Články k tématu: zbraně

Česko s námitkami neuspělo. Europarlament schválil návrh směrnice o zbraních

14.03. 14:47

Štrasburk - Evropský parlament dnes většinou hlasů schválil návrh směrnice zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. Norma se nelíbí českým europoslancům. Hlasování předcházela bouřlivá debata.

Drama v Ostravě: Černý pasažér vystřelil na revizory

28.02. 18:19

Ostrava - K vážnému incidentu došlo dnes ráno v Ostravě při přepravní kontrole. Černý pasažér vystřelil z plynové pistole a dal se na útěk. Policie po něm pátrá.

Vláda podpoří ústavní návrh ke zbraním, věří ministr Chovanec

27.02. 11:30

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSSD) věří, že vláda dnes podpoří poslanecký návrh na změnu ústavního zákona o bezpečnosti, který by měl nově majitelům legálně držených zbraní dát právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka.

reklama

Češi se bojí útoků, zvýšil se počet zbrojních průkazů

24.02. 16:43

Praha - V Česku mělo ke konci loňského roku zbrojní průkaz 300.307 lidí, což bylo o 8285 více než na konci roku 2015. Počet zbraní mezi lidmi se ale meziročně snížil o 5363, momentálně jich policejní registry evidují 801.532.

Stříleli na nás ilegálové, vypověděli dva zranění muži. Vyšetřování ukázalo jen těžko uvěřitelné věci

Aktualizovali jsme 23.2.2017, 23:10, 23.02. 09:03

Dallas – Na začátku ledna byla policie přivolána na odlehlý ranč v jižním Texasu, kde nalezla dva postřelené lidi – loveckého průvodce a jeho klienta, a dalšího průvodce. Podle zraněných stříleli zřejmě nelegální přistěhovalci, kteří se v okolí pohybovali. Jejich příběh na sociálních sítích sdílely…

Muž se pokusil zavraždit expartnerku před zraky malého syna, soud mu potvrdil přísný trest

23.02. 14:39

Olomouc - Miroslav Štembírek (39) si odpyká 17,5 roku vězení za pokus vraždy bývalé partnerky v prostorách školky ve Frýdku-Místku. Trest mu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Povstalci v Sýrii budou bez zbraní? Některé země zmrazily jejich dodávky

21.02. 17:42

Damašek - Část mezinárodní koalice v čele s USA, která podporuje v syrské válce umírněné povstalce, jim zmrazila jeden z kanálů dodávek zbraní a financí. Panují totiž obavy, že by se munice mohla dostat do rukou džihádistů.

V Hradci Králové našli policisté atrapy zbraní

18.02. 20:41

Hradec Králové - Policisté v pátek ráno v Hradci Králové při kontrole trasy, po které měl jet prezident Miloš Zeman, našli krabici s atrapami samopalu a pistole. Podle svědků zbraně na první pohled vypadaly jako funkční a mohly by vyvolat obrannou reakci ochránců hlavy státu.

Směrnici o zbraních zvyšuje odpor k Bruselu, musíme ji změnit, volají čeští europoslanci

13.02. 16:21

Praha - Čeští europoslanci chtějí v Evropském parlamentu prosadit změkčení směrnice o držení střelných zbraní. Připravovaná norma je v současné podobě nepoužitelná, zvyšuje právní nejistotu a vyvolává v lidech odpor k Evropské unii, řekli dnes v Praze Jiří Pospíšil (za TOP 09) a Stanislav Polčák …

Bývalý agent StB Minařík jde do vězení, sebevraždu chtěl spáchat nelegálně drženou zbraní

07.02. 12:22

Praha - Bývalý agent StB Pavel Minařík musí na čtyři měsíce do vězení za nepovolené ozbrojování. Předloni se pokusil o sebevraždu nelegálně drženou zbraní.

Muž zastřelil manželku a čtyři příbuzné

07.02. 08:40

Buenos Aires - Muž v Argentině zastřelil svou manželku a čtyři její příbuzné. Na svědomí má údajně i smrt nenarozeného dítěte. Podle policie k rodinné tragédii došlo po manželské hádce.

VIDEO: Chovanec obhajuje svůj ústavní návrh o zbraních. S puškou v ruce

05.02. 13:45

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) podá ústavní zákon, který dává majitelům legálně držených zbraní právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka, jako poslanecký návrh. Zdůraznil, že důsledkem normy nemá být to, aby měl každý Čech zbraň.

Vídeňská policie zatkla dvacítku Čečenců, měli pistoli i samopal

04.02. 16:26

Vídeň - Rakouská policie zadržela v pátek ve Vídni dvacítku Čečenců, u nichž našla pistoli, samopal a munici. Podle ministra vnitra Wolfganga Sobotky uklidňoval veřejnost, případ podle něj nesouvisí s terorismem.

Export zbraní z ČR byl loni rekordní

30.01. 20:45

Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR dnes oznámila, že export zbraní a vojenského materiálu z Česka loni stoupl o 20 až 30 procent na rekordních 700 - 750 milionů eur (18,9 - 20,2 miliardy Kč). Letos to bude patrně horší kvůli nedostatku pracovníků.

Ústavní právo na držení zbraně? Chovanec kontroverzní návrh do měsíce předloží

22.01. 16:02

Praha - Ministerstvo vnitra do měsíce předloží vládě návrh ústavního zákona, podle něhož by se mělo povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Norma má v úmyslu umožnit lidem bránit se proti teroristům.

Sobotka: Česko chce bojovat proti zpřísnění držení zbraní, v EU ale nemá spojence

19.01. 19:56

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) při dnešních interpelacích ve Sněmovně přiznal, že je Česko v boji proti navrhované evropské úpravě o omezení držení střelných zbraní. Tato otázka je ale podle něj pro českou vládu významné bojiště.

ODS odmítá směrnici EU o regulací zbraní. Zaplatila by i sankce

17.01. 14:27

Praha - Opoziční ODS odmítá návrh evropské směrnice, která má omezit nabývání a držení střelných zbraní. Strana žádá české europoslance, aby normu při dalším projednávání v Evropském parlamentu odmítli. Považuje totiž českou legislativu regulující držení zbraní za plně funkční.

Masivní teroristické útoky v Evropě? Objevila se slovenská stopa

17.01. 10:47

Bratislava/Madrid - Španělské úřady rozbily největší síť obchodníků se zbraněmi v Evropě. Zadržely až 12 tisíc kusů zbraní a munice včetně nástrojů schopných sestřelit letadlo. Podle indicií směřuje původ zbraní na Slovensko, stejně jako zbraně použité při útoku na francouzskou redakci časopisu…

Pelikán teroristy střílet nechce. Chovancům nápad se mu nelíbí

15.01. 21:32

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) věří, že vláda neschválí návrh ministerstva vnitra na povýšení práva použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. "Připadal jsem si jak na divokém západě v 19. století," popsal v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Policejní akce v centru Lipska: 500 policistů zasahovalo kvůli krácení daní

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 20:01, 12.01. 17:08

Lipsko - V centru Lipska se dnes v souvislosti s vyšetřováním krácení daní a prohřešků proti zákonu o držení zbraní uskutečnila rozsáhlá razie. Zúčastnilo se jí na 500 policistů. Úřady ujistily, že nešlo o protiteroristický zásah.

Ve vile slovenského herec Kňažka se střílelo

11.01. 12:52

Bratislava - Slovenský herec Milan Kňažko (71) v noci na dnešek postřelil ve své bratislavské vile lupiče. Ten utrpěl lehčí zranění nohy a po ošetření byl převezen do nemocnice.

Při manipulaci s historickou zbraní se v Plzni vážně zranil starší muž

06.01. 17:50

Plzeň - Při manipulaci s historickou střelnou zbraní se dnes ve svém bytě v Plzni vážně zranil šestašedesátiletý muž.

Svět opět píše o Česku: Média si všímají zákona na střelbu teroristů

05.01. 08:57

Praha/Londýn – České ministerstvo vnitra oznámilo, že chce ústavním zákonem povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Chce tak umožnit lidem bránit se proti teroristům například při útocích, jako byly loni nákladními automobily v Nice a v Berlíně. Tento nápad zaujal…

Slovensko se inspirovalo Českem. Zavede zákon na střílení teroristů?

04.01. 18:30

Bratislava - Ministerstvo vnitra chce ústavním zákonem umožnit lidem legálně použít držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. S odkazem na tento nápad uvažují o podobném zákonu i další země.

reklama
Fotogalerie