Domov

Mladík vyhrožoval vystřílením školy, policie ho zatkla

07.09. 11:43

Teplice - Výhružnou zprávu o tom, že chce vystřílet školu, poslal své spolužačce student střední školy v Teplicích. Následoval rychlý policejní zásah.

Nezaměstnaní si mohou přivydělat veřejnou službou, rozhodli poslanci

07.09. 11:27

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu senátního zákona, podle níž budou zřejmě opět finančně zvýhodněni uchazeči o zaměstnání, kteří by byli ochotni odpracovat aspoň 20 hodin veřejné služby měsíčně.

Maďarsko řeší další problém. Stíhaní migranti utíkají

07.09. 11:20

Budapešť - Z maďarského uprchlického tábora utíkají uprchlíci. Podle agentury MTI policisté pátrali po sedmi migrantech, kteří přelezli plot a vypařili se.

reklama

Exdiplomat Kolář skončil v čele Iniciativy pro evropské hodnoty

07.09. 11:12

Praha - Bývalý diplomat Petr Kolář rezignuje na funkci předsedy dozorčí rady Iniciativy pro evropské hodnoty. Jako důvod uvedl, že nechce, aby úvahy o jeho možné prezidentské kandidatuře negativně ovlivnily činnost občanské iniciativy.

V Žalci otevřeli první pivní fontánu na světě

07.09. 11:09

Žalec (Slovinsko) - Ve slovinském městečku Žalec si dnes mohli první zájemci natočit pivo ze zatím jediné pivní fontány na světě. Unikátní zařízení, které stojí v srdci městského parku, nemá podle přání iniciátorů zvýšit spotřebu piva, ale především pomoci přilákat turisty nejen přímo do Žalece,…

Kanadský velvyslanec Jelinek opouští Česko. Lidem vzkazuje: Obavy z uprchlíků jsou přehnané

07.09. 09:54

Praha - Po třech letech ve funkci kanadského velvyslance se s Českou republikou loučí Otto Jelinek. Za svůj největší úspěch považuje zrušení víz pro Čechy a obnovení pochroumaných vztahů obou zemí. V rozhovoru s ČTK promluvil také o migrační krizi a jejím řešení.

Šumava nebude národní park, pokud nesplní kritéria, varuje kongres

07.09. 09:40

Praha - Pokud má Šumava zůstat národním parkem, musí splnit mezinárodní kritéria. Světový kongres Mezinárodní unie ochrany přírody (IUCN) přijal rezoluci, v níž Česko vyzval k nápravě péče o Šumavu.

Od dnešního dne musí být na cigaretách varovné obrázky

07.09. 09:08

Praha - Ode dneška musí tabákové firmy uvádět na český trh cigarety s obrazovým varováním před škodlivostí kouření. Drastické obrázky jsou připravená ve 42 variantách ve třech souborech, každý z nich by se měl užívat rok. Mnozí ale pochybují, že nařízení kuřáky odradí.

Jiří Vyvadil se do toho opřel: Kocábovy magoroviny, Štětina, Dienstbier, Janda a další...

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 21:59, 06.09. 15:16

Praha - Iniciativa Kroměřížská výzva, za kterou stojí exministr Michael Kocáb, představí příští rok v červnu kandidáta, kterého bude podporovat v prezidentské volbě. Bývalý soudce a advokát Jiří Vyvadil ale nad iniciativou nechápavě kroutí hlavou a ostře se pouští nejen do jejích členů.

Dorazí do Čech 6000 uprchlíků? Úsvit chce vysvětlení

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 21:59, 06.09. 12:38

Praha - Vláda minulý týden schválila odůvodnění veřejné zakázky ministerstva vnitra na poskytovatele integračních služeb za 520,5 milionu korun. Opoziční Úsvit protestuje a věc chce zařadit jako mimořádný bod na jednání Sněmovny, které dnes začíná.

Musím si prát spodky, je to strašný, jsem v šoku. Dalík popisuje první dny ve vězení

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 21:59, 04.09. 21:12

Praha - Lobbista Marek Dalík, kdysi jedna z nemocnějších zákulisních postav české politické scény, má za sebou už tři noci ve vězení. Kromě toho, že je před někdejším nejbližším spolupracovníkem a přítelem expremiéra Topolánka neradostná vidina několikaleté ztráty svobody, teď zažívá, podle…

Poslanci schválili opravenou verzi pravidel pro přípravky k hubení škůdců

06.09. 21:37

Praha - Poslanci schválili opravenou verzi pravidel, která se týkají povolování biocidních přípravků k hubení škůdců. Pravidla doporučil opravit Senát, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) byl pro.

Dálniční známky možná skončí. Auta by mohla platit za ujetý kilometr

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 20:50, 06.09. 13:55

Praha - Osobní automobily by měly na dálnicích platit podle toho, kolik ujedou kilometrů. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl šéf české pobočky Deloittu Josef Kotrba, která má ministerstvu dopravy radit ohledně mýta. Takový systém doposud platí pro kamiony.

Čtrnáctiletý chlapec přepadl obchod s pistolí z hračkárny

06.09. 20:19

Trutnov - Nezletilý mladík se rozhodl přepadnout obchod v Choustníkově Hradišti v okrese Trutnov. Vybavil se na to kuličkovou pistolí z hračkárny.

Protikuřácký zákon jde k posouzení ke zdravotnickému výboru

06.09. 19:55

Praha - Předlohu o zavedení úplného zákazu kouření v restauracích, barech, kavárnách a dalších podobných zařízeních projedná sněmovní zdravotnický výbor.

Byt pro přítelkyni ho stál místo. Zlínský náměstek Stříbný se vzdává funkce

06.09. 18:43

Zlín - Z vedení Zlína odejde primátorův náměstek Dalibor Stříbný z hnutí ANO. Důvodem je jeho osobní selhání.

Pražské zastupitelstvo i přes slib Krnáčové neprojedná okruh ani Lítačku

06.09. 18:39

Praha - Pražští zastupitelé na řádném jednání 15. září přes slib primátorky Adriany Krnáčové (ANO) neprojednají dostavbu Pražského okruhu ani problematiku karty Lítačka.

Hnutí ANO se kvůli novele o střetu zájmů asi obrátí na soud

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 18:22, 06.09. 15:14

Praha - Zástupci vládního hnutí ANO 2011 se podle jeho místopředsedy Jaroslava Faltýnka asi obrátí na Ústavní soud, pokud by Parlament v rámci novely o střetu zájmů přijal návrhy omezující podnikání členů vlády. Faltýnek to dnes řekl novinářům. Podle něho by šlo o omezení ústavního práva vlastnit…

Přísnější kontrola prokazování majetku? Sněmovna rozhodla o novém zákonu

06.09. 18:14

Praha - Finanční správa bude moci vyzvat poplatníka k prokázání původu majetku při podezření, že rozdíl mezi nárůstem jeho jmění a vykázanými příjmy přesáhl pět milionů korun. Rozhodla o tom dnes Sněmovna.

Ředitelka MŠ obviněna ze zpronevěry, z pokladny zmizel bezmála milion korun

06.09. 17:50

Uherské Hradiště - Policisté obvinili ze zpronevěry čtyřiapadesátiletou ředitelku mateřské školy na Uherskohradišťsku, která podle nich zpronevěřila bezmála milion korun.

Pražská policie díky anonymu odhalila na hřbitově pěstírnu marihuany

06.09. 17:35

Praha - Pražská policie odhalila pěstírnu marihuany v domku, který je součástí hřbitova u Evropské ulice. Na webu policie o tom dnes informoval její mluvčí Tomáš Hulan.

Krajský soud v Brně zamítl žalobu stavební společnosti Strabag

06.09. 16:46

Brno - Krajský soud v Brně zamítl žalobu stavební společnosti Strabag. Firma se u soudu neúspěšně bránila už ukončenému vyšetřování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z kartelu.

Prezident Bulharska odletěl z Česka. Jednal o migraci a Turecku

06.09. 16:44

Praha - Bulharský prezident Rosen Plevneliev dnes zakončil svou návštěvu Česka. Sešel se s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD), mluvili spolu o aktuální situaci v Evropské unii. Hamáček to řekl po jednání ČTK.

Pacienti by se měli podílet na financování vlastního zdraví. VZP a další pojišťovny prosazují nadstandard

06.09. 16:41

Praha - Pacienti by se měli víc podílet na financování vlastního zdraví. Pro Hospodářské noviny to řekl Zdeněk Kabátek, který byl v minulém týdnu opětovně zvolen do čela Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Pro vyšší spoluúčast by byli i šéfové dalších pojišťoven.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie