Články k tématu: Vostočnyj (nový ruský kosmodrom)

Vesmírný modul Nauka trápí Rusko. Start je v nedohlednu

16.12. 12:01

Rusko znovu posunulo dlouho připravované vyslání víceúčelového laboratorního modulu Nauka k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). V projevu na kosmodromu Vostočnyj to dnes oznámil šéf agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin. Modul, který je ve výrobě od roku 1995, by měl podle něj odstartovat možná až…

Česko může vydat Rusa do vlasti, měl zpronevěřit miliardy rublů pro kosmodrom

15.06. 09:32

Česko může vydat do Ruska bývalého dodavatele pro stavbu ruského kosmodromu Vostočnyj Vitalije Ginzburga. Zatím nepravomocně o tom rozhodl pražský městský soud, řekla ČTK jeho mluvčí Markéta Puci. Muž, který je podle dřívějších informací agentury TASS podezřelý z rozsáhlé zpronevěry peněz určených…

Ruský premiér Medveděv žádá trest pro viníky havárie družice Meteor

04.12. 15:04

Moskva - Neúspěšný start družice Meteor-M z nového ruského kosmodromu Vostočnyj rozezlil Kreml. Premiér Dmitrij Medveděv žádá trest pro viníky. Příčinou neúspěchu se podle předběžných zjištění mohla stát lidská chyba při programování letu.

reklama

Rusko hlásí problém, nedaří se mu navázat spojení s novou družicí

28.11. 14:30

Vostočnyj - S družicí Meteor-M, kterou dnes ráno vynesla do vesmíru nosná raketa Sojuz-2.1b, se nedaří navázat spojení. Objekt mohl spadnout do oceánu, nebo se může pohybovat po neplánované oběžné dráze.

Z ruského kosmodromu Vostočnyj odstartovala druhá raketa +VIDEO

28.11. 11:03

Moskva - Z ruského kosmodromu Vostočnyj dnes v 8:41 moskevského času (6:41 SEČ) odstartovala raketa Sojuz-2.1b s meteorologickou družici Meteor-M a 18 dalšími malými družicemi z různých států. Jde o druhý start v historii tohoto nového ruského kosmodromu.

Putin opožděný start rakety označil za lajdáctví

28.04. 13:20

Moskva - Podle informací listu Kommesant ruský prezident Vladimir Putin přísně pokáral šéfy kosmického programu za odložený první start na kosmodromu Vostočnyj.

Z kosmodromu Vostočnyj vyletěla první raketa do vesmíru +VIDEO

28.04. 08:12

Vostočnyj - Z nového ruského kosmodromu Vostočnyj v noci na dnešek SELČ úspěšně odstartovala raketa Sojuz 2.1, která na oběžnou dráhu vynesla tři menší družice.

Ruská raketa Vostočnyj selhala kvůli lajdáctví, rozčiluje se Putin

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 18:06, 27.04. 08:13

Moskva - Start první rakety z ruského kosmodromu Vostočnyj musel být odložen na čtvrtek. Nové vesmírné centrum má nahradit Bajkonur v Kazachstánu, jeho dokončení ale ještě potrvá.

reklama
Fotogalerie