Články k tématu: Zima

Meteorologové varují: Od pátečního večera bude vydatně sněžit, a to nejen na horách

04.01. 15:53

Od dnešního večera začne podle meteorologů vydatně sněžit, a to zejména v Jizerských horách, na Šumavě, na Českomoravské vrchovině, v Jeseníkách a Beskydech. V Moravskoslezském a Zlínském kraji se sníh objeví i v polohách nad 400 metrů nad mořem, kde napadne sedm až 12 centimetrů. Na horách se…

Jak správně odklízet sníh, abyste si neodrovnali záda?

04.01. 14:42

Mnoho lidí se v zimě nevyhne odklízení sněhu. Pokud není člověk fyzicky zdatný a trénovaný, může si při špatné technice způsobit bolesti zad či nepříjemné zranění.

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. ledna

04.01. 09:43

Po zadní straně tlakové níže nad východní Evropou bude postupovat přes střední Evropu k jihovýchodu frontální systém, informuje portal.chmi.cz.

reklama

Jak bez úhony přežít zimu? Myslete na obuv, zásoby, a vyzkoušejte školu

03.01. 20:30

Zima zasáhla Česko plnou silou a na řadě míst napadnul sníh. Venku se tvoří také ledovka, která potrápí nejen řidiče, ale i chodce. Víte, jak se těmto živlům bránit?

V čepici vám bude teplo, když se neoblečete, nastydnete. Největší mýty o oblékání v zimě

03.01. 13:12

Je nemyslitelné, abychom v zimě vyšli ven nedostatečně oblečení. Co kdybychom nastydli. Kromě bundy a huňatého svetru pod ním je ideální i čepice na hlavu a leckdo si dopřeje i nějakého toho "panáka" na zahřátí. Pokud se v tom poznáváte, pak pro vás máme špatnou zprávu. Vše zde uvedené jsou…

Předpověď počasí na noc a pátek 4. ledna

03.01. 09:23

Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy bude postupovat do střední Evropy od severozápadu teplá fronta, uvedl portal.chmi.cz.

Zima udeřila v plné síle: Sněhová kalamita, teploty mrazivé. Čtěte předpověď

02.01. 18:02

Meteorologové očekávají, že během následujících dní bude do České republiky proudit chladný vzduch, zejména ve čtvrtek a v pátek očekáváme celodenní mráz takřka na celém území Česka, do konce pracovního týdne bude sněžit také s nížinách. A sněžit by mělo i o víkendu.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 3. ledna

02.01. 10:48

Po zadní straně tlakové níže, která bude postupovat z Pobaltí nad Ukrajinu, bude do střední Evropy proudit studený vzduch od severu, uvedl portal.chmi.cz.

Co dělat, když se pod vámi prolomí led? Roli hrají vteřiny

01.01. 12:12

Pro mnohé je to nejhorší noční můra – když se pod námi propadne tenký led, jde doslova o krk. Existuje ale několik rad, který vám v tomto případě mohou zachránit nejen zdraví, ale i holý život.

Předpověď počasí na noc a pondělí 31. prosince

30.12. 11:28

Počasí u nás bude ovlivňovat okluzní fronta postupující k východu, informuje portal.chmi.cz.

Zima se vrací, do Česka vpadne vzduch ze severu. Předpověď na leden 2019

29.12. 18:05

Teplotně nadprůměrné počasí, které trvá na našem území od poloviny prosince, začátkem příštího končí. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Předpověď počasí na noc a neděli 30. prosince

29.12. 09:36

Od severozápadu bude postupovat přes naše území frontální systém, portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 29. prosince

28.12. 10:00

Po okraji tlakové výše, zasahující od západu do střední Evropy, bude postupovat frontální systém, který v sobotu večer začne ovlivňovat počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 28. prosince

27.12. 09:34

Přes Polsko a Pobaltí bude postupovat mělká brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta přejde přes naše území k jihu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí do konce roku? Přijdou teplotní skoky. Nová předpověď zde

Aktualizovali jsme 26.12.2018, 19:38, 26.12. 11:52

Silničáři na severu Čech varují před sněhovými jazyky a závějemi, na které mohou řidiči narazit v Krkonoších a Krušných horách. Motoristé by proto do hor bez zimní výbavy neměli vyjíždět, a přibalit se vyplatí i lopatu a sněhové řetězy. Na silnicích nižších tříd, které se nesolí, leží silná vrstva…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 27. prosince

26.12. 10:59

Kolem tlakové výše nad jihozápadní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí se zbláznilo, teploty budou jako na jaře. Předpověď na další dny

25.12. 18:05

Na severu Čech napadlo do rána zhruba pět centimetrů sněhu a fouká nárazový vítr, který může vytvářet sněhové jazyky. V Krkonoších dokonce platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Navzdory tomu teploty v následujících dnech opět porostou až k téměř deseti stupňům.

Počasí na příští rok? Čeká nás nezvyklá zima, jaro přijde rychle

24.12. 16:44

Českou republiku čeká poměrně teplá zima. Ukazují to zahraniční meteorologické modely, které předvídají, že zatímco v lednu se bude během dne ve většině případů teplota držet několik stupňů nad nulou, v polovině února by měla dokonce stoupat až k deseti stupňům.

Česko potrápí chumelenice a vichr. Meteorologové varují před sněhovými jazyky

24.12. 16:42

Na horách v Česku se v úterý dopoledne objeví sněhové jazyky. Řidiči si na ně musí dát až do středečního rána pozor v severovýchodní části republiky. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň ústav zrušil výstrahu před povodněmi, která byla dříve…

Předpověď počasí na noc a úterý 25. prosince

24.12. 10:01

Okluzní fronta bude postupovat přes naše území k jihovýchodu. Za ní se bude do střední Evropy rozšiřovat od západu tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 21. prosince

20.12. 09:56

V zesilujícím západním proudění bude postupovat přes západní Evropu k východu frontální systém a během dne začne ovlivňovat počasí u nás, uvedl portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. prosince

19.12. 19:43

Přes naše území bude postupovat k východu zvlněná studená fronta.

Chcete se vyhnout problémům? Nezanedbejte v zimě péči o klouby

19.12. 13:02

Zimní radovánky na horách se pro mnohé můžou stát nepříjemnou zkušeností. Kromě opatrnosti je při zvýšené aktivitě důležité dbát i na naše klouby. Nejen artróza trápí mnoho z nás. Může se jednat i o přetížení šlach či poškození chrupavek a vazů. Jak posílit své tělo a klouby, abyste si mohli užívat…

Pozor na úrazy a pády na náledí. Jak postupovat v případě zranění?

19.12. 12:56

Nejen zimní sporty, ale také chůze po kluzkých a namrzlých vozovkách či chodnících může zapříčinit vážné úrazy s nepříjemnými následky. Jak se v zimě na komunikacích chovat a jak postupovat v případě úrazu na náledí?

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie