Články k tématu: Zeman, Miloš

Poche prezidenta nepřesvědčil. Zeman ho žádá, aby o funkci ministra zahraničí neusiloval

22.06. 17:20

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne na zámku v Lánech přijal Miroslava Pocheho (ČSSD). Panuje mezi nimi nevraživost. Zeman mu doporučil, aby neusiloval o funkci ministra zahraničí ve vznikající menšinové vládě ANO a ČSSD. Po Pochem prezident přijme předsedu ČSSD a stranického kandidáta na…

Co to Zeman slibuje? Vždyť se s ním nikdo v Evropě nechce bavit, vysmáli se mu europoslanci

22.06. 11:11

Praha – Prezident Miloš Zeman na své návštěvě Ústeckého kraje mimo jiné slíbil, že bude udělá vše proto, aby podporovatelé migrace neuspěli. Jenže jak poukazují čeští europoslanci, nebude to mít jednoduché, protože se s ním ve světě nikdo nechce bavit.

Zeman s Pochem vůbec nepočítá? MZV by mohl vést Hamáček,navrhl prezident

22.06. 08:41

Praha - Sociální demokraté do čela ministerstva zahraničí nominovali europoslance Miroslava Pocheho, vůči kterému má výhrady Hrad, ale i komunisté. Prezident Miloš Zeman soudí, že by českou diplomacii mohl dočasně vést předseda ČSSD Jan Hamáček.

reklama

Zeman stáhl kasační stížnost, o profesorech by měl rozhodnout znovu

21.06. 17:23

Praha - Prezident Miloš Zeman vzal zpět kasační stížnost proti rozsudku, podle kterého má znovu rozhodnout o profesuře fyzika Ivana Ošťádala a kunsthistorika Jiřího Fajta. Verdiktem Městského soudu v Praze se tak už nebude zabývat Nejvyšší správní soud (NSS), který dnes řízení zastavil.

Zeman se v pátek potká s Pochem i Hamáčkem

21.06. 13:10

Praha - Prezident Miloš Zeman v pátek přijme europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), kterého chce žádat, aby zvážil svou kandidaturu na ministra zahraničí. Poté se setká také s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem

Pocheho v čele české diplomacie nechci, zopakoval Zeman

20.06. 21:26

Lišany - Prezident Miloš Zeman dnes zopakoval, že by Miroslav Poche (ČSSD) neměl být ministrem zahraničí. Už dříve prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka oznámil, že požádá, aby o funkci v Babišově vládě neusiloval. Sejdou se v pátek.

Poválečný odsun Němců? Výroky Zemana budily pozornost už před lety

20.06. 21:23

Praha - Miloš Zeman se ještě jako premiér v letech 1998 až 2002 k problematice poválečného odsunu sudetských Němců a Benešových dekretů vyjadřoval dost často, přičemž jeho výroky podle kritiků zhoršily česko-německé vztahy. Pro veřejnost citlivou otázku poválečného odsunu Němců Zeman využil i před…

Zeman promluvil o spálených trenýrkách, vytahování české vlajky z dámského klína i migrantech

20.06. 14:17

Praha - V pondělí odpoledne bývalý prezident Václav Klaus oslavoval svoje 77. narozeniny. Do sídla Institutu Václava Klause přijela řada známých hostů, mezi nimi i současný prezident Miloš Zeman. Ten ve svém blahopřání mluvil o Evropské unii i přijímání migrantů.

100 dní Zemana ve funkci? TOP 09 připravila pro prezidenta neobvyklý dárek

20.06. 11:23

Praha - Prezident Miloš Zeman má za sebou už sto dní svého druhého funkčního období. TOP 09 mu k tomuto „výročí“ poslala jeden dárek. Na sociálních sítích „ocenila“ jeho působení na Pražském hradě.

Příští český prezident? Zeman prozradil, kdo by jej mohl vystřídat

20.06. 08:00

Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale prozradil, kdo by mohl být dalším prezidentem. Podle něj by měl opět kandidovat Václav Klaus.

Zeman je pro vyhlášení bezdoplatkového Ústí: Lidé z ubytoven by měli jít pracovat, vzkázal

19.06. 21:09

Ústí nad Labem - Vyhlašování oblastí bez doplatků na bydlení vnímá prezident Miloš Zeman jako součást boje s chudobou. Souhlasil by s vyhlášením zóny bez doplatků na celé Ústí nad Labem, uvedl Zeman při zahájení své šesté návštěvy Ústeckého kraje.

V Podbořanech přišlo na setkání se Zemanem sto lidí, otázky musel klást starosta

19.06. 20:03

Podbořany (Lounsko) – Do Podbořan na Lounsku dnes zavítal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje prezident Miloš Zeman. Na diskuzi s ním přišla asi stovka lidí. V Podbořanech žije asi 6300 lidí. V druhém kole letošní prezidentské volby tam Zeman získal téměř 72 procent hlasů.

Umělci kritizují prezidenta: Je to nula. Známý zpěvák pak ukázal, že umí zpívat jako Zeman

Aktualizovali jsme 18.6.2018, 22:26, 18.06. 07:54

Praha - Pálení rudých trenýrek na Pražském hradě okomentovaly i známé osobnosti českého kulturního života. Zpěvák a frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert například ukázal, jak umí napodobit hlas a výraz obličeje Miloše Zemana.

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě třetina

18.06. 21:36

Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se těší Andrej Babiš. Nejpreferovanější vládou je menšinová koaliční vláda hnutí ANO a ČSSD s tolerancí SPD. Prezident Miloš Zeman se těší nadpoloviční důvěře. Nadpoloviční většina Čechů rovněž považuje…

Osud národa závisí na rozhodnutí muže choré mysli, kritizuje Zemana Schwarzenberg

18.06. 09:38

Čestný předseda TOP 09 a někdejší soupeř Miloše Zemana v historicky první přímé prezidentské volbě Karel Schwarzenberg na sociálních sítích tvrdě kritizoval prezidentův včerejší brífink, na kterém před zraky novinářů spálil obří rudé trenýrky. Podle jeho názoru je děsivé uvědomit si, kdo vlastně…

Babiš představil Zemanovi nové ministry, Koníček jím nebude

17.06. 18:58

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Lánech představil prezidentu Miloši Zemanovi jména všech adeptů na ministry za hnutí ANO i návrhy sociálních demokratů.

Zeman žádá po Pochem, aby si kandidaturu rozmyslel

17.06. 18:39

Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji kandidaturu na funkci ministra zahraničí. Dnes to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Babiš si měl podle politologů prosadit svou

16.06. 21:50

Praha - Sebevědomý premiér by měl na svých kandidátech na ministry trvat. Tvrdí to politolog Kamil Švec. Politolog Josef Mlejnek se ale obává reakce prezidenta Miloše Zemana.

Nejmenování Pochecho? Možné, ale nevhodné, míní expert

16.06. 20:53

Praha - Prohlášení prezidenta Miloše Zemana o nejmenování Miroslava Pocheho ministrem není protiústavní. Právník a ústavní expert Jan Kysela ho však pokládá za nevhodné.

Básník se navezl do Zemana. Na pomoc mu přispěchal veršující Ovčáček. A to byl jen začátek

15.06. 08:14

Praha - Petr Kukal je učitel a lektor, publicista a básník. Většina Čechů jej zná pod přezdívkou Ktweetuje, pod kterou publikuje na twitteru. Od roku 2015 do dubna 2018 také pracoval na Ministerstvu kultury ČR, kde dosáhl popularity jako správce twitterového účtu. Kukal se teď pustil do ostrého…

Zeman nevidí důvod, proč vyznamenat Zdenu Mašínovou

15.06. 08:05

Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Při té příležitosti se nechal slyšet, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty. 

Zeman v neděli přijme Babiše, ten ho seznámí s ministry své druhé vlády

14.06. 19:49

Praha – V neděli odpoledne Miloš Zeman přivítá na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše. Mluvit spolu budou o jménech nových ministrů.

Beneš se Zemanem a Babišem mluvil o budoucnosti energetiky

14.06. 18:26

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal premiéra Andreje Babiše (ANO) a generálního ředitele energetické společnosti ČEZ Daniela Beneše. Tématem jejich schůzky byla budoucnost české a evropské energetiky.

Tajemná tiskovka v hradní zahradě? Zeman spálil rudé trenýrky, které vlály nad Hradem

14.06. 17:36

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne promluvil před novináři. Téma briefingu Pražský hrad dopředu oproti obvyklým zvyklostem neoznámil. Nakonec ale bylo jeho tématem pálení červených trenýrek, které v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace