Články k tématu: Zeman, Miloš

Kraus se opřel do Forejta: Sněží, sněží, a Zeman by měl odejít

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 13:57, 08.12. 11:07

Praha – Dění na Hradě neuniklo ani pozornosti baviče a moderátora Jana Krause. Ve své show na televizi Prima se pozastavil u telefonátu prezidenta Miloše Zemana a nově zvoleného amerického prezidenta USA Donalda Trumpa. A několika slovy se pozastavil i u Jindřicha Forejta.

Lidé, kteří natočili video s Forejtem, jsou špíny, řekl ostře Zeman

Aktualizovali jsme 9.12.2016, 12:58, 08.12. 17:18

Praha - Česká média spekulují, že za odchodem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta stály intriky kancléře prezidenta Vratislava Mynáře a hlavního Zemanova poradce Martina Nejedlého. Prezident Miloš Zeman to odmítl.

Zeman jednal s Babišem, vytýkal mu investice

08.12. 21:13

Praha – Ve čtvrtek večer se na žádost ministra financí Andreje Babiše uskutečnila schůzka mezi ním a prezidentem Milošem Zemanem. Při ní Zeman vicepremiérovi vytkl, že rozpočet na příští rok málo myslí na investice. Babiš je přesvědčen, že peněz je dost, záležet podle něj bude na jednotlivých…

reklama

Zeman varuje ANO: Pokud se tnenaučí vyjednávat, všichni se proti vám spojí

08.12. 21:10

Praha – Prezident Miloš Zeman se domnívá, že se hnutí ANO musí naučit koaliční vyjednávání, což zatím neumí. Pokud se to nenaučí, všichni se proti němu spojí. Zeman to dnes řekl rádiu Impuls. Kvůli této nezkušenosti podle něj hnutí utrpělo celou řadu ztrát.

Zeman prozradil detaily z rozhovoru s Trumpem. Pak promluvil i o Forejtovi a ČSSD

08.12. 20:11

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes rádiu Impuls řekl, že se při úterním telefonátu přimlouval u příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby do České republiky poslal jako velvyslankyni bývalou manželku Ivanu. Kromě toho se ale také vrátil ke končícímu šéfovi hradního protokolu Jindřichu…

Fond ohrožených dětí splácí dluhy, od Zemana dostal tři miliony

Aktualizovali jsme 8.12.2016, 18:54, 08.12. 18:44

Praha – Za rok a půl se podařilo Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje klokánky pro děti v tísni, vyrovnat zhruba polovinu svého dluhu. Ten činil 127 milionů korun. ČTK to dnes řekl předseda fondu Jan Vaněk. Zbývají ještě závazky za asi 65 milionů, a to většinou dlouhodobé.

Zeman přivítal na Hradě vídeňského primátora, před lety měli spor kvůli sudetským Němcům

08.12. 16:20

Praha - Do Prahy dnes přicestoval vídeňský primátor Michael Häupl. Nejprve ho přijal premiér Bohuslav Sobotka v Kramářově vile, později pak na Hradě prezident Miloš Zeman.

Zeman podnítil diskuzi o velvyslancích, Zaorálkovi se to nelíbí

07.12. 13:53

Praha/Brusel - Debaty o obsazování velvyslaneckých postů se mají odehrávat mezi státy. Uvedl to dnes český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek s tím, že by se neměly odehrávat veřejně.

Zeman se uchýlil k mýtům? Marksová varuje před jeho kritikou

07.12. 13:33

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes ve své kritice vybraných sociálních dávek dotkl podle ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) některých mýtů, které kolem nich panují.

Fiala varuje: Zeman se sbližuje s Babišem, není to dobré pro budoucnost

07.12. 13:12

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Dnes to uvedl předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Zeman pochválil Forejta. Věří, že bude novým velvyslancem ve Vatikánu

07.12. 11:55

Praha - Prezident Miloš Zeman věří, že se končící šéf hradního protokolu Jindřich Forejt stane velvyslancem ve Vatikánu. Uvedl to dnes po návštěvě Sněmovny.

Jak ušetřit? Zeman vystoupil ve Sněmovně, promluvil o rozpočtu

Aktualizovali jsme 7.12.2016, 11:25, 07.12. 10:01

Praha - Prezident Miloš Zeman by hledal ve státním rozpočtu úspory v dotacích na obnovitelné zdroje energie a v některých sociálních dávkách.

Zaorálek ocenil Zemanovo pozvání do Bílého domu

06.12. 18:26

Brusel - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes ocenil pozvání do Bílého domu, které od budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa dostal prezident Miloš Zeman. Podle něj je to výbornou zprávou.

Ředitel protokolu Pražského hradu Forejt skončil ve funkci

Aktualizovali jsme 6.12.2016, 18:10, 06.12. 11:40

Praha – Hrad dnes potvrdil to, o čem média spekulovala už několik dní. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček dnes informoval, že ředitel protokolu Pražského hradu Jindřich Forejt se vzdal z osobních a zdravotních důvodů k dnešnímu dni svého místa. Ke konci roku skončí také na Hradě jeho pracovní…

Trump pozval Zemana do Bílého domu, sám přijede do ČR

Aktualizovali jsme 6.12.2016, 17:25, 06.12. 16:49

Praha - Budoucí prezident USA Donald Trump dnes telefonicky hovořil s Milošem Zemanem a pozval ho do Bílého domu. Zeman zároveň pozval Trumpa do Prahy a ten pozvání přijal. V Bílém domě byl naposledy z českých prezidentů přijat Václav Havel.

Zeman pogratuloval Van der Bellenovi k výhře ve volbách

06.12. 17:23

Praha - Prezident Miloš Zeman pogratuloval Alexandru Van der Bellenovi ke zvolení rakouským prezidentem. Získané hlasy podle Zemana svědčí o nadějích, které do něj Rakušané vkládají.

Zeman bude ve Sněmovně promlouvat ke státnímu rozpočtu

06.12. 12:39

Praha - Sněmovna bude ve středu schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok, počítá se schodkem 60 miliard korun. Ještě před hlasováním dorazí do dolní komory prezident Miloše Zeman, aby přednesl před poslanci projev.

Důvěra v Zemana klesá. Pohoršila si i vláda, kdo si vede nejlépe?

05.12. 13:57

Praha - V šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v listopadu 2016 položena občanům otázka, zda důvěřují základním ústavním institucím. Nejvyšší popularitě se nadále těší prezident Miloš Zeman, i ta ale klesá.

Protokolář Forejt na Hradě končí: Prý se dopustil zásadních pochybení

05.12. 09:29

Praha – Dlouholetý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt, který spolupracoval s Milošem Zemanem i jeho předchůdcem Václavem Klausem, ve funkci končí. Napsal to server Neovlivni.cz s odkazem na dva na sobě nezávislé zdroje. Vaz mu údajně zlomila pochybení z minulých týdnů.

Van der Bellenovo vítězství ulevilo Evropě. Tady jsou první reakce

Aktualizovali jsme 4.12.2016, 21:50, 04.12. 18:50

Berlín/Lucemburk/Vídeň/Praha - Vítězství Alexandera Van der Bellena v prezidentských volbách v Rakousku znamená úlevu pro celou Evropu. Dnes to uvedl německý vicekancléř Sigmar Gabriel.

Sněmovna Zemanovo veto u "lex Babiš" může přehlasovat

04.12. 14:45

Praha - Miloš Zeman zřejmě nemá šanci postavit se zákonu o střetu zájmů. Pokud by jej totiž vrátil Sněmovně, poslanci by jeho veto zřejmě přehlasovali.

Zeman podepsal jmenovací dekrety 55 profesorů

02.12. 13:21

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal jmenovací dekrety 55 nových profesorů vysokých škol, osobně jim je předá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Prezidenta můžeme seřvat. Když z vás udělám rozplizlé lejno, tak vám to nevadí? U Jílkové bylo dusno kvůli hanobení prezidenta

02.12. 08:44

Praha – Mělo by být hanobení prezidenta republiky opět trestným činem? Poslanci v čele s komunistou Zdeňkem Ondráčkem se domnívají, že hlava státu musí být více chráněna, kritici návrhu poukazují, že by nás zavedení takového zákona vrátilo zpět před rok 1989. Jak se ukázalo v pořadu Máte slovo,…

Zeman nabídl prezidentovi Tádžikistánu spolupráci v hydroenergetice

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 16:00, 01.12. 14:24

Praha - Prezident Miloše Zeman dnes na Hradě přijal tádžického prezidenta Imomalina Rachmona. Hovořili o ekonomické spolupráci a boji s terorismem. České firmy by mohly v Tádžikistánu uspět například v hydroenergetice.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie