Články k tématu: Vučič, Aleksandr (srbský premiér)

V Bělehradě burácela vojenská přehlídka, dorazil ruský premiér Medveděv

19.10. 17:38

Ruský premiér Dmitrij Medveděv se dnes u Bělehradu zúčastnil vojenské přehlídky uspořádané k 75. výročí osvobození srbské metropole sovětskými a jugoslávskými vojáky od nacistů. Jeho návštěva ilustruje úzké vztahy mezi Ruskem a Srbskem.

Zeman navštívil Srbsko. Vítali ho na letišti, sejde se s krajany

10.09. 17:22

Přivítáním se srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem a pokloněním se památce obráncům Bělehradu z první světové války dnes odpoledne prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Srbska. Večer má na programu setkání s českými krajany. Hlavní část návštěvy Bělehradu včetně jednání s politickými…

Vučić naštval téměř celý Balkán, zločince Miloševiče nazval velkým vůdcem

10.09. 18:47

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić nazval v neděli bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče "velkým" vůdcem a vyvolal tím pobouření v okolních balkánských státech, zejména v Kosovu. V nich totiž mají Miloševičovo jméno spojené zejména s krveprolitím, ke kterému došlo během…

reklama

Prezidenti Srbska a Kosova jednali v Bruselu, kvůli "výhrůžkám" se spolu nesetkali

07.09. 16:19

Brusel - Prezidenti Srbska a Kosova Aleksandar Vučić a Hashim Thaçi dnes v Bruselu jednali o řešení dlouholetého kosovského problému, spolu se ale nesetkali, jak bylo plánováno. Není jasné, zda budou rozhovory Bělehradu a Prištiny vůbec pokračovat, řekl podle srbské agentury Tanjug novinářům srbský…

Srbsko je připraveno ke kompromisu o Kosovu, oznámil prezident Vučič

14.03. 17:14

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes v Bělehradu jednal se zástupcem americké diplomacie Wessem Mitchellem. Prohlásil, že Srbsko je připraveno ke kompromisu ohledně Kosova.

Srbský prezident přijel do Záhřebu, hasí rozbroje s Chorvatskem

12.02. 17:48

Záhřeb - Srbský prezident Aleksandar Vučić zahájil dvoudenní návštěvu Chorvatska. Chorvatská prezidentka Kolinda Grabarová Kitarovičová dala najevo, že je s dnešním jednáním spokojená. Veřejnost ale tak nadšená není.

Vučić přijel do Kosova. Srbsko chce mír, ujišťoval

20.01. 17:34

Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy položil věnec v Kosovské Mitrovici na místě, kde byl tento týden zavražděn kosovskosrbský politik Oliver Ivanović.

Srbský prezident chce urovnat vztahy s Kosovem

22.12. 17:58

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić chystá návrh urovnání vztahů s Kosovem, předložit by ho chtěl do dubna příštího roku. Spor o Kosovo je největší překážkou vstupu Srbska do Evropské unie, který Vučić označil za svůj hlavní cíl.

Srbský prezident dostal z Německa ostrý a výhrůžný dopis

16.12. 16:06

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić dostal výhrůžný dopis podepsaný, jako by ho poslali chorvatští ustašovci. Odeslán byl z německého Hannoveru.

Jednání prezidentů Srbska a Bosny nebylo snadné, připouští Vučič

06.12. 16:56

Bělehrad - V Bělehradě se dnes uskutečnilo jednání srbského prezidenta Aleksandara Vučiče s tříčlenným předsednictvem (kolektivní hlavou státu) Bosny a Hercegoviny (BaH). Hovořilo se o stavbě dálnice Bělehrad-Sarajevo, o vymezení hranic a o stanovisku Bosny ke Kosovu.

Srbského prezidenta trest pro Mladiče nepřekvapil

22.11. 17:17

Bělehrad - Odsuzující rozsudek nad bývalým velitelem bosenskosrbské armády Ratkem Mladičem byl očekávaný. Řekl to dnes srbský prezident Aleksandar Vučić.

Dělá se mi nevolno, když mi volají z Bruselu kvůli Kosovu, přiznal srbský prezident

13.09. 11:38

Bělehrad - Srbský prezident Alexander Vučić hájil svou politiku ohledně Kosova. Na tiskové konferenci přiznal, že se mu dělá nevolno, když volají z Bruselu kvůli Kosovu.

Kosovský parlament těsnou většinou podpořil Haradinajovu vládu

11.09. 10:46

Priština - Kosovo má novou vládu v čele s Ramushem Haradinajem. Kabinet získal ve 120členné sněmovně těsnou podporu 61 poslanců. Koalice je velmi křehká, jejím členem jsou totiž i srbští zástupci.

Atentát na prezidenta? Ten srbský měl autonehodu, policie zatkla tři lidi

03.09. 14:07

Bělehrad - V sobotu ráno se v Bělehradě stala autonehoda, jejímž účastníkem byl i vůz s prezidentem Aleksandarem Vučičem. Některá média spekulují o atentátu, v policejní cele skončili tři lidé.

Aleksandar Vučić složil prezidentskou přísahu, opozice už plánuje protesty

31.05. 17:21

Bělehrad - Dosavadní srbský premiér Aleksandar Vučić dnes složil prezidentskou přísahu. Hlavou státu se stal hned v prním kole, když získal 55 procent hlasů. Země je rozdělená, opozice chystá protesty.

Stane se srbskou premiérkou lesba? Pravoslavná církev má velké obavy

12.05. 14:56

Bělehrad - Srbského premiéra Alexandra Vučiče, který v červnu převezme prezidentský úřad, v čele vlády může nahradit dosavadní ministryně veřejné správy Ana Barnabičová. Ta se veřejně hlásí k homosexuální orientaci, což je trnem v oku srbské pravoslavné církvi (SPC).

Tisíce lidí demonstrovaly v Bělehradu proti Vučičově vládě

25.04. 22:11

Bělehrad - Tisíce lidí dnes v Bělehradu demonstrovaly proti vládě srbského premiéra a budoucího prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić se sešel s McCainem, jednali o vojenské spolupráci

11.04. 11:34

Bělehrad - Do srbské metropole v pondělí přicestoval vlivný americký senátor John McCain. Srbský premiér a nově zvolený prezident Aleksandar Vučić po jednáních oznámil, že obě země rozšíří spolupráci při posilování regionální stability na Balkáně a uspořádají společné vojenské a policejní cvičení.

Srbským prezidentem se stal Vučić, vyhrál už v prvním kole

02.04. 22:17

Bělehrad - Dosavadní srbský premiér Aleksandar Vučić byl na základě dvou prognóz zřejmě již v dnešním prvním kole voleb zvolen novým srbským prezidentem. Podle agentury Ipsos, která svou prognózu sestavila na základě 60 procent sečtených hlasů, Vučić získal 55,8 procenta hlasů.

Srbsko volí prezidenta. Favoritem je premiér Vučić

02.04. 10:01

Bělehrad - Srbsko dnes volí nového prezidenta a žádné velké drama se neočekává. Jde v nich prakticky o to, zda dosavadní předseda vlády Aleksandar Vučić zvítězí již v prvním kole. Dle průzkumu mu dá hlas přes 50 procent občanů.

Putin Vučiče jednoznačně podpořil jako kandidáta na prezidenta Srbska

27.03. 21:56

Moskva – V Moskvě se dnes sešli ruský prezident Vladimir Putin a srbský premiér Aleksander Vučič, který kandiduje na prezidenta. Ruská hlava státu mu při té příležitosti vyjádřila podporu.

Vučič přiznal: Srbsko do NATO nikdy nevstoupí

24.03. 21:40

Bělehrad - Srbsko nikdy nebude členem Severoatlantické aliance ani jiného vojenského bloku. Prohlásil to dnes srbský premiér Aleksandar Vučić.

Vučić varuje před aktivitami proti Černé Hoře

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 17:20, 25.10. 15:03

Bělehrad - Srbský premiér Aleksandar Vučić oznámil, že v Srbsku byly zadrženy osoby spojené s případem zřejmě chystaných útoků na instituce v Černé Hoře. Zaznamenány byly podle něj také značné aktivity cizích zpravodajských služeb.

Recidivista vyhrožoval granáty u sídla srbské vlády

15.10. 13:11

Bělehrad - U sídla srbské vlády v Bělehradě došlo dnes k velmi vážnému incidentu, když recidivista vyhrožoval odpálením dvou ručních granátů. Policie ho po několika hodinách zatkla.

reklama
Fotogalerie