Články k tématu: Zeman, Miloš

Havel a Klaus mě zklamali, míní Kajínek. Přepis jeho projevu

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:10, včera 17:10

Rýnovice - Dvojnásobný vrah Jiří Kajínek opustil brány rýnovické věznice v úterý brzy odpoledne. Při zodpovídání otázek novinářů si rýpl do bývalých prezidentů, vězeňské služby a českých soudů. K novinářům byl naopak velmi vlídný a bylo patrné, že si mediální pozornost užívá. Globe24.cz vám přináší…

Kajínka může zpět do vězení poslat Zeman, ale také Drahoš nebo Horáček

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:08, včera 12:48

Praha - Prezident Miloš Zeman omilostnil vraha Jiřího Kajínka. Zároveň však k milosti připojil sedmiletou podmínku, ta dává prezidentovi pravomoc poslat Kajínka zpátky za mříže. Monitorovat plnění podmínky budou soudy, které budou každoročně informovat Ministerstvo spravedlnosti. To se, v případě…

Babiš byl odvolán. Zeman ocenil jeho působení na ministerstvu

včera 20:56

Praha – Andrej Babiš (ANO) už není ministrem financí. Na Hradě jej dnes z funkce odvolal prezident Miloš Zeman. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného (ANO).

reklama

Zeman se chystá na jižní Moravu. Zástupci lidovců, TOP 09, Žít Brno a Zelení se s ním nechtějí sejít

včera 19:02

Brno - Jihomoravští krajští zastupitelé z KDU-ČSL se nezúčastní setkání s prezidentem Milošem Zemanem, který kraj navštíví příští týden od pondělí do středy. Zdůvodnili to Zemanovým chováním a neochotou řídit se Ústavou ČR. Chybět budou na setkání s hlavou státu i zastupitelé za TOP 09 a Žít Brno.

Zeman by rád obnovil české velvyslanectví v Singapuru, odpovídá to českým obchodním zájmům

včera 16:02

Praha - Česko by mělo obnovit své velvyslanectví v Singapuru, protože to odpovídá jeho obchodním zájmům. Dnes to řekl prezident Miloš Zeman po jednání na Pražském hradě se svým singapurským protějškem Tonym Tanem. Řekl, že bude v této věci apelovat na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Slováci sledují výměnu v české vládě: Babiš už není "alfa samec", Zeman je oslabený. A Sobotka?

včera 11:34

Praha - Slovenský Denník N analyzuje následky české vládní krize. Prezident Miloš Zeman a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyšli oslabeni, mají ovšem větší šanci dohnat ztrátu než premiér Bohuslav Sobotka. Jedno je však podle listu jasné - nejvíc prohrává demokracie.

Pilný už se chystá na vedení rezortu financí. Co říká o rozpočtu?

23.05. 21:38

Praha – Ivan Pilný (ANO), který má ve funkci nahradit ministra financí Andreje Babiše, považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad.  Návrh rozpočtu představil už v pondělí právě Babiš.

Zeman omilostnil nájemného vraha. Má na to ale právo, upozorňují poslanci

23.05. 16:19

Praha - Až doposud se milosti prezidenta Miloše Zemana netýkaly násilného trestného činu. Dnes se však na svobodu po 23 letech strávených za mřížemi dostal dvounáobný vrah Jiří Kajínek. Poslanci v reakci odkazují většinou na to, že udělení milosti patří mezi pravomoci hlavy státu.

Z Kajínka stala celebrita, zlobí se Sobotka. Podle Středuly milost podkopává důvěru v soudy

23.05. 15:09

Praha - Prezident Miloš Zeman udělil milost Jiřímu Kajínkovi, který si odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nemá radost z toho, že se z Kajínka celebrita. Kajínka vnímá spíše jakou zápornou postavu.

Velebova SPO kárá Masarykovu univerzitu: Zemanovi jste vystoupit nedovolili, ale Zaorálkovi ano

23.05. 15:04

Brno - Libor Bláha, představitel Strany práv občanů, kritizuje přístup brněnské Masarykovy univerzity vůči politikům. Nelíbí se mu, že univerzita povolila přednášku Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD), přitom v minulosti odmítla návštěvu současné hlavy státu Miloše Zemana.

Babiš bude z vlády odvolán ve středu, oznámil Hrad, Sobotka to ocenil

23.05. 15:01

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ocenil, že prezident Miloš Zeman stanovil termín odvolání ministra financí Andreje Babiše, jak mu počátkem května navrhl, a jmenování jeho nástupce Ivana Pilného (oba ANO).

Zeman by už znovu neměl kandidovat, míní Jurečka

21.05. 15:32

Praha - Prezident Miloš Zeman by podle 1. místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky neměl znovu kandidovat. Nevadí mu prezidentův zdravotní stav, ale s jeho výroky a činy. Dnes to uvedl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

O podpisu velvyslance ČR v Číně měly být podle Zaorálka informace

21.05. 14:42

Praha - Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) tvrdí, že v době přípravy cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny měl mít prezident informaci, že český velvyslanec v Pekingu Bedřich Kopecný podepsal dopis diplomatů k dodržování lidských práv.

Zeman pozval do Česka čínskou firmu, před kterou varuje BIS

21.05. 11:22

Praha/Peking - Krátce po Zemanově návštěvě Číny oznámila mezinárodní telekomunikační společnost Huawei, sídlící v čínském Šen-Čenu, že je připravena v Česku proinvestovat téměř 9 miliard korun. Před společností už přitom v minulosti varovala Bezpečnostní informační služba (BIS) a Američané ji…

Havlíček se sešel se Zemanem, jednali o zákonech

20.05. 18:38

Lány - Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) se dnes sešel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem a jeho poradním týmem.

Zeman jmenuje Pilného příští týden, námitky nemá

19.05. 15:31

Praha - Vládní krize je pravděpodobně u konce. Hrad dnes oznámil, že prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí.

Babiš se opět sejde se Zemanem, Bělobrádek z Pilného nadšený není

18.05. 14:18

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) požádal Pražský hrad o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) od pravděpodobného nového ministra financí Ivana Pilného (ANO) neočekává nic dobrého.

Rýnovická věznice je v obležení novinářů. Čekají na propuštění Kajínka

18.05. 12:32

Jablonec nad Nisou - Před branami rýnovické věznice se už shromáždili novináři. V tomto nápravném zařízení se odpykává doživotní trest odsouzený vrah Jiří Kajínek, kterému udělí prezident Miloš Zeman milost.

Miloš Zeman se vrátil Číny, Sobotka už mu poslal návrh na jmenování nového ministra financí

18.05. 11:43

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že návrh na jmenování poslance Ivana Pilného (ANO) ministrem financí byl doručen na Pražský hrad.

Po celé republice se znovu protestovalo proti Babišovi a Zemanovi, Účast byla nižší než minule

17.05. 21:50

Praha – V Praze a dalších sedmi městech České republiky se znovu demonstrovalo proti  ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi. K 18:30 bylo na Václavském náměstí podle organizátorů 6000 až 7000 lidí, policie nechtěla počty účastníků odhadovat. 

Účast Zemana na konferenci v Pekingu ekonomice nepomůže, krotí nadšení expert

17.05. 17:05

Praha - Prezident Miloš Zeman pokládá novodobou Hedvábnou stezku za úžasný projekt, český sinolog Martin Hála je ale skeptičtější. Peking chce podle něj uplatnit přebytečné výrobní a stavební kapacity. Navíc se nedá čekat, že by české ekonomice pomohla přítomnost hlavy státu na summitu v Pekingu.

Demokracie v ČR stojí před zkouškou, varuje nadace blízká německé kancléřce Merkelové

17.05. 12:13

Berlín - Nadace Konrada Adenauera (KAS), která má blízko k německé kancléřce Angele Merkelové, v textu nazvaném Mocenské hry na Vltavě rozebírá současnou vládní krizi v Česku. Demokracie v ČR prý čelí zatěžkávající zkoušce.

Světová média opět sledují Zemana. Který jeho výrok zaujal tentokrát?

17.05. 10:59

Peking/New York/Ankara/Moskva – Slova českého prezidenta Miloše Zemana o likvidaci novinářů, která byla pronesena v přítomnosti ruského prezidenta Vladimira Putina, velmi zaujala světová média. Ta označují Zemanův vtip na krutý, připomínají navíc, že to není poprvé, kdy prohlásil něco velmi…

Babiš stále nerezignoval, na dnešek se chystá další demonstrace

17.05. 09:18

Praha - Na dnešek je svolána v pořadí už třetí demonstrace proti ministru financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi. Tentokrát se zapojí i menší města, jako je Uherské Hradiště nebo Náchod.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací