Články k tématu: Vratislav Kulhánek

Kulhánek doufá, že Zeman bude proevropský

27.01. 16:37

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek z výsledku voleb není příliš nadšen. Řekl to ČTK.

Zeman čelí kritiku za projev k výročí republiky. Uráží mrtvé, skandál, sprostota

10.01. 14:42

Praha - Zeman v úterý večer při projevu na Hradě u příležitosti zahájení oslav 100 let od založení Československa a 25 let od vzniku České republiky mimo jiné mluvil o československé historii. Řekl, že nekomunističtí ministři, kteří v roce 1948 podali demisi, byli blbí. Za svá slova si dnes…

Češi hodnotí kandidáty: Největší charisma má Horáček. Zeman špatně reprezentuje ČR, ale je inteligentní a čitelný

04.01. 08:04

Praha - Méně než měsíc zbývá do druhé přímé prezidentské volby. Všech devět kandidátů na prezidentský úřad se v dnešních dnech snaží získat hlasy nerozhodnutých voličů. Právě tato fáze předvolební kampaně je pro výsledky voleb stěžejní a osobní sympatie začínají hrát čím dál větší roli. Z tohoto…

reklama

Zpráva OLAF by měla být zveřejněna, myslí si většina kandidátů na prezidenta

03.01. 18:06

Praha - Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k dotaci na Čapí hnízdo zveřejněna, myslí si většina uchazečů o Hrad. Někteří se kvůli tomu dokonce obrátili na ministerstvo financí.

Jak komunikují uchazeči o Hrad? Fischer je nejvěcnější, Zeman a Topolánek nejagresivnější

03.01. 10:28

Komunikace prezidentských kandidátů mimo jiné vypovídá o jejich postojích a chování. Podle analýzy vypracované na základě jejich rozhovorů v loňském roce nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Naopak z pohledu textové analýzy se nejemotivněji vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček. Miloš…

Kandidáti pro prezidenta nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky

24.12. 14:49

Praha - Prezidentští kandidáti nejsou pro zákonnou úpravu postavení manželky prezidenta. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš pro nový zákon nevidí důvod, ani textař Michal Horáček se vznikem speciálního zákona nesouhlasí.

Uchazeči o Hrad stráví Vánoce s rodinami. Hilšer bude zpívat sólo v České mši vánoční

23.12. 13:10

Praha - Vánoční svátky budou trávit prezidentští kandidáti společně s rodinou. Doufají, že si alespoň během Vánoc užijí chvíli klidu. Jiří Drahoš, jeden z favoritů hlasování, poznamenal, že s manželkou velmi dbají na tradice a na Vánoce zůstanou doma.

Komentář: Peleton prezidentského závodu se trhá, největší boj bude o druhé a poslední místo

Aktualizovali jsme 20.12.2017, 22:27, 20.12. 17:55

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - První kolo prezidentské volby se odehraje už druhý týden v lednu. Kvůli vánočním svátkům se dá očekávat, že nejostřejší a rozhodující fáze kampaně přijde až po Novém roce. Už teď je ale jasné, že největší boj svedou kandidáti o druhé místo. Pomyslná řežba se dá očekávat…

Špatné vlastnosti prezidentských kandidátů: Kdo je ješitný a kdo paličatý?

20.12. 20:27

Praha – Kandidáti na českého prezidenta se ke kampani proti sexuálnímu obtěžování #MeToo postavili odtažitě. Vadí jim, že v ní může být obviněn kdokoli nebo že se obvinění týkají především bohatých mužů. 

Kandidáti na prezidenta do daní zasahovat nechtějí

17.12. 14:42

Praha - Do rozhodování o výši daní by většina uchazečů o post prezidenta republiky ze své funkce zasahovat nechtěla. Hlavě státu prosazování změn daní nepřísluší, tvrdí většina kandidátů.

Kandidátům na prezidenta by ke jmenování soudců stačily zákonné požadavky

16.12. 11:50

Praha - Prezidentští kandidáti by při jmenování navržených soudců neměli jiné než zákonem stanovené nároky. Vyplývá to z odpovědí uchazečů o funkci prezidenta na anketu ČTK.

Kandidátům na prezidenta byla přiřazena volební čísla

15.12. 10:14

Praha - Státní volební komise dnes losovala čísla pro všech devět uchazečů Hrad. Slouží ke snazšímu rozlišení kandidátů. Určí jejich pořadí na volebním webu a budou uvedena v záhlaví jejich hlasovacích lístků.

Spoluúčasti pacientů? Část uchazečů o Hrad je pro to, aby si občané připláceli

09.12. 11:50

Praha - Spoluúčast pacientů či zavedení standardů ve zdravotnictví je pro Čechy citlivé téma. Část prezidentských kandidátů by však byla pro, aby si občané připláceli. Prý by se tak podařilo pro zdravotnictví zajistit více peněz.

Státní vyznamenání? Prezidentští kandidáti by to dělali jinak než Zeman

26.11. 12:04

Praha - Většina kandidátů na prezidenta by neudělovala více státních vyznamenání, než bylo dosud zvykem. Voličům slibují vyznamenávat všeobecně uznávané osobnosti a vynechávat lidi s pochybným morálním profilem.

V prezidentských volbách bude bojovat 9 kandidátů, potvrdilo vnitro. Nejvíc chyb bylo u Zemana

24.11. 10:30

Praha - Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto dnes naopak 11 uchazečů, kteří nedodali nominační podpisy v potřebném počtu. Největší chybovost podpisů byla u petice současné hlavy státu Miloše Zemana.

Zeman okomentoval své protikandidáty. Kdo se dá koupit, nemá kandidovat, myslí si

10.11. 07:59

Praha - Prezident Miloš Zeman sice opakovaně uvedl, že se ke svým soupeřům ve volbách nebude vyjadřovat, dnes ale tuto svou zásadu porušil. V televizi Barrandov vyjádřil k několika svým protikandidátům.

Češi vidí v prezidentovi něco mezi tatíčkem Masarykem a pánem Bohem, myslí si Topolánek

08.11. 21:57

Praha - Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se dnes konala debata, které se zúčastnilo se sedm předních zájemců o funkci hlavy státu. Prezident Miloš Zeman.chyběl. O debatu pořádanou spolkem Mladí občané byl značný zájem, studenti zaplnili veškerá volná místa auly, někteří z nich i stáli. Mezi…

O křeslo na Hradě se popere 19 kandidátů, jeden zájemce podal přihlášku pozdě

08.11. 16:56

Praha - Do prezidentských voleb se přihlásilo 19 kandidátů. Další uchazeč podal přihlášku až po zákonném termínu, který vypršel v úterý v 16:00. Dá se předpokládat, že několik uchazečů nebude do voleb připuštěno. Před pěti lety bylo uchazečů 20, do voleb jich mohlo jít jen devět.

Kandidáti na prezidenta vyzvali k budování mostů ve společnosti

06.11. 19:07

Broumov - V Broumově na Náchodsku spolu dnes diskutovalo pět prezidentských kandidátů. Vyzvali k tvorbě pomyslných mostů mezi lidmi, prezident má podle nich politiku kultivovat. Debaty v benediktinském klášteře se zúčastnili akademik Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer, lékař Marek Hilšer, textař…

Kolik prezidentští kandidáti utratí za kampaň?

05.11. 17:32

Praha – Na jedné straně desítky milionů korun, na straně druhé jen drobné částky. Někteří věří, že je kandidatura nebude stát žádné peníze. Kandidáti na prezidenta plánují do své kampaně vložit velmi odlišné částky.

Jak se budou chovat ve funkci prezidentští kandidáti? Chtějí především zůstat sami sebou

05.11. 15:21

Praha - Ve funkci prezidenta by chtěli být sami sebou a nechtěli by se cíleně odlišovat od svých předchůdců na Pražském hradě, sdělila ČTK většina prezidentských kandidátů.

Vratislav Kulhánek může kandidovat na prezidenta, má 23 podpis od poslanců

18.10. 12:49

Praha - Bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek má 23 podpisů poslanců ke své kandidatuře na Hrad. Za priority, které by chtěl jako prezident prosazovat, označil zvýšení prestiže sportu a snahu dostat ke sportování děti. Současné hlavě státu Miloši Zemanovi vystavil nehezké…

Transparentní účet k volbám si zatím zaregistrovali čtyři uchazeči o Hrad

08.09. 20:11

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran již zaregistroval čtyři volební účty kandidátů na prezidenta. S dalšími čtyřmi uchazeči úředníci řeší technické detaily, řekl ČTK člen úřadu Jiří Navrátil.

Kdy vlastně začíná volební kampaň? Zákon o volbě prezidenta má nejasný výklad

25.08. 17:48

Praha - Úřad pro dohled nad hospodaření politických stran bude mít potíže stanovit počátek volební kampaně některých prezidentských kandidátů. Zákon o volbě prezidenta nařizuje, aby úřadu do pěti dnů od vyhlášení termínu voleb poslali číslo transparentního účtu. Od té doby musí přes tento účet…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie