Kultura

Zdeněk Svěrák slaví kulatiny. I ve svém věku nechce zpomalovat

Aktualizovali jsme 28.3.2016, 16:51, 28.03. 10:21

Praha - Laskavý humor a sklon k poetické hravosti tvoří základ veškerého díla Zdeňka Svěráka. Docela nenápadně se tento cimrmanolog, scénárista, divadelník, herec a autor písniček pro děti stal jednou z největších osobností českého umění i společnosti. A dosáhl i na filmového Oscara. Jeho Divadlo…

V Lucerna Music Baru se předávali žánroví "andělé" za rok 2015

25.03. 00:06

Praha – V pražském Lucerna Music Baru právě probíhá slavnostní předávání žánrových Cen Anděl. Během slavnostního večera živě vystoupí Bratři Ebenové, kapela Prago Union, brněnská skupina Insania i pražská partička BraAgas, která si loni odnesla ze žánrových cen Anděla v kategorii world-music.

Chystá se návrat Harryho Pottera? Ano, ale v jiné formě

22.03. 22:21

Praha – V posledních dnech světem proběhly spekulace o připravovaném pokračování příběhů o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Fanoušci jásali, avšak špatně pochopili myšlenku spisovatelky J.K.Rowlingové, která má v plánu vydat pouze scénář divadelní hry. Jak je to ve skutečnosti a co autorka…

reklama

RECENZE: Já, Olga Hepnarová. Film případ moc nevysvětluje?

22.03. 15:14

Recenze - Příběh Olgy Hepnarové, poslední popravené ženy v tehdejším Česloslovensku, byl zpracován v několika dokumentárních podobách. Od jejího činu letos uteče 43 let, o dva roky méně pak už minuly od její exekuce.

Uplyne 400 let od úmrtí Shakespeara. Do připomenutí tohoto výročí se zapojí i Praha

22.03. 00:20

Praha - V sobotu 23. dubna uplyne 400 let od úmrtí nejslavnějšího dramatika všech dob Williama Shakespeara. Divadlo Rokoko si toto výročí připomene Shakespearovským soirée, které začne v 21 hodin.

Putinovo tažení? Nejste v bezpečí, varoval vůdce krymských Tatarů

21.03. 11:13

Reportáž - Ve dnech 17. až 19. března se v Praze v rámci festivalu Kulturus konal festival CrimeanSOS, který se snažil upozornit na osud Krymského poloostrova. Festival zahájila beseda s Refatem Čubarovem, vůdcem krymských Tatarů a předsedou krymskotatarského Medžilisu.

Febiofest 2016: Hlavní představitelka filmu Já, Olga Hepnarová se omluvila + VIDEO

19.03. 18:25

Praha - Další z očekávaných snímků, o kterých se hovoří nejen mezi kritiky, ale i veřejností, připomíná události staré 43 let, k nimž došlo na tehdejší třídě Obránců míru, mohli shlédnout diváci v rámci filmového festivalu Febiofest.

Miro Žbirka je v kurzu. Jeho nové turné je už téměř vyprodané

19.03. 14:33

Praha/Bratislava - Miro Žbirka se vrací do slavného nahrávacího studia Abbey Road, ve kterém vzniklo jeho poslední album MIRO. Avšak nevrací se přímo do Londýna, ale do velkých hal České a Slovenské republiky v rámci turné Road to Abbey Road. Tento projekt nabídne jedinečnou atmosféru tohoto studia…

Hrady a zámky otevírají předčasně a ve velkém stylu

18.03. 15:43

Praha - Sezóna na hradech a zámcích začíná sice oficiálně až na Velký pátek 25. března, někteří správci kulturních památek jsou ale po dlouhé zimě tak natěšení, že otevírají už tento týden. A návštěvníky uvítají opravdu ve velkém stylu.

Divadlo Karlín uvede v říjnu muzikál Bonnie&Clyde. Kdo bude mít hlavní roli?

18.03. 12:55

Praha - Hudební divadlo Karlín uvede na podzim letošního roku nový muzikál Bonnie&Clyde. Data premiér jsou 13. a 14. října 2016. V hlavních rolích se představí Václav Noid Bárta, Martin Písařík, Dasha, Markéta Procházková, Bohouš Josef či Kamil Střihavka.

Jaká nejdivnější kniha minulý rok vyšla? Odborný časopis uděloval cenu Diagram

18.03. 09:54

Londýn - Britský odborný časopis The Bookseller opět uděloval literární cenu Diagram pro nejpodivnější knižní titul roku. Letošním vítězem je dílo Too Naked For The Nazis (Pro nacisty příliš nazí), která pojednává o kariéře kabaretního tria.

RECENZE: Dvojníci brzy vtrhnou do kin a pořádně vám zamotají hlavu

17.03. 21:47

Recenze - Není to nijak záviděníhodná situace, vůbec netušíte, co se děje, motají se kolem vás naprosto neznámí lidé, říkají vám jménem, které jste nikdy neslyšeli a navíc vás i sem tam bijí a patřičně vyhrožují.

HBO vyzvala k pomoci uprchlíkům, mezi diváky to vyvolalo melu

Aktualizovali jsme 17.3.2016, 18:31, 17.03. 11:02

Praha – Tým HBO na svých českých a slovenských facebookových stránkách vyvěsil video, na kterém herci z kultovní série Hra o trůny vyzývají k pomoci syrským uprchlíkům. To vyvolalo mezi diváky vlnu emocí, pozitivních i negativních.

Pátý Indiana Jones potvrzen! Se Spielbergem i Fordem

16.03. 16:12

Hrdinný archeolog, jemuž nikdo neřekne jinak než Indiana Jones, se vydá vstříc divákům již popáté. Společnost Walt Disney Pictores potvrdila nejen realizaci filmu, ale dokonce stanovila datum premiéry - za tři roky...

Na festivalu Sziget vystoupí Rihanna

16.03. 12:37

Budapešť - Organizátoři Szigetu s radostí oznamují, že headlinerem nultého dne (11.8.) bude hvězda popové scény Rihanna. Do programu festivalu konajícího se 10.-17. srpna, tak přibyla další světová ikona.

Před sto lety zemřel František Josef I., ve Vídní se otevírají výstavy

16.03. 10:05

Vídeň - V Rakousku dnes začínaj různé připomínkové akce k stému výročí smrti císaře Františka Josefa I. Ve Vídni můžete navštívit hned tři výstavy, další pak v Dolních Rakousích.

RECENZE Rudý kapitán míří hodně vysoko. Staré struktury znovu ožívají

15.03. 12:42

Recenze - Hříchy minulosti se čas od času vynoří a vztáhnou své pařáty po lidech, kterých se až tak nedotýkají. Jakýkoli krok do jejich hájemství může přinést takovým jedincům nehynoucí slávu - nebo tlející kosti...

Rudý kapitán OBRAZEM

15.03. 12:37

Snímek sedmatřicetiletého slovenského režiséra Michala Kollára se odehrává v létě 1992, těsně před rozdělením Československa. Na Slovensku je při stavebních pracích rozkopán starý hřbitov a v jedné z rakví je nalezena podivná mrtvola: má hřebík v hlavě a rozdrcené prsty. Posléze se zjistí, že šlo o…

Miloš Meier se dnes vydává na sólové turné. Začne v Polné u Jihlavy

15.03. 09:59

Polná - Právě dnes 15. 3. začíná v Polné u Jihlavy sólové turné jednoho z nejuznávanějších českých bubeníků Miloše Meiera. Jeho bubenická show s názvem DRUMMING SYNDROME získává již více než čtyři roky čím dál větší pozornost fanoušků i hudebních kritiků.

Rockové opery klasik Faust a Anna Karenina dostanou vlastní CD

14.03. 12:57

Praha - Ve středu 9. března od 19 hodin uvedla RockOpera Praha další reprízu své opery Faust. Rockové a nu-metalové zpracování nejznámějšího díla Johanna Wolfganga von Goetha si již od své slavnostní premiéry nachází své příznivce a v loňském roce se dokonce stalo divácky nejnavštěvovanějším…

Mamma Mia! končí, derniéra se uvede poslední den v roce

14.03. 09:28

Praha - Muzikál Mamma Mia!, který v Praze dosud vidělo více než 210.000 diváků, odehraje slavnostní derniéru na Silvestra, 31. prosince 2016. "Licence nám končí poslední den v roce, a tak se s představením rozloučíme," uvedla producentka Renata Štupáková ze společnosti Dark Style Agency.

Na festivalu Mladí Ladí Jazz se objeví i senzace poslední doby Jacob Collier

13.03. 18:58

Praha - V rámci festivalu Mladí Ladí Jazz vystoupí teprve jedenadvacetiletý Brit Jacob Collier, kde předvede jedinečnou show plnou variací na známé písně slavných hudebníků jako byli Stevie Wonder, Michael Jackson nebo Ray Charles.

Frontman kapely Eagles of Death Metal se omluvil za výrok k útokům v Paříži

13.03. 10:56

Paříž - Frontman kapely Eagles of Death Metal Jesse Hughes ve středu řekl, že členové ostrahy pařížské koncertní síně Bataclan museli být komplicové atentátníků. Včera se za svůj výrok omluvil.

Český rozhlas bude hrát dlouho ztracenou skladbu Mozarta a Salieriho

12.03. 13:59

Praha - Pokud si chcete poslechnout znovuobjevenou skladbu, jejíž části zkomponovali Wolfgang Amadeus Mozart a Antonio Salieri, budete mít už brzy možnost. Český rozhlas ji odvysílá v neděli na stanici Vltava.

reklama
Fotogalerie