Články k tématu: Washington, USA

Vláda USA sníží příspěvek do pokladny NATO

28.11. 08:28

Americká vláda se chystá podstatně omezit své příspěvky do pokladny Severoatlantické aliance. Uvedla to ve středu televize CNN s odvoláním na americké činitele a zdroje NATO. Dosud tvoří americký příspěvek 22 procent přímých odvodů do alianční pokladny, snížit se má na 16 procent. Podle agentury…

Donald Trump podepsal zákon na podporu demonstrantů v Hongkongu

Aktualizovali jsme 28.11.2019, 08:26, 28.11. 08:12

Americký prezident Donald Trump ve středu navzdory hněvivému varování Číny podepsal zákon schválený v Kongresu, který vyjadřuje podporu prodemokratickým demonstrantům v Hongkongu. Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu odsouhlasily drtivou většinou Sněmovna reprezentantů a po ní Senát…

Nedaleko Bílého domu se zapálil muž

30.05. 04:27

Americká policie dnes zasahovala před Bílým domem, kde se na místě vyhledávaném často turisty zapálil neznámý člověk.

reklama

Trump chce obejít Kongres. Vyhlásí stav nouze a postaví zeď

15.02. 13:44

Trump se rozhodl podepsat zákon, který má zabránit opětovnému „shutdownu“, tedy platební neschopnosti federální vlády nebo některých úřadů. Zároveň však vyhlásí stav nouze, kterým si chce zajistit finance po stavbu zdi na hranicích s Mexikem.

Bývalá americká důstojnice byla obviněna ze špionáže pro Teheránu

14.02. 09:11

Ze špionáže byla obviněna bývalá příslušnice amerického letectva. Na stranu Íránu měla přeběhnout v roce 2013 a poskytnout Teheránu cenné informace. Dříve pracovala v oblasti kontrašpionáže a měla přístup k citlivým informacím.

Dojde k zásadní změně v otázce amerických jaderných zbraní? Na stole je návrh nového zákona

12.02. 15:43

Americká politička a kandidátka na prezidentku Elizabeth Warrenová předložila k projednání takzvaný „No First Use Act“. Jeho přijetím by se Spojené státy zavázaly, že nikdy nepoužijí jaderné zbraně jako první. Kritici zákonu vyčítají, že by ze světa paradoxně mohl udělat nebezpečnější místo.

Stoupá napětí v Jihočínském moři? Američané provedli další manévr u sporných ostrovů

11.02. 11:34

Spojené státy opět vyslaly vojenské lodě do blízkosti Spratleyho ostrovů. Souostroví si nárokuje hned několik okolních zemí, Čína však v oblasti v minulých letech vystavěla umělé základny. Washington se snaží tuto expanzivní politiku Pekingu usměrnit a do Jihočínského moře vysílá svá plavidla,…

Donald Trump omylem označil „zrušení občanských práv“ za jeden z největších úspěchů USA

08.02. 10:14

Americký prezident se spletl při svém projevu na každoroční akci nazvané National Prayer Breakfast. Přestože je zřejmé, že šlo o nešťastnou záměnu, neuniklo Trumpovo přeřeknutí značné pozornosti. Na sociálních sítích toho pak lidé využili ke kritice některých kroků současné administrativy.

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una se bude konat 27. a 28. února ve Vietnamu

06.02. 10:10

Americký prezident Trump ve svém poselství o stavu Unie oficiálně oznámil, že se druhý summit, na kterém se setká se severokorejským vůdcem, bude konat na konci února ve Vietnamu. Prozatím není jasné, ve kterém městě se oba lídři sejdou.

Syrští Kurdové apelují na zahraniční státy, aby si "vzaly zpět" své teroristy

05.02. 13:24

Syrští Kurdové aktuálně zadržují stovky zahraničních bojovníků Islámského státu a jejich rodinných příslušníků. Vzhledem k omezeným kapacitám, chystanému americkému stažení ze země a nadále trvající hrozbě turecké invaze Kurdové apelují na jednotlivé státy, aby „své“ džihádisty přijaly a stíhaly…

Je konec, je to hotovo. USA nenapadnou KLDR, prohlásil americký vyslanec

01.02. 13:42

S blížícím se termínem druhé Trumpovy schůzky s Kim Čong-unem dává americká vláda najevo, že touží po mírovém urovnání situace na Korejském poloostrově. Vysoce postavený vyslanec ve čtvrtek veřejně řekl, že Spojené státy nenapadnou KLDR a nechtějí svrhnout tamní režim. Donald Trump je prý…

Náklady USA za „válku s terorem“? Institut dospěl k novému číslu, vyrazí vám dech

13.01. 17:44

Podle studie prestižní Brownovy univerzity náklady spojené s Válkou proti teroru mezi lety 2001 a 2019 dosahují téměř 5,9 bilionů dolarů. Vedle přímých nákladů spojených s vojenskými operacemi jsou v částce započítány i výdaje na veterány nebo bezpečnostní aparát v USA.

Spojené státy se loučily s Bushem starším, jeho syn pronesl emotivní řeč

Aktualizovali jsme 5.12.2018, 19:28, 05.12. 17:46

Spojené státy dnes státním smutečním obřadem ve washingtonské Národní katedrále uctily památku George Bushe staršího, který zemřel minulý týden ve věku 94 let. Piety se zúčastnili americký prezident Donald Trump i jeho demokratičtí předchůdci Barack Obama, Bill Clinton a Jimmy Carter. Bushe, který…

Donald Trump a jeho žena Melania uctili památku Bushe staršího

04.12. 08:45

Americký prezident Donald Trump spolu s manželkou Melanií v tichosti uctili památku zesnulého prezidenta George Bushe staršího v rotundě Kapitolu, sídle Kongresu USA. Informovala o tom agentura AP. Rakev s pozůstatky byla dopravena do Washingtonu z Texasu v pondělí a v rotundě bude do středečního…

Demonstrace bělošských nacionalistů v USA: Proti hrstce extremistů se postavily tisíce lidí

13.08. 08:33

Washington - Na demonstraci bělošských nacionalistů ve Washingtonu přišlo podle agentury Reuters pouhých 20 lidí. Postavily se jim tisíce odpůrců se slogany jako "Běžte domů" nebo "Hanba, hanba, hanba".

Rok od násilí v Charlottesvillu: Nedaleko Bílého domu budou demonstrovat bělošští nacionalisté

12.08. 12:13

Washington - V Lafayettově parku nedaleko Bílého domu ve Washingtonu se dnes uskuteční demonstrace bělošských nacionalistů. Připadne na první výročí shromáždění příznivců krajní pravice v Charlottesvillu, které přerostlo v násilí.

Trumpa opouští další vlivná osoba, advokát Cobb

02.05. 19:36

Washington - Jeden z hlavních právních poradců amerického prezidenta Donalda Trumpa opustí koncem měsíce svou funkci. Oznámil to dnes Bílý dům. Advokát Ty Cobb měl v Trumpově právním týmu na starosti citlivou kauzu údajných ruských kontaktů prezidentova volebního štábu, kterou vyšetřuje FBI. O…

Statitisíce lidí chystají ve Washingtonu demonstraci proti zbraním

24.03. 16:22

Washington - Desetitisíce studentů proudí dnes z různých míst Spojených států do Washingtonu, kde se připravuje pochod za zpřísnění kontroly prodeje zbraní.

Trump si prosadil vojenskou přehlídku. Inspiroval se v Paříži

07.02. 08:33

Washington - Americký prezident Donald Trump nařídil ministerstvu obrany, aby zahájilo přípravy na monstrózní vojenskou přehlídku. Slavnostní defilé by se mělo uskutečnit ve Washingtonu ještě letos.

Co se stane, když KLDR zaútočí jadernými raketami na Washington?

02.12. 10:01

Washington - Severní Korea úspěšně otestovala mezikontinentální raketu. Jak vážně by měl Bílý dům brát toto varování? Severokorejská televizní hlasatelka sice dokáže používat barvitá slova, aby zprávu vyzvedla do poetických výšin, nicméně faktem zůstává, že americká domovina je v ohrožení, varují…

Washington, D. C: Hlavní město USA skrývá více zajímavostí, než by se mohlo na první pohled zdát

13.08. 09:31

Praha - Město, které si vysloužilo přízvisko „white-collars“, bílé límečky, není ale zdaleka tak škrobené, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jen málokteré místo se objevuje v záhlaví agenturních zpráv častěji než Washington, D. C., hlavní město Spojených států.

Přistěhovalci nebudou muset u soudu informovat o imigrantském statusu? Může jim to uškodit

27.07. 20:32

Washington - Právníci a aktivisté v americké Washingtonu po tamních soudech požadují, aby přistěhovalci nemuseli u soudu uvádět svůj imigrantský status. Často se prý stává, že porota pak na ně pohlíží v jiném světle a například oběti domácího násilí ho vůbec nenahlásí.

V době jednání Trumpa a Erdogana se na turecké ambasádě v USA strhla rvačka

17.05. 10:18

Washington - V rezidenci tureckého velvyslance ve Washingtonu došlo na rvačku, při které bylo zraněno devět lidí. Záchranáři byli k rezidenci přivoláni v úterý odpoledne, policie zatkla dvě osoby.

Trumpův syn se bude stěhovat do Washingtonu

15.05. 19:35

Washington - Nejmladší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa Barron bude od příštího školního roku navštěvovat soukromou školu u Washingtonu. Oznámila to dnes první dáma USA Melania Trumpová.

reklama
Fotogalerie