Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman pochválil Trumpa za jeho rozhodnutí nepřijímat migranty

28.01. 12:17

Praha - Pražský hrad uvítal rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa zastavit na 120 dní přijímání uprchlíků.

Vláda se Zemanem nesouhlasí, centrum pro boj s dezinformacemi považuje za důležité

27.01. 17:53

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na ministerstvu vnitra navštívil Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Poté uvedl, že si vláda nemůže dovolit ignorovat bezpečnostní hrozby a má na centrum jiný názor než prezident Miloš Zeman. Ten před časem hovořil o "novodobém Koniáši".

Ještěže nejsem prezidentem. Raději chodím s holkama do baru, přiznal Schwarzenberg

27.01. 17:52

Praha - Moderátorka Zuzana Bubílková si do pořadu Kauza dne Rádia Impuls pozvala bývalého prezidentského kandidáta a čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. S výjimkou některých prohlášení prezidenta Miloše Zemana mi není líto, že jsem se nakonec nestal hlavou státu, přiznal.

reklama

Bude Zeman znovu kandidovat? Poradit se chce se svými spolupracovníky

27.01. 16:20

Praha - Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že bude příští týden debatovat se svými nejbližšími spolupracovníky, zda by se měl ucházet o další mandát. Kandidaturu na hlavu státu zatím oznámili podnikatel a textař Michal Horáček, podnikatel Igor Sládek a lékař Marek Hilšer.

Schwarzenberg okomentoval spor mezi Sobotkou a Zemanem. A je to pikantní

26.01. 14:46

Praha – Do sporu o Karla Srpa se vložil také čestný předseda TOP 09 a někdejší prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg. A svým komentářem dává za pravdu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

Boj Zeman versus Sobotka. Ubohé, zaznělo z Hradu. Své si řekli také Herman a Kalousek

26.01. 08:44

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka se dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem kvůli jmenování zakladatele Jazzové sekce Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Srp, kterého Zeman vybral, podle Sobotky nesplňuje podmínku spolehlivosti. Premiéra…

Zeman kritizoval soudce v Rathově kauze. Teď přišel protiúder

25.01. 19:39

Praha – Prezident Miloš Zeman v úterý uvedl, že nevylučuje podání kárné žaloby na soudce, který označil policejní odposlechy Davida Ratha za nezákonné. Soudce pražského vrchního soudu Pavel Zelenka, jehož senát zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým hejtmanem Davidem Rathem, pokládá tyto výroky za…

Další jaderná elektrárna v Česku? Zeman něco naznačil

24.01. 20:18

Plzeň - Prezident Miloš Zeman by uvítal, aby se co nejrychleji rozhodlo o výstavbě nových energetických kapacit v českých jaderných elektrárnách a aby se na ní co nejvíc podílely české firmy.

Zeman zvažuje podání žaloby kvůli kauze Rath

24.01. 19:53

Třemošná (Plzeňsko) - Prezident Miloš Zeman dnes nevyloučil, že podá kárnou žalobu na soudce, který v korupční kauze Davida Ratha rozhodl o nezákonnosti pořízených odposlechů.

Sobotka se postavil Zemanovi. Jmenování Srpa do etické komise nepodepíše

24.01. 15:10

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl podepsat rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat Karla Srpa členem Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Srp podle Sobotky není spolehlivou osobou a nesplňuje zákonné předpoklady pro členství v Etické komisi. Podle…

Intervence ČNB budou zrušeny v polovině roku, myslí si prezident Miloš Zeman

24.01. 13:36

Plzeň - Prezident Miloš Zeman, které dlouhodobě kritizuje intervence ČNB, je plně přesvědčen, že budou zrušeny v polovině letošního roku. Režim oslabování koruny, který udržuje kurz 27 CZK/EUR, byl zahájen v listopadu 2013.

Maďarsko se zahalilo do smutku kvůli havárii autobusu v Itálii, Kondolenci poslal i Zeman

23.01. 17:01

Budapešť - Maďarsko dnes drží smutek za 16 obětí tragické nehody autobusu u severoitalské Verony. Do Budapešti zaslal kondolenci také český prezident Miloš Zeman.

Zeman podepsal novelu vinařského zákona. Má omezit falšování vína

23.01. 15:52

Praha - Kontroverzní novela zákona, která má především pomoci omezit falšování vína a potírat černý trh s vínem, vstupuje v platnost. Normu dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Prezident Zeman podepsal zákon o rozpočtové odpovědnosti

23.01. 15:51

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal sporný zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který zavádí nástroje proti zadlužování veřejných rozpočtů. Ministerstvo financí bude mít také právo získávat vybrané údaje o hospodaření úřadů a organizací, které patří mezi vládní instituce.

Zemanovi uspořádali na Hradě charitativní ples, přišli i ministři

20.01. 22:25

Praha - Večeři s prezidentským párem, výlet nebo lístky na koncert Karla Gotta. Tak vypadaly ceny na dnešním reprezentačním plese Ivany a Miloše Zemanových, které vyhrát hradní hosté.

Prezident Zeman podepíše protikuřácký zákon, podpoří i senátní verzi zákona o ochraně přírody

19.01. 19:30

Praha - Prezident Miloš Zeman nevyloučil při obědě s předsedy Sněmovny a Senátu Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem (oba ČSSD), že ve Sněmovně podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody a krajiny.

Zeman na Pražském hradě poobědvá se Štěchem a Hamáčkem

19.01. 14:55

Praha - Na Pražské hrade se dnes koná tradiční novoroční oběd, kterého se účastní prezident Miloš Zeman a předsedové obou komor Parlamentu - Milan Štěch a Jan Hamáček (oba ČSSD).

Kauza Rath: Zeman se pozastavil nad rozsudkem

18.01. 15:54

Praha - Prezident Miloš Zeman se pozastavil nad rozsudkem v korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.

Zeman jmenoval 33 nových soudců a předsedu Krajského soudu v Praze

18.01. 15:46

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval 33 nových soudců a předsedu Krajského soudu v Praze. Od začátku února se jím stane dlouholetý soudce Nejvyššího soudu Ljubomír Drápal.

Médiím loni vévodil Babiš, Sobotka a Zeman

15.01. 12:43

Praha - Nejvíce zmiňovanými osobnostmi v tuzemských médiích byli loni ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka a prezident Miloš Zeman. Čeští a světoví politici a státníci skončili i na dalších sedmi místech první desítky.

Zaorálek hovořil se Zemanem i o velvyslancích

14.01. 21:32

Lány (Kladensko) - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) jednal dnes s prezidentem Milošem Zemanem mezi čtyřma očima i o velvyslancích. Bez dalších podrobností to uvedl na dotaz ČTK, zda v Lánech mluvil i o bývalém šéfovi hradního protokolu Jindřichu Forejtovi.

Chovanec ztrácí půdu pod nohama. Může za to nový útvar, který má bojovat proti dezinformacím?

Aktualizovali jsme 13.1.2017, 22:47, 13.01. 08:44

Praha – V úterý se na Pražském hradě sešli prezident Miloš Zeman a ministr vnitra Milan Chovanec. Po jednání se novináři dozvěděli, že se neshodli na postoji k novému útvaru, který se od začátku roku věnuje boji proti dezinformacím. Jak poukazuje americký novinář a komentátor Erik Best, který žije…

Zeman pozval na návštěvu Lidic

13.01. 22:39

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval papeže Františka, aby navštívil Českou republiku letos v červnu při připomínce 75 let od vypálení Lidic. Pražský hrad zveřejnil dopis, který Zeman papežovi poslal v úterý, na svém webu.

Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulváru

13.01. 08:00

Londýn – Český prezident Miloš Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulvárního serveru Express. Ten si všímá nejen jeho výroků o migrantech a islámu, ale také toho, že jej do Bílého domu pozval sám budoucí prezident USA Donald Trump.

reklama

Fotogalerie