Domov

Restauratéři si dosavadním fungováním EET pochvalují, systémy už fungují správně

27.02. 14:49

Praha - Asociace hotelů a restaurací (AHR) hodnotí zavedení elektronické evidence tržeb od loňského prosince pozitivně. Pokud s něčím nesouhlasí, jsou to výjimky nejen z povinnosti elektronicky evidovat tržby, ale i z dlouhodobě diskutovaného zákona zakazujícího kouřit v restauracích.

Velká nehoda v Praze: Srazily se dva kamiony a nizozemský autobus

27.02. 14:06

Praha - V Kbelské ulici v Praze 9 se dnes dopoledne srazila dvě nákladní auta a autobus z Nizozemska.

Propuštění Jaška ze Súdánu je úspěch diplomacie, myslí si Sobotka

27.02. 13:24

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil propuštění Čecha Petra Jaška odsouzeného v Súdánu za skvělý úspěch české diplomacie.

reklama

ÚOHS v roce 2016 uložil za chyby ve veřejných zakázkách pokuty ve výši 34 milionu korun

27.02. 13:15

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) loni mírně zvýšil pokuty za chyby ve veřejných zakázkách. Celkem uložil sankce za 34,4 milionu korun

Úředníci v královéhradeckém kraji kontrolovali EET. Každá sedmá provozovna porušila zákon

27.02. 12:39

Hradec Králové - Každá sedmá kontrolovaná provozovna v Královéhradeckém kraji zapojená do systému elektronické evidence tržeb (EET) porušila zákon o EET. Finanční úřad od prosince do poloviny února udělal 220 kontrol a zjistil zhruba 30 pochybení.

České Radiokomunikace ve středu spustí první přechodovou síť pro DVB-T2

27.02. 12:31

Praha - České Radiokomunikace ve středu spustí v Praze a ve středních Čechách první přechodovou televizní síť pro standard pozemního vysílání DVB-T2.

Poličské strojírny zničené výbuchem prohledává policie a pyrotechnik

27.02. 12:04

Polička (Svitavsko) - Pyrotechnici dnes odvážejí munici z haly v areálu Poličských strojíren, v němž ve čtvrtek vybuchla trhavina a zranila 19 lidí. V neděli v 19:00 policie areál předala majiteli.

Paříž vyměnila velvyslance v České republice, do funkce byl jmenován Galharague

27.02. 11:31

Praha - Francie po půl roce vyměnila svého velvyslance v Praze. Vyplývá to z internetových stránek francouzské ambasády.

Vláda podpoří ústavní návrh ke zbraním, věří ministr Chovanec

27.02. 11:30

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSSD) věří, že vláda dnes podpoří poslanecký návrh na změnu ústavního zákona o bezpečnosti, který by měl nově majitelům legálně držených zbraní dát právo zasáhnout k zajištění bezpečnosti Česka.

Zavádění evropského systému řízení železnic v Česku vázne, varuje NKÚ

27.02. 10:19

Praha - Zavádění evropského systému řízení železniční dopravy na české tratě vázne. Zabezpečení ETCS má jen 22 kilometrů tratí, přitom loni to podle původních plánů ministerstva dopravy mělo být víc než 1300 km. Oznámil to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Bezpečnostní agentura se ohradila proti tvrzením ředitele NG Fajta, žádá omluvu

27.02. 10:17

Praha - Bezpečnostní agentura ABAS IPS Management, která vypověděla smlouvu Národní galerii (NG) v Praze, se ohradila proti tvrzením jejího ředitele Jiřího Fajta. Agentura dnes ČTK sdělila, že uvedené výroky ji poškodily.

Z ANO se stává autoritářské hnutí. Deníky po sjezdu nešetří kritikou

27.02. 09:15

Praha - Hnutí ANO na proběhlém sněmu "optimalizovalo" vedení a program. Tím, že dalo Andreji Babišovi možnost zasahovat do kandidátek, se ale stává autoritářským hnutím. Dnes to napsaly Hospodářské noviny (HN) a Právo.

Praha za propuštění Petra Jaška obnoví vztahy se Súdánem, oznámil Zaorálek

27.02. 09:10

Praha - Součástí dohody o propuštění českého občana Petra Jaška ze súdánského vězení bylo podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) obnovení česko-súdánských vztahů v ekonomické i bezpečnostní oblasti.

Lyžařská sezóna je u konce, návštěvnost skiareálů klesá

26.02. 21:21

Praha - Návštěvnost českých skiareálů o víkendu proti předchozím týdnům klesla. Lyžaře zřejmě odradilo téměř jarní počasí a několikadenní obleva.

Údržba zdravotnických přístrojů se možná zjednoduší

26.02. 20:13

Praha - Zdravotnickým zařízením by se mohla zjednodušit odborná údržba a opravy přístrojového vybavení i školení zaměstnanců o používání a obsluze přístrojů.

Stropnický neprozradil, jestli bude kandidovat na prezidenta

26.02. 19:00

Praha - Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se nevyjádřil k tomu, zda bude kandidovat na prezidenta. Dříve uvedl, že za nutnou podmínku pro takové rozhodnutí by považoval své zvolení místopředsedou ANO.

Česko se podřídilo Německu? Vše je ale jinak, než se píše

26.02. 18:45

Praha/Bratislava - Česko se poprvé od roku 1918 dobrovolně podřídilo Německu. Tak prezentují současnou situaci dezinformační weby propagující Rusko s odvoláním na dohodu o vojenské spolupráci, kterou před několika dny podepsali zástupci obou zemí. Ve skutečnosti ale o žádné podřizování nejde.

Chystáte se do důchodu? Vše, co byste měli vědět

26.02. 18:45

Praha - Maximální hranici pro odchod do důchodu byla stanovena na 65 let, změna se ale neprojeví dřív než po roce 2030 a týkat se bude lidí narozených po roce 1965. Jak jsou na tom ale lidé, kteří se chystají do penze už letos?

Hranice pro vyšší zdanění příjmů by se mohla navýšit, tvrdí Sobotka

26.02. 18:41

Praha - Hranice, od níž ČSSD navrhuje vyšší zdanění příjmů, by se mohla zvednout. V debatě České televize to dnes řekl předseda sociální demokracie, premiér Bohuslav Sobotka.

Brabec a Stropnický jsou místopředsedy hnutí ANO

26.02. 18:40

Praha - Místopředsedy hnutí ANO se dnes nově stali ministři Richard Brabec a Martin Stropnický. Funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a brněnský primátor Petr Vokřál.

Hnutí ANO směřuje k autoritativnímu řízení, tvrdí ČSSD a STAN

26.02. 15:41

Praha - Hnutí ANO se dnešní změnou stanov, která posílila pravomoci předsedy, přiklání k autoritativnímu řízení. V debatě České televize se na tom shodli šéfové ČSSD a STAN Bohuslav Sobotka a Petr Gazdík.

S Mládkem na ministerstvu skončí i náměstek Bokštefl

26.02. 15:03

Praha - S ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD), jehož odvolání premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tento týden oznámil, skončí i jeho politický náměstek Lubomír Bokštefl.

Faltýnek chce v ANO pokračovat jako manažer

26.02. 15:02

Praha - Jaroslav Faltýnek by chtěl jako první místopředseda ANO pokračovat coby manažer, který kryje šéfovi hnutí Andreji Babišovi záda a řeší problémy.

Ženy tvoří v představenstvech českých firem nejméně čtvrtinu

26.02. 14:55

Praha - Ženy tvoří nejméně čtvrtinu jednatelů ve společnostech s ručením omezeným a v představenstvech či dozorčích radách akciových společností.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie