Články k tématu: Zeman, Miloš

Krach jednání o vládě? Zeman situaci zatím nekomentovat nebude, chce mluvit s Babišem

06.04. 13:25

Praha - Prezident Miloš Zeman sdělí stanovisko k sestavování vlády nejdřív premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Termín případné schůzky zatím Hrad ani hnutí ANO neoznámily.

Ústavní soud odmítl stížnost Davida Ratha na Zemanovy výroky

06.04. 11:33

Brno - David Rath neuspěl s ústavní stížnosti kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana o trestní kauze bývalého středočeského hejtmana. Rath ji podal před více než rokem. Chtěl dosáhnout toho, aby se hlava státu zdržela jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do sledovaného případu.

Vadí mi česká malost, přiznal Bob Klepl. Zkritizoval i prezidenta Zemana

06.04. 08:06

Praha - Herec Bohumil Klepl přiznává, že mu vadí česká malost. Obdivuje prý naopak mladé lidi, kteří se nebojí ozvat a vyjít do ulic. Slova chvály ale rozhodně nemá pro českého prezidenta Miloše Zemana.

reklama

Klaus ostře odsoudil vydání Nikulina a vyhoštění diplomatů

Aktualizovali jsme 5.4.2018, 22:11, 05.04. 10:17

Praha - Exprezident Václav Klaus odsoudil vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA i vyhoštění tří ruských diplomatů z Česka. Prospěch z těchto kauz má podle něj ten, kdo chce vyvolat novou studenou válku.

Klausová vysvětlila, proč skončila jako velvyslankyně

05.04. 19:15

Štrbské Pleso - Česká velvyslankyně na Slovensku Livia Klausová zdůvodnila chystané ukončení svého působení v roli diplomatky pravidlem, že ambasadoři jsou obvykle vysíláni do ciziny na dobu čtyř let. Tato doba v jejím případě již uplynula. Mluvčí ministerstva zahraničí ČR Michaela Lagronová dříve…

Zeman v Tatrách zaurgoval otevření Českého domu

05.04. 14:41

Štrbské Pleso - Český prezident Miloš Zeman při dnešní návštěvě Vysokých Tater označil za poslední česko-slovenský problém neexistenci Českého domu v Bratislavě. Prezident SR Andrej Kiska k tomu uvedl, že Český dům ve slovenské metropoli určitě vznikne.

Zeman začal oficiální návštěvu Slovenska schůzkou s Kiskou

05.04. 12:26

Štrbské Pleso - Český prezident Miloš Zeman dnes ve Vysokých Tatrách zahájil oficiální část návštěvy Slovenska. V jednom z hotelů se setkal se svým slovenským protějškem Andrejem Kiskou. Návštěvu Zeman ukončí v pátek.

Zeman se vysmál Němcové, Gazdíkovi, Farskému a spol.: Jsou to jen myši, které řvou. Chtějí na sebe upozornit

Aktualizovali jsme 4.4.2018, 22:21, 01.04. 15:04

Praha – Prezident Miloš Zeman pověřil šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka skladován jed novičok. Kvůli tomu někteří poslanci mluvili o ústavní žalobě kvůli velezradě. Zeman se ale svým kritikům vysmál.

Hradu vládne Putinův muž Nejedlý a nemocný Zeman je na lánském výměnku, spustil Halík

04.04. 17:04

Praha – Kněz a teolog Tomáš Halík poskytl velikonoční rozhovor Lidovým novinám. V něm mluvil například o situaci v České republice i jeho vztahu s kardinálem Dominikem Dukou. Pozastavil se také u osoby Miloše Zemana či otravy dvojitého agenta ve Velké Británii

Senát poslal vzkaz Zemanovi: Čeští politici by v kauze novičok měli postupovat jednotně

04.04. 15:29

Praha - Senát dnes přijal usnesení, podle kterého by česká politická reprezentace měla vystupovat jednotně ve věci útoku jedem novičok ve Velké Británii, ze kterého je obviňováno Rusko.

Zimola a Hamáček přijeli za Zemanem, mluvili o koalici ANO s ČSSD

04.04. 15:12

Praha - ČSSD s ANO vyjednává o sestavení menšinové koaliční vlády, kterou by podporovali ve Sněmovně komunisté. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček a místopředseda strany Jiří Zimola dnes informovali prezidenta Miloše Zemana o průběhu vyjednávání. Pokud ANO neustoupí ze svých postojů, sobotní…

Zeman jako prezident? Je v kontaktu s občany, ale nedbá o důstojnost úřadu, myslí si Češi

04.04. 15:03

Praha - Oproti loňskému průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) lidé hodnotí prezidenta Miloše Zemana hůř. Nejvíc jim podle aktuálního zjištění vadí, jak dbá o vážnost a důstojnost svého úřadu nebo jak reprezentuje Českou republiku v zahraničí.

Zeman ve středu na hradě přijme Hamáčka a Zimolu

03.04. 16:35

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu dopoledne přijme šéfa ČSSD Jana Hamáčka a místopředsedu strany Jiřího Zimolu. Sociální demokracie jedná s hnutím ANO o vytvoření menšinového kabinetu, ve Sněmovně by ho měli podporovat komunisté.

Důvěra v Zemana klesla, věří mu přesně polovina Čechů

03.04. 13:42

Praha - Důvěra v prezidenta Miloše Zemana v březnu klesla o šest procentních bodů na 50 procent. Vládě Andreje Babiše nyní důvěřuje 35 procent občanů, zatímco v únoru to bylo 38 procent. Hejtmani se těší důvěře 41 procent respondentů, minulý měsíc jim věřilo 44 procent dotázaných. Ukázal to průzkum…

Nakladatelství dostalo pokutu za propagaci Zemanovy knihy. Je to mimořádně podivné, tvrdí Ovčáček

02.04. 15:45

Praha - Nakladatelství Olympia dostalo pokutu 40 tisíc korun za propagaci knihy Miloše Zemana v době předvolební kampaně. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček označil přístup Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí za mimořádně podivný.

Komentář: Mezi Západem a Východem aneb jak lze vykládat vydání Nikulina do USA

Aktualizovali jsme 2.4.2018, 14:00, 01.04. 23:51

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina má několik různých interpretací a každá potencionální strana má v něčem pravdu. Jisté ovšem je, že vydání Nikulina do Spojených států v podstatě staví Hrad a okolí prezidenta Miloše Zemana na druhou kolej. Jeho věrní se s tím…

Politici zarazili debaty o nové hymně. Měnit se nebude

29.03. 22:10

Praha - Podoba české hymny by se podle politiků neměla měnit, jak navrhuje Český olympijský výbor (ČOV). Prezident Miloš Zeman prohlásil, že státní symboly nejsou módní doplňky. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dokonce označil novou verzi hymny představenou ČOV za kýč.

Do Česka přijede slovenský premiér Pellegrini

29.03. 14:04

Bratislava/Praha - Nový slovenský premiér Peter Pellegrini (Směr-SD) pojede na svou první zahraniční cestu do Česka. Přesný termín zatím není znám, mělo by to být někdy začátkem dubna.

Zeman jde proti zájmům ČR, napomáhá šíření lživého obvinění, zuří senátor

29.03. 12:40

Praha - Prezident Miloš Zeman se postaral o pořádné pozdvižení, když uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed novičok. Poslanci STAN dokonce mluví o podání ústavní žaloby na prezidenta. Tématu se…

Zemanův koncert pro příznivce stál víc než půl milionu

28.03. 20:35

Praha – Prezident Miloš Zeman pro své podporovatele uspořádal ve Španělském sále Pražského hradu 14. března, necelý týden po své druhé inauguraci, slavnostní koncert. Na akci pozval kolem tisícovky příznivců. Akce stála víc než půl milionu.

Ústavní žaloba na Zemana? Senátoři se nedomnívají, že se dopustil velezrady

28.03. 19:02

Praha - Senátoři pravděpodobně nenavrhnou žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu, že nechal Bezpečnostní informační službu prověřit, zda v Česku nebyl vyvíjen nebo skladován jed novičok. Za jednání na hraně velezrady prezidentovo označil úkolování BIS kvůli novičoku předseda STAN Petr Gazdík…

Zeman: Nevěřím, že je v ČR vyráběn či skladován novičok. Ale je lepší to prověřit

27.03. 21:43

Praha - Je v ČR vyráběn nebo skladován nervový jed novičok? Prezident Miloš Zeman tomu prý nevěří. Některé novinové články i zprávy ze zdrojů, které nechtěl kvůli jejich utajení jmenovat, ale podle něj naznačují, že by to možné bylo. A proto bude lepší, když to tajné služby prověří, řekl dnes Zeman…

Moje zdraví? Letos jsem v nemocnici nebyl, tvrdí Zeman

27.03. 21:42

Praha - Prezident Miloš Zeman odmítl, že by letos byl kvůli zdraví v nemocnici. Lékaři za ním prý nebyli po volbách ani na zámku v Lánech, kde trávil svou dovolenou. Řekl to dnes serveru Blesk.cz. 

Zeman čínského poradce Jie Ťien-minga neodvolá, chce počkat na výsledky vyšetřování

27.03. 20:56

Lány – Prezident Miloš Zeman trvá na tom, že dokud jeho čínský poradce Jie Ťien-ming nebude v Číně z něčeho reálně obviněn nebo odsouzen, nevzdá se ho. Počká si prý na průběh vyšetřování.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací