Články k tématu: Zeman, Miloš

Sběr podpisů pro prezidentskou kandidaturu už je forma kampaně, upozorňuje nový úřad

30.08. 14:51

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí tvrdí, že sběr podpisů na podporu prezidentské kandidatury je formou volební kampaně, neboť jde o oslovování voličů.

Zeman šíří šíří nebezpečné nepravdy, ohradil se zástupce Bosny kvůli slovům o IS

29.08. 12:14

Sarajevo - Podle českého prezidenta Miloše Zemana by Bosna mohla být základnou Islámského státu (IS) v Evropě. Člen předsednictva Bosny a Hercegoviny Bakir Izetbegović taková slova rázně odmítl.

Rozhodnutí o termínu voleb prezidenta vyšlo ve Sbírce zákonů, kampaň oficiálně začíná

28.08. 12:13

Praha - Oficiálně začala kampaň pro prezidentské volby 2018. Rozhodnutí o tom, že si Češi příští hlavu státu budou vybírat 12. a 13. ledna, bylo dnes vydáno ve Sbírce zákonů.

reklama

S odstupem času je dobře, že bylo Československo rozděleno, přiznal Zeman

27.08. 13:51

Praha - S odstupem času je dobře, že bylo Československo rozděleno, domnívá se prezident Miloš Zeman. Pokud by se tak nestalo, na Slovensku by zůstaly silné nacionalistické skupiny, které by obviňovaly Čechy, že Slováky utlačují.

V současné politické mizérii by byla nejlepší koalice ANO a ČSSD, myslí si Zeman

27.08. 13:14

Praha - Optimální povolební koaliční kombinací v současné politické mizérii by byla koalice hnutí ANO a sociální demokracie. Dnes to řekl prezident Miloš Zeman.

Chci věřit, že za žádostí o vydání Babiše není Chovanec, ale nějaká nižší šarže, říká Zeman

27.08. 13:03

Praha - Prezident Miloš Zeman chce věřit tomu, že za žádostí o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání není ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Záležitost podle něj nezvládli někteří podřízení policejního prezidenta Tomáše Tuhého.

Vztahy Česka a Slovenska? Jsou mimořádně skvělé a bratrské, myslí si Zeman

26.08. 10:09

Praha - Prezident Miloš Zeman se domnívá, že Česko a Slovensko mají po téměř čtvrtstoletí od rozdělení společného státu mimořádně skvělé a bratrské vztahy. Jeho odpověď, kterou komentoval dnešní 25. výročí uzavření dohody o rozdělení Československa, tlumočil pro ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Byl-li to bonmot, tak se moc nepovedl. Chovanec odmítá Zemanova slova ke kauze Babiš

25.08. 17:51

Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely. To ale ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odmítá a vzkazuje, že by se Zeman obrátit na Bezpečnostní…

Kdy vlastně začíná volební kampaň? Zákon o volbě prezidenta má nejasný výklad

25.08. 17:48

Praha - Úřad pro dohled nad hospodaření politických stran bude mít potíže stanovit počátek volební kampaně některých prezidentských kandidátů. Zákon o volbě prezidenta nařizuje, aby úřadu do pěti dnů od vyhlášení termínu voleb poslali číslo transparentního účtu. Od té doby musí přes tento účet…

Zeman lhal? Obchodníci odmítají slova o vysokých maržích u pečiva. Nevíme, kde na to přišel

25.08. 14:59

Praha - Prezident Miloš Zeman kritizoval řetězce a prohlásil, že zisková marže u rohlíků byla před 15 lety 13 procent, dnes je 67 procent, což je zisk snů. Svaz obchodu a cestovního ruchu taková slova odmítl. Přidaly se k němu i samotné obchody.

Zeman už prezidentem nebude a kultura se změní, řekl Sobotka rakouským médiím

25.08. 14:55

Praha/Vídeň - Premiér Bohuslav Sobotka poskytl rozhovor rakouskému deníku Die Presse. Mimo jiné v něm uvedl, že věří, že po příštích prezidentských volbách bude mít Česká republika jinou hlavu státu. S tím se podle něj změní i politická kultura na Hradě. Přišla řeč i na muslimy.

Zeman považuje Vyšetřování Babiše za policejní provokaci

24.08. 22:09

Praha - Policejní žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v prezidentovi Miloši Zemanovi vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely. Žádost označil za policejní provokaci a za podvod na voličích. Zeman to dnes řekl v televizi…

Zeman na Zemi živitelce ochutnal koláč i slivovici

24.08. 16:04

České Budějovice - Prezident Miloš Zeman dnes na Zemi živitelce ochutnal koláče i slivovici. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) předal na výstavě v Českých Budějovicích devíti výrobcům potravin ceny Klasa.

Zeman bude cestu do Ruska objednávat třetí letadlo. Přihlásilo se hodně podnikatelů, vysvětluje

24.08. 15:04

České Budějovice - S prezidentem Milošem Zemanem poletí na podzim do Ruska tolik podnikatelů, že Hrad bude muset najmout třetí letadlo. Hlava státu to dnes uvedla při zahájení agrosalonu Země živitelka.

Zeman se zlobí: Dotace na snižování produkce jsou zvěrstvo

24.08. 13:06

České Budějovice - V Českých Budějovicích dnes začala Země živitelka, dorazil také prezident Miloš Zeman. zkritizoval Evropskou unii za dotace na snižování výroby mléka.

Prezidentské volby se blíží: Zde jsou nejčastější otázky a odpovědi na ně

23.08. 12:15

Praha - Od roku 2013 je prezident v ČR volen přímou volbou většinovým systémem. V ČR ale stále platí parlamentní systém, hlava státu tak má pravomoci značně omezené a plní především reprezentativní funkci.

Štěch vyhlásil první kolo prezidentských voleb, k urnám půjdeme 12. a 13. ledna

23.08. 10:18

Praha - První kolo prezidentské volby se uskuteční 12. a 13. ledna 2018. Zájemci o křeslo hlavy státu se tak budou muset oficiálně přihlásit do 7. listopadu. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSDD) řekl, že rozhodnutí o termínu konání voleb učinil dříve než před pěti lety.

Drahoš má téměř 80 tisíc podpisů pro svou kandidaturu, po oznámení rozdával námořnická trička

19.08. 15:15

Praha - Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš nasbíral k dnešnímu dni 78.321 podpisů, což o víc než 28.000 přesahuje počet potřebný pro kandidaturu na Pražský hrad. V kampani chce otevřít téma kreativního vzdělávání a inovací.

Zeman v kondolenci vyzval po útoku ke vzdoru vůči terorismu

18.08. 14:15

Praha/Madrid - Prezident Miloš Zeman zaslal španělskému králi Filipu VI. v souvislosti s teroristickým útokem v Barceloně kondolenční telegram. Vyzval ke vzdoru vůči teroru. Soustrast po atentátu vyjadřují Španělsku i další čeští politici.

Zeman nasbíral dostatek podpisů, jde do boje o Hrad

16.08. 15:12

Praha - Prezident Miloš Zeman má k dnešnímu dni 59.263 podpisů, tedy dostatek, aby se mohl přihlásit do obhajoby svého mandátu. Kandidáti na Hrad potřebují 50.000 ověřených podpisů nebo podporu deseti senátorů či 20 poslanců.

Česká diplomacie se ani nedokáže postavit Zemanovi, tvrdí experti

13.08. 17:45

Praha - Nečitelnost, neschopnost prosadit se vůči Parlamentu nebo prezidentovi, postoj vůči migraci i nenaplněné sliby vytkli české diplomacii experti oslovení ČTK. Pozitivně hodnotili, že pod vedením Lubomíra Zaorálka (ČSSD) Česká republika dosáhla zlepšení vztahu s Německem a konstruktivněji…

Babiš jako premiér? Musí vyhrát ČSSD, aby Zeman musel jmenovat Zaorálka, tvrdí Sobotka

12.08. 19:15

Praha - Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný.

O vině a nevině rozhoduje soud, ne politici. Zeman jmenuje premiérem vítěze voleb, uvedl Ovčáček

12.08. 14:38

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. Serveru Aktuálně.cz to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Další hoax vyvrácen: Vojáky do Jugoslávie neposlal Havel, ale Zeman

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:14, 10.08. 10:19

Praha - Podle serveru Manipulátoři, který se zaměřuje na vyvracení tzv. hoaxů a dezinformací, operaci české armády v tehdejší válce v Jugoslávii odsouhlasila vláda Miloše Zemana, nikoliv prezident Václav Havel.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie