Regulace prostituce v Česku? Před úskalími varuje nezisková společnost

dnes 11:31

Regulace prostituce se již poněkolikáté stala politickým tématem. Tentokrát se problému ujala Česká pirátská strana. Chybějící legislativní rámec je dlouhodobým problémem, na který upozorňuje organizace Rozkoš bez rizika.

České firmy chtějí zkrátit proces přijímání zaměstnanců ze zemí mimo EU. Inspiraci vidí v Polsku či Maďarsku

dnes 10:59

Pokud chtějí průmyslové firmy v Česku obsadit volné místo uchazečem ze země mimo Evropskou unii, znamená to pro ně i půlroční čekání. Výrazně to přitom pociťuji i na vynaložených nákladech. Svaz průmyslu a dopravy chce proto zkrátit měsíční lhůtu vyvěšení volné pozice na Úřadu práce. Průmyslové…

Všechny průzkumy mluví jasně! Proč je ANO stále na vrcholu?

dnes 10:36

Komentář Petra Šulky – Hnutí ANO se nevídaně daří. Na víkendovém sněmu mohl být Andrej Babiš na vrcholu blaha. Strana ovládá vládu, je nejsilnější v parlamentu i většině regionů a nejvyšší popularitu si drží i v průzkumech volebních preferencí. A to i přesto, že u moci bude již 6. rok. U nás výkon…

reklama

Tmavé versus bílé pečivo: Nenechte se v obchodě nachytat na triky výrobců

dnes 09:57

Výběr zdravého pečiva může být pořádný oříšek. V dnešních obchodech narazíme na regály plné chlebů, rohlíků a dalších druhů pečiva, mezi kterými je velmi obtížné se zorientovat. I proto je dobré předem vědět několik zásadních věcí.

Svoboda internetu? Piráti pro Globe24.cz upozorňují na důležité detaily

dnes 09:41

Česká pirátská strana provozuje web zachraninternet.cz, za účelem informovat veřejnost o nové směrnici zabývající se copyrightem. Exkluzivně pro Globe24.cz jsme získali informace přímo od pirátů o tom, v čem strana vidí ve směrnici problém a jak vzniká právní rámec v otázce copyrightu na internetu…

Pedokriminalita: Konec mlčení církve? Papež Fantišek hraje o všechno, mini Le Monde

dnes 09:19

Papež František hraje o svůj pontifikát. Pokud setkání, které se má zabývat důvody vedoucí mnohé prélaty k tomu, že mlčeli nad sexuálním zneužíváním, dospěje pouze ke zbožným přáním, bude to jen plácnutí do vody, píše v editorialu francouzský večerník Le Monde.

Až to bouchne, bude zle. Piráti lobují u Babiše za problémy sociálně vyloučených lokalit

dnes 08:55

Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová zaslala premiérovi, pod kterého spadá Agentura pro sociální začleňování (ASZ), již podruhé interpelaci týkající se problematiky sociálního bydlení a chudoby. První interpelace, kterou Richterová premiérovi adresovala, zůstala z jeho strany bez konkrétních…

Hudební ceny Brit Awards 2019 ovládl Calvin Harris a kapela The 1975

dnes 05:13

Britské hudební ceny Brit Awards ovládla ve středu večer kapela The 1975 a DJ Calvin Harris, kteří získali po dvou oceněních.

Skončilo prohledávání laviny ve Švýcarsku. Sjezd o život nepřežil jeden lyžař + LETECKÉ ZÁBĚRY

dnes 04:59

Záchranáři v jihošvýcarském lyžařském středisku Crans-Montana po celonočním pátrání odvolali další prohledávání laviny, žádné další zasypané zde již nenašli.

Mimořádná opatření v ČR: Hovězí z Polska nesmí ode dneška na český trh

dnes 04:42

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh.

Samsung představil první ohebný telefon a model S10

včera 23:25

Jihokorejský výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics dnes představil několik nových telefonů, včetně ohebného přístroje Galaxy Fold. Ten bude na trh uveden 26. dubna a bude se prodávat za 1980 dolarů (zhruba 45.000 Kč).

Vztahy Evropy a USA jsou na bodu mrazu. Hrozí rozpad transatlantické spolupráce?

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 22:05, včera 13:00

Komentář Petra Šulky – Transatlantické partnerství bylo po více než 70 let základem světového systému. Teď je ovšem v obrovské krizi a ani v nejzákladnějších otázkách již američtí a evropští partneři nedokáží ani nedokáží udržet zdání jednotnosti. Skutečně zvoní tomuto svazku hrana?

Babiš předběhne Zemana. Poletí za Trumpem do Bílého domu. Jde o vyvrcholení našich vztahů, reaguje premiér

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 20:30, včera 18:26

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března.

Proti Googlu a Facebooku? Zástupci zemí EU schválili dohodu o autorských právech na síti

včera 20:18

Zástupci vlád zemí Evropské unie dnes schválili kompromisní verzi dohody o ochraně autorských práv na internetu, které bylo minulý týden dosaženo spolu s Evropským parlamentem. Na twitteru to oznámilo rumunské předsednictví EU. Nová pravidla posílí postavení tvůrců, jako jsou hudebníci, herci či…

Socialistické ideje v podnikání nefungují! Smiřte se s tím!

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 20:04, 19.02. 12:30

Komentář Petra Šulky – V posledních letech se objevují podnikatelské projekty, které mají za úkol spíše než vydělat, přinést společnosti užitek. Po velké radosti, návštěvnosti, spokojenosti přichází ignorace, stagnace, a nakonec krach v zapomnění. V poslední době se vyrojilo mnoho pádů takových…

Freddie Mercury je jen pseudonym. Proč si zpěvák vybral pravě tohle jméno?

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 19:57, včera 15:42

Osoba jednoho z nejslavnějších zpěváků světa je i desítky let po jeho smrti předmětem dohadů a spekulací. Některé z nich se věnují jeho sexuální orientaci, jiné narážejí na jeho jméno. Kde ale leží pravda o Freddiem Mercurym mnohdy nikdo neví.

V Bílém domě jednali premiéři Klaus, Zeman, Špidla či Topolánek

včera 19:49

Výběr informací o návštěvách českých premiérů v Bílém domě (současný americký prezident Donald Trump pozval předsedu vlády Andreje Babiše, návštěva by se měla uskutečnit 7. března):

Lavina ve švýcarském středisku českého miliardáře: Lyžař natočil bílou smrt

včera 18:52

Blíže neurčený počet lidí zavalila dnes lavina na sjezdovce jihošvýcarského lyžařského střediska Crans-Montana. Podle neoficiální informace místního činitele může jít až o 12 osob. Místní policie na tiskové konferenci uvedla, že lavina zranila čtyři lidi, z toho jednoho vážně. Záchranáři ale podle…

Závadné hovězí se salmonelou z Polska patří patří Animalcu z Agrofertu

včera 18:43

Hovězí maso se salmonelou dovezené z Polska patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to řekl Robert Svědík, předseda představenstva společnosti Frost Logistics, kde se maso skladovalo. Informaci potvrdil mluvčí Agrofertu Karel…

Odborníci prozradili své triky, jak být odpočatý i při menším počtu naspaných hodin

včera 18:19

Spánek patří k nejdůležitějším součástem lidského života a lidé jím tráví velkou část svého času. Se spánkovými problémy přichází problémy zdravotní a psychické. Jak si tedy zajistit, že budete mít spánku dost? Pomůžou vám tato pravidla experta na spánek.

Vyčistit a vypláchnout: Své zuby si pravděpodobně čistíte celý život špatně

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 16:57, včera 15:27

Všichni určitě znáte základní rady, jak si udržet zdravé zuby. Čisti si je alespoň dvakrát denně a nejez příliš mnoho cukru, říkávali nám už naše miminky. Jenže i u těch, kteří se jimi skutečně řídí, se čas od času objeví problém, kvůli kterému musejí usednout do zubařského křesla. Dodržovat tyhle…

Českem se dál šíří epidemie spalniček. Situaci komplikují hoaxy o škodlivosti očkování

včera 16:37

Českem se šíří epidemie spalniček. Ještě nedávno zcela ojedinělé onemocnění je čím dál více časté. Situaci komplikuje řada faktorů, zejména však klesající proočkovanost napříč obyvatelstvem.

Od Soukupa odcházejí Číňané, tvrdí Deník N. Jsou to lži, oznámil Soukup

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 14:45, včera 06:59

Čínská společnost China International Group Corporation (CIGC) se chystá odejít z mediálních společností Empresa Media a Médea, které patří podnikateli Jaromíru Soukupovi.

Rok od vraždy Kuciaka a jeho snoubenky. Co se vlastně stalo? A proč rodina nevěří v dopadení viníka?

včera 14:40

Blíží se výročí jedné z nejskandálnějších událostí v historii samostatného Slovenska. Světem otřásla úkladná vražda novináře a jeho snoubenky. Vražda, která si nic nezadala s gangsterskými filmy, proměnila celou zem.

reklama

Fotogalerie