Články k tématu: Zemětřesení Česko

V Česku udeřilo zemětřesení. Na dosti nezvyklém místě, expert se diví

13.01. 13:07

Seismické stanice zaznamenaly v neděli půl hodiny před polednem slabé zemětřesení u Nové Hůrky na Šumavě mezi Prášily, Hartmanicemi a Železnou Rudou. Otřes s magnitudem 1,8 z desetibodové stupnice je na hranici mikrozemětřesení. Přístroje ho zaznamenají, ale zemětřesení žádné škody nepůsobí. Pokud…

Západ Čech v noci opět zasáhlo zemětřesení

24.08. 12:27

Cheb - Západní Čechy opět zasáhlo zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly kolem 1:30, lidé na Chebsku a Sokolovsku cítili nepříjemné dunění či zapraskání domu.

Nové otřesy na Chebsku: Nejsilnější přišel o půlnoci, svědci popisují dunění

23.05. 08:22

Cheb - Další otřesy pocítili v úterý večer lidé na Chebsku i v okolí. Proti otřesům z noci z pondělí na úterý byly ale slabší. Nejsilnější záchvěvy vyhodnotily automatické měřicí systémy na sílu 3,4, vyplývá z údajů měřicích stanic.

reklama

Na Chebsku se opět třásla země, roj trvá už dva týdny

22.05. 10:07

Cheb - Lidé na Chebsku a okolí v noci na dnešek opět zažili zemětřesení. Nejsilnější otřesy přišly před půlnocí a přesáhly magnitudo čtyři, vyplývá z údajů automatických měřicích stanic. Zemětřesný roj trvá na Chebsku dva týdny, zemětřesení z noci na dnešek bylo ale pravděpodobně letošní…

Lidi na Chebsku vyděsilo zemětřesení, trvá již od čtvrtka

12.05. 12:20

Cheb - Další otřesy zaznamenávají lidé i měřicí přístroje na Chebsku. V pátek i dnes se objevují zemětřesení s magnitudo kolem tří. Podle Jany Doubravové z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR jde o zemětřesný roj, který bude zřejmě ještě pokračovat, řekla dnes ČTK.

Otřesy země na Chebsku dosáhly až 2,9 Richterovy stupnice

Aktualizovali jsme 10.5.2018, 20:02, 10.05. 18:35

Cheb - V seismické oblasti na severu okresu Cheb se dnes opět otřásla země. Několik slabších otřesů bylo zaznamenáno okolo 16:00. Záchvěvy a charakteristický zvuk lidé mohli pocítit na kilometry daleko. Automatické měřicí stanice naměřili magnitudo až 2,9 stupně. Seismická aktivita v oblasti…

Ostravsko zasáhlo brzy ráno poměrně silné zemětřesení

10.12. 12:50

Ostrava - Moravskoslezský kraj dnes kolem 04:00 zasáhlo zemětřesení o síle až 3,5 stupně. V této oblasti jde o vzácný jev. Nejsou zprávy o zraněných či materiálních škodách.

Zemětřesení na Chebsku odborníci čekali. Zasáhnou Česko další otřesy?

25.09. 22:05

Praha - Odborníci z Akademie věd ČR (AV ČR) tvrdí, že letošní zemětřesení na Chebsku nebylo ničím výjimečné. Oblast je seismicky aktivní, už z roku 1898 existují spolehlivé záznamy o ještě silnějších otřesech. 

reklama
Fotogalerie