Články k tématu: volby ve Francii

Le Penová nikdy volby vyhrát neměla? Francie měla krizový plán

Aktualizovali jsme 20.5.2017, 21:49, 20.05. 12:07

Washington – Ačkoliv nikdy nebyl sepsán a neměl ani název, měla Francie připravený plán s cílem „ochránit republiku“. Ten měl být použit v případě, že by krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová nečekaně zvítězila v druhém kole prezidentské v volby. Informuje o tom deník The Guardian s odkazem…

Macron bodoval ve městech, Le Penová ovládla sever Francie

08.05. 20:12

Paříž - Vítěz prezidentských voleb ve Francii Emmanuel Macron získal podporu voličů ve velkých městech. Poražená Marine Le Penová oslovila nejvíce voličů na severu Francie.

Francouzské akcie navzdory růstu po volbách klesají

08.05. 16:54

Paříž/Frankfurt - Západoevropské akcie dnes navzdory počátečnímu růstu převážně oslabují, investoři totiž po předpokládaném vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách vybírají zisky.

reklama

Macron bude jmenován francouzským prezidentem v neděli

08.05. 13:37

Paříž - Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron bude formálně uveden do úřadu v neděli 14. května. Oznámil to dnes v Paříži odstupující prezident François Hollande.

Zeman pozval nového prezidenta Francie Macrona do Česka

08.05. 13:30

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zaslal telegram Emmanuelu Macronovi a pogratuloval mu ke zvolení prezidentem Francie. Zároveň ho pozval na státní návštěvu České republiky.

Macron vyhrál volby. Je ale opravdu vítěz?

08.05. 12:34

Paříž - Konečné výsledky francouzských prezidentských voleb potvrdily jasné vítězství liberála Emmanuela Macrona. Po sečtení všech platných hlasů jich tento bývalý ministr hospodářství získal 66,1 procenta, vyplývá z informací ministerstva vnitra. Krajně pravicovou političku Marine Le Penovou,…

Francouzi volící v Česku dali většinu hlasů Macronovi

08.05. 12:09

Praha - Většina Francouzů, kteří ve druhém kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, dala hlas Emmanuelu Macronovi.

Vítězství Macrona zabránilo katastrofě a noční můře, píše tisk

08.05. 11:39

Berlín - Vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských volbách komentuje německý tisk slovy, že se předešlo noční můře. Nejmladší prezident bude muset ale vzít v potaz obavy milionů voličů, kteří hlasovali pro nacionalistku Marine Le Penovou.

Macron získal 66 procent, je nejmladším prezidentem na celém světě

08.05. 11:08

Paříž - Po sečtení všech odevzdaných platných hlasů získal centrista a exministr hospodářství Emmanuel Macron 66,06 procent. Vyplývá to z informací francouzského ministerstva vnitra. Krajně pravicovou političku Marine Le Penovou podpořilo 33,94 procent voličů.

Novým prezidentem Francie je Emmanuel Macron. Získal přes 66 procent všech hlasů

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 03:37, 08.05. 00:07

Paříž - Konečné výsledky francouzských prezidentských voleb potvrdily jasné vítězství liberála Emmanuela Macrona, které již dříve uznala i jeho soupeřka Marine Le Penová. Po sečtení všech odevzdaných platných hlasů jich bývalý ministr hospodářství Macron získal 66,06 procent. Vyplývá to z informací…

Macron poděkoval svým stoupencům za hlasy

07.05. 23:25

Paříž - Vítěz francouzských prezidentských voleb Emmanuel Macron dnes večer ve svém druhém projevu poděkoval svým stoupencům, kteří ho volili.

Macronovi blahopřejí všichni přední světoví lídři

07.05. 23:22

Praha - Nový prezident Francie Emmanuel Macron přijímá nadšené ohlasy světových politiků od prvních odhadů výsledků dnešního druhého kola prezidentských voleb ve Francii, podle kterých přesvědčivě porazil Marine Le Penovou.

Francie si po výhře Macrona náležitě oddechla

07.05. 23:21

Paříž - Většina francouzské politické scény přijala vítězství centristy Emmanuela Macrona s úlevou. Pravice i levice ale již daly najevo, že mu nic nedají zadarmo.

Macron telefonicky hovořil s Merkelovou, pojede do Berlína

07.05. 23:19

Berlín - Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron dnes telefonicky hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, které slíbil, že brzy zavítá do Berlína.

Macronova výhra je pro Česko dobrá zpráva. Zvýší na nás ale tlak

07.05. 23:03

Praha - Vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách znamená větší tlak na Českou republiku stran členství v Evropské unii. Vyplývá to z vyjádření politologů.

Macron ve volbách jasně vítězí, Le Penová přiznala prohru

Aktualizovali jsme 7.5.2017, 22:21, 07.05. 20:32

Paříž - Francouzské prezidentské volby jasně vyhrál centristický kandidát Emmanuel Macron, který v dnešním druhém kole porazil krajně pravicovou političku Marine Le Penovou.

Zeman se ke gratulantům nepřidá, výhru Macrona nekomentuje

07.05. 22:15

Praha - Politici z celého světa gratulují Emmanuelu Macronovi k výhře ve francouzských prezidentských volbách. Prezident Miloš Zeman ale opět svůj komentář k výsledkům voleb nesdělil, jako několikrát předtím jej vyřkne až později.

Le Penová po volbách: Francouzi si zvolili kontinuitu

07.05. 22:14

Paříž - Kandidátka francouzské krajní pravice Marine Le Penová uznala porážku v prezidentských volbách. Telefonicky blahopřála svému soupeři Emmanuelu Macronovi k vítězství.

Macron po volbách: Francie otevírá novou kapitolu dějin

07.05. 22:13

Paříž - Francie otevírá novou kapitolu svých dějin, která bude ve znamení naděje a důvěry. Prohlásil to dnes v prvním povolebním komentáři Emmanuel Macron, budoucí prezident Francie.

Ekonomika reaguje na Macronovu výhru, euro vystřelilo nahoru, růst může i koruna

07.05. 22:02

Praha Dnešní vítězství proevropského kandidáta Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách přispěje k posílení společné evropské měny. Pomoci ale může i české koruně.

Česko i Slovensko gratulují Macronovi k výhře

07.05. 21:47

Praha - Čeští politici reagují na vítězství Emmanuela Macrona, který zvítězil v druhém kole francouzských prezidentský voleb. Většina vládních politiků vítězství centristy vítá. K vítězství Macrona se vyjádřil i slovenský prezident Andrej Kiska.

Le Penová odchází z voleb poražená, zůstává ale silným opozičním hlasem

07.05. 21:14

Paříž - Marine Le Penová (48) ve druhém kole prezidentských voleb sice výrazně prohrála, přesto šéfka krajně pravicové strany Národní fronta (FN) neodchází z letošních prezidentských voleb úplně poražená. V prvním kole dosáhla na historicky nejvyšší podporu pro svou stranu.

Le Penová chtěla být jako Trump. Otočilo se to proti ní

07.05. 21:13

Americký prezident Donald Trump vzbuzuje velké vášně v USA. Ty však jsou neměřitelné s odporem, se kterým se setkává ve Francii. Nedávný průzkum ukázal, že jej většina Francouzů nesnáší více než ruského prezidenta Vladimíra Putina, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a německou kancléřku Angelu…

Macron vyhrál volby, teď má další cíl: Dobýt parlament

07.05. 20:56

Paříž - Vítěz francouzských prezidentských voleb, centrista Emmanuel Macron, překonal dobytím Elysejského paláce jen jednu překážku. Jeho úkolem nyní bude opět spojit dohromady rozhádané spoluobčany a získat pro své hnutí Vpřed! ve francouzském parlamentu většinu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací