DISKUZE K ČLÁNKU Česku hrozí akutní nedostatek lékařů. Třetina pediatrů do pěti let možná zavře

Třetina dětských praktických lékařů podle informací jejich sdružení zvažuje, že do pěti let zavře ordinace. Dětští lékaři mají jeden z nejvyšších průměrných věků mezi ostatními skupinami lékařů, řekla na dnešní tiskové konferenci k organizaci primární péče předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilona Hülleová. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) chce finančně motivovat lékaře, kteří založí nebo převezmou ordinaci v oblastech, kde lékaři chybí. Nejhorší je situace ve venkovských oblastech Karlovarského, Libereckého nebo Královéhradeckého kraje či Vysočiny.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • filipes

  filipes

  95.85.239.XXX
  To snad ani není možné. Kde je mocná ruka trhu? Zubařů byl nadbytek, doktorů byl nadbytek, lůžek byl nadbytek, akorát pacientů je přebytek. Všechny politické garnitury od roku 1989 se vezly na dosažených výsledcích minulého režimu a co mohly, to zprasily. Banda trotlů chce vyšetřovat okolní státy, aby proti nám nevedly špionáž. Co kdyby se starali o to, aby od nás neutíkal kapitál. To by bylo něco.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie