Obrazem

OBRAZEM: Nová vláda poprvé zasedla ve Strakově akademii

17.12. 14:57

Prezident Miloš Zeman dnes netradičně na zámku v Lánech jmenoval členy nové vlády Petra Fialy (ODS). Tvoří ji ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Piráti a Starostové a nezávislí (STAN). Nově jmenovaná vláda následně zahájila ve Strakově akademii své první zasedání.

OBRAZEM: V Praze demonstrovali odpůrci opatření, zaplnili Staroměstské náměstí

17.11. 20:15

Občané České republiky si dnes různým způsobem připomněli výročí událostí, ke kterým došlo 17. listopadu v letech 1939 a 1989. Tisíce lidí se sešli na pražském Staroměstském náměstí, aby vyjádřili svůj názor na vládní opatření proti šíření koronaviru.

OBRAZEM: Slovenská prezidentka Čaputová navštívila Prahu

16.11. 22:31

Prahu dnes navštívila slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Nejprve krátce po poledni navštívila v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) prezidenta Miloše Zemana, s nímž hovořila o pandemické i vnitropolitické situaci v obou zemích. Odpoledne se v Senátu setkala s jeho předsedou Milošem Vystrčilem …

reklama

OBRAZEM: Starostové ve volebním štábu slavili, vítězství Pirátů bylo hořké

10.10. 00:34

Jako koalice ve volbách do Sněmovny uspěly, přesto pirátská strana výrazně ztrácí nejen na STAN, ale i na výsledek předchozích parlamentních voleb. Oproti nim oslabí o 18 poslanců a získá pouze 4 mandáty, díky kroužkování, které jejich koaličního partnera vyneslo do popředí.

OBRAZEM: Volební štáb hnutí ANO, které na poslední chvíli přišlo o vítězství

09.10. 23:51

Za skvělý výsledek označil zisk hnutí ANO ve sněmovních volbách jeho předseda a premiér Andrej Babiš. Nepočítal ale s tím, že ANO prohraje. Pogratuloval předsedovi ODS a lídrovi vítězné koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) Petru Fialovi.

OBRAZEM: Ve štábu ČSSD nebyl po volbách důvod k radosti

09.10. 22:56

ČSSD zaplatila podle svého odstupujícího předsedy Jana Hamáčka volebním výsledkem část ceny za účast ve vládě. Strana podle něj tuto zkoušku, kdy skončila mimo Sněmovnu, přežije. Svého nástupce, který by ho v předsednickém křesle mohl vystřídat, Hamáček doporučovat nebude.

OBRAZEM: Volební štáb koalice Spolu. Předsedové stran mají úsměv na rtech

09.10. 19:54

Volební vítězství slaví koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Vládní hnutí ANO skončilo těsně druhé, koalice Pirátů se STAN třetí před hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Další strany se do Sněmovny nedostanou. Podívejte se na záběry z vítězné koalice, která hnutí ANO v závěru…

OBRAZEM: Volební místnosti se zavřely. Probíhá otevírání uren a sčítání hlasů

09.10. 15:49

Úderem 14. hodiny skončily v Česku volby do Sněmovny. Podívejte se v exkluzivní fotogalerii, jak probíhá otevírání zapečetěných uren a sčítání hlasů.

Ministerstvo zdravotnictví nově upraví povinnost testu před návratem do Česka

16.06. 17:00

Ministerstvo zdravotnictví ještě dnes vydá opravené mimořádné opatření týkající se povinných testů před návratem z ciziny individuální dopravou. Na dotaz ČTK to potvrdila mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová. Původní opatření zrušil v pondělí Městský soud v Praze s platností od čtvrtka 17.…

V distribuci vakcín ve světě je podle šéfa WHO šokující nerovnoměrnost

09.04. 20:02

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus dnes kritizoval "šokující nerovnoměrnost" v distribuci vakcín proti covidu-19 ve světě. Projekt COVAX, jímž chce WHO ve spolupráci s očkovací aliancí Gavi dosáhnout spravedlivého rozdělení očkovacích látek i mezi chudé země,…

Dojednané koalice má devět dní po volbách 11 ze 13 krajů

12.10. 18:46

Dojednané nebo už podepsané koalice má devět dní po volbách 11 ze 13 krajů. Hnutí ANO, které vyhrálo volby v deseti krajích, má zatím jisté vedení ve třech. V pěti krajích složí koalici strany bez vítězného hnutí ANO.

Válka USA a Číny? Legendární diplomat se ozval

21.11. 21:01

Pokud se Číně a Spojeným státům nepodaří ukončit své obchodní neshody, mohl by jejich střet přerůst v ozbrojený konflikt. Na odborné konferenci v Pekingu věnované čínsko-americkým vztahům to dnes prohlásil americký exministr zahraničí a historik Henry Kissinger. Dnes 96letý bývalý diplomat byl v 70…

OBRAZEM: Česko se dnes naposledy loučí s Karlem Gottem

12.10. 12:36

Ve svatovítské katedrále se dnes koná zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. V první řadě usedla vdova Ivana, Gottovy dcery Charlotte Ella, Nelly Sofie, Dominika a Lucie, prezident Miloš Zeman, český a slovenský premiér Andrej Babiš a Peter Pellegrini. Dorazila ale i řada sportovců a umělců

Nedaleko Bílého domu se zapálil muž

30.05. 04:27

Americká policie dnes zasahovala před Bílým domem, kde se na místě vyhledávaném často turisty zapálil neznámý člověk.

FOTO: Neznámý Tibet? Larung Gar - Nejvýše položené neuvěřitelné sídliště

10.03. 17:32

Larung Gar je město v provincii Sêrtar Garzê v Tibetské autonomní prefektuře v čínském Sichuanu. Počet obyvatel je 40 000 a zahrnuje především mnichy a jeptišky, což z něj dělá největší náboženský ústav na světě, a je založen kolem Institutu Serthar založeného Jigme Phuntsokem. Většina obyvatel tu…

FOTO: Monika Babišová se setkala v USA s veterány

07.03. 02:48

Monika, žena premiéra České republiky Andreje Babiše, navštívila při své cestě do USA zdravotní centrum pro válečné veterány The Walter Reed National Military Medical Center.

OBRAZEM: Sněm hnutí ANO volí předsednictvo

17.02. 15:38

Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová.

Smutná zpráva: Zemřel herec Luděk Munzar, bylo mu 85 let

26.01. 10:45

Dnes v Praze zemřel oblíbený český herec Luděk Munzar, 20. března by mu bylo 85 let. Jeho posledním celovečerním filmem byla komedie Svatá čtveřice z roku 2012.

OBRAZEM: Pavel Sehnal je po dobytí jižního pólu je prvním Čechem, který zdolal na obou pólech Last Degree

24.01. 04:55

„Jsem nesmírně pyšný, že se mi podařilo jako prvnímu Čechovi dobýt oba póly! Ušel jsem celou vzdálenost z 89. na 90. rovnoběžku, tj. pokořil jsem Last Degree,“ raduje pro Globe24.cz se Sehnal. Náročná výprava v extrémních podmínkách si vyžádala svou daň, a proto museli být tři polárníci po několika…

OBRAZEM: Prahou prošly největší novodobá vojenská přehlídka

28.10. 19:16

Přehlídka vojáků, policistů, hasičů, záchranářů i strážníků připomněla dnes v Praze stoleté výročí vzniku Československa. Po Evropské třídě pochodovalo víc než 2100 lidí včetně zástupců aktivních záloh a některých armád NATO, projely stovky kusů techniky. Zapojení letecké techniky bylo kvůli…

OBRAZEM: StBák! Češi na pietním aktu u Rozhlasu vypískali Babiše

21.08. 14:14

Praha - Pískot a provolávání hesel proti přítomnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) provázely před budovou Českého rozhlasu v Praze pietní shromáždění k uctění památky padlých v souvislosti s událostmi srpna 1968.

OBRAZEM: V Praze spadla část budovy, pohřbila několik lidí

17.07. 14:26

Praha - V rekonstruovaném domě v Mikulandské ulici v centru Prahy se dnes zřítila část budovy. Spadlý strop o rozměrech zhruba pět krát deset metrů zavalil několik lidí.

OBRAZEM: Harry a Meghan jsou svoji. Novomanželé se stali Vévody ze Sussexu

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 15:26, 19.05. 14:03

Windsor (Británie) - Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová si řekli ano na královském hradě Windsor. V přítomnosti 600 hostů tak učinili před arcibiskupem z Canterbury. Novomanželé budou mít titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

OBRAZEM: Požár sežehnul halu v Hostivaři, do vzduchu unikly jedovaté látky

08.05. 19:05

Praha - Asi 120 hasičů dnes zasahuje v Praze Hostivaři u požáru haly, kvůli kterému byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Ošetření dosud vyhledalo devět z nich, do nemocnice byl převezen jeden. Oheň stále není zcela pod kontrolou, není přesně lokalizován.