Články k tématu: Zeman, Miloš

Klaus se navezl do Zemana. Pak si posvítil na Macrona

dnes 15:14

Praha - Hrubá slova, která v poslední době vyřkli prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), podle bývalého prezidenta Václava Klause nepatří do veřejného prostoru. V televizi Prima dnes řekl, že veřejnost s nimi nepotřebuje prožívat, co si o sobě myslí.

Kdo se postaví Zemanovi? Ekonom nebo úředník

včera 22:36

Praha - Boj o Hrad se nemusí omezit pouze na souboj mezi momentálně nejviditelnějšími třemi kandidáty Milošem Zemanem, Jiřím Drahošem a Michalem Horáčkem. Šanci by mohl mít i takřka neviditelný Karel Štogl, jež vedl úřad vlády Jiřího Rusnoka. Znovu vzkříšená ODA by na Hradě ráda viděla Vratislava…

Koho stihl urazit Zeman? Novináře, občany i politiky

včera 22:33

Praha - Ačkoliv prezident Miloš Zeman často tvrdí, že jeho oblíbenou vášní je pronášení bonmotů, nezřídka mají tyto "bonmoty" spíše podobu urážek. Na adresu koho dopadla Zemanova urážlivá slova a kritika? Podívejte se sami.

reklama

Německo a Zaorálek kritizují Zemana za přirovnání EU k SSSR

včera 15:31

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes odmítl srovnávání Evropské unie s Varšavskou smlouvou a podmínkami v někdejším východním bloku. Takové přirovnání označil za nesmysl.

Van der Bellen přijede do ČR vlakem, se Sobotkou bude jednat hned na nádraží v Praze

23.06. 16:34

Praha - Rakouský prezident Alexander Van der Bellen přijede do Prahy v pondělí 26. června odpoledne. Nejprve se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Se svým českým protějškem Milošem Zemanem bude jednat až v úterý.

Zeman odejde z politiky, když prohraje volby

Aktualizovali jsme 22.6.2017, 23:50, 22.06. 19:29

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes při debatě na Žofínském foru řekl, že pokud prohraje příští rok volby, odejde z politiky. V minulosti už jednou politický důchod ohlásil, a to po neúspěšné kandidatuře na hlavu státu v roce 2003.

Zeman se pustil do Sobotky: Chováš se jako svině

22.06. 23:48

Praha - Kdyby mohl prezident Miloš Zeman známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Naopak lidovečtí ministři kultury Daniel Herman a zemědělství Marian Jurečka by u hlavy státu propadli. Zeman dnes v pořadu Týden s…

ČSSD by členství ve straně Paroubkovi umožnit měla, myslí si Zeman

22.06. 17:01

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana by ČSSD svému bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi měla umožnit minimálně členství ve straně. Poznamenal, že Paroubek prošel v sociální demokracii dvěma fázemi.

ODS chce kvalitního prezidenta. A Zeman to prý rozhodně není

22.06. 15:47

Praha - Česko podle předsedy ODS Petra Fialy potřebuje kvalitního prezidenta. Politickým cílem ODS je i nadále, aby na Hradě nepokračoval Miloš Zeman. Předvolební koalice KDU-ČSL a hnutí STAN je podle Fialy nečitelná.

Zeman se zlobí: Politici teď migranty odmítají. Po volbách se shrbí před EU

22.06. 15:12

Praha - Prezident Miloš Zeman vystoupil na dnešním Žofínském fóru v Praze s názvem Český národní zájem. Obává se, že politici, kteří nyní odmítají přijímání uprchlíků, se po volbách "shrbí" a jejich přijetí umožní.

Ivana Trumpová dnes na Hradě navštívila Miloše Zemana

21.06. 18:32

Praha - Bývalá manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová je od pondělí v Praze, přijela převzít titul Ambasador České republiky, který uděluje Společnost CZECH TOP 100. Dnes zavítala na Hrad za prezidentem Milošem Zemanem.

Výměna na ministerstvu školství: Valachová skončila, Zeman jmenoval Štecha

21.06. 17:32

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým ministrem školství Stanislava Štecha (za ČSSD). Ten dosud působil jako náměstek resortu, takže se nebude muset s jeho chodem dlouho seznamovat, což Hrad uvítal. Štech ve funkci vystřídal Kateřinu Valachovou (ČSSD).

Miloš Zeman jmenoval 34 nových soudců a soudkyň, většina zamíří na okresní soudy

21.06. 16:45

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na jmenoval 34 nových soudců a soudkyň. Tentokrát udělal výjimku a stav české justice pochválil. Nové soudce upozornil na to, že i nad nimi se bude vznášet Damoklův meč v podobě odvolacích soudů.

Zeman navštívil Klausovu narozeninovou párty. V projevu se navezl do vlády a EU

21.06. 16:29

Praha - Na narozeninovou oslavu bývalého prezidenta Václava Klause v pondělí dorazil také současný prezident Miloš Zeman. Klause označil za jediného pravicového politika, kterého má rád. Současná česká vláda je prý "poděl.ná" z Evropské unie.

O řidičský průkaz bude možné žádat i mimo bydliště a bez fotky. Zeman zákon podepsal

21.06. 15:09

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu poslanců z klubu TOP 09 a Starostů, podle které budou ůidé moci žádat od července 2018 o vydání řidičského průkazu nebo o jeho výměnu na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní. K žádosti navíc…

Zeman se sešel se Štechem, ve středu ho jmenuje ministrem školství

20.06. 19:29

Praha – Na Hrad dnes odpoledne za prezidentem Milošem Zemanem zavítal nastupující ministr školství Stanislav Štech. Jednali spolu o kariérním řádu učitelů a o návrhu rozpočtu pro školy na příští rok.

Mynář bude slavit narozeniny na Hradě, za pronájem zaplatí 180 tisíc

20.06. 15:21

Praha - Zemanův kancléř Vratislav Mynář zaplatí za pronájem prostor na Pražském hradě kvůli své narozeninové oslavě 180 tisíc korun bez DPH. Peníze budou podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka využity k opravě památek.

Zeman ve středu jmenuje dosavadního náměstka Valachové Štecha ministrem školství

20.06. 13:55

Praha - Nástupcem ministryně školství Kateřiny Valachové bude její dosavadní náměstek Stanislav Štech, prezident Miloš Zeman ho jmenuje ve středu v 16:00. Oba se sejdou dnes vpodvečer.

Tenhle id*ot dělá v ČT? Ovčáček zuří kvůli novináři a darům pro královnu Alžbětu

Aktualizovali jsme 19.6.2017, 22:27, 18.06. 12:56

Praha – V pátek se český prezident Miloš Zeman setkal v Buckinghamském paláci s britskou královnou Alžbětou II. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček později na twitteru prozradil, jaké dary prezident královně z Česka přivezl. A pak se strhlo peklo.

Valachová chce na postu ministryně opravdu skončit, Zeman prý její demisi přijal

19.06. 17:24

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) se dnes sešla s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedla, že její demisi přijal, byť s jejím odchodem nesouhlasí. V čele resortu patrně usedne dosavadní náměstek Stanislav Štech.

Zeman podepsal nové zákony. Čekají nás velké změny v pohřebnictví a vydávání dokladů

19.06. 16:43

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik zákonů, které se dotknou nás všech. Provozovatelé pohřebních služeb budou muset mít zvláštní místnost pro případnou úpravu zesnulých, do níž budou mít přístup také pozůstalí. Dle další normy budou lidé moci žádat o vydání občanského průkazu a…

Předseda Ústavního soudu Rychetský má jasno. Demise premiéra je demisí celé vlády

18.06. 14:40

Praha - Hostem dnešního pořadu Otázky Václava Moravce byl také předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Uvedl, že demise premiéra je jednoznačně demisí celého vládního kabinetu. Reagoval tak na nedávnou politickou krizi v ČR.

Miloš Zeman v Londýně vyznamenal veterány z RAF. Nesmírně si jich vážím, přiznal prezident

16.06. 17:44

Londýn - Prezident Miloš Zeman dnes v Londýně předal vyznamenání několika českým a slovenským veteránům, kteří za druhé světové války sloužili v řadách britského královského letectva (RAF).

Zeman při audienci u Alžběty II. mluvil o osudu Čechů po brexitu

16.06. 17:11

Londýn - Český prezident Miloš Zeman dnes při audienci u britské královny Alžběty II. hovořil o Češích, kteří nyní studují či pracují ve Velké Británii, a o tom, jaký bude jejich osud po brexitu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací