Články k tématu: Zeman, Miloš

Politikům se nelíbí milost pro Kajínka. TOP 09 se ostře pustila do Miloše Zemana

12.05. 13:49

Praha - Prezident Miloš Zeman už má rozhodnutí o udělení milosti dvojnásobnému vrahovi Jiřímu Kajínkovi připraveno, aby ho podepsal po návratu z návštěvy v Číně. Politici v reakci zmiňují především předchozí slib hlavy státu, že jeho milosti se budou týkat jen omezeného okruhu humanitárních případů…

Odchod Babiše i Sobotky z vlády? ČSSD s návrhem Hradu nesouhlasí

Aktualizovali jsme 12.5.2017, 11:51, 12.05. 09:39

Praha - Špičky ČSSD se sešly k jednání o vládní krizi a návrzích prezidenta Miloše Zemana. Strana nepřistoupí na návrh Hradu, aby z kabinetu odešli ministr financí Andrej Babiš (ANO) i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Slovenská média píší o české krizi: Sobotka to zbabral, Zeman a Babiš nejsou demokratičtí politici

12.05. 11:09

Bratislava - Slovenský Denník N komentuje aktuální dění na české politické scéně. Prezident Miloš Zeman ani ministr financí Andrej Babiš prý nejsou demokratičtí politici. List Sme ne nedomnívá, že by kontroverzní nahrávky nějak zásadně poškodily hnutí ANO u voličů.

reklama

Kajínek dostane od Zemana na konci května milost. Ve vězení strávil 23 let

Aktualizovali jsme 12.5.2017, 00:35, 11.05. 22:03

Praha – Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek se po 23 letech dostane na svobodu. Prezident Miloš Zeman mu ji udělí na konci května. Zároveň ale Kajínek dostane sedmiletou podmínku, ve které se nesmí dopustit žádného trestného řinu.

Najednou jsou zase všichni proti našemu prezidentovi. Bývalý ministr vnitra se pořádně vytočil

Aktualizovali jsme 11.5.2017, 22:05, 11.05. 08:06

Praha – Zatímco většina českých politiků kritizuje prezidenta Miloše Zemana za to, že v době vládní krize upřednostnil plánovanou cestu do Číny, někdejší ministr vnitra ve vládě Jana Fishera i Jiřího Rusnoka Martin Pecina má pro rozhodnutí Hradu pochopení.

Na Hradčanském náměstí se opět demonstrovalo proti Zemanovi a Babišovi

11.05. 21:10

Praha – V Praze se již druhý den v řadě demonstrovalo proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Stovky lidí se dnes v podvečer sešly na Hradčanském náměstí v Praze.

Zeman se vydal na šestidenní návštěvu Číny, setká se také s ruským prezidentem

11.05. 21:02

Praha – Na šestidenní návštěvu Číny se dnes vydal český prezident Miloš Zeman. V podvečer jeho letadlo odstartovalo z vojenského letiště v Praze Kbelích. Zeman byl ve funkci prezidenta v Číně již dvakrát, a to v letech 2014 a 2015. S čínským prezidentem se setkal i loni na jaře v České republice.

Zemanovi se nelíbí, že by prezidentská kancelář měla spolufinancovat jeho cesty. To si mám platit za chlebíčky?

11.05. 17:49

Doksy – Představa, že by se prezidentská kancelář měla podílet na financování cest hlavy státu po krajích se Miloši Zemanovi nelíbí. Krajské samosprávy Zemanovy návštěvy stály od jeho zvolení v roce 2013 téměř 17 milionů korun. Další výdaje mají s prezidentovými cestami města a obce, na jejichž…

O milosti pro Kajínka se rozhodne po Zemanově návratu z Číny

11.05. 17:46

Doksy - O milosti pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka rozhodne prezident Miloš Zeman po návratu z Číny. Pokud ji udělí, jako první by se to měl dozvědět Kajínek, řekl dnes Zeman novinářům v Doksech při zakončení návštěvy Libereckého kraje.

Krásná sebekritika? Sněmovna uznala, že debatou o Babišovi prohloubila krizi, připomněl Zeman

11.05. 17:45

Doksy - Sněmovna podle prezidenta Miloše Zemana ve svém usnesení, které ve středu schválila na mimořádné schůzi k nahrávkám ministra financí Andreje Babiše (ANO), sama krásně sebekriticky uznala, že politickou krizi svým zasedáním prohloubila. Zeman to dnes řekl novinářům po návštěvě Libereckého…

Musí prezident odvolávat ministry? Zeman se chce na celou věc zeptat Ústavního soudu

11.05. 17:00

Doksy - Prezident Miloš Zeman podá podnět k Ústavnímu soudu (ÚS). Chce požádat o výklad, zda je hlava státu za všech okolností povinna odvolat ministra, pokud o to požádá premiér. Mezi politiky se nyní hovoří o ústavní či kompetenční žalobě na Zemana. ÚS má podle mluvčí Miroslavy Sedláčkové…

Romové varují: Zeman znásilnil ústavu. A veřejnosti posílají důrazný vzkaz

11.05. 16:57

Praha - Do aktuální vládní krize, která se z plánované demise vlády přeměnila v tahanici kolem odvolání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, se vložil prezident Miloš Zeman. Ten Babiše dle přání premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) odvolat odmítá, ve čtvrtek odjíždí do Číny a i přes neshody s ústavními…

PEN klub tvrdě kritizuje Zemana za jednání vůči Sobotkovi. Jeho chování je prý hrubé a nepřijatelné

11.05. 16:00

Praha - Na politické dění reaguje také České centrum Mezinárodního PEN klubu. Podle něj představitelé českého státu snižují obecné povědomí o lidské slušnosti i míře vkusu. Kritizují také rostoucí hrubost v politice.

Zeman mění názor na vládní krizi? Jeho středeční návrh obsahoval i odvolání Babiše

11.05. 15:51

Doksy - Prezident Miloš Zeman dnes ukončil návštěvu Libereckého kraje. Na dotaz z publika řekl, že ve středu na jednání se zástupci vládních stran předložil návrh, který obsahoval i odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Senátoři by případné ústavní žalobě na Zemana zřejmě dali zelenou

11.05. 15:44

Praha - K přijetí návrhu ústavní žaloby na prezidenta je třeba souhlas třípětinové většiny senátorů přítomných na dané schůzi, což je 49 v případě účasti všech 81 členů horní komory. Pokud by se hlasovalo nyní, návrh by zřejmě prošel.

Sobotka začne řešit kompetenční žalobu na Zemana příští týden

11.05. 15:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se počátkem příštího týdne sejde s experty, aby připravili návrh kompetenční žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro případ, že by odmítl odvolat z vlády ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Kraje si stěžují na Zemanovy návštěvy, už za ně utratily 17 milionů. Peníze pak chybí jinde

11.05. 13:51

Doksy - Návštěvy Miloše Zemana v krajích stály od jeho zvolení v roce 2013 krajské samosprávy téměř 17 milionů korun. Další výdaje mají s prezidentovými cestami města a obce, na jejichž bedrech je zajištění tribun a ozvučení pro setkání s veřejností. Krajům přitom chybí peníze na sociální služby,…

Zeman nemá vytvářet scénáře, ale odvolat Babiše, vzkazuje Sobotka ze zahraničí

11.05. 11:40

Praha/Lucemburk - Prezident Miloš Zeman by měl dodržovat pravidla hry a odvolat ministra financí, zopakoval premiér Bohuslav Sobotka své stanovisko. Vyjádřil se též k liberecké schůzce. Předseda vlády je momentálně v Lucemburku, kde dnes na tamním Palachově náměstí položil květiny k pamětní desce.

Lucemburský tisk se zabývá děním v Česku: Zeman torpédoval Sobotku, premiér je "anti-populistu"

11.05. 10:51

Lucemburk - List Luxemburger Wort dnes píše o vládní krizi v Česku. Mimo jiné uvedl, že překvapivou sms zprávou krátce před odletem torpédoval prezident Miloš Zeman návštěvu premiéra Bohuslava Sobotky v Lucembursku. Server tagblatt.lu zase upozornil na křehké vztahy mezi ČR a Lucemburskem.

Horáček napsal otevřený dopis Zemanovi: Zklamal jste mě i ty, kteří vám dali hlas

Aktualizovali jsme 10.5.2017, 22:33, 10.05. 12:35

Praha - Michal Horáček dnes zaslal Otevřený dopis Miloši Zemanovi. V něm prezidentský kandidát konstatuje, že ho počínání Miloše Zemana v úřadu prezidenta zklamalo. Podle Ústavy prý sice Zeman odpovědný není, ale voličům se zodpovídat bude.

Babiš veřejně lhal, Zeman by měl dodržovat ústavu, usnesla se Sněmovna

10.05. 22:32

Praha – ODS dnes v Poslanecké sněmovně prosadila usnesení týkající se ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. V něm se například uvádí, že Babiš opakovaně veřejně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů. Diskuse trvala skoro osm hodin.

Setkání se Zemanem v Liberci vládní krizi nevyřešilo

10.05. 22:30

Liberec - Ani nečekaná večerní schůzka prezidenta Miloše Zemana se zástupci vládní koalice nepřinesla řešení politické krize v Česku.

Sobotka kárá Zemana: Měl řadu jiných dní, kdy mohl schůzku svolat

10.05. 21:38

Lucemburk – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se pustil do prezidenta Miloše Zemana. Ten podle něj měl od pátku k dispozici řadu dní, kdy mohl svolat schůzku šéfů vládních stran, vybral si ale jediný den, kdy je předseda vlády v zahraničí.

Senátoři z ůstavní komise podpořili kompetenční žalobu na Zemana

10.05. 20:59

Praha - Podle senátní ústavní komise má prezident Miloš Zeman ústavní povinnost odvolat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše z vlády a to bez podmínek a odkladů. Senátoři se na tom dnes shodli jednomyslně. 

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace