Články k tématu: Zeman, Miloš

Senior toužil po Zemanově podpisu, na ochranku nebral ohled

09.03. 13:12

Karlovy Vary - Prezident Miloš Zeman dnes zakončí třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Během dneška zavítá do dvou měst na východ od Karlových Varů. Ani dnes nebudou chybět besedy s občany.

Rozklad nevyšel, šéf vojenské kanceláře prezidenta Pilc je bez prověrky

09.03. 09:59

Praha - Náčelník vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc neuspěl s rozkladem kvůli odebrání bezpečnostní prověrky. Ředitel Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil potvrdil původní rozhodnutí úřadu a rozklad zamítl. ČTK to dnes sdělil Pilcův advokát Daniel Volák. Ten rozhodnutí…

Zeman už se nebude plavit na proslulém člunu. Dostal novou loďku

08.03. 20:11

Františkovy Lázně - Prezident Miloš Zeman vymění svůj pověstný nafukovací člun za "Kačenku". Novou loďku s roztomilým jménem dostal Zeman jako dárek ve Františkových Lázních. Prezidentův mluvčí už na sociálních sítích informoval, že se v ní Zeman projede už v létě na rybníku v Novém Veselí.

reklama

Za jak dlouho by se mohla uzavřít hranice? Zeman prozradil detaily

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 20:07, 08.03. 11:46

Karlovy Vary - Při vysokém nárůstu počtu migrantů může být uzavřena státní hranice za měsíc nebo za dva. Na setkání občanů Karlovarského kraje to uvedl prezident Miloš Zeman.

Zeman je tři roky prezidentem. Jak to je se sliby? Mnoho nesplněných a 12 porušených

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 20:06, 08.03. 13:01

Praha - Dnes jsou to přesně tři roky, co převzal roli hlavy státu prezident Miloš Zeman. Za své funkční období porušil 12 předvolebních slibů ze 42 analyzovaných, dalších 5 nerealizoval a tři jsou nesplnitelné. Vyplývá to z analýzy serveru Demagog.cz, podle které průběžně plní 8 slibů a 14 jich už…

Zeman bude znovu kandidovat, protikandidát je zbytečný, vyvozuje Klaus.

08.03. 17:11

Praha - Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Sněmovnu navštíví Zeman, bude mluvit o referendu

08.03. 13:34

Praha - Prezident Miloš Zeman v pátek navštíví Poslaneckou sněmovnu, která bude projednávat zákon o celostátním referendu. Zeman referendum dlouhodobě prosazuje a k návrhu v dolní komoře vystoupí. O návštěvě hlavy státu dnes informoval šéf lidoveckých poslanců Jiří Mihola a potvrdil ji hradní…

Zeman dostal Kyselou žábu za sexistické výroky o Češkách a ženách v burkách

08.03. 13:30

Praha - Prezident Miloš Zeman se stal držitelem anticeny Kyselá žába, která je udělována za sexistické výroky. Nominován byl za svá slova o Češkách unesených v Pákistánu a ženách zahalených v burkách.

Důvěra v Zemana opět roste, věří mu téměř 63 procent občanů

08.03. 11:43

Praha - Mezi politickými institucemi má nejvyšší míru důvěry prezident republiky, kterému důvěřuje téměř dvoutřetinová většina občanů (63 %). Oproti průzkumu před rokem se důvěryhodnost prezidenta zvýšila (o 8 %). Členům vlády důvěřují dvě pětiny lidí (40 %), Poslanecké sněmovně 36 % a Senátu 33 %.…

Zeman a Mezinárodní den žen? Láskou zasypává i cizí ženy

07.03. 20:34

Praha - Miloš Zeman společně se svou manželkou Ivanou zahájil dnes návštěvu Karlovarského kraje. Sotva však manželka odjela do dětského domova, prezident si pustil pusu na špacír. Prozradil, jak slaví Mezinárodní den žen.

Zeman zkritizoval Karlovarský kraj za minimální pomoc obci Prameny

07.03. 14:20

Karlovy Vary - Prezident Miloš Zeman dnes na setkání s krajskými zastupiteli kritizoval to, že Karlovarský kraj zatím neodkoupil dluh obce Prameny, přestože by částku 1,9 milionu korun následně uhradil ruský investor. Zadlužená obec by tak přišla o významnou část svých dluhů. Kraj pro případný…

Čínští investoři by mohli pomoct Karlovarskému kraji, míní Zeman

07.03. 13:30

Karlovy Vary - Karlovarskému kraji by mohli podle prezidenta Miloše Zemana pomoci s investicemi, například do zchátralých památek, i jako lázeňští hosté Číňané. Očekávat se to dá v souvislosti s plánovanou návštěvou čínského prezidenta v České republice. Prezident to dnes řekl na setkání se…

Zeman se obul do Kotlebovy Lidové strany. Je fašistická, řekl

07.03. 13:10

Karlovy Vary - Strana Kotleba - Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) je podle prezidenta Miloše Zemana fašistická. Vzestup extrémně pravicových stran na Slovensku mají na svědomí i média, řekl dnes Zeman v Karlových Varech v reakci na výsledky víkendových voleb na Slovensku, ve kterých se do…

Zeman a Babiš se setkají. Diskutovat můžou i o volbách

07.03. 12:53

Praha - Prezident Miloš Zeman se příští týden setká s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). ČTK to sdělil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Mohli by mimo jiné mluvit i o návrhu předsedy hnutí ANO, který kvůli sporům ve vládě v sobotním vydání deníku Právo hovořil o možnosti…

Druhý Zemanův návrh s Norskem o dětech nic neřeší, říká Zaorálek

07.03. 01:34

Praha - Prezidentův druhý návrh smlouvy s Norskem neřeší příliš vydávání dětí jako původní verze, ale spíše výměnu informací. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zeman své výroky mírnit nebude

07.03. 01:22

Praha - Prezident Miloš Zeman rozhodně nebude ve výrocích zdrženlivější, jak k tomu ve čtvrtek hlavu státu vybídl Senát. Řekl to dnes v pořadu Partie televize Prima.

Platba Turecku jsou vyhozené peníze, tvrdí Zeman

06.03. 16:37

Praha - Evropská unie by podle prezidenta Miloše Zemana neměla platit Turecku miliardy eur za to, že na zbrzdí migrační vlnu na svém území.

Zeman: Čína by mohla v Česku investovat dalších 45 miliard

06.03. 16:00

Praha - Čína by podle prezidenta Miloše Zemana mohla v Česku investovat dalších 45 miliard korun. Zeman to dnes řekl v Partii televize Prima.

Peroutkův článek existuje. Viděl jsem ho, trvá na svém Zeman

06.03. 13:15

Praha - Prezident Miloš Zeman i přes rozhodnutí soudu nadále trvá na tom, že novinář Ferdinand Peroutka napsal článek Hitler je gentleman. Uvedl to dnes v Partii televize Prima.

Zeman bude prý znovu kandidovat na prezidenta

05.03. 22:33

Praha - Prezident republiky Miloš Zeman dnes při oslavě tří let svého působení na Hradě nepřímo naznačil, že znovu půjde do boje o post hlavy státu. Ve Španělském sále uspořádal večírek pro devět set svých příznivců. Těm naznačil, že se hodlá podruhé ucházet o křeslo prezidenta.

Prezident Zeman dnes slaví, je tři roky ve funkci

05.03. 12:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě pořádá při příležitosti tří let od inaugurace oslavu pro své příznivce.

Režisér vyzval Zemana k protialkoholní léčbě, Ovčáček zasahoval

03.03. 10:49

Praha – Příběh Miloše Zemana by mohl inspirovat tisíce Čechů – alkoholiků, říká režisér filmu (Ne)mocný Zeman Jan Látal. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček kvůli filmu i slovům režiséra běsnil. Situaci přirovnal k dění za protektorátu nebo v 50. a 70. letech.

Hrad se kvůli Peroutkovi odvolá, chce jít i k Ústavnímu soudu

03.03. 01:55

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že se kancelář prezidenta za Zemanovy dehonestující výroky o Ferdinandu Peroutkovi musí omluvit. Žalobu podala novinářova vnučka Terezie Kaslová. Záležitost může skončit až u Ústavního soudu, reagoval na verdikt hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Útok na Zemana: Nechce se omluvit, je to důkaz demence, říká vydavatel Přítomnosti

03.03. 01:04

Praha - Neurolog a vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský přivítal dnešní nepravomocný rozsudek ve sporu u Peroutku a zároveň se navezl do prezidenta Miloše Zemana. Jeho urputné odmítání omluvit se je prý jasným důkazem poruchy paměti, a tedy i demence.

reklama
Fotogalerie