Články k tématu: Zimola, Jiří

Dusno kvůli ČT: Zimola se drsně pohádal s novinářkou. přidal se i Kalousek

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 22:02, 13.03. 09:25

Praha - Kolem České televize (ČT) je rušno. Prezident Miloš Zeman veřejnoprávní stanici kritizoval ve svém čtvrtečním inauguračním projevu. umělci mu útok vrátili v sobotu při vyhlašování výsledků ankety Český lev. Do kritiky ČT se pustil i sociální demokrat Jiří Zimola. A reakce na sebe nenechala…

Komentář: Špiní Českou televizi, když ale přijde na lámání chleba, zaleknou se o ní diskutovat

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 13:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Česká televize vyzvala své největší kritiky k diskuzi v pořadu přímo s jejím ředitelem Petrem Dvořákem. Plejáda odpůrců veřejnoprávního média od Martina Kolovratníka (ANO) po šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa ale pozvání nepřijala. Oslovení kritici ČT se tak stali…

Zimola vyjednává s ANO: Požaduje záruku, že ČSSD ve vládě nebude přehlasována

28.02. 17:40

Praha - Sociální demokraté dnes opět jednali s hnutím ANO. ČSSD bude pro svou případnou účast ve vládě požadovat písemnou záruku, že je větší koaliční partner nebude v kabinetu přehlasovávat.

reklama

Kmenta varuje: Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké

20.02. 18:37

Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili někdejšího předsedu Sněmovny Jana Hamáčka, statutárním místopředsedou se stal kritik předchozího vedení Jiří Zimola. Samotný sjezd a jeho výsledky na sociálních sítích okomentoval i investigativní novinář…

Média hodnotí nového šéfa ČSSD: Hamáček připomíná medvěda Balú, střetne se s vlkem Babišem

19.02. 07:40

Praha - ČSSD si na nedělním mimořádném sjezdu zvolila nové předsedu. Podle dnešních komentářů českých deníků jen Jan Hamáček nepříliš korektní diplomat. Klasickým voličům ČSSD prý může připadat jako medvěd Balú z Kiplingovy Knihy džunglí.

Úkoly nového vedení ČSSD? Tandem Hamáček-Zimola má rozpolcenou stranu opět spojit

18.02. 21:05

Hradec Králové - Statutárním místopředsedou ČSSD dnes zvolil sjezd strany Jiřího Zimolu. Bývalý jihočeský hejtman získal 335 hlasů, ve volbě porazil někdejšího brněnského primátora Romana Onderku, kterého podpořilo 134 delegátů. Zástupci sněmovních stran už gratulovali novému předsedovi sociální…

Nový předseda ČSSD Hamáček chce s ANO jednat o účasti ve vládě

18.02. 19:57

Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Ve druhém kolem dostal 272 z 516 platných hlasů. Jiřího Zimolu volilo 224 delegátů sjezdu. Lístky si vyzvedlo 527 delegátů. Ke zvolení tak bylo třeba 264 hlasů.

Poražený Chovanec. Při volbě šéfa ČSSD neuspěl, nebude ani místopředsedou

18.02. 18:48

Hradec Králové - V prvním kole delegáti na dnešním mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové nového předsedu nevybrali. Do druhého kola postupují Jan Hamáček a Jiří Zimola, který získal nejvyšší počet hlasů. Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec, který propadl, nebude kandidovat ani na místopředsedu.

Zimola při svém vystoupení zaujal růžovými brýlemi

18.02. 17:01

Hradec Králová - Jiří Zimola dnes na sjezdu ČSSD před svým kandidátským projevem rozdal růžové brýle. Prý proto, aby se podívali, jak současné vedení ČSSD vidí situaci v sociální demokracii. V proslovu pak uvedl, že ČSSD rezignovala na levicový program, zapomněla poslouchat voliče. Strana již podle…

Policie uzavřela Zimolův případ. Kandidát na předsedu ČSSD stíhán nebude

16.02. 14:43

České Budějovice - Policie nebude stíhat bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) v kauze financování stavby rekreačního domu v Lipně nad Vltavou. Případ přitom zasáhl i do politiky. Stál za pádem krajské koalice na jihu Čech loni na jaře.

Škromach má jasno: Okamura nesmí vládnout. ČSSD nemůže do opozice

16.02. 08:21

Praha - Někdejší ministr práce a sociálních věcí a bývalý místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach je přesvědčený, že strana musí najít vůdce typu Emmanuela Macrona nebo Roberta Fica. Proto je jeho favoritem na předsedu sociální demokracie Jiří Zimola.

Hamáček volá po spolupráci názorových proudů v ČSSD

13.02. 16:57

Praha - V novém vedení ČSSD by podle Jana Hamáčka měly být zastoupeny různé názorové proudy. Ve straně podle něj dlouhodobě existují, a dokud spolu byly schopné komunikovat, strana volby vyhrávala.

Komentář: ČSSD u konce s dechem! Proč stranu nezachrání ani Zimola?

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 18:45

Komentář Miroslava Horkého – ČSSD by neměl uspokojit poslední volební model, který jí dává přes 12 procent hlasů. Ať už se totiž strana na svém mimořádném sjezdu vydá jakoukoliv cestou, bude pro ni velmi těžké vymanit se z blížící se marginalizace. Moderní levicová témata nefrčí nebo je přejaly…

Zimola píše kolegům z ČSSD: Jsme ve stadiu klinické smrti, byli jsme už jenom směšní

07.02. 08:14

Praha - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola chce být předsedou ČSSD. Sjezd sociálních demokratů se rychle blíží, a tak se bývalý jihočeský hejtman na své spolustraníky obrátil dopisem. Co v něm píše?

Policie nezahájila mé stíhání kvůli stavbě domu v Lipně, říká Zimola

06.02. 21:00

České Budějovice - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) tvrdí, že policie nezahájila jeho stíhání. Vyšetřování kauzy kolem stavby jeho rekreačního domu v Lipně nad Vltavou podle jeho informací kriminalisté v nejbližší době zastaví.

ČSSD chybí sebereflexe současného vedení, říká Zimola ke své kandidatuře

06.02. 16:20

Praha - Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola se pro kandidaturu na předsedu ČSSD rozhodl, protože mu chyběla sebereflexe současného vedení. V čele strany by podle něj měl stát lídr, který má zkušenosti s prosazováním programu sociální demokracie z komunální a krajské úrovně.

Komentář: Bezvládí a chaos v ČSSD. Ovládnou ji populisté, liberálové, nebo prezident?

31.01. 18:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Chaos v nejstarší české politické straně je do očí bijící. Vedení strany je neviditelné a o slovo se hlásí několik osobností, u nichž nevíme, jakou mají šanci na zvolení do čela strany. Jak si stojí Milan Chovanec, Jan Hamáček, straničtí liberálové, „intelektuál“ Jiří…

Boj o křeslo šéfa: Ostravská ČSSD navrhuje na předsedu Zimolu a Krejčíka

12.01. 11:32

Ostrava - Ostravští sociální demokraté nominovali na předsedu strany bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka a někdejšího jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu. Na prvního místopředsedu navrhují poslance Romana Onderku, který byl v minulosti primátorem Brna.

Hamáček jako předseda ČSSD? Zimola ho varoval před stranickými fauly, popřál mu odvahu

09.01. 10:33

České Budějovice - Předseda jihočeské ČSSD Jiří Zimola popřál Janu Hamáčkovi, aby jeho odvaha posílila ČSSD a v boji o funkci šéfa straby se mu vyhnuly obvyklé stranické fauly. O post předsedy ČSSD usiluje podle serveru denik.cz také bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík.

Komentář: Konec ČSSD. „Záchranářská platforma“ haškovců rozjela nebezpečnou hru

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 16:53, 07.01. 10:10

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Největší česká levicová strana se zřejmě dočká vážného rozštěpení. Platforma haškovců s názvem „Zachraňme ČSSD“ splní přesný opak. Nejstarší politickou stranu může tak, jak ji dnes známe, zcela vymazat z politické mapy České republiky.

Zachraňme ČSSD. Zimola a Hašek založili platformu, chtějí přímou volbu předsedy

05.01. 15:57

Praha - Kritici současného vedení ČSSD založili platformu, která má podle nich zastavit propad strany. Žádají přímou volbu předsedy a to, aby členové strany přímo rozhodli o případném vstupu do vlády.

Zimola naznačil, za jakých podmínek by ČSSD měla jít do vlády

04.11. 11:24

Praha – Jihočeský exhejtman Jiří Zimola v posledních dnech velmi ostře komentoval situaci v ČSSD. V rozhovoru pro Blesk se pokoušel vysvětlit, proč jeho strana ve volbách tolik propadla.

ČSSD musí reagovat na tvrdý políček, který jí voliči uštědřili, říká Zimola. Sám zvažuje kandidaturu do vedení

23.10. 21:18

Praha - ČSSD musí po neúspěšných volbách do Sněmovny projít sebereflexí, říká bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Dodal, že zváží kandidaturu do vedení ČSSD, bude-li mít členská základna zájem. 

Pád na dno: Vymstil se ČSSD "vyhazov" Tejce, Zimoly a Haška?

23.10. 18:41

Brno - Předseda brněnských sociálních demokratů Oliver Pospíšil se domnívá, že ČSSD mohla čelit nepříznivému postavení na březnovém sjezdu strany, ale této příležitosti nevyužila. Nyní je podle něj důležité, aby se co nejdříve sešel ústřední výkonný výbor a řešil výsledek voleb a další věci.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací