Články k tématu: Zeman, Miloš

Češi se sešli v Praze. Demonstrují proti Zemanovi

14.03. 19:38

Praha - Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešly stovky lidí. Nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana proti médiím.

Lepší vztahy mezi Moskvou a Západem? Ruský expert je skeptický, zmínil i Zemana

14.03. 14:23

Moskva - Šéfredaktor časopisu Rusko v globální politice Fjodor Lukjanov nečeká žádný obrat k lepšímu ve vztazích mezi Ruskem a Západem po ruských prezidentských volbách. Zmínil i českého prezidenta Miloše Zemana.

Češi nejvíce věří Rychetskému a Zemanovi, Kalousek skončil na chvostu

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:11, 13.03. 17:56

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným vrcholným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména třiceti čelných ústavních činitelů. Do výzkumu byli zařazeni prezident, předseda Senátu, předseda Poslanecké sněmovny, členové vlády,…

reklama

Chovejte se ústavně, vyzvali studenti Zemana. Ve čtvrtek vyjdou do ulic

13.03. 17:01

Praha - Studenti se ve čvrtek zapojí do výstražné stávky na obranu společenských a ústavních hodnot v České republice. Akci nazvanou #Vyjdiven vyhlásili před týdnem studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění (DAMU). Připojí se k nim jejich kolegové na většině vysokých škol v Praze, Brně,…

Ovčáček: Čekáme na potvrzení o zatčení čínského poradce, pak budeme konat

13.03. 15:15

Praha - Čínské úřady dosud nepotvrdily zatčení šéfa představenstva CEFC China Energy Jie Ťien-minga, který je také poradcem českého prezidenta Miloše Zemana. Až se tak stane, Hrad prý bude konat.

Akce proti Zemanovi? Zvukař se puštěním Modlitby pro Martu přestupku nedopustil

13.03. 14:16

Lipník nad Bečvou - Zvukař Jaroslav Hensl (51), který během mítinku při návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou 8. listopadu 2017 pouštěl Modlitbu pro Martu, se nedopustil přestupku. Komise případ odložila.

Zeman na Hradě oslaví inauguraci, tisícovce hostů zahraje Michal David, Vondráčková či Hůlka

13.03. 14:14

Praha - Prezident Miloš Zeman bude ve středu ve Španělském sále Pražského hradu oslavovat svou inauguraci, pozval na tisíc hostů. Po projevu hlavy státu bude následovat hudební program, který uzavře píseň Pár přátel stačí mít.

Komentář: Herci se na Českém lvu nebáli a o politice nemlčeli. Kopli si však „vlastňáka“

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 22:26, 11.03. 16:02

Komentář Miroslava Horkého – Sobotní slavnostní udílení filmových cen Český lev se neslo ve značně politickém duchu. Mnozí herci se nemohli smířit s inauguračním projevem prezidenta republiky, v němž se pustil do veřejnoprávní České televize, jež slavnostní večer vysílala. I když je herecké…

Žádáme, aby se veřejně omluvil. Zemana zkritizoval i český Pen klub

12.03. 13:59

Praha - Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v inauguračním projevu obvinil veřejnoprávní Českou televizi a některá média vydavatelského domu Economia z toho, že manipulují veřejným míněním. Vzápětí se strhla laviny kritiky, ke které se nejnověji přidalo české centrum mezinárodního PEN klubu.

Policie odložila kauzu šíření dezinformačních letáků

12.03. 13:35

Ostrava - Policie odložila trestní oznámení kvůli šíření nepravdivých informací před prvním kolem prezidentských voleb. Na letácích stálo, že příznivci Miloše Zemana nemusí v prvním kole k volbám, protože hlava státu automaticky postupuje do druhého kola.

Ruský novinář se zaradoval: Máme v Praze na dalších pět let svého muže. Čechy tak pořádně naštval

12.03. 09:55

Moskva/Praha – O inauguraci českého prezidenta Miloše Zemana byl zájem i v Rusku. Například kremelský zpravodaj deníku Komsomolskaja pravda se na twitteru se zaradoval, že Zeman je „jejich člověk“. Češi si ale jeho příspěvku všimli a tvrdě jej okomentovali.

Zemanova inaugurace: Zdravotní problémy prezidenta byly zjevné

Aktualizovali jsme 9.3.2018, 23:14, 08.03. 18:15

Praha - Miloš Zeman složil dnes odpoledne prezidentský slib a zahájil tím své druhé pětileté funkční období. Letošní ceremoniál oproti předchozímu doznal několika změn a pro prezidenta, který má kvůli nemoci potíže s chůzí, byl méně náročný.

Zemana kvůli projevu kritizuje i Klausův institut, posvátnost chvíle prý poskvrnil vyrovnáváním si osobních účtů

09.03. 14:07

Praha - Inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana se nelíbí ani Institutu Václava Klause (IVK). Podle něj dal Zeman průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů.

Německý Die Welt hodnotí Zemana: O prezidentské vystupování se stará jen málo, je jako Trump

09.03. 12:19

Berlín/Praha - Inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana komentuje server německého deníku Die Welt. Proslov české hlavy státu prý připomíná prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Server charakterizoval Zemana jako provokatéra, tvrdého kritika islámu a přítele Ruska a Číny.

Média rozcupovala prezidentův projev: Trapný a mstivý Zeman, je jako obehraná deska.

09.03. 10:44

Praha - Znovuzvolený Miloš Zeman si ve čtvrtečním inauguračním projevu podle tisku naprosto nemístně vyřizoval účty, namísto státnické vize jen opakoval otřepané plány. Prezident promarnil šanci ukázat smířlivější tvář, jak ostatně před volbami sliboval. Naopak dál rozeštvává už tak rozdělenou…

Komentář: Spravedlivý státník? Ne, Zeman vystoupil jako bořitel a zavelel k útoku. Jeho projev obsahoval zášť a manipulace

Aktualizovali jsme 8.3.2018, 22:09, 08.03. 20:02

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ten, kdo očekával, že druhý mandát prezidenta Miloše Zemana bude umírněný, se šeredně spletl. Inaugurační projev, který spatra přednesl, nebyl státnický a nebyl důstojný. Největším Zemanovým prohřeškem bylo, že neměřil všem stejně a spravedlnost pro něj není univerzální…

Ovčáček se naštval: Stydím se za ně. Byl to nenávistný antizemanovský protest

Aktualizovali jsme 8.3.2018, 22:08, 08.03. 08:00

Praha - Po celé republice v pondělí lidé demonstrovali proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). objevily se ale i transparenty a hesla proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi či prezidentu Miloši…

Odchod ze sálu při inauguraci? To je velmi silný protest, jde i ojedinělý případ, říká Forejt

08.03. 21:30

Praha - Bývalý hradní protokolista Jindřich Forejt upozornil, že odchod zákonodárců ze sálu během projevu prezidenta se v historii děl pouze velmi výjimečně. Podobný protest si prý z literatury pamatuje jen z roku 1920.

Chyba při složení slibu? Zeman nepoložil ruku na ústavu

08.03. 21:02

Praha - Prezident Miloš Zeman při dnešním skládání prezidentského slibu nepoložil ruku na výtisk ústavy, jak ho vyzval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Upozornila na to Česká televize. 

Módní faux-pas na inauguraci? Odborník zkritizoval Zemanovo lesklé sako

08.03. 20:48

Praha - Tmavé sako v lesklém provedení, které měl dnes na sobě prezident Miloš Zeman, není právě vhodné pro příležitost, jako je inaugurace. Uvedl to odborník na styl Petr Lukeš. Naopak prezident Asociace vizážistů a stylistů ocenil, že Zeman nahradil kravatu v barvách trikolóry z minulé inaugurace…

ČT i Economia odsoudily Zemanovy útoky na média

08.03. 20:21

Praha – Prezident Miloš Zeman ve svém dnešním inauguračním projevu obvinil některá média z pokusů o manipulaci veřejnosti a neobjektivnosti. Česká televize i vydavatelství Economia, o kterých se Zeman konkrétně zmínil, útoky na média odsoudily.

Na Hrad přišli odpůrci i příznivci Zemana, centrem Prahy prošel protestní pochod

08.03. 19:12

Praha - Inauguraci prezidenta Miloše Zemana si nenechali ujít jeho příznivci i odpůrci, do areálu Pražského hradu jich však oproti očekávání dorazily jen desítky. Střety obou táborů zůstaly ve slovní rovině. Zatímco Zemanovi sympatizanti třímali v rukou papírové české vlaječky, odpůrci mu na…

Zahraniční agentury sledovaly Zemanovu inauguraci, všimly si odchodu poslanců

08.03. 18:43

Praha - Německá DPA či rakouská APA si všímají odchodu několika opozičních poslanců z dnešní inaugurace prezidenta Miloše Zemana, kteří tím dali najevo nesouhlas s jeho útoky na některá média.

Opozice kritizuje Zemanův projev: Taškařice a kýble špíny, Okamura je ale nadšený

08.03. 17:40

Praha - Prezident Miloš Zeman se po dnešní inauguraci společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou poklonili v katedrále sv. Víta ostatkům svatého Václava. Reakce na projev prezidenta ve Vladislavském sále jsou rozporuplné.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací