reklama

Karel Gott podlehl těžké nemoci 1. října před půlnocí. Léčil se s akutní leukemií. Veřejnost se s ním mohla naposledy rozloučit v pátek 11. října na Žofíně, kam dorazilo zhruba 49.000 lidí. V sobotu se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s legendou populární hudby rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Sobota byla zároveň dnem státního smutku.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala ČTK mluvčí TSK Lišková.

K vile v ulici Nad Bertramkou, kde Gottova rodina žila, přicházeli jeho fanoušci denně od oznámení smutné zprávy. Místo se postupně zaplnilo předměty, které zcela pokryly ulici i před sousední vilou.

Kvůli velkému zájmu o uctění umělcovy památky zřídilo hlavní město společně s městskou částí Praha 5 další pietní místo v Kinského zahradě. Lidé tam přicházeli od pátku. Na místo byly zároveň převezeny květiny, které Gottovi příznivci přinesli v pátek na Žofín. Pietní místo fungovalo do nedělní půlnoci. Květinové dary dnes odpoledne na místě už nejsou, přibylo ale několik čerstvých květin, hoří tu asi desítka svíček. Na místě je rovněž vzkaz pro zpěváka od páru z Krnova a jeden vzkaz v ruštině. Kam byly květiny z posledních dnů odvezeny nechtěly magistrát ani Praha 5 s ohledem na přání Gottovy rodiny sdělit.

Podle informací ČTK by pozůstalí měli večer na oficiálním webu Karla Gotta uvést, jak chtějí se svíčkami, květinami a dalšími dary od fanoušků naložit. Pietní místa vznikla v řadě dalších měst Česka, například v Brně, Karlových Varech nebo Sokolově.