Články k tématu: Země

Jak by vypadal život, kdyby byla Země placatá?

včera 08:44

Médii se čas od času prožene zpráva o lidech, kteří se domnívají, že planeta Země není kulatá, ale placatá. Kromě tradičního tvrzení konspiračních teoretiků s ním přijdou slavní sportovci nebo vědci, kteří dokonce svépomocí staví raketu, aby se o tvaru našeho světa přesvědčili sami. Vědci se proto…

Kdysi kolem Země obíhaly dva měsíce. Proč nám zůstal jen jeden?

Aktualizovali jsme 10.12.2017, 20:29, 10.12. 14:39

Při pohledu na noční oblohu považujeme za samozřejmé, že na ní spatříme měsíc. Původně ale naši planetu obíhaly měsíce dva. Ten druhý ale zmizel, a vědci konečně zjistili kam.

Osud kontinentů je zpečetěn? Za sto let přijdeme o podstatné oblasti naší planety

10.12. 20:26

Vědecké studie se většinou zaměřují na to, čeho nového by lidstvo mohlo dosáhnout. Mapují stávající pokroky, odhalují nejrůznější zákoutí přírody nebo zjišťují, kam se budeme posouvat v nejbližších letech. Někteří vědci ale zkoumají, co vše člověk ztratí, a jedna taková studie ukázala, že toho bude…

reklama

Zkáza se blíží? Rotace Země se zpomaluje, příští rok můžeme mít velké problémy

Aktualizovali jsme 10.12.2017, 16:14, 06.12. 14:53

Washington - Zpomalení rotace Země v příštím roce by mohlo být příčinou častějších zemětřesení, než je obvyklé. Podle serveru Live Science to naznačuje výsledek nového vědeckého výzkumu.

Děsivá hvězda smrti existuje? Vědci naznačili, jaký bude osud naší Země

08.12. 08:47

Říká se, že Zemi může zničit celá řada katastrof. To ale nemusí vždy být tak úplně pravda. Zemětřesení nebo náraz asteroidu sice může vyhladit lidstvo, planetu jako takovou ale nezničí. Vědci však ví o něčem, co by to dokázat mohlo.

Život v roce 2030? Vědci předpověděli, jak bude vypadat

Aktualizovali jsme 1.12.2017, 22:08, 27.11. 14:03

Jak vypadal svět před 13 lety? Chytré televize byl pro nás skoro neznámý pojem, dotykové telefony byly mimo finanční možnosti běžné veřejnosti a internet se svou rychlostí nemohl ani zdánlivě rovnat tomu dnešnímu. Lidé a zejména jejich technologie učinili významný pokrok a vyvíjejí se i nadále. Na…

Země je placatá a NASA lže. Zastánci teorie na konferenci přiletěli z celého světa

27.11. 13:00

Raleigh (Severní Karolína, USA) - Kdo v dnešní době ještě věří tomu, že je Země placatá? Zřejmě hodně lidí, mnou si ruce organizátoři mezinárodní konference o tom, jak to skutečně se světem je. Ta se uskutečnila minulý týden v Raleigh v Severní Karolíně a příznivci se sjeli z celého světa.

Neznají auta, internet ani Trumpa. Jak žije civilizace, o které jsme 26 tisíc let nevěděli, že existuje?

22.11. 09:40

Svět je dnes propojenější než kdy dříve. Jedním kliknutím můžete zavolat příteli z druhé strany planety, prstem na mapě procestovat Afriku a satelity nám dávají náhled i do tak izolovaných míst, jako je Severní Korea. Přesto žijí na Zemi stovky kmenů, o kterých ani nevíme, nejsme s nimi v kontaktu…

Na Zemi se před 1300 lety něco stalo. A jedna teorie je šílenější než druhá

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 15:21, 17.11. 12:48

Představte si svět v roce 775, kdy v dobách hlubokého středověku neexistovaly jaderné elektrárny a lidé tehdy ani žádnou radiaci neznali. Přesto se stalo něco, co dodnes nedokáže nikdo vysvětlit. Něco, čeho si tehdejší lidé zřejmě ani nevšimli.

Může naše Země vybuchnout? Za těchto podmínek velmi snadno

Aktualizovali jsme 13.11.2017, 10:50, 13.11. 09:32

Výbuchy a ohnivé exploze tvoří dnes jednu z hlavních složek hollywoodských trháků. Aby taky ne, ukazují, jakou sílu má oheň a co dokáže napáchat trocha střelného prachu nebo granát. O poznání větší explozi poté způsobí například pád bomby. Ani ten ale zdaleka nedosahuje nejsilnější explozi, jakou…

UFO, nebo atomová bomba. Co se stalo na Zemi v roce 775?

Aktualizovali jsme 9.11.2017, 22:13, 09.11. 16:15

Může se to zdát jako scifi. Vědci ale přesto dodnes neví, co se vlastně ne Zemi stalo. Představte si svět v roce 775, kdy v dobách hlubokého středověku neexistovaly jaderné elektrárny a lidé tehdy ani žádnou radiaci neznali. Přesto se stalo něco, co dodnes nedokáže nikdo vysvětlit. Něco, čeho si…

Vědci zjistili, které hrozby nás mohou opravdu zničit

29.10. 11:39

Zemi hrozí řada nebezpečí. Některá jsou více reálné, jiná méně. Pokud ale chceme spekulovat na vědecké bázi, je potřeba si prvně stanovit, které hrozby jsou skutečné reálné. Na ty upozornil server The Telegraph.

Tajemství Hudsonova zálivu: Proč v něm nefunguje gravitace?

24.10. 14:24

V Kanadě existuje unikátní místo, na němž prakticky nefunguje gravitace. Vědci si dlouhou dobu lámali hlavu nad tím, jak je takový úkaz možný, a konspirační teoretici oblast označovali za portál do jiné dimenze. Nyní se zdá, že byla záhada konečně rozluštěna.

Největší problémy lidstva? Velké výzvy volají po úžasných nápadech

22.10. 14:33

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

Lidstvo se už brzy samo zničí? Vědec vyzývá k opuštění Země, zapomíná ale na největší problém

18.10. 11:02

Uznávaný britský fyzik Stephen Hawking dává lidem sto let na to, aby opustili planetu Zemi, než se sami zničí. Sám se při tom pokusí zjistit, jaké šance na přežití má lidstvo na jiných planetách. Opomíjí ale jeden zásadní fakt, a sice, že lidstvo zatím nemá Zemi jak opustit.

Jak vznikl život na Zemi? Vděčíme za něj malému rybníku

Aktualizovali jsme 6.10.2017, 23:20, 06.10. 10:44

Lidi odjakživa zajímalo, zda jsme ve vesmíru sami, ale snad ještě intenzivněji pátrají po původu života na Zemi. Všeobecně se má za to, že život vzešel z vody, konkrétně oceánu. Jenže nová studie publikovaná ve Sborníku Národní akademie věd Spojených států tyto teorie vyvrací. Podle nich za…

Globální oteplování: Jak bude vypadat v praxi a jak přesně se nás dotkne?

29.09. 16:12

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Místnost 39, Metro 2 nebo Hadí ostrov? Přísně utajená místa, na která se běžný smrtelník nikdy nepodívá

28.09. 09:29

Svět není dostupný pro každého a o některých místech to platí dvojnásob. Pokud je váš sen procestovat celý svět, pak vás musíme zklamat. Nejde o přísně hlídané trezory a vojenské základy, ale na některých ostrovech je lidská noha nevítaná. A nezáleží na tom, kolik máte peněz.

Soudný den v sobotu nenastal, Nepochopili jste to, všechno je úplně jinak, tvrdí prorok

26.09. 07:49

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, podle amerického spisovatele měl v sobotu přijít soudný den. O víkendu se ale nic zásadního nestalo. A tak samozvaný prorok David Meade svou předpověď poněkud upravil.

Víte, kolikátí jste na světě? Zjistěte, kolik lidí na Zemi žilo před vámi

24.09. 13:26

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik lidí v historii Země na naší planetě žilo? A kolikátí v pořadí jste vy? Takové číslo je zdánlivě prakticky nemožné zjistit, lidé se po narození, na rozdíl od filmů ve stylu science fiction, neštítkují, přesto se dá vědeckými metodami alespoň přibližně odhadnout,…

Svět, jak ho známe, skončí. Soudný den nastane 23. září 2017, tvrdí prorok

22.09. 14:50

Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako „odborníka na výzkum a vyšetřování“. Díky svým katastrofickým předpovědím, které hovoří o konci světa, se mu dostalo mimořádné pozornosti. Jeho zvěsti se dostaly až k vědcům z Národního úřadu pro…

Nejhorší ekonomické krize historie: Kdy nebylo ani na jídlo?

19.09. 10:41

Svět se už potýkal s celou řadou ekonomických a finančních krizí. Nejvíc v celé historii jich však zažily současné generace. Podívejte se na 8 zlomových okamžiků, kdy se svět financí otřásal v základech.

Co se nachází pod našima nohama? Jednou nás to může zničit

Aktualizovali jsme 14.9.2017, 22:56, 12.09. 15:57

Vědci z floridské univerzity zjistili, co se skutečně nachází pod našima nohama, tedy pod svrchní vrstvou půdy nad zemským jádrem. Podle nich se pod zemí rozléhá oceán obřích rozměrů, který, když vyschne, vyhubí veškerý život na zemi.

Chcete změnit svět? Těmito nápady můžete

09.09. 14:53

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací