Články k tématu: Zeman, Miloš

Ples menželů Zemanových se Hradě uskuteční v lednu

31.12. 14:34

Praha - Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi opět v lednu uspořádá na Pražském hradě charitativní ples. Konat se bude 20. ledna.

Zemanův rok 2016: Sbližování s Babišem i Čínou

30.12. 16:58

Praha - Na české politické scéně se letos prezident Miloš Zeman dále sbližoval s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Zemana také charakterizovalo další sbližování s Čínou, podpora nastávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a menší počet cest do zahraničí.

Bookmakeři mají žně: Vsadit si můžete na Zemana i Putina

30.12. 13:09

Praha – V dnešní době se dá vsadit téměř na cokoliv. Tento rok si mohli lidé díky sázkovým kancelářím vsadit nejen na sportovní utkání, ale také třeba na to, kdo vyhraje americké prezidentské volby, nebo jestli si Britové odhlasují odchod z Evropské unie. A na co si budou moc zájemci vsadit v roce…

reklama

Ostrá kritika Zemana kvůli ČT: Novinář od plic napsal, co si myslí

Aktualizovali jsme 29.12.2016, 22:08, 29.12. 11:44

Praha – Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství varoval před cenzurou internetu. Odkazoval tak na chystaný vznik centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru.. Zeman by si prý nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. Jeho slova vyvolala velmi ostrou reakci…

Česko bude volit prezidenta, má tři žhavé kandidáty

29.12. 15:53

Praha - Prezidentská volba se uskuteční až na počátku roku 2018. Přesto už v příštím roce bude otázka budoucí hlavy státu jedním z hlavních politických témat v Česku.

Podnikatel a Zemanův přítel Zbytek dostal v Rusku ocenění

28.12. 19:17

Moskva - Český podnikatel a přítel prezidenta Miloše Zemana je mezi lidmi, jež Ruský biografický institut zařadil mezi osobnosti letošního roku. Zdeněk Zbytek získal ocenění Člověk roku 2016 v kategorii mezinárodních vztahů; spolu s ním jsou v této skupině například zesnulý kubánský vůdce Fidel…

Politici, dávky nejvíce zneužíváte vy, burcuje organizace

28.12. 17:21

Praha - Ředitel Institutu pro sociální inkluzi Martin Šimáček upozorňuje, že nejen Jiří Čunek nebo Ivana Řápková, ale i Miloš Zeman, Andrej Babiš, nebo na Slovensku Robert Fico tvrdě útočí na dávky, kterým se podle současné legislativy říká dávky pomoci ve hmotné nouzi. Podle něj je ale nejvíce…

Zemanovo vánoční poselství sledoval na ČT téměř milion lidí

27.12. 14:55

Praha - Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana sledoval na programech České televize téměř milion diváků. Další desítky tisíc ho viděly na Nově, TV Barrandov nebo internetu.

Zahraniční tisk opět píše o Česku. Tématem je Zemanův projev

Aktualizovali jsme 27.12.2016, 14:36, 27.12. 11:15

New York - Česká republika opět plní stránky zahraničních médií. Ve velkém píší o vánočním projevu prezidenta Miloše Zemana a upozorňují na jeho propojení teroristických útoků s migrační vlnou. Všímají si také jeho odmítání muslimů.

Zeman označil Centrum pro boj s dezinformacemi jako cenzuru, vnitro důrazně nesouhlasí

26.12. 18:51

Praha - Prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství kritizoval plán ministerstva vnitra na zřízení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Chovancům resort se ohradil a uvedl, že nebude cenzurovat obsah médií ani internetu.

Zemanovi se nelíbí cenzura internetu. Kritizoval Evropské hodnoty

Aktualizovali jsme 26.12.2016, 16:34, 26.12. 13:47

Praha - Prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství odmítl pokusy cenzurovat internet a nepřeje si, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. reagoval tak na chystaný vznik centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru.

Zeman v projevu ocenil i Sobotkovu vládu

26.12. 15:21

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je rád, že prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství ocenil výsledky vlády. Předsedu Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) poselství nepřekvapilo.

Zeman odmítl migranty, pak se pustil do muslimů

26.12. 14:34

Praha - Prezident Miloš Zeman se v dnešním vánočním poselství mimo jiné věnoval migrační krizi, EU a brexitu. Přijímání muslimů, kteří jsou podle hlavy státu v Česku "těžko slučitelní", by mohlo vytvářet podhoubí pro případné útoky.

Zemanovo vánoční poselství: Ekonomika dobře šlape, světem hýbal terorismus

26.12. 13:33

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes ve vánočním poselství ocenil stav české ekonomiky, hospodářství podle něj "dobře šlape". Kritizoval předvolební průzkumy vyjjádřil se též k častému napětí mezi ČSSD a ANO. Mezinárodní terorismus v souvislosti s útoky v Německu, Belgii a Francii Zeman označil za…

Zemanovo přání do Nového roku? Život plný rizik, bitev a hlavně vítězství

25.12. 09:15

Praha - Prezident Miloš Zeman popřál lidem pro příští rok nebezpečný život plný rizik, bitev a vítězství. Nový rok 2017 přivítá na zámku v Lánech na Kladensku, kde 2. ledna přijme premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Zeman by měl v květnu opět navštívit Čínu. Zúčastní se setkání k nové Hedvábné stezce

23.12. 16:54

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl opět v květnu navštívit Čínu. Během cesty se zúčastní setkání k nové Hedvábné stezce. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Zeman by mohl během posledního roku svého funkčního období také navštívit Spojené státy, latinskou…

Zeman poslal kondolenční vzkaz Putinovi i Gauckovi

20.12. 18:14

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes kondoloval německému prezidentu Joachimu Gauckovi kvůli pondělnímu útoku v Berlíně. Kondolenci také zaslal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi kvůli atentátu v Turecku.

Do občanského zákoníku se vrací předkupní právo

Aktualizovali jsme 20.12.2016, 16:38, 20.12. 14:45

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podpal novelu občanského zákoníku, která opět zavádí předkupní právo na podíl spolumajitele u nemovitostí. Materiál přináší ale také několik dalších změn. Novinky budou platit vesměs po dvou měsících ode dne, kdy novela vyjde ve Sbírce zákonů.

Zeman schválil zákon, podle kterého musí firmy informovat o lidských právech a boji s korupcí

20.12. 15:34

Praha - Třetinu míst v dozorčích radách společností s více než 500 pracovníky budou mít vyhrazenu zástupci zaměstnanců. Velké firmy a skupiny budou také muset poskytovat ve svých výročních a obdobných zprávách nově i nefinanční informace týkající se ochrany životního prostředí, respektování…

Předsedou nového úřadu pro dohled nad stranami bude Weis

20.12. 15:31

Praha - Předsedou nově vznikajícího Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran jmenoval prezident Miloš Zeman bývalého náměstka šéfa Státního pozemkového úřadu Vojtěcha Weise. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Weise do čela úřadu navrhla Poslanecká…

Zeman dnes poděkoval českým vojákům, kteří působí v zahraničí

20.12. 14:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes poděkoval českým vojákům, kteří působí v zahraničí. Prostřednictvím videohovoru mluvil s veliteli misí v Afghánistánu, Mali, na Sinaji, Golanských výšinách a v Iráku.

Zeman podepsal zákon, který zpřísnil kontroly stavebního spoření

20.12. 14:30

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu zákona o stavebním spoření, podle které bude kontrola ministerstva financí u dodržování podmínek pro poskytování státní podpory účinnější. Předloha počítá i s doplněním registrovaných partnerů mezi osoby blízké.

Zeman vetoval novelu zákona, která snižuje DPH na noviny a časopisy

20.12. 14:00

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes vetoval novelu zákona o dani z přidané hodnoty, která přeřazuje noviny a časopisy do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty z nynější sazby 15 procent. Na tiskové konferenci to dnes oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se podle mluvčího ztotožnil s…

Zeman podepsal rozpočet na příští rok se schodkem 60 miliard

19.12. 19:18

Praha - Státní rozpočet na příští rok se schodkem 60 miliard dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Na twitteru o tom informoval mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie