DISKUZE K ČLÁNKU Přijedou znovu tanky? Rok 1968 se letos může zopakovat

V roce 1968 proběhla v celém západním prostoru včetně tehdejšího Československa série kulturních revolucí. Zvláště mladí lidé protestovali proti způsobu života svých rodičů a požadovali po politích prosazování hodnot míru, otevřenosti a diverzity. O 50 let může znovu nastat nová revoluce, tvrdí bulharský politolog Ivan Krastev, jeden z nejvlivnějších intelektuálů východoevropského prostoru. Její hodnoty však budou od té předchozí diametrálně odlišné.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Jiří K.

  Jiří K.

  178.255.168.XXX
  Chceme neutralitu požadovala v roce 1968 československá veřejnost a právě obavy aby se tyto požadavky nerozšířili do dalších zemí Varšavské smlouvy vedly k invazi a k bratrské pomoci spřátelených armád ! Brežněv a soudruzi z Kremlu zasáhli těch ,důvodů bylo více ale požadavek neutrality byl vážný ! 08

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie