Články k tématu: záhady, tajemství

Kolik tajemství v sobě člověk běžně skrývá?

01.06. 10:15

Každý z nás má nějaké tajemství, se kterým se z toho či onoho důvodu svěřil jen svým blízkým, nebo se dokonce nesvěřil nikomu. Výzkumníci se v nově zveřejněné studii zaměřili nejen na to, kolik toho průměrný člověk skrývá před svým okolím, ale také na to, jaké oblasti se tajemství nejčastěji týkají…

Tajemství jezera Loch Ness: Ukrývá se v něm prehistorický ještěr?

12.05. 09:02

Lochnesská nestvůra, Lochnesská příšera, Lochneska, Niseag nebo Nessie. Jen málokterý tvor si vyžádal tolik různých pojmenování a označení, aniž by lidstvo mělo o jeho existenci jakékoliv důkazy. Více než 1500 let jsou lidé přesvědčeni, že ve vodách skotského jezera Loch Ness skutečně "něco" žije,…

Kdo byla záhadná osoba v letu MH370? Tři roky od zmizení letadla se objevila další záhada

09.03. 11:14

Londýn – Jsou to právě tři roky od záhadného zmizení boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines: Let MH370 se ztratil na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu i s 239 lidmi na palubě. Záhadu neobjasnilo ani vyšetřování, pátrání po troskách skončilo v lednu. Osud letadla není jediná záhada, která let…

reklama

Zákazníky nákupního centra vystrašil duch. Lidé v panice utíkali

08.03. 15:27

Kitwe - Scénu jako z filmu Harry Potter si prožili zákazníci nákupního centra ve třetím největším městě Zambie. Přímo nad jejich hlavami se totiž vznášel obří duch.

Tělo slavné brněnské mumie barona Trencka bude brzy kompletní

05.03. 12:59

Brno - Slavná brněnská mumie barona Trencka bude už brzy kompletní. Do kapucínské hrobky se k tělu vrátí i palec levé ruky, který je zřejmě od přelomu 19. a 20 století v muzeálních sbírkách.

VIDEO: Bájná Atlantida nebo existence UFO? Podívejte se na 10 největších záhad naší planety

03.12. 15:17

Praha - Věříte v existenci mimozemské civilizace nebo v bájnou Atlantidu? A co v Bermudský trojúhelník? Podívejte se na 10 největších záhad, se kterými se lidstvo dosud setkalo.

Neobvyklý úkaz: Sibiřská řeka se zbarvila do krvavě rudé barvy

08.09. 18:04

Moskva - Velice neobvyklý úkaz přitáhl velkou pozornost lidí, když se řeka Daldykan na Sibiři zbarvila do krvavě rudé barvy. Úřady se snaží zjistit, co za záhadnou změnou barvy stojí a zda může být nebezpečná pro životní prostředí a lidské zdraví. Pro místní jde ale o úžasnou atrakci.

UFO v Malajsii, vyděšení vesničané natočili neuvěřitelné záběry

Aktualizovali jsme 4.9.2016, 22:51, 03.09. 16:51

Kuala Lumpur - Záběry údajných létajících talířů se na internet objevují denně. Většinou jde ovšem jen o podivné tečky nebo světýlka někde daleko na obloze. Tentokrát ovšem záběry vypadají úplně jinak.

Průhledné tělo, dlouhé nohy. Objevili manželé před svým domem mimozemšťana?

Aktualizovali jsme 30.8.2016, 22:19, 29.08. 18:40

Oslo - Hrozivě vypadající tvor vyděsil manželský pár v Norsku. Asi 25 centimetrů velkého tvora s hladkou kůží, téměř průhledným tělem a dlouhýma nohama by si mohl kdekdo splést s rekvizitou z filmu o mimozemšťanech. Podle odborníků je ale velmi nepravděpodobné, že by pocházel z jiné planety.

Jedna z nejzáhadnějších knih světa opustila trezor

25.08. 10:04

Madrid - Malé vydavatelství na severu Španělska po deseti letech úsilí získalo povolení pořídit kopie jedné z nejzáhadnějších knih na světě.

VIDEO: Bájná čupakabra v Evropě? Místní se bojí její krvelačnosti

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 21:23, 17.08. 15:41

Lisabon - Lidé viděli bájnou čupakabru poprvé v Portoriku. Lidé jí připisují mytické schopnosti a bojí se její krvelačnosti. Teď to však vypadá, že se nestvůra přesunula do Evropy, konkrétně do vyprahlé oblasti v Portugalsku.

Bojíte se rádi? Hororový dům, který je opředen tajemstvím, hledá kupce

15.06. 15:00

New York - Chcete žít na děsivém místě? Pak máte šanci, protože za 850 tisíc dolarů (asi 20 milionů korun) je na prodej dům, který se proslavil díky hororu Amityville. Bylo v něm zavražděno 6 lidí.

Záhadný kráter na Sibiři se neustále zvětšuje, brzy pohltí celé jezero

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 20:41, 08.06. 15:19

Moskva - Tajemný kráter na Sibiři, o kterém nikdo neví, jak vznikl, neustále roste. Od roku 2013 se podle portálu Daily Mail zvětšil více než patnáctkrát a brzy pravděpodobně pohltí i vedlejší jezero.

VIDEO: Záchranáři zažili v sanitce horor. Ženu posedl démon?

06.06. 14:02

Madrid - Několik děsivých minut mají za sebou španělští záchranáři, kteří za nejasných okolností převáželi do nemocnice mladou ženu. V sanitě byly uvězněni z "démonem". Alespoň tak vypadá video, které pořídili.

VIDEO: Pár sledoval západ slunce, místo toho spatřili UFO. A není to poprvé!

Aktualizovali jsme 31.5.2016, 19:24, 31.05. 08:22

Drayton (USA) - Další UFO, nebo zdařilá videomontáž? Tuto otázku si klade velké množství lidí kvůli videu, které zaplavilo internet. To zachycuje neznámý objekt poblíž vojenské základny v americkém Ohiu, který po chvíli vznášení se na nebi splyne s mraky. Podobný objekt už se v dané oblasti objevil…

VIDEO: Bojíte se rádi? Podívejte se na 5 nejděsivějších míst v České republice

30.05. 17:33

Praha - Každý z nás se jistě někdy bál zůstat sám na nějakém místě. Ať už jsou to nemocnice, lesy či hřbitovy. Mnohá z těchto míst jsou navíc opředena legendami či prokletími. Podívejte na se 5 nejděsivějších míst v České republice.

Kalifornský zázrak? Socha Panny Marie roní slzy +VIDEO

11.05. 12:11

Sacramento - Scéna jak z románu Kena Folletta se odehrála v Kalifornii, soška Panny Marie, která byla v domácnosti přes deset let, se rozplakala v době, kdy byl zavražděn bratranec majitelky.

Vědci objevili na pláni Nazca další tajupný obrazec

06.05. 12:52

Lima - Peruánská planina Nazca vydává další tajemství, tým japonských vědců zde nalezl další obrazec tvořený světlými liniemi. Ty jsou nejlépe rozeznatelné z ptačí perspektivy. Nový geoglyf by měl podle prvních odhadů zobrazovat zvíře vyplazující jazyk. V jihoamerickém Peru se nachází více než 300…

Záhada z Peru vyřešena. Vědci ví, k čemu sloužily obří obrazce na zemi

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 21:56, 04.05. 09:41

Lima - Obrazce na peruánské planině Nazca se proslavily po celém světě, dodnes ale vědci nevěděli, k čemu přesně sloužily. Až díky novým satelitním snímkům zjistili, k čemu se používaly spirálovité díry vykopané v zemi.

Historikové se domnívají, že našli Jantarovou komnatu, legendární nacistický poklad

23.04. 13:37

Varšava - Zaměstnanci polského muzea Mamerki věří, že objevili ukrytý nacistický poklad. Legendární Jantarová komnata by se měla nalézat za falešnou stěnou v tajné komnatě jednoho bunkru z válečného období, kterou nalezli pomocí georadaru.

Hluboký oceán odhalil podivného živočicha, vědcí neví, co to je +VIDEO

11.03. 14:34

Acapulco - Na populární mexickou pláž Bonfil vyplavil oceán velice zvláštního mořského živočicha. Čtyřmetrová mršina mate vědce po celém světě, protože nikdo není schopen určit, o jaké zvíře se jedná. Podle svědků musela záhadná příšera zemřít nedávno, protože se z mršiny po vyplavení nešířil…

reklama
Fotogalerie