Články k tématu: Země

Lidé neměli žít? Experti odhalili děsivé tajemství našich předků

15.10. 18:41

Před 12 800 lety na Zemi dopadl asteroid, který vyhladil velkou část lidstva. Zjistili to nově vědci s tím, že lidé tehdy měli na málo. Mohli zahynout prakticky úplně všichni.

Mimozemšťané nás pozorují? Vědec přišel se znepokojivou teorií

13.10. 10:23

Mimozemšťané nás možná tajně sledovali z vesmíru miliony let. Možná už předtím, než jsme vůbec existovali. Tvrdí to americký fyzik Jamese Benford ve své nové vědecké práci. Jeho závěry vycházejí z projektu určeného k hledání znaků mimozemského života ve vesmíru.

Děsivá budoucnost lidstva: Vyhladí nás "terminátoři", meteorit nebo virus?

06.10. 09:33

Zemi hrozí řada nebezpečí. Některá jsou více reálné, jiná méně. Pokud ale chceme spekulovat na vědecké bázi, je potřeba si prvně stanovit, které hrozby jsou skutečné reálné. Na ty upozornil server The Telegraph.

reklama

Světu dochází čas? Expert prozradil, co počasí skutečně napáchá

Aktualizovali jsme 7.9.2019, 19:02, 06.09. 19:52

Zvláštní zpravodaj OSN pro chudobu a lidská práva Philip Alston uvádí ve své zprávě, že svět čeká klimatický apartheid. To znamená, že bohatí lidé se vykoupí z následků škod, které napáchali. Své peníze použijí tak, aby se vyhnuli hladomoru, vedrům a případným válkám. Co budou dělat lidé z nižších…

STARMAN: Elektromobil Tesla Roadster poprvé obletěl Slunce. Může narazit do Země!

21.08. 10:08

Červený Roadster Tesla se Starmanem za volantem, který loni 6. února při prvním, testovacím letu vynesla do vesmíru mohutná raketa společnosti SpaceX Falcon Heavy, poprvé obletěl Slunce. Informoval o tom web whereisroadster.com, který sleduje let figuríny v kabrioletu automobilky Tesla Elona Muska,…

Jak bojovat s globálním oteplováním? Vědci přiznali smutnou věc

17.08. 21:28

V boji proti globálnímu oteplování už nestačí jen omezit emise oxidu uhličitého produkovaného v energetice či dopravě, potřeba je také snížit emise skleníkových plynů, které produkuje člověk v zemědělství a při dalším využívání půdy. Vyplývá to ze zprávy panelu OSN pro změny klimatu, která dnes…

Světu hrozí katastrofa. Stamiliony lidí přijdou o domov!

25.05. 18:18

Globální hladina moře by do konce tohoto století,mohla stoupnout více než o dva metry, pokud budou emise zůstanou dál mimo kontrolu: Voda by zaplavila města jako je New Yorku a Šanghaj, přestěhovat by se muselo až 187 milionů lidí, varuje nová studie.

EU je hrozbou? Studie zjistila, co by se dělo, kdyby byl celý svět jako my

14.05. 14:15

Pokud by každý spotřebovával přírodní zdroje jako průměrná osoba v EU, byla by potřeba dalších 2,8 Zemí, uvádí nová ekologická studie. Občané EU v spotřebě přírodních zdrojů dalece přesahují běžný průměr.

Počasí se na světě po zastavení globálního oteplování nezlepší

07.04. 12:32

Rok 2018 byl pro Evropu tím nejextrémnějším v historii nejen co se týče vysokých teplot, ale událostí spojených s počasím. Mnoho měst a zemí zažilo ničivá sucha, požáry, silné bouře a několik tropických dní či týdnů v řadě. Šlo o výjimku? Podle klimatologů vůbec ne, naopak. Jde o nový standard,…

Osmá kapitola naší Země. V minulosti byla zničena sedmkrát, vše vymřelo

Aktualizovali jsme 2.4.2019, 22:14, 01.04. 20:50

Vědeckofantastické teorie s oblibou hovoří o konci světa. Autoři tento námět používají do filmů, knih i počítačových her, a pokaždé má sice jiný průběh, ale podobný princip. V reálném životě si něco takového dokážeme představit jen stěží, podle vědců by se ale takový scénář nestal poprvé. Země už…

Cesta kolem světa za 80 dní? Netradiční dobývání Země trvalo mnohem rychleji

01.04. 11:35

O cestě kolem světa bylo pod mnohdy stejným názvem natočeno mnoho filmů, seriálů, a napsaná řada knih. Samotná cesta ale není tak nereálná, jak by se na první pohled mohla zdát. Země má na rovníku obvod 40 tisíc kilometrů a pokud bychom prali v potaz, že za den je člověk autem schopen ujet 1000…

Vědci spočítali, za jak dlouho jsou lidé schopni zničit Zemi

17.03. 20:44

Za posledních 25 let lidé zcela zničili desetinu netknuté přírody. Podle serveru The Guardian to tvrdí skupina vědců, která varuje, že do konce století planeta Země přijde vlivem lidské činnosti o všechny deštné pralesy a další místa, která zůstávala po stovky let stranou lidského zájmu.

Pod našima nohama leží bohatství, které by změnilo svět. Lidé se k němu nikdy nedostanou

Aktualizovali jsme 6.3.2019, 22:00, 06.03. 13:49

Máte na prstýnku na ruce diamant a myslíte si o něm, že je vzácný a drahý? Donedávna tomu věřili i vědci. Nyní ale zjistili, že je to vlastně bezcenný šperk, kterého v podzemí leží neskutečně velké množství. Tak velké, že jej nespočítají ani běžné kalkulačky.

Dobývání středu Země: Lidé se k jádru zatím vůbec nepřiblížili

Aktualizovali jsme 23.2.2019, 22:18, 23.02. 10:39

Je cesta do středu Země, jak o ní psal už legendární Jules Verne, reálná? Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli je možné vyvrtat díru k zemskému jádru? Něco takového se zatím lidem nepovedlo. Jak hluboko se zatím dokázali dostat?

Lidé věří, že Země je placatá. Konspirační teorie šíří i jeden z nejoblíbenějších serverů světa

Aktualizovali jsme 18.2.2019, 11:53, 18.02. 09:23

YouTube má velký vliv na šíření přesvědčení, že je naše planeta plochá. Může za tom algoritmus, který nabízí divákům stále další videa s podobnou tématikou. Ti se postupně ve svém víře utvrzují.

Vodní bubliny a napuštění Země sírou. Vědci spřádají plány na záchranu planety

15.02. 10:45

Celá planeta se snaží držet globální oteplování na uzdě tím, že omezuje produkci tzv. skleníkových plynů. Někteří vědci navíc navrhují, že můžeme Zemi pomoci přímým zásahem do atmosféry.

Mladší Dryas. Tisíciletá zima málem vyhladila vše živé, nikdo neví proč

12.02. 20:01

Historie naší planety je plná záhad. Jednou z nich je i rapidní propad teplot, který trval neuvěřitelných tisíc let. Proč k němu došlo? To ve skutečnosti nikdo neví.

V jakém stavu je naše planeta? Vědci mají znepokojivé zprávy, nic jsme nevyřešili

06.02. 10:47

Planeta Země je v přímém ohrožení a každou vteřinu se snižuje šance lidstva na přežití. Alespoň takhle černě vidí naši budoucnost vědci z celého světa. Naposledy se spojili před 25 lety, aby varovali svět o možných tragédiích, nyní alarmují znovu - svět žádnou katastrofickou hrozbu nevyřešil ani…

Smlouva o rozdělení světa? Současnost měla podle plánů vypadat úplně jinak

31.01. 13:05

Údajné znalosti Portugalců o Brazílii v době před podpisem Tordesillaské smlouvy v roce 1494 dodnes vzbuzují vášnivé debaty. Touto dohodou si Kastilie a Portugalsko rozdělily území v Novém světě. Západní část měla připadnout Kastilskému království a ta východní Portugalskému.

Lidstvo ohrožují tři světové pandemie. Podle vědců jsou všechny provázány

Aktualizovali jsme 29.1.2019, 22:00, 29.01. 15:10

Obezita, podvýživa a klimatická změna. Právě tyto tři fenomény představují podle vědců největší hrozbu pro lidstvo. Všechny tři pandemie mají být navíc provázány, a proto odborníci nazývají hrozbu „globální syndemií“. Zároveň vyzívají k radikálním krokům, které by měly lidstvo zachránit.

Země byla v minulosti mnohem větší. Pak se ale něco stalo

29.01. 21:01

Geology dlouho dobu trápí jeden problém. Na některých místech na Zeměkouli totiž chybí poměrně výrazná vrstva v sedimentaci geologických hornin. Podle odhadu asi tak zhruba miliarda kilometrů kubických. A to už je pořádný kus země. Teď už ale možná víme, jak se takové množství hmoty ztratilo.

Největší rizika roku 2019: Kde hrozí největší nebezpečí?

28.01. 21:56

Svět se potýká s rostoucím množstvím výzev, od změny klimatu po společenské a politické trendy. Světové ekonomické fórum poskytuje příležitost k tomu, aby identifikovalo prioritní oblasti pro činnost v roce 2019. Letošní zpráva uvádí výsledky nejnovějšího průzkumu o vnímání globálních rizik.

Hrozí světu ničivá pandemie? Vědci popsali důvody, kvůli kterým se obávají katastrofy

Aktualizovali jsme 25.1.2019, 22:06, 25.01. 10:52

Lidstvo naší planety může již brzy čelit velké pandemii. Jsme v nejrizikovější době, jaká zde zatím byla, varují experti na veřejné zdravotnictví pro CNN. Shoda panuje také na tom, že příští pandemická vlna nějaké choroby bude nečekaná a lidstvo se na ni musí připravit.

Čeká lidstvo nevyhnutelná smrt? Nová studie o asteroidech nahání strach

21.01. 18:12

Četnost, jakou je naše planeta zasahována asteroidy, se od chvíle, kdy se na planetě objevili první dinosauři, téměř ztrojnásobila. Tvrdí to nová studie, která zkoumala stopy zanechané těmito asteroidy na Zemi. Vědci vypočítali, že za posledních 290 milionů let se počet zásahů naší planety i Měsíce…

reklama
Fotogalerie