Články k tématu: Zima

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 27. prosince

26.12. 10:59

Kolem tlakové výše nad jihozápadní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí se zbláznilo, teploty budou jako na jaře. Předpověď na další dny

25.12. 18:05

Na severu Čech napadlo do rána zhruba pět centimetrů sněhu a fouká nárazový vítr, který může vytvářet sněhové jazyky. V Krkonoších dokonce platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Navzdory tomu teploty v následujících dnech opět porostou až k téměř deseti stupňům.

Počasí na příští rok? Čeká nás nezvyklá zima, jaro přijde rychle

24.12. 16:44

Českou republiku čeká poměrně teplá zima. Ukazují to zahraniční meteorologické modely, které předvídají, že zatímco v lednu se bude během dne ve většině případů teplota držet několik stupňů nad nulou, v polovině února by měla dokonce stoupat až k deseti stupňům.

reklama

Česko potrápí chumelenice a vichr. Meteorologové varují před sněhovými jazyky

24.12. 16:42

Na horách v Česku se v úterý dopoledne objeví sněhové jazyky. Řidiči si na ně musí dát až do středečního rána pozor v severovýchodní části republiky. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň ústav zrušil výstrahu před povodněmi, která byla dříve…

Předpověď počasí na noc a úterý 25. prosince

24.12. 10:01

Okluzní fronta bude postupovat přes naše území k jihovýchodu. Za ní se bude do střední Evropy rozšiřovat od západu tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 21. prosince

20.12. 09:56

V zesilujícím západním proudění bude postupovat přes západní Evropu k východu frontální systém a během dne začne ovlivňovat počasí u nás, uvedl portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. prosince

19.12. 19:43

Přes naše území bude postupovat k východu zvlněná studená fronta.

Chcete se vyhnout problémům? Nezanedbejte v zimě péči o klouby

19.12. 13:02

Zimní radovánky na horách se pro mnohé můžou stát nepříjemnou zkušeností. Kromě opatrnosti je při zvýšené aktivitě důležité dbát i na naše klouby. Nejen artróza trápí mnoho z nás. Může se jednat i o přetížení šlach či poškození chrupavek a vazů. Jak posílit své tělo a klouby, abyste si mohli užívat…

Pozor na úrazy a pády na náledí. Jak postupovat v případě zranění?

19.12. 12:56

Nejen zimní sporty, ale také chůze po kluzkých a namrzlých vozovkách či chodnících může zapříčinit vážné úrazy s nepříjemnými následky. Jak se v zimě na komunikacích chovat a jak postupovat v případě úrazu na náledí?

Dlouhodobá předpověď: Vydrží sníh i na Vánoce a Nový rok?

15.12. 15:13

Období od 17. prosince 2018 do 13. ledna 2019 bude teplotně průměrné. I jednotlivé týdny budou teplotně průměrné. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Alergie na zimu? Trpí čtvrtina populace. Možná ji máte i vy a ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 15.12.2018, 15:05, 15.12. 13:37

Zimní měsíce s sebou přináší kromě sněhu a teplot hluboko pod nulou i další negativum. Mráz totiž významně poškozuje lidskou pokožku. V některých případech jde jen o vysušenou kůži, jindy se ale může jednat o alergii na chladné počasí.

Přikrmujete v zimě zvěř či ptáky? Pozor, některé potraviny je mohou zabít

15.12. 12:52

Přikrmování pečivem může být pro volně volně žijící zvířata rizikové a původně dobrý úmysl může zvířata stát život. Pro přežvýkavce, mezi které patří například srny, jeleni, mufloni, ovce nebo kozy, je pečivo ve velkých dávkách nebezpečné. Pracovníci Lesů hlavního města Prahy loni zaznamenali úhyn…

Je před námi krutá zima? Meteorologové prozradili, co říkají modely

15.12. 11:18

Jaké budou první měsíce nového roku? Pokud se zeptáte meteorologů, řeknou vám, že je příliš brzy na předpovědi, protože spolehlivou predikci lze provést jen v řádu dnů. Přesto vědci na základě modelů dokáží naznačit, jak asi bude počasí v lednu či v únoru vypadat.

Předpověď počasí na noc a neděli 16. prosince

15.12. 09:21

Od západu bude postupovat okluzní fronta, která se bude nad naším území rozpadat, informuje portal.chmi.cz.

Česko zasáhnou arktické mrazy. Čtěte předpověď na víkend

Aktualizovali jsme 14.12.2018, 23:08, 13.12. 18:29

Českou republiku zasáhnou o víkendu silné mrazy. Teploty v noci klesnou až na více než -10 stupňů. A o moc tepleji nebude podle meteorologů ani přes den.

Ledovka, náledí, námraza. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

13.12. 14:37

Čtyři pojmy, které se nejčastěji skloňují v zimních měsících, jistě už slyšel každý. Jen málokdo ale ví, jaký je mezi nimi rozdíl. Co které z meteorologických označení vlastně vyjadřuje a jak je možné, že se mohou objevit, i když je venku nad nulou?

Předpověď počasí na noc a pátek 14. prosince

13.12. 10:45

Ve studeném vzduchu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Meteorologové vydali novou výstrahu: Život Čechů opět zkomplikuje náledí

12.12. 14:45

Silnice a chodníky v nižších a středních polohách v Česku mohou od dnešního večera klouzat. Na mokrém povrchu se totiž bude vlivem studeného vzduchu tvořit náledí a na částečně roztátém sněhu zmrazky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jeho upozornění před možností úrazů při…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 13. prosince

12.12. 09:50

Ve studeném vzduchu začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 12. prosince

11.12. 10:16

Ve studeném vzduchu se bude tlaková níže nad Polskem vyplňovat, informuje portal.chmi.cz.

Sjízdnost českých silnic: Sníh komplikuje dopravu po celém Česku

Aktualizovali jsme 11.12.2018, 10:00, 11.12. 08:06

Kvůli nočnímu občasnému sněžení na jižní Moravě jsou některé silnice druhé a třetí třídy sjízdné jen se zvýšenou opatrností, někde leží vrstva rozbředlého sněhu. Situaci komplikuje ranní mrznoucí mrholení a teploty kolem nuly. V některých výše položených částech na severu kraje jsou silnice…

Předpověď počasí na noc a úterý 11. prosince

10.12. 10:55

Kolem vyplňující se níže nad východní Evropou bude na naše území proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu až severu, informuje portal.chmi.cz.

Vánoce na blátě? Meteorologové už ví, jaké počasí bude před svátky

06.12. 14:05

Adventní čas začal rekordním teplem a tento týden bude podobné počasí pokračovat. Poměrně teplá bude i druhá adventní neděle, kdy by se přes den měly teploty vyšplhat až pět stupňů nad nulu. Chladnější počasí nás čeká těsně před Vánocemi.

Další varování meteorologů: Ve čtvrtek hrozí ledovka, na Moravě budou problémy do pátku

05.12. 16:01

Meteorologové varovali před ledovkou, která se začne při mrznoucím dešti tvořit ve čtvrtek ráno. Nejdříve zasáhne jihozápadní polovinu Čech, postupně se rozšíří na většinu republiky. Na Moravě a ve Slezsku se ledovka objeví později, může ovšem vydržet až do pátečního dopoledne.

reklama

Fotogalerie