Články k tématu: Zeman, Miloš

Drahoš má téměř 80 tisíc podpisů pro svou kandidaturu, po oznámení rozdával námořnická trička

19.08. 15:15

Praha - Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral k dnešnímu dni 78.321 podpisů, což o víc než 28.000 přesahuje počet potřebný pro kandidaturu na Pražský hrad. V kampani chce otevřít téma kreativního vzdělávání a inovací.

Zeman v kondolenci vyzval po útoku ke vzdoru vůči terorismu

18.08. 14:15

Praha/Madrid - Prezident Miloš Zeman zaslal španělskému králi Filipu VI. v souvislosti s teroristickým útokem v Barceloně kondolenční telegram. Vyzval ke vzdoru vůči teroru. Soustrast po atentátu vyjadřují Španělsku i další čeští politici.

Zeman nasbíral dostatek podpisů, jde do boje o Hrad

16.08. 15:12

Praha - Prezident Miloš Zeman má k dnešnímu dni 59.263 podpisů, tedy dostatek, aby se mohl přihlásit do obhajoby svého mandátu. Kandidáti na Hrad potřebují 50.000 ověřených podpisů nebo podporu deseti senátorů či 20 poslanců.

reklama

Česká diplomacie se ani nedokáže postavit Zemanovi, tvrdí experti

13.08. 17:45

Praha - Nečitelnost, neschopnost prosadit se vůči Parlamentu nebo prezidentovi, postoj vůči migraci i nenaplněné sliby vytkli české diplomacii experti oslovení ČTK. Pozitivně hodnotili, že pod vedením Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Česká republika dosáhla zlepšení vztahu s Německem a konstruktivněji…

Babiš jako premiér? Musí vyhrát ČSSD, aby Zeman musel jmenovat Zaorálka, tvrdí Sobotka

12.08. 19:15

Praha - Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný.

O vině a nevině rozhoduje soud, ne politici. Zeman jmenuje premiérem vítěze voleb, uvedl Ovčáček

12.08. 14:38

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. Serveru Aktuálně.cz to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Další hoax vyvrácen: Vojáky do Jugoslávie neposlal Havel, ale Zeman

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:14, 10.08. 10:19

Praha - Podle serveru Manipulátoři, který se zaměřuje na vyvracení tzv. hoaxů a dezinformací, operaci české armády v tehdejší válce v Jugoslávii odsouhlasila vláda Miloše Zemana, nikoliv prezident Václav Havel.

Ringo Čech povede SPO do voleb. Požádal mě o to sám Miloš Zeman, říká

10.08. 14:46

Praha - Superlídr Strany práv občanů (SPO) pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny bude hudebník a výtvarník František Ringo Čech. SPO zatím není zastoupená v Poslanecké sněmovně, ale má dva senátory, vznikla v prosinci 2009. 

Poslední rozloučení s válečným hrdinou Klemešem se bude konat v pondělí v Praze

08.08. 20:36

Praha - Pohřeb Jaroslava Klemeše, válečného hrdiny a veterána, se uskuteční v pondělí odpoledne ve krematoriu v pražských Strašnicích. Poslední rozloučení začne ve Velké obřadní síni v 15:00 a uskuteční se s vojenskými poctami. 

V září se Zeman opět vydá do krajů, zahájí už páté kolo návštěv

08.08. 19:54

Praha - V polovině září zahájí prezident Miloš Zeman další kolo návštěv krajů. Informoval o tom dnes mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Srp nemůže být členem rady ÚSTR, podle senátorů nesplňuje podmínky. A Ovčáček obratem reaguje

08.08. 19:43

Praha - Senátní volební komise se na dnešním veřejném zasedání usnesla, že dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp nesplňuje podmínky pro to, aby mohl být členem rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).

Zeman bude ve čtvrtek jednat s hejtmany krajů

05.08. 12:47

Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek večer setká s hejtmany krajů. Přijme je na zámku v Lánech na Kladensku. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman dostal na 200 návrhů na vyznamenání

04.08. 19:32

Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček oznámil, že na Hrad přišly od lidí návrhy na udělení státních vyznamenání 195 osobnostem. Koho prezident vybere k udělení či propůjčení některého z řádů či některé z medailí, je zcela na jeho uvážení.

Co by následovalo po smrti českého prezidenta a kdo převezme jeho místo?

03.08. 15:31

Od vzniku České republiky taková situace zatím nenastala. Ale co když k ní jednou dojde? Co když český prezident zemře v úřadě? Česká právní úprava situaci na rozdíl od komunistické ústavy nezná. A úřad viceprezidenta se Česko zřídit nechystá.

Zaorálek a Zeman kondolovali rodině Češky, která zemřela po útoku v Egyptě

01.08. 20:42

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) při dnešní schůzce kondoloval rodině Češky, která byla zabita v Egyptě. Předal jim také kondolenci prezidenta Miloše Zemana.

Miloš Zeman podepsal vyšší zvýhodnění dárců krve a kostní dřeně

01.08. 17:18

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu zákona o daních z příjmů, která zvyšuje daňové zvýhodnění bezúplatných dárců krve a kostní dřeně. Podepsal například také i nový zákon o náhradách škod způsobených porušením hospodářské soutěže.

Miloš Zeman si v půlce srpna vezme dovolenou, trávit jí bude na zámku v Lánech

31.07. 16:58

Praha - Prezident Miloš Zeman si v polovině srpna vybere týden dovolené. Zůstane na zámku v Lánech. ČTK to dnes řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Autoritářské země mají lepší podmínky pro velké projekty, básnil Zeman

24.07. 20:42

Praha – V zemích s autoritativními režimy jsou objektivně lepší podmínky pro dlouhodobé projekty, myslí si prezident Miloš Zeman. Jako příklad takového projektu zmínil plán vysokorychlostní železnice mezi Čínou a Evropou.

Zeman trvá na svém: Výjezdy do krajů nejsou kampaň, budu v nich pokračovat

24.07. 20:33

Praha – Mé návštěvy krajů nejsou předvolební kampaní, tvrdí prezident Miloš Zeman. Současná hlava státu zdůraznila, že pokud by začala jezdit do krajů nyní, mohla by to být kampaň. Zeman ale zdůraznil, že regiony navštěvuje od začátku výkonu mandátu.

Zeman u kyrgyzského prezidenta lobboval za firmu Liglass Trading

24.07. 19:49

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes poskytl rozhovor pro Český rozhlas Radiožurnál. V něm mimo jiné uvedl, že doporučoval při společné schůzce svému kyrgyzskému protějšku Almazbeku Atambajevovi firmu Liglass Trading. Ta má v zemi dostavět kaskádu vodních elektráren na řece Naryn. 

Česko pod taktovkou Ruska? Východ se nás snaží ovlivnit roky, píše prestižní tisk

Aktualizovali jsme 23.7.2017, 22:00, 23.07. 18:46

V České republice již roky úspěšně funguje několik proruských webů, které se snaží poštvat nás proti Evropské unii. Tvrdí to německá variace online deníku Huffington Post.

Babiš, Zeman a Pilný ladili rozpočet. Hrad chce víc peněz do investic

23.07. 17:00

Lány - Jednání o rozpočtu na příští rok u prezidenta Miloše Zemana v Lánech byl kromě ministra financí Ivana Pilného (ANO) přítomen také bývalý šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO).

Zeman bude v cestě po krajích pokračovat. Podle Ovčáčka mu lidé závidí

22.07. 18:52

Praha - Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně. Na dotaz ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj kritici prezidentovi pouze závidí.

Češi si došlápli na politiky. ANO a Zeman dostali trojku, zbytek dopadl hůř

21.07. 19:13

Praha - V červnovém šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) známkovali občané České republiky činnost politických stran a institucí. Použita byla školní klasifikace, kde nejlepší známkou je jednička, nejhorší pětka. Relativně nejlépe dopadlo hnutí ANO a prezident s průměrným hodnocením…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací