Senát schválil rozšíření výjimky pro zelenou naftu. Pravice nesouhlasí

01.12. 16:27

Praha – Senát dnes navzdory připomínkám ze strany pravice schválila rozšíření výjimky pro zelenou naftu. Část spotřební daně z nafty se pravděpodobně bude vracet také zemědělcům živočišné výrobě, nejen ve výrobě rostlinné. 

Míra nezaměstnanosti v EU klesla nejníže od roku 2009

01.12. 16:22

Brusel - Míra nezaměstnanosti v eurozóně i celé EU se v říjnu dostala nejníže od února roku 2009. V zemích osmadvacítky klesla na 8,3 procenta ze zářijových 8,4 procenta. Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v listopadu zrychlil na 0,6 procenta z říjnových 0,5 procenta.

Severní Korea odmítá nové sankce za jaderný test, přijme proto "sebeobranná opatření"

01.12. 16:13

Pchjongjang - Nové sankce Rady bezpečnosti OSN podle KLDR popírají svrchovanost země a její právo na přežití, a země proto přijme "přísnější sebeobranná opatření". Embargo bylo uvaleno za jaderný test, který Severní Korea uskutečnila 9. září.

reklama

Stephen Hawking vydal další varování, tentokrát se však nejedná o vesmír

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 16:04, 01.12. 12:55

Londýn – Uznávaný vědec a fyzik Stephen Hawking si vzal přestávku od řešení záhad vesmíru, aby se zabýval otázkou velmi pozemskou. Varuje před obezitou, kterou nazývá jedním z „nejvážnějších problémů veřejného zdraví 21. století."

Češi zadržení v Turecku žádají tamní soud o propuštění

01.12. 16:02

Praha/Ankara - Češi Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, kteří byli zatčeni v Turecku pro podezření z členství v ozbrojené teroristické organizaci, podali prostřednictvím svého právníka žádost o propuštění. Pár je momentálně ve vazbě, kde čeká na soud.

Zeman nabídl prezidentovi Tádžikistánu spolupráci v hydroenergetice

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 16:00, 01.12. 14:24

Praha - Prezident Miloše Zeman dnes na Hradě přijal tádžického prezidenta Imomalina Rachmona. Hovořili o ekonomické spolupráci a boji s terorismem. České firmy by mohly v Tádžikistánu uspět například v hydroenergetice.

Výsluhy vojáků, hasičů nebo policistů se od příštího roku nebudou danit. Senát novelu schválil

01.12. 15:55

Praha – Senátoři dnes schválili novelu zákona, díky které opět nebudou výsluhy bývalých vojáků z povolání, hasičů nebo policistů daněny. Státní rozpočet by přišel změnami podle předkladatelů nejvýše o 1,5 miliardy korun ročně.

Kdo odpovídá za stav stromů u silnice? Ústavní soud rozhodl jasně

01.12. 15:53

Brno – Ústavní soud se dnes ve svém nálezu zastal města Pelhřimov. To se dostal do sporu o to, kdo podle dřívější právní úpravy odpovídal za stav vegetace kolem silnice v úseku procházejícím obcí. 

Červený kříž žádá o přístup k lidem prchajícím z Halabu, syrská vláda je zavírá do detencí

01.12. 15:47

Damašek - Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) jedná se syrskou vládou o získání přístupu k lidem prchajícím z Halabu. Tyto osoby jsou prověřovány či byly zadrženy. Do východní části města nemá organizace přístup od dubna.

Sobotka se zastal Hermana: Účast na sudetoněmeckém sjezdu bylo oceněním pozitivního procesu

01.12. 15:42

Praha – Ministr kultury Daniel Herman (ˇKDU-ČSL) jel do Norimberku, kde se v květnu zúčastnil sudetoněmeckého sjezdu, se souhlasem šéfa vlády. Uvedl to dnes v při poslaneckých interpelacích Bohuslav Sobotka (ČSSD).

VIDEO: Podívejte se, jak učitelka napadla malé dítě ve škole

01.12. 15:33

Georgia - 71 letá učitelka v Gorgii takhle brutálně napadla malé dítě před dveřmi své třídy, kam se chystalo právě vstoupit.

Hofer chtěl v Praze ukázat, že Rakousko nebude v izolaci. Záměrně se vyhnul sporným tématům, tvrdí politologové

01.12. 15:25

Vídeň - Politologové z Vídeňské univerzity se dnes vyjádřili k zářijové návštěvě Norberta Hofera u českého prezidenta Miloše Zemana. Kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ) podle nich chtěl ukázat voličům, že v případě jeho vítězství nebude Rakousko v mezinárodní izolaci.…

Antimuslimismus v EU? Slovensko přijalo zákon, který znemožňuje registraci islámu jako náboženství

01.12. 15:05

Bratislava – Slovenský parlament ve středu schválil zákon, který de facto znemožňuje, aby mohl být islám zapsán jako oficiální státní náboženství. Podle agentury Reuters jde o další z ukázek toho, jak v celé Evropské unii rostou antimuslimské nálady.

Maďarsko se z odstrkované země stalo "součástí vítězného týmu", tvrdí Orbán. A co si myslí o Rumunsku?

01.12. 14:53

Budapešť - Maďarsko se stalo ze stigmatizované a odstrkované země "součástí vítězného týmu", prohlásil dnes premiér Viktor Orbán. Také se domnívá, že západní svět upadl do "intelektuálního chaosu". Ve své řeči dnes naznačil, že se mu nezamlouvá politika Rumunska.

VIDEO: V Černobylu vyrostl kryt vysoký jako nejvyšší pražský mrakodrap

01.12. 14:50

Kyjev/Praha - Základní data z historie jaderné elektrárny v Černobylu, kde byl nově zakryt havarovaný reaktor:

Erdogan nadiktoval EU podmínky. Pokud je splní, ukážě dobré úmysly

01.12. 14:46

Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes přednesl několik požadavků na EU. Pokud je splní, pak i Ankara ukáže své dobré úmysly. V projevu se zmínil také o situaci v Sýrii.

ČR prověřila národní bezpečnost, audit odhalil nedostatky

01.12. 14:34

Praha - Bezpečnostní systém Česka je nastaven dobře. Audit národní bezpečnosti však odhalil nedostatky, které je potřeba řešit. Po dokončení auditu to dnes oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který ho nechal vypracovat v návaznosti na loňské teroristické útoky v Evropě. Práce na auditu trvaly…

Nechte nás chodit do práce, jsme zoufalí, stěžují si Syřané v Německu

01.12. 14:19

Berlín – Často se píše o tom, že celá řada migrantů nechce v Evropě pracovat. Jak ale ukazuje případ z Německa, někteří prostě jen pracovat nemohou, i když by chtěli. Syrská rodina žijící momentálně v Německu apeluje na tamní vládu, aby jim umožnila nástup do zaměstnání. Běženci totiž tvrdí, že jim…

Stovky podnikatelů ještě dnes sháněli online poklady na EET

01.12. 14:12

Praha - Až stovky podnikatelů z oblasti ubytování a gastronomie dnes sháněly pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Od půlnoci přitom již mělo mít zhruba 40 tisíc firem zařízení zprovozněné.

Muž podle doktorů zemřel na otravu alkoholem. Jeho tělo putovalo do márnice, pak přišel šok

01.12. 13:57

Kamienna Góra - Polsko je pohoršeno otřesným případem, který se odehrál na tamní straně Krkonoš. Mladý muž byl prohlášen za mrtvého a umístěn do márnice. Poté se ale vzbudil a odešel do hospody.

Německá ministrině chce otevřít armádu i pro cizince z EU. Strhla se vlna odporu

01.12. 13:44

Berlín - Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová chce otevřít německou armádu (Bundeswehr) cizincům z členských států Evropské unie. Na svém návrhu trvá, ačkoli se proti němu vzedmul silný odpor.

Rusko má problémy, přiznal Putin. Co bude dál?

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 13:43, 01.12. 11:12

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes se svým každoročním poselstvím o stavu federace promluvil před poslanci obou komor parlamentu. Řekl, že rusko bude pokračovat v nastoleném demokratickém kurzu.

Řidiče čekají příští rok velké změny. Na kterých dálnicích budete moci jezdit zadarmo?

01.12. 13:41

Praha – Řidiči se od 1. ledna musí připravit na některé změny, které je čekají nejen na českých silnicích. Dobrou zprávou pro motoristy je, že se české dálniční známky pro rok 2017 nezdražily. A jak to bude v zahraničí? Na to odpovídá ÚAMK.

Migrace z EU do Británie dosáhla nového rekordu

01.12. 13:32

Londýn - Britský statistický úřad (ONS) dnes oznámil, že čistá migrace z EU do Británie, tedy rozdíl mezi počtem nově příchozích a odchozích cizinců, dosáhla od června 2015 do letošního června 189 tisíc osob. To je nový rekord.

reklama
Fotogalerie