Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman a Babiš se v září sejdou s Merkelovou

dnes 16:37

Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba se mají setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou. Zeman se sejde i se spolkovým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem.

To je opravdu nehorázné. Známé osobnosti jsou zděšeny ze Zemana a Filipa

Aktualizovali jsme 17.8.2018, 22:23, 17.08. 11:36

Praha - Někteří čeští umělci a sportovci se znepokojeně sledují výroky politiků, které padly v posledních dnech. Část znepokojil předseda KSČM Vojtěch Filip, který tvrdil, že historie z roku 1968 je zfalšovaná a že za invazí prý stojí Ukrajina. Dalším se nelíbí, že prezident Miloš Zeman nechce 21.…

Ruppert se dopálil: Havla nikdo neviděl ve funkci nadranýho, na rozdíl od lháře Zemana

17.08. 12:02

Praha - Už poněkolikáté za posledních několik dní se zpěvák a frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert postaral o pořádný rozruch. Nejprve si na koncert vzak kostým s "parazity", na kterém nechyběly ani fotky prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, teď si zase vzal do úst nejen…

reklama

Zeman nepronese projev k 21. srpnu. Odvahu projevil za normalizace, vysvětluje Ovčáček

17.08. 07:58

Praha - Prezident Miloš Zeman nepronese žádný projev u příležitosti 50. výročí 21. srpna. Uvedlo to jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zpráva vyvolala

Vysílací rada kritizuje Soukupa: Ve svých pořadech na Barrandově porušoval zákon

16.08. 16:47

Praha - TV Barrandov dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již pět upozornění na porušení zákona kvůli pořadům vlastníka televize Jaromíra Soukupa. Neplnil roli kvalifikovaného oponenta a před volbami zvýhodnil prezidentského kandidáta Miloše Zemana.

Herec se zastal Zemana. Hutkovi kvůli písni o smrti prezidenta poslal důrazný vzkaz

16.08. 10:58

Praha - Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a Zubatá“ zpívá o smrti českého prezidenta. Jak sám přiznává, původní verze byla ještě o něco ostřejší, nakonec ji ale zmírnil, aby ji publikum uneslo. I přesto se na něj snesla vlna kritiky.

Koho Zeman nakonec vyznamená? Lidé poslali na Hrad 214 návrhů

15.08. 19:05

Praha - Lidé poslali na Hrad 214 návrhů na udělení státních vyznamenání, což je o téměř 20 více než před rokem. Koho se prezident Miloš Zeman rozhodne vyznamenat, záleží jen na něm.

Klus dál dráždí a provokuje? V nové písni zpívá o Zemanovi a Babišovi

15.08. 08:19

Praha – Písničkář Tomáš Klus už v minulosti napsal několik písní reagujících na politiku a politickou situaci u nás. Nedávno navíc rozpoutal divokou debatu, když ohlásil bojkot médií a forem Andreje Babiše. Kritici mu vzkazovali, aby raději hrál a zpíval a o politice nemluvil – a Klus je vyslyšel.…

Evropští politici vyjadřují soustrast Itálii, kondolenci poslal i Miloš Zeman

14.08. 21:16

Brusel/Praha - Po zřícení dálničního mostu v Janově vyjádřila pozůstalým obětí a Itálii soustrast řada čelních představitelů evropských zemí a Evropské unie. Kondolenci poslal také český prezident Miloš Zeman.

Inspekce zahájila přestupkové řízení kvůli pálení trenýrek na Hradě

13.08. 21:58

Praha - Kontroverzní happening, při kterém prezident Miloš Zeman na Pražském hradě spálil červené trenky, má ostrou dohru. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) kvůli němu zahájila přestupkové řízení.

New York Times: České námluvy byly pro Čínu vítězstvím. Vyhlášený pijan Zeman

13.08. 16:08

New York/Praha - List The New York Times dnes vydal obsáhlý článek o změně vztahu České republiky k Číně po nástupu Miloše Zemana do prezidentské funkce. České námluvy prý byly pro Peking naprostým vítězstvím. Ještě nedávno přitom Zeman varoval před patolízalstvím vůči Číně.

Kalousek se pustil do Zemana kvůli zdraví: Pacient s demencí si zaslouží léčbu, nemá být prezidentem

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 22:04, 09.08. 08:03

Praha – O zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana se spekuluje dlouhodobě. Hlava státu trpí cukrovkou a s ní spojeným onemocněním nervů nohou, kvůli které nemá cit v nohou od kotníků dolů. Jeho kritici ale často poukazují i na to, že by mohl mít další nepřiznané zdravotní problémy. Kvůli tomu si…

Adamová je lhářka, naštval se Ovčáček. pak se ale ozvala i místopředsedkyně TOP 09

Aktualizovali jsme 3.8.2018, 22:26, 03.08. 13:13

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že odjíždí na dovolenou. Ještě před tím ale slovně zaútočil na poslankyni a místopředsedkyni TOP 09 Markétu Adamovou. Nelíbilo se mu, jak hovořila o kauze H-System a prezidentovi Miloši Zemanovi.

Schwarzenberg se naštval: Švehla by si od Zemana vyznamenání nikdy nevzal

02.08. 13:38

Praha - Prezident Miloš Zeman před několika dny oznámil, že při příležitosti stého výročí vzniku Československa (ČSR) vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933). Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg však tvrdí, že Švehla by si od Zemana vyznamenání nikdy nevzal…

Jmenování v Lánech: Maláčová se stala ministryní práce

30.07. 17:21

Lány - Jana Maláčová (ČSSD) se dnes stala ministryni práce a sociálních věcí, jmenoval ji prezident Miloše Zeman. Ceremoniál se místo Trůnního sálu na Pražském hradě uskutečnil nezvykle v Lánech a bez přítomnosti novinářů.

Zeman u příležitosti vzniku ČSR vyznamená prvorepublikového premiéra Antonína Švehlu

29.07. 19:52

Topoľčianky - Prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933).

Oslavy 100 let vzniku Československa: Zeman a Kiska nasedli do parního vlaku, míří z Hodonína do Topoľčianek

29.07. 16:44

Hodonín - Z Hodonína do Topoľčianek dnes vyjel speciální parní vlak, mezi cestujícími jsou český prezident Miloš Zeman a jeho slovenský protějšek Andrej Kiska. Před jízdou ještě položili květiny u Masarykova pomníku v Hodoníně.

Češi oznámkovali politiky. Ti nejlepší dostali trojky. Jak si stojí Zeman?

26.07. 17:13

Praha - Politické strany, hnutí, instituce a jejich představitelé byly v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnoceny známkami jako ve škole. Relativně nejlépe dopadl prezident a hnutí ANO s průměrným hodnocením známky jen těsně nad 3. Nejhůř dopadla TOP 09.

Prezident Zeman se kvůli H-Systemu sejde se šéfy Nejvyššího a Ústavního soudu

26.07. 15:01

Praha - Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze H-System v úterý na Pražském hradě sejde s předsedy Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským a Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. NS v úterý rozhodl, že družstvo Svatopluk musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy.

Soudce v kauze H-System: Družstvo si problémy zavinilo samo

25.07. 15:17

Praha - Členové družstva Svatopluk věděli už při projednávání trestní kauzy H-Systemu, že bydlí v majetku z konkurzní podstaty. Uvedl to dnes soudce pražského městského soudu Kamil Kydalka, který majoritního akcionáře H-Systemu Petra Smetku poslal za podvod na 12 let do vězení.

Zeman zasáhne v kauze H-System, podal si české soudy

24.07. 19:01

Praha - Rozsudek Nejvyššího soudu (NS) v kauze H-System společně s dalšími rozsudky vyvolává podle prezidenta Miloše Zemana vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. Chce se proto setkat s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem.

Zeman jmenuje Maláčovou ministryní práce 30. července

21.07. 19:33

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v pondělí 30. července na zámku v Lánech.

Zeman se shodl s Babišem, že růst platů ve veřejné správě není adekvátní.

21.07. 18:16

Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO), že návrh odborů na růst platů ve veřejné správě o deset procent není adekvátní.

Komentář: Bolševik u moci? Spíše úsvit konce rudých

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 14:56, 21.07. 14:41

Komentář Miroslava Horkého – Kdekdo bije na poplach. Komunisté se poprvé po roce 1989 dostali k moci. Začíná druhá Česká republika, blíží se konec demokracie. Skutečnost, že KSČM, která si nikdy zcela nedistancovala od předrevoluční KSČ, pro Babišův kabinet zvedla ruku, není zase taková katastrofa.…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie