Články k tématu: Zeman, Miloš

Zeman obdržel nejvyšší vyznamenání v Makedonii

09.06. 17:39

Ochrid - Makedonský prezident Ďorge Ivanov dnes udělil nejvyšší státní vyznamenání českému prezidentovi Miloši Zemanovi. Šéf pražského hradu získal Řád 8. září za mimořádný přínos pro rozvoj vzájemných vztahů mezi Českem a Makedonií. 

Zeman si z Arménie veze pěkný dárek

09.06. 12:54

Jerevan - Prezidenta Miloše Zemana, který je znám svým kladným vztahem k alkoholu, potěšily dárky, které dostal v Arménii. Domů si vede láhev dvaasedmdesátileté brandy. Zároveň obdržel vlastní sud s asi 400 litry této lihoviny, ten ale zůstane ve sklepích podniku. Z Arménie Zeman letí do Makedonie…

Pražská kavárna je hovadina, Zeman Česku neprospívá. Má někdo naději ho ve volbách porazit?

09.06. 09:28

Praha - Několik osobností českého veřejného života založilo iniciativu Peloton a vyhlásilo Kroměřížskou výzvu, jejímž cílem je najít kandidáta do příštích prezidentských voleb. Má ale naději Miloše Zemana porazit?

reklama

Genocida Aménů: Zaorálek by nechal hodnocení na odbornících

08.06. 17:50

Jerevan/Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes vyslovil pro to, aby český parlament po vzoru německého Spolkového sněmu přijal usnesení týkající se arménské genocidy.

Česko by mělo přijmout rezoluci o genocidě, tvrdí Zeman. Bude Turecko reagovat?

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 14:34, 08.06. 13:17

Praha/Jerevan - Prezident Miloš Zemen se dnes v Jerevanu sešel se svým arménským protějškem Seržem Sargsjanem. Při té příležitosti uvedl, že by měl český parlament přijmout rezoluci o genocidě. Doufá, že turecký velvyslanec v reakci odjede z Prahy. Čeští politici jsou k nápadu skeptičtí.

Zeman nabídl Prahu jako místo jednání o Náhorní Karabach

08.06. 14:08

Jerevan - Podle prezidenta Miloše Zemana by se mohly v Praze konat rozhovory mezi Arménií a Ázerbajdžánem o napjaté situaci kolem Náhorního Karabachu.

Zeman označil masakr Arménů v roce 1915 za genocidu

08.06. 10:53

Jerevan - Prezident Miloš Zeman včera večer přiletěl přiletěl do Arménie, dnes uctil v arménské metropoli oběti masakru z roku 1915. U památníku položil věnec a navštívil muzeum genocidy.

Zeman podepsal zvýšení příspěvku na péči o zdravotně postižené

07.06. 17:00

Praha – Výše příspěvku zdravotně postiženým se neměnila od jeho zavedení, zůstala tak stejná zhruba devět let. To se teď ale změní. Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o sociálních službách, která umožní navýšení příspěvku. Loni na konci roku pobíralo příspěvek na péči 337.800 lidí. Úřady…

Zeman dnes podepsal novelu, na ERÚ se nebude vztahovat služební zákon

07.06. 16:53

Praha – Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu, podle které se na vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nebude vztahovat služební zákon. Současná šéfka úřadu Alena Vitásková tak ve funkci končit nemusí.

Zeman a pijavice? Omluva nebude, vzkázal a dodal...

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:11, 07.06. 11:59

Praha - Prezident Miloš Zeman by se měl omluvit za svá slova o neziskových organizacích, které nazval "pijavicemi". Tvrdí to organizace Člověk v tísni s tím, že některé "neziskovky pomáhají za státní peníze desetitisícům lidí, kteří by jinak zůstali bez opory. Seniorům, handicapovaným, chudým dětem…

Zeman je problém, přiznal Švejnar. Chystá se sám kandidovat?

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:08, 07.06. 13:06

Praha - Ekonom, profesor a exporadce prezidenta Václava Havla Jan Švejnar varuje před označováním jeho osoby jako kandidáta do prezidentských voleb. Tvrdí, že žádnou kandidaturu nevyhlásil a problém, který by se měl řešit, je podle něj jinde.

Zeman stvrdil zákon o ochraně státních hranic. Vnitro bude moct zavést kontroly

07.06. 13:48

Praha - Zeman dnes společně s dalšími devíti zákony podepsal mimo jiné právo ministerstva vnitra nařídit dočasné kontroly na hranicích. Jednalo by se jen o případy bezprostřední mimořádné hrozby.

Zeman terčem kritiky: Pijavice na státním rozpočtu? Neziskovka posílá ostrý vzkaz

07.06. 09:11

Praha – Neziskové organizace jsou pijavice na státním rozpočtu, měli bychom změnit jejich financování. To pro Blesk prohlásil prezident Miloš Zeman. Jedna z nejznámějších českých neziskovek – Člověk v tísni – se však proti jeho slovům rázně ohradila. A na Hrad poslala ostrý vzkaz.

Země tvoří protiraketový štít na ochranu Evropy, Zeman ale v ČR cizí armádu nechce

07.06. 08:55

Praha - V Rumunsku byla před několika týdny spuštěna raketová základna chránící Evropu před hrozbami nejen z východu. Podle prezidenta Miloše Zemana ale v Česku něco takového nehrozí.

Personální zemětřesení: Vedení z pasťáku v Chrastavě se bojí. Situaci bude řešit Zeman

Aktualizovali jsme 6.6.2016, 19:40, 06.06. 14:07

Chrastava - Výměnou vedení výchovného ústavu v Chrastavě se bude zabývat prezident republiky Miloš Zeman. Nespokojení pracovníci zařízení poslali na Hrad petici a otevřený dopis. Odmítají, že by za zdmi ústavu docházelo k porušování práv dětí a obávají se, že uvolňování režimu ohrožuje je samotné.

Prezidentská ochranka má nového šéfa, stal jím Zdeněk Šiman

06.06. 18:40

Praha - Novým ředitelem Útvaru pro ochranu prezidenta se dnes stal Zdeněk Šiman.

Pijavice na státním rozpočtu. Zeman plánuje změnu financování

Aktualizovali jsme 6.6.2016, 17:40, 06.06. 10:42

Praha - Prezident Miloš Zeman považuje neziskové organizace za pijavice na státním rozpočtu. Chtěl by proto změnit jejich financování.

Hasiči na hranicích? V žádném případě vzkázal Sobotka Zemanovi

Aktualizovali jsme 5.6.2016, 19:42, 05.06. 15:17

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl návrh prezidenta Miloše Zemana, který chce v případě náporu migrantů vyslat na hranice hasiče. Řešením migrační krize je podle předsedy vlády vracení uprchlíků, lepší ostraha Schengenu a zmírnění problémů v zemích, z nichž do Evropy běženci proudí.

V Evropě klesá počet uprchlíků, pořád ale může přijít další vlna, varují politici

04.06. 22:02

Praha - Je to už rok, kdy se v Evropě naplno projevila uprchlická krize. Česku se ale nakonec z velké části vyhnula a i v Evropě momentálně počty běženců klesají. Podle většiny českých politiků ale může migrační vlna brzy opět zesílit a dosavadní evropská řešení jsou pouze dočasná.

Jeden z těchto lidí by se mohl objevit na Hradě. Komu byste dali hlas?

Aktualizovali jsme 4.6.2016, 22:02, 04.06. 08:32

Praha - Ačkoli současnému prezidentovi Miloši Zemanovi skončí mandát až v březnu roku 2018, už teď se spekuluje o tom, kdo by ho mohl ve funkci nahradit. Někteří už úmysl kandidovat na post prezidenta potvrdili, o jiných se stále spekuluje.

VIDEO: Herečka Pazderková se pustila do Zemana: K*nda, omezenec...

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 19:41, 02.06. 18:01

Praha - Herečka Iva Pazderková zareagovala na prezidenta Miloše Zemana, který podle svých slov nezná textaře Michala Horáčka. Zazpívala mu proto několik písní a přiložila ostrý vzkaz s jedním hanlivým označením, které dříve použil sám prezident.

Zeman reagoval na Švejnara: Kandidát na prezidenta se nemá vynořit jen jednou za pět let

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 17:10, 03.06. 17:07

Třeboň - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na Jana Švejnara, který zvažuje kandidaturu na Hrad. Sám Zeman se zatím nevyjádřil, zda bude usilovat o znovuzvolení.

Zeman se setká s Dukou ohledně církevních restitucí

03.06. 17:02

Třeboň - Prezident Miloš Zeman dnes na závěr své cesty po Jihočeském kraji řekl, že určitá nenasytnost v církevních restitucích je na škodu porozumění obou stran. Chce se proto sejít s kardinálem Dominikem Dukou.

V případě problému s migranty bych nasadil i hasiče, řekl Zeman

03.06. 15:51

České Velenice (Jindřichohradecko) - Nápor migrantů by Zeman řešil i hasiči, nasadil by je na ochranu hranic, protože mají vodní děla. Řekl to při návštěvě Českých Velenic, které leží na hranici s Rakouskem.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie