Články k tématu: Zeman, Miloš

Komentář: Zkrotit nezkrotného? Do střetu s mocí prezidenta se neodvažuje jít nikdo

28.06. 16:05

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Po měsících přešlapování to vypadá, že Česko bude mít vládu. Vládu koaliční, „bolševickou“, konstruktivní, prezidentskou – jak je komu libo. Jedno je však jisté. Premiér Andrej Babiš společně s prezidentem Milošem Zemanem dosáhli maxima možného. A zřejmě jde o pouhou…

Spor s Hradem podle Pocheho nekončí: Nejsem sluníčkář, vzkazuje Zemanovi

28.06. 13:18

Praha - Miroslav Poche (ČSSD) pokládá spor s Hradem ohledně svého nejmenování za ukončený a hodlá prezidenta Miloše Zemana přesvědčit o svých kvalitách. Na MZV by měl jako politický tajemník začít úřadovat za několik dní.

Jak to bylo se seznamem ministrů pro Zemana? ČSSD vysvětluje, co vlastně Babiš předložil

27.06. 22:17

Praha - Seznam ministrů, který premiér Andrej Babiš napoprvé předložil prezidentovi Miloši Zemanovi, obsahoval i jméno Miroslava Pocheho. Na druhém seznamu pak už jeho jméno chybělo. Uvedl to server Aktuálně.cz.

reklama

Poche bude na ministerstvu zahraničí politickým tajemníkem, europoslancem zůstane

27.06. 19:54

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes Miroslava Pocheho ministrem zahraničí nejmenoval. Přesto bude europoslanec na ministerstvu pracovat, bude zastávat post politického tajemníka. Zeman již dříve Pochemu doporučil, aby o funkci ministra neusiloval kvůli svým postojům k migraci a nařčením z korupce.

Porušil Zeman ústavu? Právník vysvětluje, jak je to s nejmenováním Pocheho

27.06. 16:50

Praha - Kancléř Vratislav Mynář při dnešním ceremoniálu na Pražském hradě uvedl, že prezident Miloš Zeman jmenoval vládu podle druhého odstavce článku 68 ústavy. Ten uvádí, že hlava jmenuje premiéra a na jeho návrh ostatní členy vlády, které pověřuje řízením ministerstev. Jak je to tedy s…

Rath se odvolal k vrchnímu soudu ještě před vynesením rozsudku, přirovnal se k Miladě Horákové

27.06. 14:46

Praha - Bývalý středočeský hejtman David Rath v úterý podal k vrchnímu soudu odvolání proti rozsudku ve své korupční kauze, který Krajský soud v Praze vynesl dnes. Chce tím dokázat, že jeho trest 8,5 roku vězení byl předem daný.

Zeman na Hradě jmenoval druhou Babišovu vládu, Poche má smůlu

27.06. 11:29

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Stalo se tak osm měsíců po sněmovních volbách a pět měsíců po demisi menšinové vlády ANO. Menšinový kabinet ANO a ČSSD by měli ve Sněmovně podporovat komunisté, definitivně o tom rozhodnou o…

Olympionik se naštval: Jsme už vážně v p*deli. Babiš se Zemanem a komančema tu páchaj šílený zvěrstvo

Aktualizovali jsme 26.6.2018, 22:00, 26.06. 12:26

Praha - Jméno Taťány Malé (ANO), která byla nominována na ministryni spravedlnosti, budí dál velké vášně. Babiš sice tvrdí, že ministr musí být především dobrý manažer, to se ale nelíbí například

Poche ministrem zahraničí nebude, nedostal pozvánku na Hrad

26.06. 16:59

Praha - První vláda Andreje Babiše (ANO) v lednu nezískala důvěru poslanců a od té doby úřadovala v demisi. V nynější vládní sestavě ministry za ANO doplní zástupci ČSSD - europoslanec ČSSD Miroslav Poche, který je oficiálním kandidátem na ministra zahraničí, ale pozvánku na Hrad nedostal. O důvěru…

Soud na žádost Hradu přerušil civilní spor s Bartíkem. Politik tvrdil, že má Zeman rakovinu

26.06. 13:58

Brno - Městský soud v Brně přerušil projednávání žaloby Kanceláře prezidenta ČR na brněnského politika Svatopluka Bartíka (za Žít Brno), která se týká informací o zdravotním stavu Miloše Zemana. Podle Hradu by se nejdřív mělo vyřešit trestní oznámení pro podezření z pomluvy, které na Bartíka podal.

Bude Zeman čelit další žalobě? Spor o Pocheho nekončí

26.06. 13:57

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl ve středu 27. června jmenovat novou vládu, přičemž stále není vyřešeno, kdo stane v čele diplomacie. Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka dnes řekl, že by spor o Miroslava Pocheho mohl skončit kompetenční žalobou na hlavu státu.

Rychetský zaútočil na Ovčáčka: Tohle úředník dělat nemůže. Měl by složit funkci

Aktualizovali jsme 25.6.2018, 22:00, 25.06. 12:01

Praha - Předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského a prezidenta Miloše Zemana roky pojilo přátelské pouto. To je ale dávno pryč. Rychetský opakovaně kritizoval Zemanovo okolí. Opakovaně to od něj schytal třeba hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A na svých názorech dál trvá.

Babiš Zemanovi dá seznam ministrů. Je na něm i Miroslav Poche

25.06. 11:33

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že na seznamu ministerských kandidátů, který dnes odeslal na Hrad, je i europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Toho prezident Miloš Zeman a komunisté ostře kritizují.

Zeman by měl jmenovat novou vládu ve středu, oznámil Babiš po jednání v Lánech

24.06. 21:25

Lány - Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda ČSSD Jan Hamáček dorazili dnes v podvečer na lánský zámek. Po zhruba hodinovém jednání Babiš oznámil, že prezident Miloš Zeman chce novou vládu jmenovat ve středu 27. června ráno.

Zeman se zastal Malé, slova o Babišově stíhání prý ale nebyla šťastná

24.06. 18:53

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že někdejší vyjádření kandidátky ANO na ministryni spravedlnosti Taťány Malé o možném odkladu trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v případu Čapí hnízdo do doby, až skončí volební období, nebylo šťastné. Babiš to sice podle něj může považovat za…

Zeman novou vládu zřejmě jmenuje už příští týden, Babiš o tom nevěděl

24.06. 15:55

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že by mohl jmenovat novou vládu "velmi pravděpodobně" příští týden v úterý nebo ve středu. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že pro něj jde o novou informaci. Menšinový kabinet skládají hnutí ANO a ČSSD, spor se ale stále vede o nominanta ČSSD do čela…

Babiš se postavil Zemanovi? V pondělí na Hrad pošle seznam ministrů i s Pocheho jménem

24.06. 14:32

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi kandidáty na jmenování do nové menšinové vlády. Bude mezi nimi i nominant ČSSD do funkce ministra zahraničí Miroslav Poche. Hrad ho ale odmítá.

Zeman chce udělit vyznamenání dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké

24.06. 14:17

Praha - Prezident Miloš Zeman chce udělit státní vyznamenání Ester Ledecké. Dvojnásobnou olympijskou vítězku nominovala na ocenění Sněmovna. Prezident uvedl, že by ho snowboardistka dostala i z jeho vlastní iniciativy.

Zeman: Babiš Pocheho nenavrhl, kolonka u ministerstva zahraničí byla prázdná

24.06. 12:39

Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že mu premiér Andrej Babiš (ANO) nenavrhl Miroslava Pocheho do funkce ministra zahraničí v chystané menšinové vládě ANO a ČSSD, kterou by měli tolerovat komunisté. Nový kabinet by mohl být jmenován již příští týden.

Zeman kritizoval ČT, protože nepřenášela jeho konferenci. A dočkal se rázné odpovědi

24.06. 11:00

Praha - Netradiční tajemná tisková konference prezidenta Miloše Zemana, při níž byly spáleny recesistické červené trenýrky, spoustu novinářů překvapila. Stejně tak byl ale překvapen i prezident, když zjistil, že tiskovku nevysílala Česká televize. Rozhodl se jí to proto vytmavit.

Nemocný chlap choré mysli se povaluje v úřadě hlavy státu, udeřil Kalousek

Aktualizovali jsme 23.6.2018, 22:14, 22.06. 15:12

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman se na návštěvě Ústeckého kraje opakovaně vyjadřoval k problematice nezaměstnanosti a sociálním dávkám. Podle něj mohou všichni, kdo chtějí, pracovat. Poukazuje přitom na nízkou nezaměstnanost v Česku. Na jeho slova ostře zareagoval šéf poslaneckého klubu TOP…

Poche prezidenta nepřesvědčil. Zeman ho žádá, aby o funkci ministra zahraničí neusiloval

22.06. 17:20

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na zámku v Lánech přijal Miroslava Pocheho (ČSSD). Panuje mezi nimi nevraživost. Zeman mu doporučil, aby neusiloval o funkci ministra zahraničí ve vznikající menšinové vládě ANO a ČSSD. Po Pochem prezident přijme předsedu ČSSD a stranického kandidáta na…

Co to Zeman slibuje? Vždyť se s ním nikdo v Evropě nechce bavit, vysmáli se mu europoslanci

22.06. 11:11

Praha – Prezident Miloš Zeman na své návštěvě Ústeckého kraje mimo jiné slíbil, že bude udělá vše proto, aby podporovatelé migrace neuspěli. Jenže jak poukazují čeští europoslanci, nebude to mít jednoduché, protože se s ním ve světě nikdo nechce bavit.

Zeman s Pochem vůbec nepočítá? MZV by mohl vést Hamáček,navrhl prezident

22.06. 08:41

Praha - Sociální demokraté do čela ministerstva zahraničí nominovali europoslance Miroslava Pocheho, vůči kterému má výhrady Hrad, ale i komunisté. Prezident Miloš Zeman soudí, že by českou diplomacii mohl dočasně vést předseda ČSSD Jan Hamáček.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace