Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman je pro vyhlášení bezdoplatkového Ústí: Lidé z ubytoven by měli jít pracovat, vzkázal

19.06. 21:09

Ústí nad Labem - Vyhlašování oblastí bez doplatků na bydlení vnímá prezident Miloš Zeman jako součást boje s chudobou. Souhlasil by s vyhlášením zóny bez doplatků na celé Ústí nad Labem, uvedl Zeman při zahájení své šesté návštěvy Ústeckého kraje.

V Podbořanech přišlo na setkání se Zemanem sto lidí, otázky musel klást starosta

19.06. 20:03

Podbořany (Lounsko) – Do Podbořan na Lounsku dnes zavítal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje prezident Miloš Zeman. Na diskuzi s ním přišla asi stovka lidí. V Podbořanech žije asi 6300 lidí. V druhém kole letošní prezidentské volby tam Zeman získal téměř 72 procent hlasů.

Umělci kritizují prezidenta: Je to nula. Známý zpěvák pak ukázal, že umí zpívat jako Zeman

Aktualizovali jsme 18.6.2018, 22:26, 18.06. 07:54

Praha - Pálení rudých trenýrek na Pražském hradě okomentovaly i známé osobnosti českého kulturního života. Zpěvák a frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert například ukázal, jak umí napodobit hlas a výraz obličeje Miloše Zemana.

reklama

Zemanovi věří nadpoloviční většina lidí, vládě třetina

18.06. 21:36

Praha - Vládě v demisi premiéra Andreje Babiše důvěřuje třetina obyvatel ČR. Největší důvěře se těší Andrej Babiš. Nejpreferovanější vládou je menšinová koaliční vláda hnutí ANO a ČSSD s tolerancí SPD. Prezident Miloš Zeman se těší nadpoloviční důvěře. Nadpoloviční většina Čechů rovněž považuje…

Osud národa závisí na rozhodnutí muže choré mysli, kritizuje Zemana Schwarzenberg

18.06. 09:38

Čestný předseda TOP 09 a někdejší soupeř Miloše Zemana v historicky první přímé prezidentské volbě Karel Schwarzenberg na sociálních sítích tvrdě kritizoval prezidentův včerejší brífink, na kterém před zraky novinářů spálil obří rudé trenýrky. Podle jeho názoru je děsivé uvědomit si, kdo vlastně…

Babiš představil Zemanovi nové ministry, Koníček jím nebude

17.06. 18:58

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v Lánech představil prezidentu Miloši Zemanovi jména všech adeptů na ministry za hnutí ANO i návrhy sociálních demokratů.

Zeman žádá po Pochem, aby si kandidaturu rozmyslel

17.06. 18:39

Lány - Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji kandidaturu na funkci ministra zahraničí. Dnes to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Babiš si měl podle politologů prosadit svou

16.06. 21:50

Praha - Sebevědomý premiér by měl na svých kandidátech na ministry trvat. Tvrdí to politolog Kamil Švec. Politolog Josef Mlejnek se ale obává reakce prezidenta Miloše Zemana.

Nejmenování Pochecho? Možné, ale nevhodné, míní expert

16.06. 20:53

Praha - Prohlášení prezidenta Miloše Zemana o nejmenování Miroslava Pocheho ministrem není protiústavní. Právník a ústavní expert Jan Kysela ho však pokládá za nevhodné.

Básník se navezl do Zemana. Na pomoc mu přispěchal veršující Ovčáček. A to byl jen začátek

15.06. 08:14

Praha - Petr Kukal je učitel a lektor, publicista a básník. Většina Čechů jej zná pod přezdívkou Ktweetuje, pod kterou publikuje na twitteru. Od roku 2015 do dubna 2018 také pracoval na Ministerstvu kultury ČR, kde dosáhl popularity jako správce twitterového účtu. Kukal se teď pustil do ostrého…

Zeman nevidí důvod, proč vyznamenat Zdenu Mašínovou

15.06. 08:05

Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Při té příležitosti se nechal slyšet, že nevidí důvod pro ocenění komunisty perzekvované a vězněné Zdeny Mašínové, která zažila jako dítě i pronásledování a popravu svého otce nacisty. 

Zeman v neděli přijme Babiše, ten ho seznámí s ministry své druhé vlády

14.06. 19:49

Praha – V neděli odpoledne Miloš Zeman přivítá na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše. Mluvit spolu budou o jménech nových ministrů.

Beneš se Zemanem a Babišem mluvil o budoucnosti energetiky

14.06. 18:26

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal premiéra Andreje Babiše (ANO) a generálního ředitele energetické společnosti ČEZ Daniela Beneše. Tématem jejich schůzky byla budoucnost české a evropské energetiky.

Tajemná tiskovka v hradní zahradě? Zeman spálil rudé trenýrky, které vlály nad Hradem

14.06. 17:36

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne promluvil před novináři. Téma briefingu Pražský hrad dopředu oproti obvyklým zvyklostem neoznámil. Nakonec ale bylo jeho tématem pálení červených trenýrek, které v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven.

Skončí Miloš Zeman před soudem? Dostat ho tam může Babiš

14.06. 07:56

Praha – Prezident Miloš Zeman dal v minulých dnech jasně najevo, že se mu nelíbí možná kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche. Není to sice poprvé, co se prezident vzpírá v otázce jmenování některého z ministrů, situace ale v minulosti vždy skončila smírem.

Zeman jednal se zástupci KSČM o sestavování menšinové vlády

13.06. 20:38

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes přijal šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, místopředsedu strany Stanislava Grospiče a komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou. Podle Grospiče šlo o čistě informativní schůzku v předvečer ukončení referenda v ČSSD o vstupu do vlády s ANO. Tento kabinet budou zřejmě…

Miloš Zeman svolal na čtvrtek novináře na Hrad, téma tiskové konference neprozradil

13.06. 15:27

Praha - Prezident Miloš Zeman nečekaně svolal na čtvrtek tiskovou konferenci, její téma ale Hrad tají. Setkání se patrně neuskuteční v hradních palácích, ale v jiných prostorách areálu Pražského hradu. Dotazy nebudou novinářům povoleny.

V Německu si berou na paškál dění v Česku. Tvrdě to schytal Babiš i Zeman

Aktualizovali jsme 11.6.2018, 22:06, 11.06. 09:12

Berlín – Andrej Babiš byl ve středu na Pražském hradě podruhé jmenován premiérem. Německý server Deutsche Welle  v té souvislosti přinesl obsáhlejší článek o šéfovi hnutí ANO i o stavu české politiky. DW poukazuje na to, že Babiš svádí velký boj ve snaze zformovat vládní koalici. To je prý znakem…

Letošní summit NATO se koná v Bruselu, Česko bude zastupovat Miloš Zeman

08.06. 17:46

Praha - Letošní summit NATO se uskuteční 11. a 12. července v novém komplexu alianční centrály v Bruselu. Ministryně obrana Karla Šlechtová dnes oznámila, že Česko bude na jednání zastupovat prezident Miloš Zeman.

Putin Zemanovi vyká. A tady je důvod, proč

07.06. 17:10

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin prozradil atmosféru svých osobních kontaktů se zahraničními státníky. S mnohými - například s nejvyššími představiteli Francie, Německa nebo Japonska - si tyká. V případě českého prezidenta Miloše Zemana to ale neplatí.

Slovenský tisk má jasno: Zeman chce, aby po něm nezůstal kámen na kameni

07.06. 10:45

Bratislava/Praha - Slovenský tisk tepe českého prezidenta a premiéra. Miloš Zeman se podle komentářů rozhodl, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude v čele české vlády, a nedá si pokoj, dokud se tak nestane.

Média komentují jmenování Babiše: Vláda údržbářů a bezskrupulóznosti, může přijít tuplovaná ostuda

07.06. 08:45

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem a dnešní tisk nešetří ve svých komentářích kritikou. Z tuplovaného premiérství se prý nakonec může stát tuplovaná ostuda. Může nastat i konflikt s prezidentem Milošem Zemanem.

VIDEO: Babiš zvolen podruhé premiérem ČR. Cesta komunistům k moci je otevřená

07.06. 05:22

Washington/Berlín/Praha - Zahraniční agentury v dnešním jmenování Andreje Babiše českým premiérem spatřují návrat komunistů k moci poprvé od převratu v roce 1989, kdy se země vymanila z komunistické diktatury. Agentury také shodně připomínají, že v úterý se v Praze i v dalších českých městech proti…

Důvěra v politiky? Zemanovi věří polovina Čechů, nejhůř dopadla Sněmovna

06.06. 17:11

Praha - Z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že důvěra v prezidenta Miloše Zemana po dvouměsíčním poklesu v květnu mírně vzrostla. Věří mu 51 procent lidí. Je to o dva procentní body více než v dubnu, ale o pět méně než v únoru. Nejhůře dopadla Sněmovna.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie