Domov

FAČR dává stížnost proti obviněním s dotacemi

05.05. 19:22

Praha - Fotbalová asociace ČR podala stížnost proti obvinění v souvislosti se státními dotacemi. V tiskové zprávě také potvrdila, že kvůli uvalení vazby na předsedu Miroslava Peltu ji povedou místopředsedové Zdeněk Zlámal a Roman Berbr. Řízení obvodního soudu pro Prahu 1, po němž byla uvalena vazba…

TOP 09 už nepožaduje rozpuštění Sněmovny

05.05. 18:32

Praha - Opoziční TOP 09 ustoupila od snahy vyvolat mimořádnou schůzi k rozpuštění Sněmovny, což by otevřelo cestu k předčasným volbám.

Štěch podporuje Sobotku, postavil se proti Hradu

05.05. 17:15

Praha - Předseda Senátu Milan Štěch plně podporuje postup premiéra Bohuslava Sobotky (oba ČSSD). Chování prezidenta Miloše Zemana naopak označil za absolutně nepřijatelné. Šéf opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek řekl, že prezident sice nemá termíny pro odvolání ministra, pokud ale bude záležitost…

reklama

Divadlo v politice? Podle politologa Sobotka boduje

05.05. 17:01

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka v úterý oznámil demisi celé vlády, dnes je z toho jen návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše. Do toho přišla fraška na Pražském Hradě v režii prezidenta Miloše Zemana. Čeští politici podle politologa Jana Kubáčka v posledních dnech předvádí absurdní…

Nahrávky jsou zmanipulované a provokativní, zuří Babiš

05.05. 17:00

Praha - Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš považuje zveřejněné nahrávky, na kterých mluví o připravovaných článcích o politických rivalech, za zmanipulované. Znovu zopakoval, že žádná média neovlivňuje a akce s odposlechem byla provokace novináře Marka Přibila.

Úřad odložil šetření Babišova majetkového přiznání

05.05. 16:59

Praha - Městský úřad v Černošicích odložil vyšetřování nesrovnalostí v majetkovém přiznání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Skutek, jehož prošetření žádal sněmovní mandátový a imunitní výbor, je promlčený. ČTK to dnes řekla tajemnice úřadu Bohumila Budková.

Hrad obdržel návrh na odvolání Babiše. Zeman mu musí vyhovět

05.05. 16:53

Praha - Na Pražský hrad dorazil návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Prezident se s návrhem podrobně seznámí až v pondělí. Rozhodnout by o něm měl ale nejdříve po svém návratu z cesty do Číny 18. května.

Sněmovna bude na mimořádném zasedání řešit Babiše

05.05. 16:49

Praha - Mimořádná schůze Sněmovny svolaná z popudu ODS a TOP 09 k údajnému zneužívání médií a dalších institucí šéfem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem se uskuteční příští středu 10. května od 13:00. Novinářům to dnes řekl předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). O svolání mimořádné…

Terezín je podle Hermana varováním pro budoucnost

05.05. 15:42

Terezín - Oslav 70. výročí vzniku památníku Terezín se dnes účastnil i ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Řekl, že jde o místo, které má nejen připomínat hrůzy holokaustu, ale také sloužit jako varování.

Telička jde proti Babišovi. Chce jasný postoj k nahrávkám

05.05. 15:42

Brusel - Na politické dění v Praze dnes reagoval také místopředseda europarlamentu Pavel Telička (ANO). Podle něj by měl ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš zaujmout jednoznačný postoj k nahrávkám, které naznačují, že ovlivňoval média. Zkritizoval také premiéra Bohuslava Sobotku a…

Česko si na Staroměstské radnici připomnělo Pražské povstání

05.05. 15:25

Praha - Česko si dnes připomíná 72 let od Pražského povstání, během nějž v roce 1945 padlo podle zpřesněných údajů Vojenského historického ústavu téměř 3000 lidí. Primátorka Adriana Krnáčová při pietě na Staromětsksé radnici vyjádřila lítost nad zmařenými životy.

Tisk je opět na nohou, píše o stažení Sobotkovy demise

05.05. 15:22

Praha - O dalším obratu v české vládní krizi už informují světová média. Agentury však přinesly zprávu váhavěji a některé s menší prioritou, než tomu bylo v úterý, kdy premiér Bohuslav Sobotka nečekaně ohlásil demisi kabinetu.

Stát bude potraviny živočišného původu z Brazílie testovat na salmonelu

05.05. 15:16

Praha - Potraviny živočišného původu z Brazílie se budou v Česku od úterý 9. května testovat v akreditované laboratoři na salmonelu. Cílem je podle něj ochrana zdraví spotřebitelů. Rozhodl o tom dnes ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

V kauze Zadeh pochybila policie i dozorující žalobce

05.05. 15:15

Brno - Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) našlo v kauze česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha souzeného pro daňové úniky vážné pochybení při nakládání policie s odposlechy, pochybil i dozorový státní zástupce u vazebního řízení se Zadehem. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NSZ…

Vrchní soud otvírá kauzu lihové mafie

05.05. 15:05

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci nařídil na začátek června jednání v kauze takzvané lihové mafie, obžalováno je osm mužů v čele s podnikatelem Radkem Březinou.

Soud poslal do vazby náměstkyni Kratochvílovou

05.05. 15:04

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes poslal do vazby náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která je obviněna v souvislosti s dotačními programy pro sport. Vyšetřovatelé navrhli vazbu i pro předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslava Peltu, rozhodnutí zatím nepadlo.

Birke: Na tahu je Zeman, o Babišovi rozhodne on

05.05. 14:57

Praha - Podle místopředsedy a volebního manažera ČSSD Jana Birkeho je po rozhodnutí premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) o návrhu na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) míč na straně prezidenta Miloše Zemana. Krajští politici z řad sociálních demokratů vítají dnešní krok předsedy vlády.

Sobotka je zoufalý? Takhle to vidí TOP 09

05.05. 14:56

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) demisi podávat nebude a chce naopak z vlády vyhodit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je prý zatížen podezřeními, že neodváděl daně a že úkoloval novináře v médiích. Další názorový obrat předsedy vlády už komentuje Hrad.

MŠMT zprostilo všech funkcí náměstkyni Kratochvílovou

05.05. 13:48

Praha - V souvislosti s vyšetřováním možného zneužití sportovních dotací z ministerstva školství byla náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová dnes zproštěna výkonu své služby. ČTK o tom informovala vedoucí tiskového oddělení ministerstva Klára Bílá. Kratochvílová se podle…

Z vazby na kauci? Připravte si statisíce

05.05. 12:59

Praha - Podle dat Ministerstva spravedlnosti, které poskytlo pro EuroZprávy.cz, se institut peněžité zálohy, kauce, která v případě složení propustí obviněného z vazby, moc nevyužívá. Počet složených kaucí byl loni nejnižší za období 2010 - 2016. Průměrná částka jedné kauce se pohybuje od 400 tisíc…

Komentátor se neudržel na uzdě. Otevřeně a vulgárně promluvil o Češích

05.05. 12:55

Praha – Dění uplynulých dní na sociálních sítích velmi ostře okomentoval hudebník a glosátor Petr Štěpánek. Nejvíce to od něj schytal šéf státní kasy a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a lidé, kteří jej volí.

O mém odvolání rozhodne Zeman, směje se Babiš

05.05. 12:50

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš nechá rozhodnutí o svém případném odvolání na prezidentovi Miloši Zemanovi. Postoj premiéra Bohuslava Sobotky je podle šéfa hnutí ANO součástí kampaně ČSSD proti němu.

Muž napadl tyčí a nožem policisty, jeden z nich zemřel

05.05. 11:41

České Budějovice - Mladý muž (18) loni v prosinci na Českobudějovicku napadl policistu, ten po dvou dnech zraněním podlehl. Útočník byl obžalován z vraždy a hrozí mu až výjimečný trest.

Sobotka odvolá Babiše, demisi nepodá

05.05. 11:38

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka avizovanou demisi vlády nepodá. Namísto toho odvolá ministra financí Andreje Babiše. Dnes to uvedl na tiskové konferenci.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie