reklama

Soud shledal vinným švýcarského majitele podniku Massima Scolariho, jednatele klubu Luboslava Arsova a provozní Lukáše Rejmona a Branislava Tomaníčka, a to jako organizovanou skupinu. "Zjednávali muže mladistvého jevu, a to nejen na pozice tanečníků, ale i k poskytování sexuálních služeb za úplatu," konstatovala předsedkyně senátu pražského městského soudu Kateřina Radkovská.

Trestná činnost se v dnes již neexistujícím privátním klubu v ulici V Jámě děla nejméně od dubna 2015 do listopadu 2017. "Problematické a v rozporu se zákonem jsme shledali to, že v klubu bylo ze strany jeho vedení stanovováno tanečníkům, jakou cenu si mají určit při poskytování sexu - mělo to být nejméně 3000 korun. Všichni svědci také hovořili o povinnosti vyplatit nebo vykoupit se z klubu," podotkla soudkyně.

"Výkupné" v průměrné výši 2000 korun podle ní prostituti platili, pokud chtěli opustit bar za účelem poskytování sexu, ať už mimo klub na hotelových pokojích klientů, nebo v klubu v prostorách tzv. "privátka". "Zaměstnanci klubu se podíleli i na přímém dohazování tanečníků zájemcům, z čehož měli provize," dodala Radkovská. Od mladíků také vybírali pokuty za údajné pracovní prohřešky.

Rozsudek zmiňuje i čtyři mladistvé prostituty, kteří se podle soudu věrohodně vydávali za plnoleté osoby. "Obžalovaní nemohli vědět, že zletilosti nedosáhli," řekla k tomu soudkyně. Mladiství podle ní používali doklady se zfalšovaným datem narození.

Luboslava Arsova potrestal soud společně s jeho bratrem Ivanem také za to, že společně organizovali prostituci mladíků z Česka ve Švýcarsku.

Soud naopak zprostil Scolariho a jeho partnera Jakuba Rajnece viny ze svádění k pohlavnímu styku a z ohrožování výchovy dítěte. Podle obžaloby opakovaně opíjeli tři nezletilé mladíky a potom s nimi měli skupinový sex. Neprokázalo se ani to, že Scolari s dalším mladistvým a s Luboslavem Arsovem vyjeli za společnými sexuálními zážitky do Itálie a Švýcarska.

Scolari u soudu popřel jakoukoliv vinu. Mimo jiné podotkl, že sex s více lidmi nebo s prostituty není nelegální. Proti obžalobě se vymezili i Rejmon a Luboslav Arsov. Podle něj "klub nebyl bordel, ale kabaret s tanečníky" a sex tam byl zakázaný.

reklama