Články k tématu: Weber, Manfred (šéf EPP)

Brexit a další zmatek. EU začíná mít Británie dost, reakce jsou drsné

Aktualizovali jsme 19.10.2019, 21:51, 19.10. 18:28

Další odložení brexitu by nikomu neprospělo, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na výsledek hlasování dolní komory britského parlamentu, která dnes přijala návrh odkládající schválení dohody o odchodu Británie z Evropské unie.

Koho ve skutečnosti podporuje Merkelová? Weber to údajně není

29.05. 11:14

Německá kancléřka Angela Merkelová sice do čela příští Evropské komise oficiálně prosazuje lidoveckého kandidáta Manfreda Webera, její podpora má ale své hranice, je přesvědčen komentátor německé veřejnoprávní televize ARD. Skutečnou favoritkou šéfky spolkové vlády je podle něj totiž dánská…

EU čelí největšímu ohrožení od války, tvrdí Německo

19.11. 19:38

Evropský projekt čelí největšímu ohrožení od druhé světové války, a proto bude hlasování o složení Evropského parlamentu v příštím roce historickou volbou, je přesvědčen lídr kandidátky evropských lidovců Manfred Weber. Řekl to dnes na tiskové konferenci v Berlíně. Šestačtyřicetiletého politika…

reklama

Kdo nahradí Junckera? Merkelová má jasného favorita

31.08. 16:31

Berlín/Brusel - Nástupcem Jeana-Claudea Junckera v čele Evropské komise se zřejmě stane místopředseda bavorské CSU a lídr lidovecké frakce v europarlamentu Manfred Weber. Má totiž podporu německé kancléřky Angely Merkelové, jejíž CDU je sesterskou stranou CSU.

Západ Evropy nešetří kritikou: Čeští komunisté se vrací k vládě jako zprostředkovatelé moci

12.07. 14:18

Brusel - Na noční vyslovení důvěry české menšinové vládě ANO a ČSSD podporované KSČM reaguje europarlament. Podle předsedy Evropské lidové strany (EPP) Manfreda Webera je smutné, že se komunisté dostávají zpátky k politickým pozicím. Kritika na adresu Česka se snesla také od agentury AFP.

Do čela EU se mohou dostat Barnier, Rutte i Weber

12.04. 16:24

Brusel - Podle průzkumu mezi tisícovkou bruselských úředníků, lobbistů a odborníků na EU z řad vědců či novinářů by v příštím roce mohli vrcholné pozice v čele EU obsadit Francouz Michel Barnier, Nizozemec Mark Rutte a Němec Manfred Weber.

Sjezd KDU-ČSL: Vystoupil šéf evropských lidovců, navážel se do Babiše a jeho slavného hesla

27.05. 13:24

Praha - Na úvod sjezdu KDU-ČSL vystoupil šéf frakce Evropské lidové strany (EPP) v Evropském parlamentu Manfred Weber. Popřál lidovcům úspěch. Podle něj je potřebný pro zachování stability a demokracie v Česku, protože stát není možné řídit jako firmu.

reklama
Fotogalerie