Články k tématu: Země

Hawking vydal další varování. Pro lidstvo má špatné zprávy

21.06. 17:29

Trondheim – Teoretický fyzik a jeden z nejznámějších vědců vůbec, Stephen Hawking, vystoupil jako řečník na vědecké konferenci Starmus Festival v norském Trondheimu. Ta začala v neděli a skončí v pátek. Při té příležitosti Hawking varoval vědeckou komunitu, že lidstvo musí opustit Zemi během…

Vědci se v tichosti připravují na sluneční superbouři. Může změnit svět

Aktualizovali jsme 3.6.2017, 15:20, 30.05. 13:49

Ačkoliv je nevidíme, jsou všude kolem nás. Elektrické výboje proudí takřka v každém zařízení a staly se našimi nedílnými pomocníky. Život si dnes bez elektřiny zkrátka už neumíme představit, přesto by ale mohl v následujících letech nastat zvrat. Stačí, aby se vyplnila předpověď vědců o sluneční…

Český biolog Marek Eliáš přišel s revoluční teorií vzniku života na Zemi

Aktualizovali jsme 26.5.2017, 23:17, 26.05. 17:38

Praha - Biolog Marek Eliáš z ostravské přírodovědecké fakulty tvrdí, že protisté (prvoci) jsou odpovědí na otázku, z čeho se před jednou až dvěma miliardami let vyvinul pozemský život.

reklama

Severní Korea jako úhlavní nepřítel? Američané ji ani neumí najít na mapě

17.05. 10:58

Washington - Americký deník The New York Times o víkendu zveřejnil nelichotivou statistiku. Většina Američanů disponuje velmi slabými znalostmi zeměpisu a nedokáže určit, kde leží Severní Korea. Východoasijskou zemi někteří umisťovali až do Austrálie.

Atomová bomba v osmém století? V minulosti se na Zemi něco stalo, nikdo dodnes neví co

Aktualizovali jsme 15.5.2017, 22:40, 13.05. 08:44

Představte si svět v roce 775. V dobách hlubokého středověku na Zemi neexistovaly jaderné elektrárny a lidé tehdy ani žádnou radiaci neznali. Přesto se stalo něco, co dodnes nedokáže nikdo vysvětlit. Něco, čeho si lidé zřejmě ani nevšimli.

Blíží se další doba ledová? Slunce je pro vědce záhadou, neví, co bude dál

Aktualizovali jsme 6.5.2017, 21:27, 05.05. 21:09

Washington - Tým amerických expertů přišel se závěrem, že se svět může ponořit do několikaletého období chladu. Na vině jsou seizmické události včetně sopečných výbuchů, které povedou k destabilizaci zemského povrchu. Extrémní výkyvy počasí mohou trvat až do roku 2035. Ze studií rovněž vyplynulo,…

Rusové jsou podezřívaví. Vědcům nevěří

03.04. 16:46

Moskva – V médiích se objevila zpráva, že Kyrie Irving, jedna z největších hvězd amerického basketbalu a jeden z nejlepších hráčů světa, věří, že Země je placatá. A rozhodně není jediný, na internetu lze nalézt tisíce dalších lidí, kteří odmítají věřit věděcky prokázanému faktu, že je naše planeta…

Ja bude vypadat svět v roce 2050? Futurologové představují své vize

29.03. 14:42

Moskva/Washington – Zamysleli jste se někdy nad tím, jak asi bude nás vět vypadat v roce 2050? Ukázat vám to může unikátní web vytvořený analytiky mezinárodní společnosti Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými…

Co nás čeká v roce 2017? Asteroid zabije miliardu lidí, nastane třetí světová a přijde Ježíš, říkají předpovědi

Aktualizovali jsme 28.3.2017, 22:54, 28.03. 11:50

Vyznavači exaktních věd mají důvod k obavám. Podle mnohých proroků bude letošní rok zlomový a odehraje se v jeho průběhu řada událostí, které zasáhnou celou civilizaci. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější z nich.

Svět se chystá na Hodinu Země, města po celém světě večer zhasnou

25.03. 11:07

Praha - Města, firmy ale i jednotlivci se dnes večer mohou zapojit do akce Hodina Země. Cílem kampaně, která probíhá po celém světě, je upozornit na potřebu omezit přispění lidstva ke změnám klimatu.

Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli

Aktualizovali jsme 21.3.2017, 21:57, 19.03. 10:53

Washington - Většina vědců nepopírá existenci globálního oteplování a naopak jej považují za jednu z největších hrozeb, kterým lidstvo v současnosti čelí. Odborníci z Mezinárodního klimatologického centra a Národního centra pro atmosférický výzkum ale zjistili, že dosavadní výpočty byly špatné.…

Žebříček nejmocnějších zemí světa: USA i přes problémy vedou, posilují arabské státy

20.03. 08:02

USA si drží pozici jako nejsilnější národ svět, a to navzdory klesajícímu respektu k jeho vedení. Tvrdí to organizace U.S. News and World Report, která vydala nejnovější verzi své roční studie o „nejlepších zemích“. Mediální organizace hodnotí celkem 80 zemí v celé řadě kritérií - včetně kulturních…

8 zlomových okamžiků historie. Kdy se finanční svět otřásal v základech?

18.03. 13:33

Praha - Svět se už potýkal s celou řadou ekonomických a finančních krizí. Nejvíc v celé historii jich však zažily současné generace. Podívejte se na 8 zlomových okamžiků, kdy se svět financí otřásal v základech.

Kde se žije nejlépe? Německo si pohoršilo, Slovensko totálně propadlo. A jak je na tom Česko?

Aktualizovali jsme 9.3.2017, 23:59, 09.03. 12:47

New York - Německo už nadále není tou nejlepší zemí, v níž byste chtěli žít. Na první pozici ji vystřídalo Švýcarsko, které se nezmítá ve vlnách západního politického populismu. Vyplývá to z žebříčku, který pravidelně zveřejňuje magazín US News and World Report.

Peklo přímo pod našima nohama? Vědci objevili obrovský oceán plný roztavené lávy

02.03. 09:43

Londýn - Pokud si peklo představujete jako žhavé podzemní kobky a jeskyně plné lávy, pak pro vás mají odborníci dobrou zprávu. Pod našima nohama se totiž ukrývá obrovský oceán plný roztavené lávy, který může změnit způsob, jakým nahlížíme na strukturu naší planety.

Konec naší planety? Srazí se s Měsícem a bude to velkolepé

03.02. 02:07

Americký vědec varuje před tím, že planeta Země a Měsíc se v budoucnu dostanou do kolizního kurzu. To podle něj způsobí, že se  jediná známá přirozená družice naší planety zřítí směrem k Zemi, což způsobí katastrofu.

Britka předpovídající budoucnost nemá pro rok 2017 příznivé věštby

12.01. 17:04

Londýn - Málokterá žijící věštkyně je natolik populární, aby byla pravidelným hostem různých televizních pořadů a show. Jednou z nich je Jemima Packingtonová, Britka předpovídající budoucnost pomocí chřestu, a pro rok 2017 nemá příznivé věštby.

Vědci varují: Doba ledová zasáhne Zemi plnou silou

10.01. 20:39

Sacramento - Planeta Země před sebou nemá lichotivou budoucnost. Podle kalifornských vědců dojde k dalšímu střídání doby meziledové za ledovou, a ta zasáhne náš svět plnou silou už za několik desítek let.

V říjnu bude konec světa. Bohatí lidé o tom vědí a staví si bunkry, tvrdí vědec. Co na to NASA?

06.01. 15:35

Londýn - Spisovatel a britský vědec David Meade tvrdí, že v říjnu tohoto roku bude naše planeta Země na pokraji zkázy. Dojde totiž údajně ke kolizi s jinou planetou a velká část lidstva zahyne. Podle NASA je ale vše jinak.

Rok 2017 začne o vteřinu později, může za to přestupná sekunda

31.12. 10:36

Praha - Nový rok 2017 oficiálně začne o vteřinu později, a to díky přestupné sekundě, o kterou se končící rok prodlouží.

Miliarda mrtvých, třetí světová... Předpovědi pro rok 2017, které vás možná vyděsí

17.12. 19:55

Londýn - Vyznavači exaktních věd mají důvod k obavám. Podle mnohých proroků bude příští rok zlomový a odehraje se v jeho průběhu řada událostí, které zasáhnou celou civilizaci. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější z nich.

Vědci už ví, jak a kdy skončí život na Zemi. Máme si dělat starosti?

10.12. 16:09

Lovaň (Belgie) – Řada vědců z celého světa se zabývá otázkou kdy a jak zanikne naše planeta. Se svou teorií přišli také výzkumníci z Belgie. Podle nich bude Země spálena na uhel ve chvíli, kdy Slunce naroste asi stonásobně oproti současné velikosti. My se ale být nemusíme, to vše by se mělo stát až…

Vážné varování: Zničí nás asteroid, varuje Hawking

24.11. 17:15

Londýn – Světoznámý vědec a profesor Stephen Hawking varuje před ničivou zkázou, která Zemi hrozí. Poukazuje, že Zemi s velkou pravděpodobností jednoho dne zničí asteroid.

Lidstvo může brzy potkat stejný osud jako dinosaury. Není třeba bát se asteroidu, ale něčeho jiného, varují vědci z MIT

07.11. 16:42

Boston – K vyhynutí dinosaurů mohly přispět také extrémně silné hurikány známé jako „hyperkány“. Myslí si to vědci z Massachusetts Institute of Technology (MIT), kteří varují, že by lidstvo mohlo dopadnout stejně jako ještěři, kteří kdysi po zemi kráčeli.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací