Články k tématu: Walesa, Lech

Polský exprezident pochválil Putina. Jednu věc mu ale vyčetl

27.12. 19:10

Bývalý polský prezident Lech Walesa v rozhovoru pro ruskou agenturu RIA Novosti vyčetl Rusku, že na rozdíl od Německa se dosud nedokázalo "vyzpovídat" ze svých hříchů na Polsku. Nicméně se domnívá, že by dokázal vhodnými argumenty přimět ruského prezidenta Vladimira Putina jako "moudrého člověka"…

Polský exprezident Walesa prohrál, má se omluvit Kaczyńskému

06.12. 16:01

Bývalý polský prezident Lech Walesa se má někdejšímu premiérovi Jaroslawu Kaczyńskému omluvit za své výroky o letecké katastrofě z dubna 2010. Dnes o tom podle polských médií rozhodl soud v severopolském Gdaňsku. Walesa nicméně nemusí zaplatit 30.000 zlotých (asi 181.140 Kč) na dobročinné účely,…

Walesa nabídl Kaczyńskému usmíření: Jestli jsem ti něco udělal, prosím o odpuštění, žádá

02.08. 22:18

Varšava - Bývalý vůdce polského protikomunistického hnutí Solidarita a exprezident Lech Walesa prostřednictvím facebooku požádal svého někdejšího spolupracovníka a pozdějšího zarytého odpůrce a šéfa vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského o odpuštění.

reklama

Právní stát v Polsku je v ohrožení? Polští exprezidenti a expremiéři žádají Brusel o pomoc

14.06. 13:34

Varšava/Brusel - Evropská komise kvůli obavám z posílení vlivu politiků na obsazení soudů ohrozí stabilitu polského právního řádu, před časem zahájila s Polskem proceduru, která může vést až k odebrání některých hlasovacích práv. Roztržka Varšavy s Bruselem a neutichá a nově se do ní vložila…

V polském parlamentu protestují vozíčkáři, podpořil je Walesa

21.05. 17:31

Varšava - Vozíčkáře protestující v parlamentu ve Varšavě dnes přišel podpořit bývalý polský prezident Lech Walesa. Nositel Nobelovy ceny za mír se postavil za jejich požadavek na zvýšení příspěvků na péči. Ostře se také ohradil proti současné konzervativní vládě, jejímž je velkým kritikem i v…

Polsko: Dnes pokračuje soud s Walesou, za urážku ho žaluje Kaczyński

14.05. 09:17

Gdaňsk - V Gdaňsku dnes pokračuje třetím stáním soud s bývalým polským prezidentem Lechem Walesou, kterého za urážku a pomluvu žaluje předseda vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Walesa totiž prohlásil, že Kaczyński nese odpovědnost za letecké neštěstí u Smolenska, při…

V Polsku začal soud s exprezidentem Walesou, Kaczyński ho žaluje kvůli urážce a pomluvě

05.03. 16:39

Gdaňsk - V Polsku dnes začal soud s exprezidentem Lechem Walesou, kterého za urážku a pomluvu žaluje předseda vládní strany Jaroslaw Kaczyński. Ani jeden z nich se dnešního stání nezúčastnil. Na květnovém soudním jednání by ale podle portálu wPolityce.pl měli vypovídat osobně.

V Polsku havarovala vládní limuzína s Walesou

24.08. 20:35

Varšava - V severopolském Gdaňsku bourala limuzína, patřící vládní ochrance BOR, která zrovna převážela bývalého prezidenta z 90. let Lecha Walesu. Walesa je tvrdým kritikem současné vlády. Nicméně na vládní ochranku má jako bývalý prezident ze zákona nárok.

Polský exprezident Walesa je opět vyšetřován kvůli podezření z křivé výpovědi

23.08. 07:57

Varšava - Polský exprezident Lech Walesa je kvůli své minulosti znovu vyšetřován Institutem národní paměti (IPN). Opět se to týká jeho údajné spolupráce s někdejší komunistickou tajnou policií.

Polský exprezident Walesa byl propuštěn z nemocnice

12.07. 22:26

Gdaňsk (Polsko) - Bývalý polský prezident Lech Walesa dnes směl opustit gdaňskou nemocnici, kde byl v sobotu přijat kvůli potížím se srdcem.

Exlídr polského hnutí Walesa byl hospitalizován

08.07. 21:37

Varšava - Bývalý vůdce polského protikomunistického hnutí Solidarita a někdejší polský prezident Lech Walesa byl hospitalizován kvůli problémům se srdcem. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž Walesa leží v nemocnici v Gdaňsku. Zatím není jasné, kdy by mohl být propuštěn.

Nedonášel jsem komunistické tajné policii, trvá na svém Walesa

07.02. 14:52

Varšava - Polský exprezident Lech Walesa dnes opět popřel, že by někdy donášel komunistické tajné policii. Dle Institutu národní paměti (IPN) je přitom potvrzené, že bývalý vůdce Solidarity a laureát Nobely ceny za mír byl spolupracovníkem pod krycím jménem Bolek.

Odborníci mají jasno: Polský exprezident Lech Walesa je komunistický agent Bolek

31.01. 13:28

Varšava - Rukopis Lecha Walesy se shoduje s písmem agenta komunistické tajné policie pod krycím jménem Bolek. Informovala o tom polská média s odvoláním na experty z Institutu národní paměti (IPN), který má na starosti vyšetřování zločinů komunismu a nacismu.

Zemřel jeden ze synů polského exprezidenta, měl časté problémy se zákonem

09.01. 09:00

Varšava - Zemřel jeden ze synů bývalého polského prezidenta Lecha Walesy zemřel, bylo mu 43 let. Tělo Przemyslawa Walesy se v neděli našlo v jeho bytu v Gdaňsku, byla nařízena soudní pitva.

reklama

Fotogalerie