Podle politologů je Trump nejhorší americký prezident

dnes 11:58

Washington - James Buchanan, který stál v čele USA těsně před občanskou válkou Severu proti Jihu, již podle oslovených amerických politologů není nejhorším prezidentem v historii země.

Opravdu si Češi přejí czexit? Průzkum odhalil překvapení

dnes 11:56

Praha - Češi by z Evropské unie nevystoupili, byť jsou ve střední Evropě největšími euroskeptiky. Pro setrvání v EU by hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u mladých lidí a překvapivě také u důchodců.

Fašistická SPD? Okamurovci kvůli výroku chtějí podat oznámení na ministra Pelikána

dnes 11:55

Praha - SPD Tomia Okamury chce podat trestní oznámení na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) kvůli tomu, že hnutí označil za fašistickou stranu. Výrok ještě posuzují právníci.

reklama

Někdejšího tajemníka SPD obvinila policie. Za nenávistné projevy mu hrozí až tři roky

dnes 11:54

Praha - Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným a rasistickým výrokům ve Sněmovně. Údajně je pronesl koncem loňského října. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení.

Kdo má platit výjezdy hasičů k obézním pacientům? Kraje poukazují na zásadní problémy

dnes 11:48

Praha - Středočeský kraj řeší převozy velmi obézních pacientů. Podle hejtmanství je u takových převozů nutná asistence hasičů, kteří pak ale zároveň mohou chybět třeba u požáru. Druhou otázkou je financování.

Komentář: Pelikán by opustil vládu s účastí Okamurovců? Za jeho slovy může být politický kalkul a sjezd ČSSD

Aktualizovali jsme 11:47, dnes 11:34

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ministr spravedlnosti vlády v demisi Robert Pelikán podpořil zvolení Tomio Okamury (SPD) do místopředsednického postu Poslanecké sněmovny. Hlasitě se neprojevoval proti vyjednávání svého šéfa Andreje Babiše o vládě s radikálním hnutím SPD a komunisty. Najednou ale…

Ministr Pelikán dočasně postavil mimo službu soudkyni z Blanska

dnes 10:26

Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně zprostil funkce soudkyni blanenského soudu Danu Sedlákovou. Ta opět čelí kárné žalobě pro průtahy a pochybení v rozhodovací činnosti.

Muslim se naštval a zmlátil baseballovou pálkou mladší sestru, která si odmítla vzít závoj

dnes 10:24

Stockholm – Devatenáctiletý muslimský mladík byl ve Švédsku obviněn z týrání poté, co zbil svou o pět let mladší sestru baseballovou pálkou. Rozzlobilo ho, že odmítla nosit islámský závoj. Informují o tom švédská média.

Babišovi ministři jsou pro změnu služebního zákona. V resortech chtějí mít své lidi

dnes 10:23

Praha - Ministři v demisi hájí plánované změny služebního zákona. Tvrdí, že nemohou své resorty efektivně řídit, protože jim nyní zákon nedovoluje přivést si nejbližší kolegy. Poukazují rovněž na problémy při nesouladu s odbornými náměstky.

O české neprůstřelné vesty je ve světě zájem. Argun má obří zakázky i od Arabů

dnes 10:21

Hradec Králové - Společnost Argun z Hradce Králové loni znásobila tržby na přibližně 350 milionů korun z předloňských 53 milionů korun. Hlavním důvodem razantního nárůstu byl kontrakt za zhruba 11 milionů dolarů (224 milionů korun) pro armádu Saúdské Arábie. V ČR byl pro firmu nejdůležitější loni…

General Motors napumpuje do své pobočky v Jižní Koreji 2,8 miliard dolarů

dnes 10:14

Soul - Jihokorejská vláda jedná o možnostech restrukturalizace ztrátové pobočky automobilky GM Korea. Americká firma General Motors plánuje v příštích deseti letech investovat do záchrany svých operací v Jižní Koreji 2,8 miliardy dolarů (57,5 miliardy Kč).

V centru Liberce hořel dům. Jeden muž je těžce zraněný

dnes 10:11

Liberec - Při nočním požáru bytového domu v centru Liberce utrpěli zranění tři muži, stav jednoho je vážný. Dalších deset lidí bylo evakuováno. Zásah hasičů trval zhruba dvě a půl hodiny. Podařilo se uchránit majetek zhruba za 6,5 milionu korun. Příčina vzniku se začne zjišťovat dnes dopoledne.

Riziko pro naše zdraví? Tři čtvrtiny mořských ryb v sobě mají plasty

dnes 10:02

Londýn - Vědci našli plast v tělech téměř tří čtvrtin ryb, které žijí v hlubinách oceánu. Mnohé spolkly i několik drobných úlomků a třeba v žaludku 4,5 centimetrů dlouhé rybky z čeledi lampovníkovitých vědci objevili 13 kousků. Celkem bylo ve vnitřnostech ryb nalezeno 452 úlomků plastů a tedy v…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 22. února

dnes 09:59

Praha - Mezi tlakovou níží nad centrálním Středomořím a tlakovou výší nad severní Evropou k nám bude proudit studený vzduch od severovýchodu, informuje chmi.cz.

Při nejhorším teroristickém útoku v historii Egypta zemřelo 300 lidí

dnes 09:55

Káhira - Nejhorší teroristický útok v dějinách Egypta si vyžádal přes 300 mrtvých. 25 až 30 ozbrojenců s černým praporem Islámského státu (IS) přijelo 24. listopadu 2017 v pěti vozech SUV k mešitě Ravda ve městě Bir al-Abd a zaujalo pozice u vchodů a oken.

OSN varuje: Ozbrojenci brání černochům vrátit se do libyjského města, ti kolabují v poušti

dnes 09:53

Tripolis - Experti OSN vyzývají libyjské úřady, aby zajistily bezpečný návrat domů několika stům obyvatel severolibyjského města Táuargha. Asi 40.000 lidí, tedy celá populace města, bylo v roce 2011 přinuceno opustit své domovy, což bylo zdůvodněno jejich údajnou podporou svrženého vůdce Muammara…

Migrant, který pašoval malého syna v kufru, do vězení nepůjde

dnes 08:59

Madrid - Muž z Pobřeží Slonoviny, který propašoval malého syna v kufru do Španělska, se vyhnul trestu vězení. Má zaplatit jen pokutu, informuje BBC.

Olympiáda v době antiky? Závodníci soutěžili nazí, aby nemohli podvádět

dnes 08:57

Olympijské hry původně nebyly sportovní událostí, ale součástí nejdůležitějšího ze čtyř všeřeckých náboženských svátků, věnovaného hlavnímu řeckému bohu Diovi. Význam těchto slavností byl v účasti většiny Řecka rozdrobeného na desítky malých městských států. Ty během nich vždy uzavřely příměří, aby…

Uprchlíci hlasují o budoucnosti Evropy? Měli bychom mít právo rozhodovat, jde i o nás, tvrdí

dnes 08:55

Berlín – V Německu po dlouhých a mnohdy komplikovaných jednáních vznikla vládní koalice, kterou tvoří Konzervativní blok CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD). O tom, jestli koalice opravdu vznikne, přitom budou hlasovat i uprchlíci. Například syrský uprchlík Abdulrahman Abbasi je členem SPD a proto…

Město v kráteru po meteoritu a domy z diamantů? O oblast nedaleko Česka stovky let skrývala tajemnství

dnes 08:54

Malé německé město Nördlingen bylo postaveno na velmi neobvyklém základě. Když první lidé tuto oblast osidlovali, mysleli si, že své domy stavějí na místě vulkanického kráteru. Teprve nedávno se ukázalo, že kameny, ze kterých už od 9. století budovali kostel a první domy, nepocházejí z vulkanické…

Evropští politici otevřeně přiznávají: Bez Ruska se neobejdeme

dnes 08:53

Mnichov - Rusko je dnes v euroatlantickém prostoru vnímáno jako hlavní, nejnebezpečnější nepřítel na státní úrovni. Evropští i američtí vrcholní politici pravidelně varují před hrozbou, kterou představuje vůči evropským humanitním hodnotám údajně nepřátelský režim ruského prezidenta Vladimira…

Trump obejde Kongres? Chce zakázat úpravu pušek na samopaly

dnes 08:40

Washington - Minulý týden si střelba mladíka na floridské škole vyžádala 17 obětí na životech. V USA incident zesílil dlouhodobou debatu o nutnosti více regulovat prodej zbraní. Americký prezident Donald Trump o tom původně nechtěl ani slyšet, nyní však předkládá nová opatření.

Macron chce zpřísnit podmínky žadatelům o azyl, návrh ale může vyvolat spory

dnes 08:15

Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona navrhne zpřísnění imigračních zákonů. Předkládaný dokument zdvojnásobuje dobu, po kterou mohou být uprchlíci žijící ve Francii nelegálně zadržovaní, a to na 90 dnů. Dále mají být zkráceny lhůty pro podání žádosti o azyl. Za nelegální…

Horáček bude mít novou funkci? Pochlubil se, že dostal jedinečnou pracovní nabídku

dnes 08:14

Praha - Textař a producent Michal Horáček sice jako kandidát na Hrad neuspěl, neznamená to ale, že by neměl pracovní nabídky. Jednou takovou se pochlubil na svém facebooku. A diskutující mu hned radili, aby ji přijal.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací