Články k tématu: Zeman, Miloš

Kalousek se pustil do Zemana kvůli zdraví: Pacient s demencí si zaslouží léčbu, nemá být prezidentem

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 22:04, 09.08. 08:03

Praha – O zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana se spekuluje dlouhodobě. Hlava státu trpí cukrovkou a s ní spojeným onemocněním nervů nohou, kvůli které nemá cit v nohou od kotníků dolů. Jeho kritici ale často poukazují i na to, že by mohl mít další nepřiznané zdravotní problémy. Kvůli tomu si…

Adamová je lhářka, naštval se Ovčáček. pak se ale ozvala i místopředsedkyně TOP 09

Aktualizovali jsme 3.8.2018, 22:26, 03.08. 13:13

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na sociálních sítích oznámil, že odjíždí na dovolenou. Ještě před tím ale slovně zaútočil na poslankyni a místopředsedkyni TOP 09 Markétu Adamovou. Nelíbilo se mu, jak hovořila o kauze H-System a prezidentovi Miloši Zemanovi.

Schwarzenberg se naštval: Švehla by si od Zemana vyznamenání nikdy nevzal

02.08. 13:38

Praha - Prezident Miloš Zeman před několika dny oznámil, že při příležitosti stého výročí vzniku Československa (ČSR) vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933). Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg však tvrdí, že Švehla by si od Zemana vyznamenání nikdy nevzal…

reklama

Jmenování v Lánech: Maláčová se stala ministryní práce

30.07. 17:21

Lány - Jana Maláčová (ČSSD) se dnes stala ministryni práce a sociálních věcí, jmenoval ji prezident Miloše Zeman. Ceremoniál se místo Trůnního sálu na Pražském hradě uskutečnil nezvykle v Lánech a bez přítomnosti novinářů.

Zeman u příležitosti vzniku ČSR vyznamená prvorepublikového premiéra Antonína Švehlu

29.07. 19:52

Topoľčianky - Prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933).

Oslavy 100 let vzniku Československa: Zeman a Kiska nasedli do parního vlaku, míří z Hodonína do Topoľčianek

29.07. 16:44

Hodonín - Z Hodonína do Topoľčianek dnes vyjel speciální parní vlak, mezi cestujícími jsou český prezident Miloš Zeman a jeho slovenský protějšek Andrej Kiska. Před jízdou ještě položili květiny u Masarykova pomníku v Hodoníně.

Češi oznámkovali politiky. Ti nejlepší dostali trojky. Jak si stojí Zeman?

26.07. 17:13

Praha - Politické strany, hnutí, instituce a jejich představitelé byly v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnoceny známkami jako ve škole. Relativně nejlépe dopadl prezident a hnutí ANO s průměrným hodnocením známky jen těsně nad 3. Nejhůř dopadla TOP 09.

Prezident Zeman se kvůli H-Systemu sejde se šéfy Nejvyššího a Ústavního soudu

26.07. 15:01

Praha - Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze H-System v úterý na Pražském hradě sejde s předsedy Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským a Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. NS v úterý rozhodl, že družstvo Svatopluk musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy.

Soudce v kauze H-System: Družstvo si problémy zavinilo samo

25.07. 15:17

Praha - Členové družstva Svatopluk věděli už při projednávání trestní kauzy H-Systemu, že bydlí v majetku z konkurzní podstaty. Uvedl to dnes soudce pražského městského soudu Kamil Kydalka, který majoritního akcionáře H-Systemu Petra Smetku poslal za podvod na 12 let do vězení.

Zeman zasáhne v kauze H-System, podal si české soudy

24.07. 19:01

Praha - Rozsudek Nejvyššího soudu (NS) v kauze H-System společně s dalšími rozsudky vyvolává podle prezidenta Miloše Zemana vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. Chce se proto setkat s předsedou Nejvyššího soudu Pavlem Šámalem.

Zeman jmenuje Maláčovou ministryní práce 30. července

21.07. 19:33

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Janou Maláčovou (ČSSD) ministryní práce a sociálních věcí v pondělí 30. července na zámku v Lánech.

Zeman se shodl s Babišem, že růst platů ve veřejné správě není adekvátní.

21.07. 18:16

Lány/Praha - Prezident Zeman se shodl s premiérem Andrejem Babišem a ministryní financí Alenou Schillerovou (oba ANO), že návrh odborů na růst platů ve veřejné správě o deset procent není adekvátní.

Komentář: Bolševik u moci? Spíše úsvit konce rudých

Aktualizovali jsme 21.7.2018, 14:56, 21.07. 14:41

Komentář Miroslava Horkého – Kdekdo bije na poplach. Komunisté se poprvé po roce 1989 dostali k moci. Začíná druhá Česká republika, blíží se konec demokracie. Skutečnost, že KSČM, která si nikdy zcela nedistancovala od předrevoluční KSČ, pro Babišův kabinet zvedla ruku, není zase taková katastrofa.…

Zeman trvalé kontroly na hranicích odmítá, měl by je za selhání politiků

18.07. 22:26

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana by případná kontrola na německých hranicích kvůli migraci měla být pouze dočasná. Pokud by byla trvalá, svědčilo by to o selhání politiků. Vyjádřil se taky k žádosti Itálie o pomoc s uprchlíky.

Zeman s Trumpem nesouhlasí: Výdaje na armádu ve výši čtyř procent prý nejsou možné

18.07. 17:29

Praha - Americký prezident Donald Trump nemyslí vážně požadavek, aby členské země NATO vydávaly na obranu čtyři procenta HDP, domnívá se český prezident Miloš Zeman.

Zeman považuje otázku ministerstva zahraničí za uzavřenou, zmínil i schůzku Trumpa a Putina

18.07. 17:16

Praha - Nedávné setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem označil český prezident Miloš Zeman za pozitivní.

Konec ministrů kvůli plagiátorství? Podle Zemana je to adekvátní

18.07. 17:13

Praha - Prezident Miloš Zeman považuje za adekvátní, že kvůli podezřením z opisování v akademických pracích skončili v posledních týdnech ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) i ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD).

Zeman dnes přijal demisi Krčála, jeho nástupkyni Maláčovou jmenuje za týden

18.07. 15:39

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijal demisi ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD), informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zeman na Hradě jednal se šéfkou Soudcovské unie

17.07. 20:35

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě jednal s šéfkou Soudcovské unie Danielou Zemanovou. Mluvili o systému výběru soudců a obsazení postu předsedy Nejvyššího správního soudu (NSS).

Zemanovi důvěřuje polovina Čechů, poslanci i vláda jsou na tom hůř

16.07. 17:42

Praha - Prezidentovi důvěřuje 51 % Čechů, vládě 34 %. Poslanecká sněmovna má důvěru 28 % veřejnosti a Senát 31 %. Nejvyšší důvěře se těší starostové (62 %) a obecní zastupitelstva (61 %). Ukázal to aktuální průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zeman už to nezvládá? Trapná příhoda ze summitu NATO rozzuřila Ovčáčka

Aktualizovali jsme 15.7.2018, 22:41, 15.07. 15:32

Praha - Fotky českého prezidenta Miloše Zemana ze summitu NATO v Bruselu vyvolaly na sociálních sítích pořádný rozruch, Zeman na nich totiž sedí Na oficiální fotografii ze summitu však stejně jako ostatní státníci stojí, zdůrazňuje jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Komentář: Schvalování vlády, den první: Z Česka se stává demokracie třetí kategorie

Aktualizovali jsme 11.7.2018, 22:08, 11.07. 21:30

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Absurdita procesu vyslovení důvěry druhému kabinetu Andreje Babiše opřeného o podporu komunistů. Absurdní není pouze to, že se komunisté poprvé od roku 1989 nepřímo podílejí na moci, ani pouze to, že vládu vede trestně stíhaný premiér. Absurdní jsou dalekosáhlé projevy…

Zeman se vysmál Chovancovi: Je zatrpklý z prohry, stranická disciplína musí bejt

11.07. 14:59

Praha - Rozhodnutí expředsedy ČSSD Milana Chovance nehlasovat dnes pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD přičítá prezident Miloš Zeman jeho zatrpklosti.

Zeman ve Sněmovně podpořil vládu. Věří, že důvěru dostane

11.07. 13:19

Praha - Prezident Miloš Zeman podpořil v Poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře druhou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO).

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie