Články k tématu: Zeman, Miloš

Chlastá, hulí a mluví sprostě. U Jílkové se střetli příznivci a odpůrci Zemana. V čele stál Ovčáček a Kocáb a bylo to divoké

03.06. 11:38

Praha – V době nedávné vládní krize se zvedla vlna protestů vůči prezidentu Miloši Zemanovi a to nejen ze strany politiků, ale také z řad občanů. Vytýkali mu zbytečnou prodlevu s přijetím odvolání ministra financí a nedodržování ústavy. Hovořilo se dokonce o podání kompetenční žaloby k Ústavnímu…

Sáblíková vyznamenání dostane. Kardinál Vlk ne. Vyvolával spory, tvrdí Zeman

02.06. 08:00

Praha – Vyznamenání u příležitosti oslav 28. října z rukou Miloše Zemana převezme na Hradě rychlobruslařka Martina Sáblíková. Prezident to oznámil dnes  v TV Barrandov.

Děti Země uděřili na Zemana: Doložte svá tvrzení důkazy, nebo se omluvte

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:18, 01.06. 20:06

Brno – Prezident Miloš Zeman by měl předložit důkazy, nebo se omluvit. Žádá o to ekologický spolek Děti Země kvůli jeho tvrzení pronesenému v pondělí při návštěvě Jihomoravského kraje.

reklama

Zeman bude po volbách bude usilovat o maximální roli, varuje Kalousek

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:18, 01.06. 16:10

Praha - Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska bude prezident Miloš Zeman po podzimních sněmovních volbách usilovat o to, aby hrál maximální roli. Strana chce voliče oslovit návrhy v oblasti vzdělávání a vědy.

Zeman navštíví Vietnam a Kazachstán, doprovodí početná podnikatelská mise

01.06. 21:13

Praha – Na návštěvu do Vietnamu se příští týden vydá prezident Miloš Zeman. Jednat tam bude například o zrušení víz pro české turisty. Hlavním bodem cesty po komunistickém Vietnamu bude setkání s vietnamským prezidentem. Informoval o tom dnes ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf…

Valachová navzdory Zemanovu přání demisi nestáhne. Už čeká na své odvolání

01.06. 16:59

Praha - Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) na své demisi trvá navzdory postoji prezidenta Miloše Zemana, který jí dal 10 dnů na rozmyšlenou. Do svého odchodu chce jednat ještě s ministrem financí Ivanem Pilným (ANO).

Zeman prozradil, proč jel Kruliš v policejním BMW

31.05. 17:42

Brno - Prezident Miloš Zeman dnes ukončil návštěvu Jihomoravského kráje. Na závaeřejné tiskové konferenci se vrátil ke kauze havárie policejního BMW. Přítomnost zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše ve voze zdůvodnil jeho láskou ke sportovním autům.

Zeman Valachovou zatím odvolat nehodlá

31.05. 17:17

Praha - Na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) měl Hrad k dnešnímu dni odvolat ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Nestane se tak. Podle prezidenta Miloše Zemana dostala Valachová čas si rozmyslet svou demisi do 10. června, kdy se hlava státu vrací z návštěvy Vietnamu a Kazachstánu.

Kruliš má po nehodě v BMW zlomené dva obratle, policejní vůz neřídil, tvrdí Zeman

31.05. 15:50

Kuřim - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš má po nehodě v policejním sportovním vozidle zlomené dva obratle, ale nemá zasaženou míchu. Prezident Miloš Zeman to řekl dnes při debatě s obyvateli Kuřimi na Brněnsku. Podle Zemana je nepravdivá informace, že Kruliš policejní vozidlo řídil,…

Miloš Zeman se zřejmě brzy znovu setká s Putinem

31.05. 15:33

Praha/Astana - Český prezident Miloš Zeman se možná ani ne po měsíci znovu setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. K setkání by mohlo dojít v hlavním městě Kazachstánu, Astaně. Zeman tam začátkem června jede na mezinárodní výstavu Expo 2017.

Zeman kritizoval omezení exportu zbraní i plány vlády na výdaje na obranu

31.05. 14:03

Brno - Podle prezidenta Miloše Zemana, který je nyní na návštěvě Jihomoravského kraje, je podíl 1,4 procenta HDP na oblast obrany zbytečně nízký. Dále řekl, že zbrojní exportéry je třeba podporovat jako každé jiné.

Kauza Rath pokračuje u Nejvyššího soudu, námitka podjatosti neuspěla

31.05. 11:13

Brno - Soudci Nejvyššího soudu Vladimír Veselý, Jan Engelmann a Ivo Kouřil mohou nadále řešit korupční kauzu kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Senát nevyhověl námitce podjatosti, kterou v úterý Rath podal. Někdejší politik to zdůvodnil obavou, že senát by pod tlakem prezidenta a…

Miloš Zeman navštívil zraněného protokoláře Kruliše

30.05. 21:31

Brno - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše po noční nehodě v policejním voze BMW i8 leží v traumacentru brněnské fakultní nemocnici v Bohunicích. Dnes vpodvečer jej navštívil prezident Miloš Zeman.

Rath podal námitku na podjatost senátu NS, prý může být pod vlivem Zemana a Pelikána

30.05. 18:39

Brno - Námitku na podjatost senátu Nejvyššího soudu dnes podal lékař a někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath. Tvrdí, že členové senátu mohou podlehnout vlivu prezidenta a ministra spravedlnosti.

Policejní vůz BMW havaroval při ukázce Zemanovi, tvrdila policie. Já tam nebyl, oponuje prezident

30.05. 18:17

Brno - V Česku se řeší nová kauza, která zasahuje až na Hrad. Policejní vůz za čtyři miliony korun havaroval v noci na dnešek na Brněnsku, údajně při představení auta prezidentovi Miloši Zemanovi. Zraněna byla dvoučlenná posádka vozu. Jedním ze zraněných je zástupce šéfa protokolu Hradu Vladimír…

Ovčáček udeřil na Ratha: Snaží se skrze Zemana zpopularizovat v médiích

30.05. 18:08

Brno - Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes reagoval na tvrzení Davida Ratha, že jeho případ je politickým procesem a soud nátlaku prezidenta a ministra (spravedlnosti Roberta Pelikána) podlehne. Exhejtman se prý snaží i přes prezidenta Miloše Zemana proniknout do médií a zpopularizovat se v nich.

Zemanovi pro vládní krizi důvěřuje jen 41 procent Čechů. A Sobotkův kabinet je na tom ještě hůř

30.05. 12:42

Praha - V reprezentativním šetření Centra rpo výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v květnu 2017 položena otázka, zda Češi důvěřují základním ústavním institucím. Prezidentovi důvěřuje 41 % občanů, vládě 23 %, což představuje výrazný propad oproti předchozím výzkumům, který zřejmě souvisí s…

Zeman snížil až k frašce s holí, ani propuštění Kajínka mu nepomohlo, kritizuje komunista

30.05. 12:33

Praha - Vládní krize už sice skončila, ale komunistický poslanec Leo Luzar (KSČM) se rozhodl shrnout, co vlastně krize vyjevila na povrch. Jako základní poučení vidí, že prezident Miloš Zeman pochopil, že bez médií to bude mít komplikované.

Zeman vyzval k zavírání aktivistů. Přišla reakce

30.05. 12:00

Brno/Praha – Prezident Miloš Zeman při cestě po Jihomoravském kraji prohlásil, že by pro zelené aktivisty vytvořil rezervaci bez energií. Jeho slov si všiml také předseda českých zelených Matěj Stropnický, který prezidenta požádal o jednu konkrétní věc.

Pro zelené aktivisty vytvořil rezervaci bez energií, spustil Zeman při návštěvě Brna

29.05. 13:50

Brno - Prezident Miloš Zeman během dnešní diskuze s jihomoravskými zastupiteli řekl, že by pro zelené aktivisty vytvořil rezervaci bez elektřiny a kanalizace. Zelení aktivisté se dle hlavy státu vyznačují i tím, že požadují výpalné.

Zemana v Brně čekalo nemilé přivítání: Je to notorik a škodí Moravě, hlásali protestující

29.05. 12:31

Brno - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil návštěvu Jihomoravského kraje. Při jeho příjezdu k sídlu Krajského úřadu v Brně protestovalo několik lidí. Policie ulici uzavřela, lidé se tedy nemohli dostat příliš blízko k hlavě státu.

Pošetilý stařec, má zvrácený mozek. Už není prezidentem národa, udeřil na Zemana Dan Přibáň

29.05. 09:39

Lidice/Praha – Prezident Miloš Zeman v sobotu navštívil Lidice, které si připomínaly 70 let od poválečného založení nové obce. Při té příležitosti mluvil o tom, že teroristické útoky v Evropě jsou dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Jeho slova pořádně naštvala…

Zeman se dnes sešel s Valachovou, váhá nad její rezignací

28.05. 20:58

Brno - Prezident Miloš Zeman se dnes v Brně sešel s ministryní školství Kateřinou Valachovou, která se rozhodla k 31. květnu rezignovat. Ne všichni si ale přejí jeji odchod z čela resortu, včetně hlavy státu.

Zemanovi kvůli vládní krizi mírně klesly preference, Drahoš posílil. A co Horáček?

28.05. 13:01

Praha - Půrzkum společnosti Median pro ČRo ukázal, že postoj prezidenta Miloše Zemana ve vládní krizi mu sebral část voličů. Naopak přibylo potenciálních voličů bývalého předsedy Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Median také zjišťoval, zda jsou lidé spokojeni s odvoláním Andreje Babiše (ANO) z vlády…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie