Články k tématu: volby ve Francii

Macronova strana ve propadla ve francouzských volbách do Senátu

24.09. 23:10

Paříž - V dnešních volbách do zhruba poloviny francouzského Senátu uspěli konzervativci na úkor centristické strany Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona.

Macronovo hnutí získalo po volbách v parlamentu většinu, vláda podala demisi

19.06. 22:26

Paříž - Centristické hnutí Republika v pohybu (REM) francouzského prezidenta Emmanuela Macrona získalo většinu křesel v dolní komoře francouzského parlamentu.

Francouzská média považují volby za historické stejně jako neúčast

19.06. 12:28

Paříž - Ve 2. kole francouzských parlamentních voleb zvítězilo hnutí Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona se spojeneckou formací MoDem. Média píšou o historických volbác, ale i historické neúčasti voličů. Také připomínají, že Macronova strana nedosáhla až takové převahy, jakou…

reklama

Francouzská vláda podá dle trdice po parlamentních volbách demisi

19.06. 11:06

Paříž - Po druhém kole voleb ve Francii je jasné, že Národní shromáždění ovládnou centristé, kteří získali 341 z 577 poslaneckých křesel. Premiér Édouard Philippe dnes předloží demisi své vlády, jak vyžaduje tradice po parlamentních volbách.

Macronova Republika v pohybu zcela ovládla francouzské volby

18.06. 21:01

Paříž - Centristické hnutí Francie v pohybu (REM) prezidenta Emmanuela Macrona dle očekávání jasně vyhrálo dnešní druhé kolo parlamentních voleb.

Francouzům se k urnám nechce. Účast ve 2. kole parlamentních voleb je velmi nízká

18.06. 19:53

Paříž - Francouzi v druhém kolem voleb rozhodují o složení parlamentu. Účast je nižší než před pěti lety i než před týdnem v prvním kole.

Emmanel Macron už odvolil, průzkumy mu předpovídají drtivé vítězství

18.06. 11:54

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron (39), jehož hnutí Republika v pohybu (REM) je favoritem druhého kola voleb, odevzdal svůj hlas v rekreačním středisku Le Touquet u břehů Lamanšského kanálu. Svou občanskou povinnost splnil brzy ráno, krátce po otevření volební místnosti.

Ve Francii začalo druhé kolo voleb, favoritem je Macronovo hnutí Republika v pohybu

18.06. 10:00

Paříž - Ve Francii začalo druhé kolo parlamentních voleb. Průzkumy předpovídají drtivé vítězství centristickému hnutí Republika v pohybu (REM) prezidenta Emmanuela Macrona a jeho spojenců. Volební místnosti budou otevřeny do 19:00 SELČ, ve velkých městech do 20:00 SELČ.

Ve francouzském zámoří začalo 2. kolo voleb. Macron má nakročeno k drtivému vítězství

17.06. 17:14

Paříž - Rozhodující druhé kolo francouzských parlamentních voleb dnes v předstihu začalo v zámořských územích a departementech na západní polokouli. Prezident Emmanuel Macron chce s pomocí svých poslanců, z nichž většinu budou tvořit nováčci bez politických zkušeností, uskutečnit hned několik…

Macronovo hnutí Republika v pohybu čeká podle průzkumu rekordní volební výhra

16.06. 08:00

Paříž – Francii v neděli čeká druhé kolo parlamentních voleb. Podle odhadů může hnutí (REM) francouzského prezidenta Emmanuela Macrona získat rekordní většinu.

Macron má šanci provést slibované reformy. Francie a Evropa se změní k lepšímu, raduje se Verhofstadt

12.06. 12:19

Paříž/Londýn/Brusel - Macronova strana Republika v pohybu (REM), která neměla dosud v parlamentu žádné zastoupení, v neděli zvítězila a má šanci získat v parlamentu absolutní většinu. Analytici hovoří o drtivém vítězství, které přepíše politickou mapu Francie.

Macronmánie ve Francii? Volby vyhrála spíše neúčast, myslí si média

12.06. 11:34

Paříž/Berlín - Francouzský prezident Emmanuel Macron podle médií "rozhodl hru" už v prvním kole parlamentních voleb. Tisk zároveň připomíná, že rekordní neúčast při hlasování brání mluvit o "Macronmánii". Vítězství Macrona oslavuje Berlín.

Ministři francouzského prezidenta Macrona se v druhém kole utkají s Le Penovou

12.06. 07:58

Paříž - Někteří z nejvýznamnějších ministrů vlády prezidenta Emmanuela Macrona v neděli postoupili do druhého volebního kola, které se bude konat za týden.

Macron boduje je jasným vítězem prvního kola voleb

11.06. 22:55

Paříž - Hnutí Republika v pohybu (REM) prezidenta Emmanuela Macrona získalo podle odhadů v dnešním prvním kole parlamentních voleb přes 30 procent hlasů a stalo se jasným vítězem. Vyplývá to z průzkumů tří sociologických společností, jejichž výsledky zveřejnila agentura Reuters. Odhady na základě…

Parlamentní volby ve Francii začaly. Kdo zaboduje?

11.06. 11:07

Paříž - Ve Francii se dnes koná první kolo parlamentních voleb, favoritem je centristické hnutí Republika v pohybu (REM) prezidenta Emmanuela Macrona. Ten podporu zákonodárců nutně potřebuje, aby mohl prosadit své ambiciózní klíčové ekonomické reformy, které nebudou vždy populární.

Historický úspěch? Macronovo hnutí získá nejvíc křesel od dob de Gaullea, naznačil průzkum

06.06. 19:44

Paříž – Francii v neděli čeká první kolo parlamentních voleb. Podle průzkumu agentury Ipsos-Sopra Steria hnutí Republika v pohybu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona obsadí v drtivou většinu křesel. 

Macron boduje. Jeho hnutí by drtivě vyhrálo volby

02.06. 15:54

Paříž - První kolo parlamentních voleb ve Francii se uskuteční 11. června. Centristické hnutí Republika v pohybu (LREM) by v něm získalo 31 procent hlasů. 64 procent Francouzů už je rozhodnuto, které straně dá hlas.

Le Penová nikdy volby vyhrát neměla? Francie měla krizový plán

Aktualizovali jsme 20.5.2017, 21:49, 20.05. 12:07

Washington – Ačkoliv nikdy nebyl sepsán a neměl ani název, měla Francie připravený plán s cílem „ochránit republiku“. Ten měl být použit v případě, že by krajně pravicová kandidátka Marine Le Penová nečekaně zvítězila v druhém kole prezidentské v volby. Informuje o tom deník The Guardian s odkazem…

Macron bodoval ve městech, Le Penová ovládla sever Francie

08.05. 20:12

Paříž - Vítěz prezidentských voleb ve Francii Emmanuel Macron získal podporu voličů ve velkých městech. Poražená Marine Le Penová oslovila nejvíce voličů na severu Francie.

Francouzské akcie navzdory růstu po volbách klesají

08.05. 16:54

Paříž/Frankfurt - Západoevropské akcie dnes navzdory počátečnímu růstu převážně oslabují, investoři totiž po předpokládaném vítězství Emmanuela Macrona ve francouzských prezidentských volbách vybírají zisky.

Macron bude jmenován francouzským prezidentem v neděli

08.05. 13:37

Paříž - Nově zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron bude formálně uveden do úřadu v neděli 14. května. Oznámil to dnes v Paříži odstupující prezident François Hollande.

Zeman pozval nového prezidenta Francie Macrona do Česka

08.05. 13:30

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zaslal telegram Emmanuelu Macronovi a pogratuloval mu ke zvolení prezidentem Francie. Zároveň ho pozval na státní návštěvu České republiky.

Macron vyhrál volby. Je ale opravdu vítěz?

08.05. 12:34

Paříž - Konečné výsledky francouzských prezidentských voleb potvrdily jasné vítězství liberála Emmanuela Macrona. Po sečtení všech platných hlasů jich tento bývalý ministr hospodářství získal 66,1 procenta, vyplývá z informací ministerstva vnitra. Krajně pravicovou političku Marine Le Penovou,…

Francouzi volící v Česku dali většinu hlasů Macronovi

08.05. 12:09

Praha - Většina Francouzů, kteří ve druhém kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, dala hlas Emmanuelu Macronovi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie