Články k tématu: Zeman, Miloš

Novým velvyslancem v USA bude Kmoníček, ohlásil Zeman

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 19:37, 21.09. 18:59

New York - Šéf zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček se stane novým českým velvyslancem v USA. Při návštěvě krajanského domu v New Yorku to dnes oznámil prezident Miloš Zeman.

Soud zamítl žalobu fyzika Ošťádala na Zemana

21.09. 16:09

Praha - Fyzik Ivan Ošťádal, který se společně s Univerzitou Karlovou domáhal toho, aby prezident Miloš Zeman rozhodl o návrhu na jeho jmenování profesorem, neuspěl s žalobou. Soud ji zamítl.

Zeman dorazil na Valné shromáždění OSN, znovu pozval papeže do Česka

20.09. 16:22

New York - V New Yorku dnes začala všeobecná rozprava 71. zasedání Valného shromáždění OSN, ve které vystoupí také český prezident Miloš Zeman. Ještě před začátkem zasedání pozval papeže Františka do Česka.

reklama

Zeman zkritizoval dárky pro voliče. Co by udělal jinak?

20.09. 13:08

Praha - Prezident Miloš Zeman kritizoval dárečky, které rozdávají před krajskými volbami ministři z rozpočtu na příští rok voličům. V dnes zveřejněném předtočeném rozhovoru pro server iDNES.cz řekl, že by upřednostnil investice. Politici na investice nemyslí, protože nemají volební právo, uvedl…

Clintonová nebo Trump? Zeman prozradil, koho by volil

20.09. 13:07

Praha - Prezident Miloš Zeman by v amerických prezidentských volbách podpořil republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Uvedl to v dnes zveřejněném rozhovoru pro iDNES.cz. Trumpova demokratická konkurentka Hillary Clintonová by podle Zemana pokračovala v politice současného prezidenta Baracka Obamy.

Maximálně 90 milionů. Politické strany budou mít limity na volební výdaje

19.09. 16:49

Praha - Politické strany a hnutí budou mít od příštího roku zavedeny limity na volební výdaje. Například za kampaň pro volby do Sněmovny budou moci utratit maximálně 90 milionů korun.

Fyzik Ošťádal musí přepracovat sovjí žalobu na Zemana, jinak jí soud nepřijme

19.09. 14:44

Praha - Fyzik Ivan Ošťádal musel přeformulovat žalobu, kterou podal společně s Univerzitou Karlovou na prezidenta Miloše Zemana. V opačném případě by ji soud nemohl přijmout.

Hubení škůdců, změny na dráze, výměna bankovek. Prezident podepsal nové zákony

19.09. 13:37

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal několik nových zákonů. Je mezi nimi například novela týkající se povolování biocidních přípravků k hubení škůdců.

Zeman souhlasí s kritiky státní půjčovny vlaků

16.09. 17:13

Česká Třebová - Prezident Miloš Zeman souhlasí se železničáři, kteří kritizují návrh ministerstva dopravy zřídit státní půjčovnu vlaků. Dnes se v České Třebové na Orlickoústecku sešel se zástupci oblasti železniční dopravy.

Lhůta pro omluvu začala. Hrad obdržel rozsudek ve sporu o Peroutku

16.09. 15:10

Praha - Pražský hrad již obdržel písemné zdůvodnění rozsudku týkajícího se sporu o výroky prezidenta Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi. Informaci serveru Lidovky.cz potvrdil ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Babiš našel zastání u Zemana. Oba se nás snaží omezovat, posteskl si prezident

15.09. 19:46

Rváčov (Chrudimsko) - Prezident Miloš Zeman ve Rváčově v Pardubickém kraji diskutoval s občany, na přetřes přišlo také téma „lex Babiš“. Hlava státu se domnívá, že úspěšným starostům a úspěšným podnikatelům by se nemělo bránit, aby vstupovali do politiky a zůstávali v ní.

Na shromáždění OSN vystoupí Zeman, do USA pojede také Zaorálek

15.09. 19:17

Praha – Hradní mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že prezident Miloš Zeman příští týden vystoupí v New Yorku na Valném shromáždění OSN. Ve své řeči se chce zaměřit na společný boj proti terorismu.

Zeman vyřkl v rozhovoru s ČT šest lživých výroků, tvrdí Demagog

15.09. 17:26

Praha - Prezident Miloš Zeman v průběhu rozhovoru, který Česká televize odvysílala ve středu 14. září, vyřkl šest lživých výroků. Zjistil to analytický server Demagog.cz, který upozornil například na výrok o stokilometrovém plotu na hranicích Maďarska.

Výsměch příznivcům Zemana: Odpůrci ČT musí být zklamáni

15.09. 16:41

Praha - Pražská kavárna, jako pojem, který zavedl prezident Miloš Zeman, mimo jiné velebí Českou televizi a naopak odsuzuje příznivce hlavy státu. Na druhé straně stojí lidé, kteří veřejnoprávní médium obviňují ze zaujatosti a na Zemana nedají dopustit. Podle režiséra Jiřího Svobody musí být ale…

Zeman našel zastání: Není jako Islámský stát, omluvte se, žádá Mach po OSN

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 13:30, 15.09. 09:50

Praha - Komisař OSN pro lidská práva Zajid Husajn zařadil českého prezidenta Miloše Zemana mezi populisty. Tvrdí, že Zeman spolu s Donaldem Trumpem, Viktorem Orbánem ale dalšími politiky používá rétoriku Islámského státu. To se ale některým nelíbí.

K volbám, nebo pokuta? Zeman jde na Čechy rázně

15.09. 12:09

Praha - Prezident Miloš Zeman navrhuje, aby byla volební účast povinná. V opačném případě by mohli občané platit pokutu.

Zeman promluvil o svém zdravotním stavu. Jak se vyvíjí jeho nemoci?

14.09. 21:45

Praha – Hlasitě se spekuluje o tom, zda bude Miloš Zeman v příští prezidentské volbě obhajovat svůj post. Hlava státu se rozhodne až v březnu, uvedl to pro Českou televizi. Kromě toho promluvil také o svém zdravotním stavu.

Zeman je pro povinné volby. Za neúčast by měla hrozit sankce

14.09. 21:32

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil v předvolebním rozhovoru pro Českou televizi. Při té příležitosti mluvil například o blížících se krajských volbách. Představil také svůj recept na řešení malé volební účasti. Připomněl také, že úlohou prezidenta není preferovat jakoukoliv politickou…

Zeman v rozhovoru pro britské noviny srovnal radikalizaci muslimů s nástupem nacismu

14.09. 15:42

Praha/Londýn - Portál The Guardian vyzpovídal českého prezidenta Miloše Zemana, který britské novináře v mnohém překvapil. V netradičním rozhovoru srovnával radikalizaci muslimů s nástupem nacismu v Německu, dotkl se také problémů v Evropské unii. Během rozhovoru nešetřil český prezident svým…

Zahraniční tisk opět tepe Česko. Nebudete z toho mít klidné spaní

14.09. 11:56

Praha/Londýn - Politiky ve střední a východní Evropě jsou stále častěji ovlivňovány podnikateli, kteří vlastní sdělovací prostředky. Píše to prestižní britský týdeník The Economist ve své internetové verzi. Poukazuje především na situaci v České republice.

Žádné unie v Unii nechceme, pustil se Sobotka do Zemana

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 16:56, 13.09. 13:02

Praha - Prezident Miloš Zeman a rakouský prezidentský kandidát Norbert Hofer včera při setkání na Pražském hradě hovořili o posílení střední Evropy. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ovšem plán na unii v rámci EU odmítá.

Komentátor varuje: Zeman a Hofer vytváří pátou kolonu Ruska

13.09. 16:01

Praha - Český prezident Miloš Zeman a rakouský kandidát na hlavu státu Norbert Hofer mají jedno společné. Oba bojují proti migrantům. Podle komentátora Martina Fendrycha tak při společném setkání obou politiků v Praze došlo k summitu dvou antiuprchlíků.

Zeman na jednání tripartity podpořil návrh rozpočtu

12.09. 19:12

Praha - Prezident Miloš Zeman na dnešním zasedání tripartity podpořil návrh státního rozpočtu pro příští rok. Novinářům to řekl na tiskové konferenci.

Norbert Hofer v Praze: Zemanovi dovezl dort a vtipkovali o svých holích

Aktualizovali jsme 12.9.2016, 14:26, 12.09. 13:52

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes ve 12:30 přijal na Pražském hradě rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera. Oba politiky spojuje odmítavý přístup k uprchlíkům. Hofer se však negativně vyjádřil o Benešových dekretech.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací