměnily, ukázal průzkum agentury Forsa.

Merkelová nakonec kancléřkou nebude? Pokud nesestaví novou vládu, ať jsou nové volby, žádá Schulz

30.10. 12:12

Berlín – Největší rival kancléřky Angely Merkelové, Martin Schulz, se svou stranou odešel do opozice. Jenže nyní se mu naskytla nová možnost, jak zapůsobit na voliče. Nejsilnější strana CDU a její sesterská CSU mají v současné době problémy s vyjednáním koalice. Pokud nedojdou ke kompromisu, pak by…

reklama

Nové volby v Německu? Koaliční jednání se zasekla na migraci a změny klimatu

27.10. 10:49

Berlín - S novou koaliční vládou v Německu to zatím vypadá zle a opět se hovoří o možnosti předčasných voleb. Čtvrteční rozhovory odhalily naplno programové rozdíly mezi konzervativní unií CDU/CSU, svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými.

Němci nejsou spokojeni s výsledky voleb, raději by šli k předčasným volbám

25.10. 11:10

Berlín - Průzkum veřejného mínění pro deník Frankfurter Allgemeine Zeitung ukázal, že více jak tři pětiny Němců jsou nespokojeny s výsledky zářijových parlamentních voleb. Téměř polovina Němců by byla pro předčasné volby.

Merkelová uznala neúspěch CDU v Dolním Sasku

16.10. 16:31

Berlín/Hannover - Křesťanští demokraté (CDU) nedosáhli podle německé kancléřky Angely Merkelové svého volebního cíle, když v zemském hlasování v Dolním Sasku skončili až druzí. Terčem kritiky se stali svobodní demokraté (FDP) v Dolním Sasku, kteří se rozhodli, že nebudou jednat o koalici se…

Volby v Dolním Sasku vyhrála SPD, do sněmu se jen taktak dostala i AfD

15.10. 18:36

Hannover - Předčasné volby v Dolním Sasku vyhráli sociální demokraté (SPD) před demokraty křesťanskými (CDU) kancléřky Angely Merkelové. Do zemského sněmu jdou také Zelení, svobodní demokraté (FDP) a protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD).

V Dolním Sasku začaly volby, o vítězství se utkají SPD a CDU

15.10. 10:38

Hannover - V německé spolkové zemi Dolní Sasko začaly předčasné volby. Mírným favoritem hlasování je sociální demokracie (SPD) s podporou asi 34 procent voličů, následovaná kresťanskými demokraty (CDU) se 33 procenty. Zemská vláda SPD a Zelených po volbách podle všeho skončí.

Rodí se jamajská koalice. Merkelová chce vládu s FDP a Zelenými

07.10. 13:43

Drážďany - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes poprvé oznámila, že její křesťanští demokraté (CDU) budou o nové vládní koalici vyjednávat se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými.

SPD musí víc šetřit, kvůli výsledku voleb dostane méně peněz

05.10. 12:20

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) se po neúspěchu v parlamentních volbách dostala do finančních potíží. V rozpočtu má mezeru ve výši jednoho až 1,5 milionu eur (25,8 až 38,8 milionu korun).

Malicherné spory v novém Bundestagu? Nikdo nechce sedět vedle AfD

05.10. 08:06

Berlín – Strana Alternativa pro Německo (AfD) se vůbec poprvé dostala do parlamentu. Hned ale vyvolala spory. Nikdo vedle poslanců této strany nechce sedět.

Východní Němci by se radši připojili k Česku? Volbou AfD se mstí západní části země, píší média

30.09. 13:10

Berlín - Britský server Guardian analyzuje německé volby z pohledu toho, jak se volilo v bývalých východních spolkových zemích, a jak v těch západních. Za přelomový vstup nacionalistů do parlamentu poprvé od druhé světové války mohou zejména východní Němci. Server svou reportáž sepsal ze sasko…

Klaus a Zeman si padají s Putinem do náruče. Diplomat tvrdě udeřil

28.09. 14:19

Praha - Turkolog, překladatel a bývalý diplomat Tomáš Laně poukazuje na to, že probírat se mapou volebních výsledků v Německu je velmi poučné. Zvláště zajímavá je pak podle něj populistická Alternativa pro Německo (AfD), která má řadu příznivců také v České republice.

Výsledek německých voleb Macronovy plány na reformu EU předem torpédoval, píší média

27.09. 12:07

Paříž - Evropské deníky dnes komentují návrhy Emmanuela Macrona na reformu Evropské unie, které francouzský prezident v úterý představil na pařížské Sorbonně. Listy se shodují především v tom, že bez německého souhlasu nemá Macronovo úsilí naději na úspěch.

Merkelová je sice oslabena, odepisovat ji ale nemůžeme

27.09. 10:08

Berlín - "Největší ztroskotanec voleb", řekl o Merkelové její politický rival Martin Schulz po vyhlášení výsledků. I přes jasné vítězství psaly světové deníky o tom, jak kancléřka ztrácí moc. Její strana CDU získala jeden z nejhorších volebních výsledků v historii a předchozí vládnoucí období bylo…

Česko je ve světě raritou: Proč se u nás volí dva dny?

27.09. 09:06

Praha - Víkendové německé volby si němečtí voliči odbyli za pouhých deset hodin. V Česku se přitom do všech typů voleb volí dva dny, celkem čtrnáct hodin. Naše země je tak světovou raritou, jinde ve světě je typické to, že voliči mají na vhození svého lístku do urny jeden volební den.

Pod Seehoferem se houpe židle, kvůli propadu bavorské CSU se volá po jeho rezignaci

26.09. 15:41

Mnichov - Konzervativní unie CDU/CSU oproti volbám před čtyřmi lety přišla zhruba o 8,5 procentního bodu. CSU v Bavorsku ztratila dokonce 10,5 bodu, když dostala 38,8 procenta hlasů. Objevují se proto hlasy, že by měl šéf CSU Horst Seehofer (68) rezignovat.

Jamajka má radost z německých voleb, vyjednávání o koalici jí dělá reklamu

26.09. 13:35

Berlín - Po nedělních parlamentních volbách v Německu to vypadá, že jedinou schůdnou koalicí bude svazek CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených. Tomuto uskupení se přezdívá Jamajka, čehož si již všiml i stejnojmenný karibský ostrov. A je poctěn.

Němci nechtějí velkou koalici, bližší jim je "Jamajka"

26.09. 11:09

Berlín - 57 procent Němců by si dle průzkumu pro veřejnoprávní televizi ARD přálo po volbách koalici konzervativní unie CDU/CSU, svobodných demokratů (FDP) a Zelených. Velkou koalici složenou z CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD) jen 31 procent.

Z úspěchu AfD se moc neradujte, nejsou to kamarádi Čechů, upozorňuje Zahradil

26.09. 08:04

Praha – Německé volby vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, velké pozornosti se ale dostává také třetí Alternativě pro Německo. To nadchlo například někdejšího českého prezidenta a expředsedu ODS Václava Klause. Jak ale poukazuje další známý občanský demokrat, oslavy nejsou…

V Bundestagu usedne i Čech Bystroň. Bojovník proti migrantům, ekonom a euroskeptik

26.09. 07:50

Berlín - Ekonom a český emigrant Petr Bystroň se stal jedním z nových poslanců v německém Bundestagu. Do voleb kandidoval v barvách euroskeptické Alternativy pro Německo (AfD). Čech byl přitom v hledáčku německé kontrarozvědky, radit měl také odpůrci islamizace Martinu Konvičkovi.

Bratři Okamurovi se liší jako noc a den. Jejich pohled na německé volby je diametrálně odlišný

26.09. 07:43

Praha/Berlín - Vítězství Angely Merkelové a její CDU vyvolal i reakce některých českých politiků. Názorový rozpor je nejpatrnější u bratrů Okamurových. Hayato (KDU-ČSL) si vítězství kancléřky pochvaluje, jeho bratr Tomio (SPD) z výsledků voleb nadšený není, důraz ale klade na volební zisk…

Angelu Merkelovou čekají těžké časy?: Volby otřásly jejím sebevědomím

26.09. 07:42

Berlín - Německé volby vyhrála dle očekávání Angela Merkelová, přesto důvodů k radosti příliš nemá. Vzestup pravicové Alternativy pro Německo (AfD) znamená převážně protest voličů, a do parlamentů se poprvé od druhé světové války dostala strana, která se netají svým rasismem. Vládu tak čekají čtyři…

Patová situace? V Německu se spekuluje o předčasných volbách, Merkelová promluvila

25.09. 16:42

Berlín - Při sestavování nové německé vlády bude chtít CDU/CSU jednat se svobodnými demokraty (FDP), Zelenými, ale i se sociálními demokraty (SPD). Spekulace o předčasných volbách kancléřka Angela Merkelová odmítla.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace