Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman pozval do Česka papeže Františka

Aktualizovali jsme 19.12.2016, 17:17, 19.12. 10:28

Praha – Papež František v sobotu oslavil 80. narozeniny. K nim mu mezi dalšími pogratuloval také český prezident Miloš Zeman. Při té příležitosti jej také pozval na návštěvu do České republiky.

Zeman hrozí Směnovně: Kvůli lex Babiš se obrátím na Ústavní soud

19.12. 15:40

Praha - Pokud Sněmovna přehlasuje veto novely zákona o střetu zájmů, prezident Miloš Zeman je připraven se kvůli lex Babiš obrátit na Ústavní soud. Novela podle něj zasahuje do svobody a základních práv jednotlivce.

Zemanovo rozhodnutí vetovat novelu zákona vítám, tvrdí Babiš. Reagoval i komunista Dolejš

Aktualizovali jsme 19.12.2016, 15:40, 19.12. 14:36

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) vítá dnešní rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu zákona o střetu zájmů. O ústavnosti "lex Babiš" může rozhodnout jen Ústavní soud, reagoval místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

reklama

Zeman vetoval novelu zákona o střetu zájmů. "Lex Babiš" projednají poslanci

19.12. 15:21

Praha - Prezident Miloš Zeman vetoval novelu zákona o střetu zájmů, takzvaný "lex Babiš". Na twitteru o tom dnes informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle novely by firmy ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše přišly o možnost ucházet se o nenárokové dotace, veřejné zakázky a…

Poslanci Zemanovo veto přehlasují, doufá Chvojka. Štěch je rozhodnutím překvapen

19.12. 13:23

Praha - Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD), který je autorem některých pasáží zákona "lex Babiš" očekává, že poslanci u novely o střetu zájmů přehlasují dnešní veto prezidenta Miloše Zemana. Předseda Senátu Milan Štěch je rozhodnutím Hradu překvapen.

Od příštího roku bude na občankách vyznačeno trvalé bydliště na radnici

19.12. 12:09

Praha - Lidé, kteří mají trvalé bydliště na radnicích, budou mít od příštího roku tento údaj vyznačován v občanských průkazech. Změnu přinese novela o evidenci obyvatel, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Předloha také ponechá trvalé bydliště mezi povinnými informacemi v průkazu. Podle…

Zeman podepsal novelu zákona, zelená nafta bude i pro zemědělce v živočišné výrobě

19.12. 12:04

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu zákona o spotřebních daních, která rozšiřuje vratku části spotřební daně z nafty, tzv. zelenou naftu, i na zemědělce v živočišné výrobě. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Opatření má pomoci právě odvětví živočišné výroby, které je…

Stavbu D8 zdrželi zelení aktivisté, tvrdí Zeman

17.12. 13:44

Radejčín (Ústecko) - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že stavba posledního úseku dálnice D8 trvala dlouho kvůli takzvaným zeleným aktivistům, kteří podávali jednu žalobu za druhou.

Důvěra k Zemanovi opět roste, polepšila si i vláda

16.12. 17:02

Praha - V reprezentativním šetření Centra pro výzkum veřejnéh mínění (CVVM) byla v prosinci 2016 vybraným občanům položena otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím. Prezidentovi vyjádřilo důvěru 56 procent občanů, vládě pak pouze 39 procent.

Sesadit Zemana? Prý je na čase něco dělat

16.12. 09:26

Praha - Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek tvrdí, že demokratický zvolený prezident Miloš Zeman nectí Ústavu. Zamýšlí se proto nad možnostmi, které nyní Češi mají.

Zeman a jeho zdraví? Prezident přiznal, jak na tom je

14.12. 22:55

Praha/Lisabon - Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je podle něho stabilizovaný. Novinářům řekl, že na dálku vidí perfektně a na čtení potřebuje brýle pouze odpoledne.

Podle Zemana v Sýrii nebojují liberálové, ale islamisté

14.12. 22:45

Lisabon - V Sýrii bojují proti režimu prezidenta Bašára Asada islámští extremisté, a ne takzvaní liberálové. Dnes to řekl podle portugalské tiskové agentury Lusa český prezident Miloš Zeman.

Zeman udělil další milost: Muž odsouzený za majetkové zločiny trpí vážným onkologickým onemocněním

14.12. 16:29

Praha – Prezident Miloš Zeman udělil pátou milost. Zatím posledním omilostněným je onkologicky nemocný muž, který si odpykával trest za majetkové zločiny.

Zeman v Portugalsku: Evropa si musí chránit své hranice před uprchlíky

14.12. 15:44

Lisabon - Český prezident Miloš Zeman se dnes v Lisabonu setkal se svým portugalským protějškem Marcelem de Sousou. Mluvili o uprchlické krizi a budoucnosti EU. Evropa musí dle Zemana najít odvahu chránit své vnější hranice.

Zemana chválí většina Čechů. Přesto lidem jedna věc vadí

Aktualizovali jsme 13.12.2016, 17:35, 13.12. 12:43

Praha - Prezidenta Miloše Zemana i přes ztrátu podpory aktuálně kladně hodnotí v prezidentské funkci v souhrnu 60,1% veřejnosti. Jako velmi dobré pro prestiž ČR na mezinárodní politické scéně vnímá téměř více jak dvoutřetinová část domácí populace pozvání Miloše Zemana nastupujícím prezidentem USA…

Kardinál Vlk otevřeně o kauze Forejt. Pronesl velmi tvrdá slova

13.12. 16:59

Praha – O postavě bývalého ředitele odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky Jindřichu Forejtovi už toho bylo v minulých dnech řečeno hodně. O „kauze Forejt“ teď promluvil i kardinál Miroslav Vlk. Toho však nezajímá jeho odchod z Hradu ani kontroverzní video, ale úplně jiná věc.

Zeman odlétá na státní návštěvu do Portugalska

Aktualizovali jsme 13.12.2016, 12:32, 13.12. 10:21

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odlétá na státní návštěvu Portugalska, kde mimo jiné zahájí výstavu o Karlu IV. Doprovází ho 20členná delegace podnikatelů v čele s viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Stanislavem Kázeckým a náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Sobotka na koberečku? Zeman ho zkritizoval za výměnu ministrů

11.12. 19:52

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana byla výměna ministrů ČSSD 11 měsíců před volbami hloupost. Mrzí ho především odchod Svatopluka Německa z resortu zdravotnictví.

Zákaz kouření u dítěte? Zeman promluvil o novém zákonu

11.12. 19:27

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes vyjádřil k takzvanému protikuřáckému zákonu, který tento týden prošel Sněmovnou. Ač sám vášnivý kuřák, považoval by za rozumné zakázat kouření tam, kde je s kuřákem v těsném prostoru dítě, tedy například v autě. Zastal si také elektronické evidence tržeb (EET).

Sobotka se zlobí na Zemana: Forejt velvyslancem? Hrad z toho dělá veřejnou diskuzi, to je problém

11.12. 14:52

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes pozastavil nad tím, že prezident Miloš Zeman o novém velvyslanci ve Vatikánu mluví veřejně ještě před jeho schválením hostitelskou zemí.

Sobotka se pustil do Zemana: Ve Sněmovně byl nekritický vůči Babišovi

11.12. 14:47

Praha - Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) byl prezident Miloš Zeman ve svém projevu k rozpočtu ve Sněmovně nekritický vůči ministru financí Andreji Babišovi (ANO).

Zeman je jako Trump, není osobnost, která by ho porazila, tvrdí Ovčáček

09.12. 15:06

Praha – Je to špína. Právě tak označuje video se svým bývalým kolegou Jindřichem Forejtem mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček. V rozhovoru pro TN.cz prozradil třeba i to, jaký vztah má s Milošem Zemanem a co plánuje do budoucna.

Kraus se opřel do Forejta: Sněží, sněží, a Zeman by měl odejít

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 13:57, 08.12. 11:07

Praha – Dění na Hradě neuniklo ani pozornosti baviče a moderátora Jana Krause. Ve své show na televizi Prima se pozastavil u telefonátu prezidenta Miloše Zemana a nově zvoleného amerického prezidenta USA Donalda Trumpa. A několika slovy se pozastavil i u Jindřicha Forejta.

Lidé, kteří natočili video s Forejtem, jsou špíny, řekl ostře Zeman

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 12:58, 08.12. 17:18

Praha - Česká média spekulují, že za odchodem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta stály intriky kancléře prezidenta Vratislava Mynáře a hlavního Zemanova poradce Martina Nejedlého. Prezident Miloš Zeman to odmítl.

reklama

Fotogalerie