Články k tématu: Záchody

Kam chodili lidé na záchod ve starověku? Archeologové rozluštili tisíce let skrytou hádanku

12.12. 15:19

Pompeje - Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku, například v legendárních Popmpejích? Podle dřívějšího tvrzení historiků a…

Opravdu jsou toalety špinavé? Nový výzkum vědce překvapil

22.07. 07:30

Použití veřejných toalet patří mezi noční můry mnohých z nás. Většina lidí si totiž představuje vlhké zatuchlé kabinky se špinavou podlahou a studeným záchodovým prkýnkem. Nabízí se otázka – nemůžeme při návštěvě toalety chytit nějakou nemoc? Lékařka vysvětluje, jak to vlastně je.

Vysoušeče, nebo papírové ručníky? Po jednoduchém pokusu si dvakrát rozmyslíte, co použijete

16.04. 17:07

Papírové ubrousky, nebo vysoušeče rukou? debata o tom, co je hygieničtější, se vede poměrně dlouho. Malý experiment vás možná přesvědčí, že je lepší si ruce umýt a… otřít papírovým ručníkem.

reklama

Močíte ve sprše? Nestyďte se za to, tento zvyk pomáhá zachránit Planetu

Aktualizovali jsme 1.2.2018, 22:22, 30.01. 08:07

Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Noční můra jménem veřejné toalety: Můžete tam chytit nebezpečné nemoci? A kde se skrývá nejvíce bakterií?

Aktualizovali jsme 6.11.2017, 20:14, 06.11. 12:56

Použití veřejných toalet patří mezi noční můry mnohých z nás. Většina z nás si totiž představuje vlhké zatuchlé kabinky se špinavou podlahou a studeným záchodovým prkýnkem. Nabízí se otázka – nemůžeme při návštěvě toalety chytit nějakou nemoc? Lékařka vysvětluje, jak to vlastně je.

Kukuřičné klasy nebo časopisy. Jak lidé končili svou potřebu, když ještě neexistoval toaletní papír?

18.10. 13:57

Již od pradávna lidé hledali šikovný způsob, jak čistotně zakončit vykonání potřeby. Naši předci obvykle vzali do ruky to, co bylo při ruce, např. listy, mech, mušle, ovčí vlnu, seno, sníh, vřetena kukuřičných klasů a později i stránky novin a knih. Starověcí Řekové používali jíl a kamení, zatímco…

O čem s lidmi nemluvíme? Bolest v sobě může skrývat víc, než se zdá

Aktualizovali jsme 13.10.2017, 23:28, 13.10. 14:39

Opakované bolesti břicha, nadýmání, častý průjem nebo naopak zácpa – zdravotní komplikace, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři. Přitom kombinací některých z těchto příznaků, které spojuje diagnóza syndromu dráždivého tračníku (IBS), trpí 15 % Evropanů, častěji žen. Mezi…

Glutaman sodný, antibakteriální gely, toaletní sedáky. Víte, jak opravdu působí na váš organismus?

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 22:07, 12.10. 11:17

Správné hygienické návyky jsou zcela jistě správné a často mohou chránit naše zdraví. Jenže ne vše, co považujeme za dobré, nám opravdu prospívá.

Kolik času věnujeme fyzické aktivitě? I na záchodě prosedíme delší dobu, zjistili vědci

27.09. 16:04

Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé nemají dostatek pohybu, kvůli čemuž mohou být vystaveni vážným zdravotním problémům. Nový průzkum ukázal, že lidé stráví mnohem více času na záchodě, než při nějaké fyzické aktivitě.

Nebezpečný jev? Tohle najdete téměř v každé koupelně

05.06. 15:54

Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

Toalety v letadle: Kdy je nejlepší doba na jejich použití?

Aktualizovali jsme 3.4.2017, 23:54, 03.04. 07:04

Londýn - Používání toalet v dopravních prostředcích není mezi lidmi moc populární. Dvojnásob to platí o letadle, kde je prakticky všem jasné, kam jdete a co tam budete dělat, jakmile se zvednete ze sedadla. I přesto je způsob, jak si tuto nezbytnost zpříjemnit.

Poprask v Texasu: Chystaný zákon o záchodcích prý diskriminuje transsexuály

06.01. 13:51

Austin - V Texasu se bouřlivě řeší takzvaný zákon o soukromí, který nařizuje transgenderovým osobám používat veřejné toalety podle rodného listu. Návrh tedy nakazuje mužům, kteří se cítí být ženami, chodit na veřejných místech na pánské toalety a naopak.

Tajemství středověkých toalet odhaleno. Kam chodili lidé v Pompejích na záchod?

19.09. 16:19

Pompeje - Záchod je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ho v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku, například v legendárních Popmpejích? Podle dřívějšího tvrzení historiků a…

Močením ve sprše zachráníte planetu, radí vědci

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 15.09. 13:44

Londýn - Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie