Články k tématu: Zima

Mrazivé počasi pokračuje: Nejchladněji bylo ve Volarech na Prachaticku

21.01. 10:36

České Budějovice - Ve Volarech na Prachaticku byl dnes největší mráz v Jihočeském kraji i v celé ČR, a to minus 23,8 stupně. Oteplení v nejbližších dnech nečekejte.

Předpověď počasí na noc a neděli 22. ledna

21.01. 09:56

Praha - Tlaková výše bude ze střední Evropy postupovat k východu, informuje chmi.cz.

Mrazivá noc: Ve Volarech naměřili minus 28,3 stupně. Co nás čeká v dalších dnech?

20.01. 10:56

České Budějovice - Jihočeský kraj má za sebou další mrazivou noc. Nejnižší hodnota byla dnes ráno naměřena ve Volarech na Prachaticku, minus 28,3 stupně Celsia.

reklama

Předpověď počasí na noc a sobotu 21. prosince

20.01. 10:06

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Teploty v Česku spadnou až k minus 20 stupňům

19.01. 13:05

Praha - Na brzké oteplení v ČR zapomeňte, upozornili dnes meteorologové. V noci na pátek a na sobotu se mohou teploty dostat k minus 12 až minus 17 stupňům Celsia, ojediněle může být kolem 20 stupňů pod nulou.

Předpověď počasí na noc a pátek 20. ledna

19.01. 10:31

Praha - Od Britských ostrovů až po Rumunsko bude nadále zasahovat mohutná tlaková výše a bude ovlivňovat počasí i u nás, informuje chmi.cz.

Česko zažilo extrémně mrazivé ráno. U Kvildy naměřili minus 27,9 stupně

19.01. 07:58

České Budějovice - Česko zažilo další extrémně mrazivé ráno. Například na šumavské Jezerní slati poblíž Kvildy naměřili minus 27,9 stupně Celsia. Teploty hluboko bod nulou čekejte i v dalších dnech.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 19. ledna

18.01. 09:54

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad jihovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

V Česku opět udeří silné mrazy, budou se tvořit sněhové jazyky

17.01. 12:39

Praha - Český meteorologický ústav (ČHMÚ) dnes vydal dvě výstrahy. Na většině území Moravy se mohou do středečního večera tvořit sněhové jazyky, vedle toho na východě a severovýchodě Čech hrozí v noci na středu silný mráz.

S úklidem sněhu v Jablonci pomáhají i vězni

17.01. 10:17

Jablonec nad Nisou - Severočeský Jablonec nad Nisou zatím nebude rušit stav kalamity, který město vyhlásilo včera kvůli přívalu sněhu. S jeho odklízením pomáhají i lidé zaměstnaní na veřejně prospěšných pracích a také desítka vězňů.

Předpověď počasí na noc a středu 18. ledna

17.01. 09:53

Praha - Mezi tlakovou níží nad centrálním Středomořím a tlakovou výší, která bude zasahovat z Britských ostrovů až nad východní Evropu, k nám bude nadále proudit od severovýchodu až východu studený pevninský vzduch.

Řecko hlásí dalšího migranta, který přišel o život kvůli mrazivému počasí

17.01. 08:06

Atény – Řecko hlásí dalšího migranta, který přišel o život kvůli mrazivému počasí. Další migrant byl dnes přijat v místní nemocnici s omrzlinami.

Předpověď počasí na noc a úterý 17. ledna

16.01. 09:26

Praha - Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou, která se postupně rozšíří nad východní Evropu, k nám bude proudit od severovýchodu až východu studený pevninský vzduch, informuje chmi.cz.

Česko se další den potýká se sněhem, silnice zůstávají uzavřené

15.01. 16:25

Praha - Dopravu v České republice komplikuje i dnes sníh. Na řadě míst přes noc připadla nová vrstva, sněhové přeháňky se mají objevovat také přes den.

Česko i dnes pokryl sníh, silničáři bojovali s nehodami a uzavírkami

14.01. 22:03

Praha - Česko se i dnes potýká s hustým sněžením a problémy na silnicích. Jen se zvýšenou opatrností jsou dnes ráno sjízdné silnice druhých a třetích tříd. Řidiči by měli být ostražití zvláště ve vyšších polohách.

Evropu trápí mrazivé počasí, statisíce domácností jsou bez vody a elektřiny

14.01. 20:34

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Oteplení nečekejte. Teploty spadnou až na -18

14.01. 15:33

Praha - Z nadcházejících čtyř týdnů bude nejchladnější hned ten příští. Maximální denní teploty se budou pohybovat jen kolem minus čtyř stupňů Celsia, v noci spadnou ojediněle až k minus 18 stupňům.

Dnes raději nevyjíždějte. Do Česka dorazil orkán, počet nehod roste

13.01. 10:27

Plzeň/Špindlerův Mlýn - Silný vítr od rána zaměstnává hasiče v Karlovarském i Plzeňském kraji, přibývá i nehod způsobených větrným počasím. Horská služba v Krkonoších upozorňuje případné zájemce o túry na sněhové závěje a silný vítr. V Libereckém kraji je od půlnoci pro nákladní dopravu s výjimkou…

Předpověď počasí na noc a sobotu 14. ledna

13.01. 10:22

Praha - Kolem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku nad Skandinávií k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu, informuje chmi.cz.

Bouře Egon vyvrací stromy. Belgii čekají záplavy, sever Francie je bez elektřiny

13.01. 09:38

Berlín - Sever Německa se i dnes potýká s problémy v dopravě, které způsobila bouře Egon. S vichřicí se potýká Nizozemí, Belgii zasáhlo husté sněžení a sever Francie je bez elektřiny.

Chraňte si pokožku před mrazem, poradíme jak

13.01. 07:30

Praha - Krajina je v posledních dnech, týdnech jako vystřižená z ruského filmu. Sníh všude kam oko dohlédne a mráz kreslí na okna domů roztodivné obrazce. Nezapomeňte ale ve vší té kráse myslet na komfort vaší pokožky.

Varování meteorologů: Na Česko se žene orkán, připravte se na další sníh a ledovku

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 22:35, 12.01. 15:27

Praha - V Čechách a na severní Moravě bude v pátek foukat silný vítr, který v západní části Čech může dosáhnout až síly orkánu. Napadne i další sníh, varovali meteorologové. Nadále hrozí sněhové jazyky a závěje, na silnicích se může objevit ledovka.

Předpověď počasí na noc a pátek 13. ledna

12.01. 10:09

Praha - Od jihozápadu bude přes naše území postupovat okludující frontální systém. Za ním k nám bude kolem tlakové níže nad Skandinávií proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, uvedl chmi.cz.

Evropu svírá zimní počasí, umírají desítky lidí

11.01. 20:51

Sofia/Priština/Tirana/Bělehrad/Varšava/Bukurešť - Další lidské životy si za poslední dva dny vyžádalo na Balkánu i jinde v Evropě mrazivé počasí, které týden sužuje velké části starého kontinentu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie