Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman střílel z útočné zbraně. A trefil se

25.11. 18:22

Vršovice (Lounsko) - Prezident Miloš Zeman si dnes vystřelil z útočné zbraně. Jeho rána na vojenské střelnici Vršovice nedaleko Loun by byla smrtelná, na terči zasáhl břicho.

Fajt se žalobou na Zemana neuspěl, podle soudu nebyl prezident nečinný

25.11. 18:21

Praha - Ředitel Národní galerie Jiří Fajt neuspěl s žalobou na nečinnost prezidenta Miloše Zemana, který ho loni v květnu nejmenoval profesorem. Dnešní rozsudek je pravomocný, lze se proti němu bránit pouze kasační stížností u Nejvyššího správního soudu.

Zeman se pustil do novinářů. Zákon o hanobení prezidenta by schválil

25.11. 18:19

Podbořany (Ústecké) - Pokud by parlament schválil kontroverzní zákon o hanobení hlavy státy, prezident Miloš Zeman by ho nevetoval. Řekl to dnes na závěr své návštěvy Ústeckého kraje.

reklama

Zeman žádné zmatky v EET nevidí. Babišových návrhů se zastal

25.11. 17:04

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman dnes zakončil třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Přál by si, aby byly výjimky z elektronické evidence tržeb (EET) specifikovány dříve.

Žena, kterou Zeman omilostnil, je právnička s psychickou poruchou

23.11. 19:24

Praha - Žena, které prezident Miloše Zeman omilostnil, je psychicky nemocná žena. Která působila jako právnička a v minulosti provozovala advokátní kancelář. Ve vězení byla za to, že podvodně vylákala peníze z projektu výstavby optického kabelu Českých radiokomunikací.

Zeman podpořil výstavbu jezu na Labi v Děčíně

23.11. 12:07

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Při setkání se zastupiteli a starosty uvedl, že podporuje stavbu jezu v Děčíně, který by měl pomoci zesplavnění dolního toku Labe po celý rok. Pak kritizoval ekologické aktivisty.

Chvojka se sešel se Zemanem. Postavil se za lidská práva

22.11. 18:38

Praha - Nastupující ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) debatoval při dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zeman na Hradě o lidských právech a o novele zákona o střetu zájmů.

Herman jako nový Havel? Zeman ho podcenil, tvrdí americký komentátor

22.11. 18:19

Praha – Kauza kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho pomalu utichá. Prezident Miloš Zeman se přesto netají tím, že by měl jeho synovec a lidovecký ministr Daniel Herman odejít. Americký novinář a komentátor Erik Best se zamýšlí nad tím, jestli neudělala hlava státu v tomto případě chybu.

V zahraničí opět píší o Zemanovi. Česko se obrátilo proti EU, tvrdí

22.11. 15:13

Praha/Londýn – Česká republika se staví proti Bruselu a v oblasti migrační politiky podporuje přístup nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Alespoň to píše britský bulvární server Express, který si všímá především nedávných výroků českého prezidenta Miloše Zemana.

Zeman odvolal ministry Němečka a Dienstbiera

22.11. 14:53

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odvolal ke 30. listopadu ministry zdravotnictví Svatopluka Němečka a lidských práv Jiřího Dienstbiera (oba ČSSD), jak ho o to požádal premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zeman nevyvodí žádné důsledky z chybné informace hradního protokolu o Schapirovi

22.11. 13:33

Praha - Prezident Miloš Zeman nevyvodí žádné důsledky z chybné informace hradního protokolu o neúčasti amerického velvyslance Andrewa Schapira na oslavách 28. října na Hradě. Prezident také dodrží termín výměny dvou ministrů kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) 30. listopadu.

Hollande přijede do Prahy, bude jednat se Zemanem

22.11. 12:51

Praha - Prezident Miloš Zeman se 30. listopadu sejde se svým francouzským protějškem Françoisem Hollandem. Do Prahy měl původně přijet už v červenci, návštěvu ale tehdy zrušil kvůli teroristickým útokům.

Zeman vyslyšel papeže. Omilostnil dvě ženy

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 12:24, 22.11. 12:17

Praha - Prezident Miloš Zeman dal milost dvěma vězeňkyním. Jedné z nich na žádost papeže Františka ke konci Svatého roku milosrdenství, jde o mladou ženu starající se ve vězení o dítě, které by po dosažení tří let muselo od matky.

Voliči Zemana jsou nespokojeni? Objevil se další kandidát na prezidenta

Aktualizovali jsme 21.11.2016, 10:41, 21.11. 09:06

Praha – V lednu 2018 by si Česká republika již podruhé měla přímo vybírat svého prezidenta. Kandidaturu zatím oznámili třeba textař a producent Michal Horáček nebo lékař a občanský aktivista Marek Hilšer. Mezi případné zájemce o post na Hradě patří i Jiří Drahoš, současný předseda Akademie Věd…

Putinovi věrný je prezident Zeman, píší v zahraničí

Aktualizovali jsme 19.11.2016, 12:27, 19.11. 10:42

Berlín - Za věrného ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi označil německý magazín Der Spiegel českého prezidenta Miloše Zemana.

Bookmakeři favorizují Zemana, podle sázkařů bude prezidentem Horáček

17.11. 12:50

Praha - Favoritem prezidentských voleb je podle bookmakerů sázkových kanceláří úřadující prezident Miloš Zeman. Na jeho vítězství vypsali kurzy 1,8:1 (Fortuna) až 2,3:1 (Tipsport a Chance).

Český umělec se pořádně naštval. Poslal prezidenta i politiky do...

17.11. 12:10

Praha – Návrh asi šedesátky poslanců, kteří volají po obnovení trestného činu hanobení prezidenta, část politiků i známých osobností se postavila hlasitě proti. Zřejmě nejtvrdší postoj zaujal umělec David Černý, který je znám především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik.

Zeman přijal velitele aktivní zálohy, pochválil je a poděkoval

16.11. 18:55

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě asi dvacet velitelů Aktivních záloh Armády ČR. Řekl jim, že jsou solí země a poděkoval jim, že jsou ochotni pomáhat své vlasti.

Zeman o Trumpové. Lepší velvyslankyni si Česko nemůže přát

16.11. 18:04

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes telefonicky mluvil s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou příštího amerického prezidenta. Zeman jí poděkoval za odvahu, že se chce stát velvyslankyní v Česku. Lepší velvyslankyni podle něj USA do Prahy vyslat nemohou. ČTK to sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman se chválí: Přítel amerického, ruského a čínského prezidenta? Proč ne

Aktualizovali jsme 16.11.2016, 14:35, 16.11. 12:27

Praha – Prezident Miloš Zeman v úterý promluvil hned na dvou akcích v Praze. Jendou z nich byl Den podnikatelů v české republice, druhou česko-čínské fórum China investment forum 2016. Ani tentokrát si nedopustil jeden z jeho tradičních bonmotů, který se tentokrát týkal jeho vztahů s některými…

Česká televize rozvířila vody: Hanobili jsme Zemana, kde se máme hlásit?

16.11. 14:21

Praha - Návrh skupiny šesti desítek poslanců vrátit do trestního zákona čin veřejného hanobení prezidenta pod sankcí až ročního vězení vyvolal bouřlivé reakce nejen mezi politiky, ale i mezi dalšími osobnostmi českého veřejného života. Někteří se dokonce dobrovolně přiznávají, že tento „trestný…

České deníky kritizují: Za urážku prezidenta vězení? To je pitomé

16.11. 10:11

Praha - Komentáře dnešních českých deníků se všímají návrhu skupiny 60 poslanců v čele s komunistou Zdeňkem Ondráčkem vrátit do trestního řádu zákon o hanobení prezidenta. "Skvělý" dárek k výročí 17. listopadu, poznamenávají média ironicky.

O co tedy jde? Známé osobnosti chtějí jasnou odpověď

16.11. 09:41

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce zmínil, že by v druhém kole prezidentské volby zřejmě podpořil Miloše Zemana, poukazoval přitom na „hodnotovou základnu kandidáta“. Jeho slova velice zaujala iniciativu Open Doors, která žádá, aby…

Zeman drží palce: Doufám, že Trump bude silný prezident

15.11. 20:26

Praha - Zvolený prezident Spojených států Donald Trump bude silný prezident. Doufá v to česká hlava státu Miloš Zeman. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v debatě uvedl, že od Trumpa očekává, že vyřeší problémy na Blízkém východě, především v Sýrii a Libyi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace