Články k tématu: Zeman, Miloš

Proč se Paul Ryan nesešel se Zemanem? Americký politik odkázal na Hrad

27.03. 18:29

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan neřekl, proč se během svého pobytu v České republice nesetkal s prezidentem Milošem Zemanem.

#Vyjdiven: K výzvě studentů na obranu demokracie se připojilo 45.000 lidí

27.03. 16:20

Praha - K výzvě #Vyjdiven na obranu demokracie a ústavních zvyklostí se připojilo přes 45.000 lidí. Senátoři chtějí požadavky studentů před dalším projednáváním probrat s ústavními experty, s nimiž se mají sejít zhruba za dva týdny.

Pověřit BIS pátráním po novičoku není zbytečné, zastala se Šlechtová Zemana

27.03. 09:57

Praha - Prezident Miloš Zeman v pondělí nařídil, aby Bezpečnostní informační služba (BIS) pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed novičok. Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) krok Hradu nepokládá za zbytečný.

reklama

BIS bude pátrat po novičoku v Česku

26.03. 19:16

Praha - Prezident Miloš Zeman uložil šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi, aby BIS pátrala po tom, zda byl na území Česka vyvíjen nebo skladován jed novičok. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Babiš informoval Zemana o plánu vyhostit ruské diplomaty

23.03. 16:25

Praha/Brusel - Premiér v demisi Andrej Babiš informoval prezidenta Miloše Zemana o plánu na vyhoštění několika ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky v Británii. Hrad už oznámil, že ministr zahraničí Martin Stropnický je pozván na jednání se Zemanem na čtvrtek.

Hrad má smůlu? Šéf Sněmovny reprezentantů USA přiletí do Prahy, se Zemanem se nesetká

23.03. 12:52

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan se v pondělí setká s českým premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). V úterý se zúčastní uzavřené debaty se studenty a konference v Senátu, vystoupí také na zvláštní schůzi Sněmovny. S prezidentem Milošem Zemanem se ovšem nesetká.

Zeman: Vláda s důvěrou Sněmovny může vzniknout do konce května, tvrdí

22.03. 21:52

Praha – Prezident Miloš Zeman se domnívá, že vláda s důvěrou Poslanecké sněmovny by mohla vzniknout do konce května. Původně přitom předpokládal, že mu Andrej Babiš předloží návrh nového uspořádání nejpozději do konce června.

Prezident Zeman podepsal jmenování Opaty šéfem generálního štábu

22.03. 14:25

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal jmenování Aleše Opaty (53) do funkce náčelníka generálního štábu. Podle ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové rozhodnutí kontrasignoval premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Opata ve funkci nahradí Jiřího Bečváře.

Stop imigrantům a Drahošovi? Zemanovo heslo bylo zkratkovité, ale ne nezákonné, potvrdil ÚS

22.03. 10:40

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl první ze šesti stížností, které obdržel v návaznosti na volbu prezidenta. Volební heslo prezidenta Miloše Zemana, které spojilo protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, sice bylo dle justice zjednodušující, nevybočilo ale ze zákonných požadavků.

Cestu Mynáře do Číny platil Hrad, přiznal Zeman. Tým ale příliš nepochodil

22.03. 08:02

Praha - Hradní tým v Číně příliš nepochodil. Prezident Miloš Zeman neví, kvůli čemu je jeho poradce a šéf společnosti CEFC Jie Ťien-ming vyšetřován. Dotazy týkající se placení jejich cesty označil Zeman za stupidní a povrchní.vyšetřování.

Zeman se opět chystá na výjezdy do krajů. Kdo to bude platit?

21.03. 09:38

Praha - Prezident Miloš Zeman opět začně vyjíždět do krajů. V prvním volebním období navštívil každý z krajů, s výjimkou Prahy, čtyřikrát až pětkrát. Ke konci období se vedl spor o hrazení nákladů cest i o to, zda by měl krajské cesty vykazovat jako volební kampaň. Hrad to vždy odmítal.

Ovčáček se vysmál Kalouskovi. Hovádko, co nedokázalo vystudovat, vrátil mu úder poslanec

Aktualizovali jsme 20.3.2018, 22:20, 20.03. 12:44

Praha - Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si nemohou přijít na jméno. Prostřednictvím sociálních sítí na sebe pravidelně útočí a posílají si různé vzkazy. A pokoj si nedali ani v neděli.

Výzvu studentů #Vyjdiven podpořilo 40 tisíc lidí, zabývat se jí bude i Senát

20.03. 16:18

Praha - K výzvě studentů na obranu demokracie a ústavy se připojilo zhruba 40 tisíc lidí, odhadují organizátoři iniciativy #VyjdiVen. Jejími požadavky by se měl zabývat Senát pravděpodobně v dubnu.

Zeman poslal gratulaci čínskému prezidentovi ke znovuzvolení. Věří v další setkání

19.03. 11:17

Praha - Prezident Miloš Zeman v neděli pogratuloval čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi ke znovuzvolení. Zeman mimo jiné uvedl, že se vztahy mezi ČR a Čínou v posledních letech prohloubily a zintenzivnily. Věří, že i v následujících letech bude tento pozitivní vývoj pokračovat.

Chudáčci lidé, demonstrovali za Kalouskovu televizi, spustil Zeman. A Kalousek si to nenechal líbit

18.03. 22:03

Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro TV Barrandov tvrdě kritizoval demonstrace za svobodu slova, které se ve středu odehrály na pražském Václavském náměstí a v dalších městech České republiky. Podle něj lidé ve skutečnosti demonstrovali za Kalouskovu televizi.

Izraelská média: ČR začíná zvažovat přesun velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma

18.03. 12:03

Jeruzalém/Praha - Izraelská televize Channel 10 tvrdí, že Česká republika začala zjišťovat možnosti pro přesun svého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Velvyslanec doporučuje využít vlivu prezidenta Miloše Zemana.

Halík otevřeně promluvil: Zemanovo chování je neomluvitelné, komunisté jsou neuvěřitelně arogantní

17.03. 16:11

Praha - Teolog a vysokoškolský pedagog Tomáš Halík varuje před opakováním chyb z ne tak dávné minulosti. V souvislosti s výročím smrti Jana Masaryka poukazuje na nebezpečí, které podle něj představuje komunismus i politici, kteří s ním a s dalšími extremisty spolupracují.

Znepokojený Drahoš: Nevidím se, že tolik lidí vyšlo do ulic demonstrovat proti Zemanovi

16.03. 17:05

Praha - Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je podle svých slov znepokojen tím, jak se vyvíjí situace v České republice. vůbec se prý nediví, že se do ulic českých měst vydávají demonstranti.

V zahraničí se propírají české demonstrace. Zemanova slova prý zdůrazňují zhoršování mediálních práv v postkomunistických zemích

16.03. 16:33

Praha/Paříž/Washington – V Praze a dalších městech České republiky se ve středu demonstrovalo za zachování svobody slova. Protestující vyjadřovali nesouhlas s výroky prezidenta Miloše Zemana a dalších politiků proti médiím. O dění v Česku informovala i média v zahraničí.

Zemana urazilo vyjádření Klausova institutu k inaugurační řeči. Bakala je celorepublikový problém, hřímá

16.03. 08:10

Praha - Věta Institutu Václava Klause (IVK), že kritika miliardáře Zdeňka Bakaly nepatřila do inauguračního projevu, prezidenta Miloše Zemana urazila. Hlava státu to přiznala dnes v televizi Barrandov. 

REPORTÁŽ: Praha ve víru demonstrací? Češi mají pro politiky jasný vzkaz

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 17:03, 15.03. 08:21

REPORTÁŽ - Je 14. března. Na Pražském hradě se koná večerní slavnostní koncert ku příležitosti znovuzvolení prezidenta republiky Miloše Zemana. Avšak tisíce občanů se sešly trochu dál. Václavským náměstím se od sedmi večer nesla hesla jako "Hanba, hanba!", zazněla česká i slovenská hymna a dav na…

Komentář: Špiní Českou televizi, když ale přijde na lámání chleba, zaleknou se o ní diskutovat

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 13:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Česká televize vyzvala své největší kritiky k diskuzi v pořadu přímo s jejím ředitelem Petrem Dvořákem. Plejáda odpůrců veřejnoprávního média od Martina Kolovratníka (ANO) po šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa ale pozvání nepřijala. Oslovení kritici ČT se tak stali…

Zeman pořádá na Hradě koncert pro své příznivce

14.03. 20:19

Praha - Prezident Miloš Zeman poděkoval na Pražském hradě svým příznivcům i voličům, kteří v prezidentské volbě nevolili v prvním kole, ale přišli hlasovat v kole druhém.

Češi se sešli v Praze. Demonstrují proti Zemanovi

14.03. 19:38

Praha - Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešly stovky lidí. Nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana proti médiím.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací