Články k tématu: Všelichová, Markéta

Pozitivní vývoj v kauze Všelichové a Farkase: Zdechovský je navštívil v tureckém vězení

02.06. 11:32

uroposlanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil v tomto týdnu v tureckém vězení odsouzené Čechy Markétu Všelichovou a Miroslava Farkaše. Během návštěvy hovořil také s řediteli obou vězeňských zařízení v Izmíru a Vanu, kde si čeští občané odpykávají svůj trest, a setkal se s náměstkem tureckého…

Turecký soud potvrdil trest dvěma Čechům, poslední nadějí pro Všelichovou a Farkase je Štrasburk

Aktualizovali jsme 23.7.2018, 22:27, 23.07. 19:07

Ankara/Praha - Nejvyšší soud v Turecku potvrdil trest pro dva české občany, kteří byli soudem nižšího stupně odsouzeni k 75 měsícům vězení. Češi mohou ještě podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva.

Turecký soud potvrdil Farkasovi a Všelichové šestiletý trest za spolupráci s Kurdy

01.12. 16:28

Ankara - Turecký odvolací soud potvrdil dvěma Čechům trest šesti let a tří měsíců vězení za spolupráci s bojovníky milic syrských Kurdů YPG. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas zůstávají ve Vanu na jihovýchodě Turecka, kde byli ve vazbě i po vynesení rozsudku prvoinstančního soudu letos v srpnu.

reklama

Češi zadržení v Turecku si mají odsedět šest let za terorismus

02.08. 12:52

Ankara - Dva Češi zadržení v Turecku dostali šest let a tři měsíce vězení. Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase turecká justice viní z příslušnosti ke kurdským milicím YPG. O verdiktu informocvala Česká televize.

Soud se dvěma Čechy v Turecku byl odročen. Pokračovat bude v červnu

10.05. 15:21

Ankara - Dnes měl v Turecku začít proces se dvěma Čechy, kteři jsou obviněni z terorismu. Hrozí jim tresty do 7,5 do 15 let vězení. Líčení bylo odloženo na 12. června, prokuratura chce víc času na prozkoumání důkazů.

Češi zadržení v Turecku jsou teroristé, píší média. Farkasovi a Všelichové hrozí až 15 let

09.02. 17:24

Ankara - Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čelí v Turecku obvinění z příslušnosti k ozbrojené teroristické organizaci, tamní prokurature pro ně žádá trest sedm a půl až 15 let vězení. Češi obvinění popírají a uvádějí, že jsou humanitárními aktivisty.

V Turecku byli zadrženi dva Češi, prý bojovali v Sýrii

Aktualizovali jsme 17.11.2016, 21:19, 17.11. 11:03

Ankara/Praha - Turecké úřady ve středu zadržely dva Čechy, kteří se snažili v provincii Şirnak překročit hranici se Sýrií. Podle tureckého serveru Daily Sabah jde o bojovníky milic syrských Kurdů YPG.

Češi zadržení v Turecku prý chtěli v Sýrii pomáhat Kurdům

17.11. 13:09

Praha/Ankara - Čech Miroslav Farkas obviněný v Turecku z příslušnosti k teroristické organizaci v minulosti tvrdil, že chce v kurdských oblastech Sýrie pomáhat hlavně dětem.

reklama
Fotogalerie