Články k tématu: Zeman, Miloš

Favoritem bookmakerů je ve druhém kole Drahoš

15.01. 16:16

Praha - Bookmakeři odhadují, že výsledek druhého kola prezidetských voleb bude velmi těsný. Favoritem na vítězství je po prvním kole Jiří Drahoš (1,6:1 až 1,68:1). Kurzy na současného prezidenta Miloše Zemana se pohybují od 2,2:1 do 2,29:1.

Zeman, či Drahoš? Hynek váhá, koho podpořit. Hlavní zřejmě bude TV debata

15.01. 15:52

Praha - Neúspěšný uchazeč o post prezidenta Jiří Hynek se rozhodne o případné podpoře jednoho z finalistů na základě výsledku plánované televizní debaty den před volbami. Poznamenal také, že se mu zatím nová fáze kampaně nelíbí.

Tvrdá kampaň? Drahoše se možná pokusí diskreditovat, píše se v Německu

15.01. 14:15

Berlín/Praha - Německý deník Süddeutsche Zeitung dnes napsal, že se spolupracovníci Miloše Zemana pokusí diskreditovat jeho vyzyvatele v boji o post českého prezidenta Jiřího Drahoše

reklama

Výsledek voleb? Zeman je v těžké pozici, dostal studenou sprchu, píše se v zahraničí

15.01. 11:27

Praha/Vídeň/New York - Výsledků 1. kola prezidentských voleb v Česku si všímají také rakouské deníky Die Presse a Der Standard a komentuje je také The New York Times (NYT). Dosud sebevědomý Miloš Zeman je prý v těžké pozici a je si toho vědom.

Druhé kolo bude nelítostný souboj, hodnotí prezidentské volby slovenský tisk

15.01. 11:09

Bratislava/Praha - První kolo prezidentských voleb v ČR pozorně sledovala všechna přední slovenská média. VČesko vymění prezidenta? Zeman nasadí arzenál zloby, soudí slovenský tisk ČR se podle komentářů možná schyluje k výměně ve funkci hlavy státu.

"Drzý" Babiš. Volby skončily paradoxem, píše tisk

15.01. 09:10

Praha - První kolo prezidentských voleb skončilo podle komentářů českých deníků velkým paradoxem. Jasným vítězem je současný prezident Miloš Zeman, který dostal o 12 procentních bodů více než druhý Jiří Drahoš. Nezemanovský tábor podle Hospodářských novin táhne za jeden provaz a nehodlá ho pustit.…

Komentář: Studená sprcha pro Babiše. Zeman není neporazitelný, výsledky prvního kola ukázaly to lepší na české politické kultuře

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 08:06, 14.01. 20:52

Komentář Miroslava Horkého – Výsledky prvního kola prezidentské volby ukázaly, že česká politická kultura ještě není na dně. Výpadů se zdržel jak vítěz Miloš Zeman, tak jeho protikandidáti. Poměrně slabý výsledek Zemana ale vyděsil premiéra Andreje Babiše, který si uvědomil, že jeho největší…

Drahoš dostal více hlasů než v poslední volbě Zeman

14.01. 16:56

Praha - Vyzyvatel prezidenta Miloše Zemana pro druhé kolo volby hlavy státu získal v prvním kole hlasování víc hlasů, než před pěti lety Zeman. Ten sice v prvním kole voleb v roce 2013 na rozdíl od Jiřího Drahoše vyhrál, ale s menším ziskem.

Drahoš sebral Zemanovi sedminu voličů

14.01. 16:03

Praha - Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal každého sedmého voliče prezidenta Miloše Zemana z druhého kola prezidentské volby před pěti lety. Vyplývá to ze sociologického průzkumu společností Kantar TNS a Median, jehož výsledky dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

Zeman by podle Babiše měl vyhodit Mynáře a Nejedlého

14.01. 12:35

Praha - Prezident Miloš Zeman by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měl před druhým kolem voleb hlavy státu zbavit kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého.

Fiala: Zeman si potřebuje odpočinout, ODS podpoří Drahoše

14.01. 11:47

Ostrava - Občanští demokraté pro druhé kolo prezidentských voleb vyjádřili podporu Jiřímu Drahošovi, který je protikandidátem současného prezidenta Miloše Zemana.

Zeman může dost dobře prohrát. Zahraniční tisk vyslal varování

14.01. 11:37

Praha - Vítězství proruského třiasedmdesátiletého Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb není jisté, Češi jsou tímto veteránem levice unaveni, napsal v reakci na výsledek prvního kola prezidentských voleb v ČR francouzský list Le Monde.

Proč je Zeman vulgární? Politolog prozradil, co ho k tomu vede

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 22:46, 13.01. 08:37

Praha - Politolog a komentátor Jiří Pehe nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana, které pronesl v úterý při slavnostním ceremoniálu, jenž odstartoval oslavy stého výročí založení Československa.

Chcete volit Drahoše? Zvolíte si Sorose, varuje Foldyna. A Dienstbier ho pěkně setřel

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 22:46, 12.01. 14:06

Praha - Sociální demokraté se oficiálně rozhodli nepodpořit žádného z prezidentských kandidátů, Řada straníků se ale postavila na stranu svého někdejšího předsedy ČSSD Miloše Zemana. Poslanec Jaroslav Foldyna navíc varuje před volbou Zemanova největšího soupeře Jiřího Drahoše.

Bookmakeři dávají ve druhém kole větší šance Drahošovi

13.01. 21:12

Praha - Sázkové kanceláře před druhým kolem věří více Jiřímu Drahošovi před vítězem prvního kola Milošem Zemanem. Zeman přitom u sázkařů před prvním kolem vedl.

Průzkumy Zemana a Drahoše odhadly, podcenily Fischera i Hilšera

13.01. 20:58

Praha - Předpovědi agentur pro průzkum veřejného mínění se v prvním kole prezidentské volby strefily, pokud jde o silné postavení Miloše Zemana a Jiřího Drahoše, kteří nakonec postupují do druhého kola.

Umělci druhé kolo uvítali. Většina podporuje Drahoše

13.01. 20:57

Praha - Herci, zpěváci a další umělci vítají fakt, že se uskuteční druhé kolo prezidentské volby a že kandidát Jiří Drahoš získal přes čtvrtinu voličských hlasů. Ti, kteří dlouhodobě podporují Miloše Zemana, věří v jeho vítězství i ve druhé přímé volbě hlavy státu. Mnozí by ale uvítali změnu na…

Polský tisk: Zeman zaostal, Drahoš může vyhrát

13.01. 20:47

Varšava - Výsledek Miloše Zemana "zaostal za očekáváním, (Jiří) Drahoš má šanci vyhrát", napsal dnes na svém webu polský list Gazeta Wyborcza o prvním kole prezidentských voleb v Česku.

Zeman ve volbách vyhrál, ve druhém kole se utká s Drahošem

Aktualizovali jsme 13.1.2018, 20:19, 13.01. 14:04

Praha - Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Zemana v prvním kole prezidentské volby volilo 38,6 procenta hlasujících, druhý byl Drahoš s 26,6 procenta. Podporu Drahošovi ve finále voleb, které se uskuteční za 14 dní, slíbilo pět jeho…

Drahoš může vyhrát, tvrdí slovenská média

13.01. 20:14

Bratislava - Podle slovenských médií první kolo českých prezidentských voleb, pokud jde o dva postupující finalisty, skončilo podle očekávání. V rozhodujícím hlasování přitom není bez šance Jiří Drahoš.

Zeman získal podporu v obcích, které navštívil v listopadu

13.01. 19:13

Olomouc - Více než šedesátiprocentní podporu získal Miloš Zeman v 1. kole voleb ve Vápenné na Jesenicku, kterou navštívil během prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v listopadu loňského roku.

V Rusku i v Číně porazil Zemana Drahoš

13.01. 19:01

Moskva/Peking - V Rusku i v Číně dostal nejvíce hlasů krajanů v prvním kole prezidentské volby bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš porazil nynějšího prezidenta Miloše Zemana zhruba o 15 procentních bodů.

Prestižní zahraniční média zhodnotila české volby. Moc dobře to nedopadlo

13.01. 19:00

Londýn/Dillí/Washington - Miloš Zeman zřejmě zaznamenal oproti očekávání slabší výsledky na českém venkově, kde obvykle jeho přímočaré názory na přistěhovalce a politickou korektnost vyvolávají souhlasné reakce. Uvedla to dnes na svém webu stanice BBC k výsledku prvního kola českých prezidentských…

Pro Zemana hlasovali voliči SPD, pro Drahoše pro voliči ODS, TOP 09 a Pirátů

13.01. 18:52

Praha - Pro Miloše Zemana hlasovali v prvním kole prezidentských voleb nejčastěji voliči SPD, KSČM a ANO. Jiří Drahoš získal hlasy hlavně od voličů Pirátů, TOP 09 a ODS.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací