Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman navštívil prvňáčky v pražském Břevnově. Uvítali ho rodiče s červenými trenýrkami

03.09. 09:57

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes popřál prvňáčkům v Základní škole T. G. Masaryka v pražském Břevnově, ať se brzy naučí číst. Knihy jsou podle něj nejkrásnější věcí na světě. Zároveň v první školní den poznamenal, že vždy nerad vstával a že by bylo lepší, aby se do školy chodilo o hodinu později.…

Zeman označil analytika za idiota, přišla drsná reakce

01.09. 20:43

Praha - Prezident Miloš Zeman ve své řeči k českým velvyslancům neurazil jen české novináře, ale také analytika Tomáše Klvaňu, kterého označil za id*ota. Ten na prezidentova slova obratem zareagoval na sociálních sítích.

Zemanova slova o Chemnitzu a Merkelové zaujala i německá média

31.08. 19:42

Berlín/Praha - Vyjádření českého prezidenta Miloše Zemana k demonstracím ve městě Chemnitz (Saské Kamenici) zaujala německá média.

reklama

Zeman obhajoval misi v Afghánistánu: Odešel by jen srab. U Kábulu se bojuje za Prahu

29.08. 19:02

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na pochybnosti o zapojení ČR do operace Rozhodná podpora (Resolute Support), které zaznívaly po nedávné smrti tří českých vojáků. Před českými velvyslanci řekl, že mise NATO v Afghánistánu je v hlubokém národním zájmu České republiky.

Zeman svolal schůzku ústavních činitelů. Konat by se měla v půlce září

29.08. 16:59

Praha - Prezident Miloš Zeman jedná s českými velvyslanci na Pražském hradě. Hned na úvod oznámil, že svolal schůzku ústavních představitelů k zahraniční politice ČR. Měla by se konat 12. září.

Zeman udělil milost vězni, který se řadu let léčí s onkologickým onemocněním

28.08. 17:00

Praha - Prezident Miloš Zeman udělil milost muži, který byl potrestaný za zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a přijetí úplatku. Muž podle prezidentské kanceláře dosud vedl bezúhonný a společnosti prospěšný život.

Důchodci dososanou víc peněz, Zeman novelu podepsal

27.08. 16:52

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal novelu, podle které vzrostou od ledna penze. Důchody se zvednout v průměru o 600 korun. Vláda chce kvůli změně složení penze všem důchodcům přidat dalších 300 korun. Lidem nad 85 let stát navíc přidá 1000 korun měsíčně.

Babiš v Lánech poobědval se Zemanem, dostal dárek k narozeninám

27.08. 16:43

Lány - Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil na zámek v Lánech, kde poobědvá s prezidentem Milošem Zemanem. Není zcela jasné, o čem budou hovořit. Podle médií by mohli řešit i situaci na ministerstvu zahraničí.

Komise k OKD chce prodloužit mandát. Pozve si výpovědi i Zemana a Klause?

26.08. 18:06

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise k OKD by měla svou činnosti skončit 12. října. Teď se uvažuje, že požádá poslance o prodloužení svého mandátu o šest měsíců.

100. výročí vzniku ČSR: Zeman poobědvá s velvyslancem USA Kingem

26.08. 15:39

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal pozvání amerického velvyslance Stephena Kinga ke slavnostnímu obědu 28. srpna u příležitosti 100. výročí vzniku Československa.

Zeman a Babiš se v pondělí sejdou v Lánech, mluvit budou o personální situací ve vládě

25.08. 17:28

Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš se v pondělí sejdou v Lánech. Při pracovním obědě se zřejmě budou zabývat personální situací ve vládě. Menšinovému kabinetu ANO a ČSSD s podporou komunistů chybí ministr zahraničí, řízením diplomacie byl prozatím pověřen ministr vnitra Jan…

V Budějovicích se protestovalo proti Zemanovi. "Hanba," křičely ženy

23.08. 13:41

Č. Budějovice - Několik žen dnes na českobudějovickém výstavišti pouštěly z megafonu skladbu Modlitba pro Martu, po příchodu prezidenta Miloše Zemana na pódium skandovaly "Hanba".

Zeman versus Schwarzenberg: Jak si u Čechů vede současný prezident?

23.08. 08:46

Praha - Hlava státu Miloš Zeman se aktuálně těší důvěře v souhrnu 57,5% dotázaných obyvatel ČR. Ukázal to nový průzkum agentury Sanep.

Stát bude v kauze Peroutka zastupovat ministerstvo financí

22.08. 17:36

Praha - Stát bude v kauze Peroutka zastupovat ministerstvo financí. Prezident Miloš Zeman se připojil k řízení jako vedlejší účastník. Případ bude navíc řešit nová soudkyně.

Člen ANO chce pro Babiše státní vyznamenání

22.08. 16:36

Protivín/Praha - Prezident Miloš Zeman dostal i návrh, aby u příležitosti 100. výročí vzniku republiky udělil 28. října státní vyznamenání premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Podnět poslal člen písecké organizace hnutí ANO Václav Makrlík.

Německý tisk přetřásá Zemana. Proč nevystoupí s projevem?

Aktualizovali jsme 21.8.2018, 22:03, 21.08. 12:48

Bratislava/Berlín - Za ochranu svobody a schopnost rozhodovat bez obav o vlastní budoucnosti se u příležitosti 50. výročí okupace Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy vyslovil na twitteru slovenský prezident Andrej Kiska.

Zahraniční média si podala Zemana za jeho mlčení k výročí invaze

21.08. 21:25

Praha - Zahraniční média si dnes povšimla mlčení prezidenta Miloše Zemana k 50. výročí vojenské invaze zemí Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

Prestižní deník se podíval na situaci v Česku, zděsil se

21.08. 18:48

Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se potlačení pražského jara v srpnu 1968 projevuje v celé Evropě ještě dnes. V komentáři zmiňuje i českého prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše.

Zeman a Babiš se v září sejdou s Merkelovou

20.08. 16:37

Berlín/Praha - Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš (ANO) zavítají v září do Berlína. Oba se mají setkat s kancléřkou Angelou Merkelovou. Zeman se sejde i se spolkovým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem.

To je opravdu nehorázné. Známé osobnosti jsou zděšeny ze Zemana a Filipa

Aktualizovali jsme 17.8.2018, 22:23, 17.08. 11:36

Praha - Někteří čeští umělci a sportovci se znepokojeně sledují výroky politiků, které padly v posledních dnech. Část znepokojil předseda KSČM Vojtěch Filip, který tvrdil, že historie z roku 1968 je zfalšovaná a že za invazí prý stojí Ukrajina. Dalším se nelíbí, že prezident Miloš Zeman nechce 21.…

Ruppert se dopálil: Havla nikdo neviděl ve funkci nadranýho, na rozdíl od lháře Zemana

17.08. 12:02

Praha - Už poněkolikáté za posledních několik dní se zpěvák a frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert postaral o pořádný rozruch. Nejprve si na koncert vzak kostým s "parazity", na kterém nechyběly ani fotky prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, teď si zase vzal do úst nejen…

Zeman nepronese projev k 21. srpnu. Odvahu projevil za normalizace, vysvětluje Ovčáček

17.08. 07:58

Praha - Prezident Miloš Zeman nepronese žádný projev u příležitosti 50. výročí 21. srpna. Uvedlo to jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zpráva vyvolala

Vysílací rada kritizuje Soukupa: Ve svých pořadech na Barrandově porušoval zákon

16.08. 16:47

Praha - TV Barrandov dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již pět upozornění na porušení zákona kvůli pořadům vlastníka televize Jaromíra Soukupa. Neplnil roli kvalifikovaného oponenta a před volbami zvýhodnil prezidentského kandidáta Miloše Zemana.

Herec se zastal Zemana. Hutkovi kvůli písni o smrti prezidenta poslal důrazný vzkaz

16.08. 10:58

Praha - Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a Zubatá“ zpívá o smrti českého prezidenta. Jak sám přiznává, původní verze byla ještě o něco ostřejší, nakonec ji ale zmírnil, aby ji publikum uneslo. I přesto se na něj snesla vlna kritiky.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie