Domov

TOP 09 navrhuje, aby se EET netýkalo menších podnikatelů

27.04. 15:31

Praha - TOP 09 předložila novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, v níž navrhuje, aby se EET netýkala podnikatelů s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Opoziční strana se obává, že bez změny hrozí mnoha drobným podnikatelům krach.

Zákazem kouření to začíná, přijdou horší regulace, říká Kubera. Zmínil se také o Zemanovi

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 15:29, 27.04. 11:16

Praha - V pořadu Vaše téma vystoupil primátor města Teplic a senátor za ODS Jaroslav Kubera. Řeč přišla na protikuřácký zákon, jehož je Kubera velkým kritikem, ale také na otázku jeho prezidentské kandidatury, vztah k Miloši Zemanovi nebo na uprchlickou krizi.

Vietnamský mladík brutálně zabil v Praze své rodiče. Od soudu si odnesl 17 let za mřížemi

27.04. 15:24

Praha - Vietnamský mladík (22) dostal za podřezání svých rodičů 17 let za mřížemi. Hrozilo mu doživotí, ale podle znalců je u muže dobrá šance na resocializaci.

reklama

Stěžují si třeba na hluk dětí na hřišti, říká operátorka policie. Jaké další stížnosti chodí na polici?

27.04. 14:12

Pardubice - Pokuta až dvě stě tisíc korun hrozí od Telekomunikačního úřadu tomu, kdo opakovaně zneužívá tísňovou linku. Přesto hned třetinu takových telefonátů evidují například pardubičtí strážníci.

Nebudou mít cizinci nárok na veřejné zdravotní pojištění? Vláda návrh zatím odložila

27.04. 14:07

Praha - Vláda dnes odložila kontroverze vzbuzující návrh na změnu ve zdravotním pojištění cizinců. Cizinci ze zemí mimo EU, kteří v Česku žijí dlouhodobě, by podle něj dál neměli mít přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění a měli by se pojišťovat u komerčních pojišťoven. Ty by měly dostat…

Skupina V4 jednala v Česku, zástupci kritizovali kvóty

27.04. 13:26

Kamenice (u Prahy) - Zástupci parlamentů zemí visegrádské skupiny (V4) dnes po setkání na zámku Štiřín znovu kritizovali kvóty na přerozdělování uprchlíků a způsob jejich přijetí. Předseda českého Senátu Milan Štěch (ČSSD) mluvil o excesu, šéf maďarského parlamentu László Kövér zase o snaze…

Bude Halík kandidovat na prezidenta? Takto to vidí on, následně se pustil do Zemana

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 13:20, 27.04. 09:36

Praha – O knězi Tomáši Halíkovi se mluví jako o možném kandidátovi na Pražský hrad. On sám sice Miloše Zemana kritizuje, myslí si však, že by se našlo více lidí, kteří by mohli být dobrými prezidenty.

Změna o 180 stupňů. Zástupkyně navrhla zproštění viny pro studenta, který měl útočit na dům Stropnického

27.04. 13:17

Praha - Státní zástupkyně navrhla dnes soudu, aby zprostil ruského studenta Igora Ševcova obžaloby z útoku zápalnými lahvemi na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Připustila, že chybějí důkazy. Na dalším bodu obžaloby, podle níž student hlídal u ruzyňské věznice, když tam jiný muž…

Nově bude trestná i příprava na krácení daní, schválil Senat

27.04. 13:03

Praha - U krácení daně bude zřejmě opět trestná i příprava tohoto činu. Počítá s tím novela trestního řádu, kterou dnes po Sněmovně schválil i Senát. Ještě ji musí podepsat prezident. Příprava krácení daně byla trestná do roku 2009, nyní se má kvůli potírání například takzvaných karuselových…

Vyhnutí trestního stíhání pro firmy neprošlo Senátem, novela se vrací do Sněmovny

27.04. 12:55

Praha - Firmy by podle Senátu neměly mít možnost vyhnout se trestnímu stíhání, pokud by měly etický nebo protikorupční kodex. Horní komora tak dnes doporučila upravit novelu o trestní odpovědnosti právnických osob. Změnu bude muset znovu posoudit Sněmovna.

Předseda ČTÚ bude nadále Jaromír Novák, byl zvolen po zasedání vlády

27.04. 12:52

Praha - V čele Českého telekomunikačního úřadu bude nadále Jaromír Novák, informoval dnes po zasedání vlády ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Kramný je nevinný, mám důkazy, tvrdí advokát

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 12:46, 27.04. 08:07

Ostrava/Káhira - Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier tvrdí, že získal v Egyptě nové důkazy o smrti Moniky a Klárky Kramných. Česká justice prý ale o ně nemá zájem. Navíc ministerstvo vnitra údajně záměrně kvůli této kauze právníkovi odmítá udělit vízum pro pobyt v České republice.

Nebezpečné sladkosti se prodávaly v Kauflandu, Tescu a Globusu. Možná je máte doma

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 12:46, 26.04. 12:26

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro všechny lidi s alergií na mléčné bílkoviny. Ty jsou přítomny v cukrovinkách z Polska a Dánska, ale ve složení uvedeny nejsou. Citlivým lidem tak mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

ČSSD poslala věřitelům Altnera 2,4 milionu korun

27.04. 12:19

Praha - ČSSD dnes uhradila další peníze věřitelům bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle pravomocného rozsudku zaplatit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Dnes strana plní Altnerovy závazky ve výši 2,4 milionu korun, uvedla v tiskovém prohlášení. Altner v pátek…

Řidič zkolaboval za volantem a narazil do plotu. Nehodu nepřežil

27.04. 12:17

Rokycany - K tragické nehodě došlo dnes kolem půl osmé ráno v Klabavě na Rokycansku. Řidič osobního auta za volantem zkolaboval a narazil do plotu. Byl na místě mrtvý.

Jak to teda je, ptá se Fiala. Vláda kvóty odmítá, ale zároveň přijímá uprchlíky

27.04. 11:57

Praha – Česká vláda sice odmítá kvóty týkající se přijímání uprchlíků, přesto jedná v naprostém protikladu s tímto výrokem. Myslí si to předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Skupina zaměstnanců okradla poštu o velké množství nafty. Škoda jde do milionů

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 11:56, 27.04. 08:21

Praha – Česká policie v pátek zadržela 14 lidí, mezi nimi i sedm zaměstnanců České pošty. Všichni jsou podezřelí, že z tohoto státního podniku kradli naftu ve velkém. Informoval o tom server iDnes.cz.

Inspekce v Plzni zavřela benzínku. Palivo bylo v pořádku, záchody už ne

27.04. 11:46

Plzeň - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala prodej potravin na benzínové stanici MOL v Plzni. Její zaměstnanci neměli ani záchod.

Kaufland nemusí platit pokutu 22 milionu korun, rozhodl soud. Antimonopolní úřad se ale nevzdává

27.04. 11:26

Brno - Podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) z roku 2013 měl Kaufland zaplatit 22,13 milionu korun za zneužití zákona o významné tržní síle. Krajský soud v Brně dnes ale pokutu zrušil. Kauza ale nekončí, antimonopolní úřad podá kasační stížnost k Nejvyššímu správmínu soudu.

Chceme změnit neúnosné přesčasy, žádají lékaři. Ministr zdravotnictví má prý řešení

27.04. 09:32

Praha - Lékařský odborový klub (LOK) žádá po ministerstvu zdravotnictví řešení neúnosných přesčasů v nemocnicích. Svatopluk Němeček (ČSSD) slíbil, že připraví podmínky pro zvyšování počtu zdravotnického personálu a jeho lepší ohodnocení.

Senátoři dvou stran plánují podat ústavní stížnost na policii. Týká se to návštěvy čínského prezidenta

27.04. 08:26

Praha – Kauza kolem zásahu policie při návštěvě čínského prezidenta v Praze stále není u konce. Senátoři KDU-ČSL a Starostů a nezávislých (STAN) chtějí podat ústavní stížnost na policii.

Čtyři rodiny uprchlíků se nastěhovaly do Českého Těšína, dvě děti nastoupí do školy

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 01:11, 26.04. 17:56

Ostrava - Čtyři rodiny iráckých křesťanských uprchlíků, které dosud obývaly areál v Soběšovicích, se dnes nastěhovaly do bytů v Českém Těšíně na Karvinsku. První dvě děti už od května nastoupí do církevní základní školy v Třinci na Frýdecko-Místecku, řekl ČTK Zdeněk Kašpárek ze Slezské diakonie,…

Čeští radikálové dělají více problémů než uprchlíci, upozorňuje Dienstbier

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 00:30, 26.04. 10:51

Praha - Více vandalismu a útoků dělají naši vlastní extremisté, než uprchlíci, proti kterým tak rádi bojují. Upozornil na to ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

V Praze bude na 1. máje horko. Plánují se demonstrace, politické mítinky a majáles

26.04. 18:08

Praha - Během letošních oslav 1. máje zažije Praha dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. K tomu se budou konat tradiční setkání politických stran a studentský majáles.

reklama
Fotogalerie