Názory

První odhady: V Rakousku vyhráli lidovci, uspěla i krajní pravice

15.10. 18:00

Vídeň - V předčasných parlamentních volbách v Rakousku dnes jen těsně zvítězila Rakouská lidová strana (ÖVP) dosavadního ministra zahraničí Sebastiana Kurze. Druhá Svobodná strana Rakouska (FPÖ) i třetí sociální demokraté (SPÖ) kancléře Christiana Kerna dostali podle propočtů televize ORF přes 26…

Rusnok dostal prestižní cenu za hladké ukončení intervencí

15.10. 10:42

Praha - Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok získal ocenění Guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu pro rok 2017. Hodnotíci komise magazínu GlobalMarkets vyzdvihla hladké ukončení kurzového závazku, včetně jeho důkladné přípravy a efektivní komunikace.

V Krkonoších skončil zákaz vstupu do některých lokalit

15.10. 10:40

Vrchlabí - V Krkonoších dnes skončilo omezení vstupu do některých chráněných oblastí, které bylo v platnosti téměř tři měsíce. V nejpřísněji chráněné první zóně parku se ale i nadále smí chodit jen po turistických cestách.

reklama

Megapožáry v Kalifornii zabily již 40 lidí, v Santa Rose lehly popelem celé čtvrti

15.10. 10:36

Sacramento - Lesní požáry v Kalifornii si dle nové bilance vyžádaly již 40 mrtvých. Počet obětí roste, jak záchranáři prohledávají trosky sežehnutých domů. Hasiči momentálně bojují s 16 velkými požáry v oblasti severně od San Franciska. Evakuováno bylo na 100 tisíc lidí.

Mladá generace Čechů? Politikům příliš nevěří, svou budoucnost vidí v zahraničí

14.10. 13:10

Praha - 80 procent mladých lidí v Česku (věk 15 - 24 let) se o politiku zajímá a podporují demokracii, byť většina z nich politikům nevěří. Mladí Češi ve srovnání s jinými Středoevropany podle průzkumu mládežnických organizací v zemích V4 dost často sdíleli politické zprávy na sociálních sítích.

V Barceloně opravdu útočil Maročan Abouyaaqoub. Co o něm víme?

21.08. 17:02

Barcelona - Maročan Júnis abú Jakúb (22), v západních jazycích přepisovaného jako Younes Abouyaaqoub, je potvrzeným teroristou z Barcelony. Minulý čtvrtek najížděl dodávkou do lidí na tamní třídě La Rambla. Zabil 13 lidí. Na útěku pak ještě zabil jednoho muže.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací