Obrazem

Ministerstvo zdravotnictví nově upraví povinnost testu před návratem do Česka

16.06. 17:00

Ministerstvo zdravotnictví ještě dnes vydá opravené mimořádné opatření týkající se povinných testů před návratem z ciziny individuální dopravou. Na dotaz ČTK to potvrdila mluvčí ministerstva Gabriela Štěpanyová. Původní opatření zrušil v pondělí Městský soud v Praze s platností od čtvrtka 17.…

V distribuci vakcín ve světě je podle šéfa WHO šokující nerovnoměrnost

09.04. 20:02

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus dnes kritizoval "šokující nerovnoměrnost" v distribuci vakcín proti covidu-19 ve světě. Projekt COVAX, jímž chce WHO ve spolupráci s očkovací aliancí Gavi dosáhnout spravedlivého rozdělení očkovacích látek i mezi chudé země,…

Dojednané koalice má devět dní po volbách 11 ze 13 krajů

12.10. 18:46

Dojednané nebo už podepsané koalice má devět dní po volbách 11 ze 13 krajů. Hnutí ANO, které vyhrálo volby v deseti krajích, má zatím jisté vedení ve třech. V pěti krajích složí koalici strany bez vítězného hnutí ANO.

reklama

Válka USA a Číny? Legendární diplomat se ozval

21.11. 21:01

Pokud se Číně a Spojeným státům nepodaří ukončit své obchodní neshody, mohl by jejich střet přerůst v ozbrojený konflikt. Na odborné konferenci v Pekingu věnované čínsko-americkým vztahům to dnes prohlásil americký exministr zahraničí a historik Henry Kissinger. Dnes 96letý bývalý diplomat byl v 70…

OBRAZEM: Česko se dnes naposledy loučí s Karlem Gottem

12.10. 12:36

Ve svatovítské katedrále se dnes koná zádušní mše za zesnulého zpěváka Karla Gotta. V první řadě usedla vdova Ivana, Gottovy dcery Charlotte Ella, Nelly Sofie, Dominika a Lucie, prezident Miloš Zeman, český a slovenský premiér Andrej Babiš a Peter Pellegrini. Dorazila ale i řada sportovců a umělců

Nedaleko Bílého domu se zapálil muž

30.05. 04:27

Americká policie dnes zasahovala před Bílým domem, kde se na místě vyhledávaném často turisty zapálil neznámý člověk.

FOTO: Neznámý Tibet? Larung Gar - Nejvýše položené neuvěřitelné sídliště

10.03. 17:32

Larung Gar je město v provincii Sêrtar Garzê v Tibetské autonomní prefektuře v čínském Sichuanu. Počet obyvatel je 40 000 a zahrnuje především mnichy a jeptišky, což z něj dělá největší náboženský ústav na světě, a je založen kolem Institutu Serthar založeného Jigme Phuntsokem. Většina obyvatel tu…

FOTO: Monika Babišová se setkala v USA s veterány

07.03. 02:48

Monika, žena premiéra České republiky Andreje Babiše, navštívila při své cestě do USA zdravotní centrum pro válečné veterány The Walter Reed National Military Medical Center.

OBRAZEM: Sněm hnutí ANO volí předsednictvo

17.02. 15:38

Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová.

Smutná zpráva: Zemřel herec Luděk Munzar, bylo mu 85 let

26.01. 10:45

Dnes v Praze zemřel oblíbený český herec Luděk Munzar, 20. března by mu bylo 85 let. Jeho posledním celovečerním filmem byla komedie Svatá čtveřice z roku 2012.

OBRAZEM: Pavel Sehnal je po dobytí jižního pólu je prvním Čechem, který zdolal na obou pólech Last Degree

24.01. 04:55

„Jsem nesmírně pyšný, že se mi podařilo jako prvnímu Čechovi dobýt oba póly! Ušel jsem celou vzdálenost z 89. na 90. rovnoběžku, tj. pokořil jsem Last Degree,“ raduje pro Globe24.cz se Sehnal. Náročná výprava v extrémních podmínkách si vyžádala svou daň, a proto museli být tři polárníci po několika…

OBRAZEM: Prahou prošly největší novodobá vojenská přehlídka

28.10. 19:16

Přehlídka vojáků, policistů, hasičů, záchranářů i strážníků připomněla dnes v Praze stoleté výročí vzniku Československa. Po Evropské třídě pochodovalo víc než 2100 lidí včetně zástupců aktivních záloh a některých armád NATO, projely stovky kusů techniky. Zapojení letecké techniky bylo kvůli…

OBRAZEM: StBák! Češi na pietním aktu u Rozhlasu vypískali Babiše

21.08. 14:14

Praha - Pískot a provolávání hesel proti přítomnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) provázely před budovou Českého rozhlasu v Praze pietní shromáždění k uctění památky padlých v souvislosti s událostmi srpna 1968.

OBRAZEM: V Praze spadla část budovy, pohřbila několik lidí

17.07. 14:26

Praha - V rekonstruovaném domě v Mikulandské ulici v centru Prahy se dnes zřítila část budovy. Spadlý strop o rozměrech zhruba pět krát deset metrů zavalil několik lidí.

OBRAZEM: Harry a Meghan jsou svoji. Novomanželé se stali Vévody ze Sussexu

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 15:26, 19.05. 14:03

Windsor (Británie) - Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová si řekli ano na královském hradě Windsor. V přítomnosti 600 hostů tak učinili před arcibiskupem z Canterbury. Novomanželé budou mít titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

OBRAZEM: Požár sežehnul halu v Hostivaři, do vzduchu unikly jedovaté látky

08.05. 19:05

Praha - Asi 120 hasičů dnes zasahuje v Praze Hostivaři u požáru haly, kvůli kterému byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Ošetření dosud vyhledalo devět z nich, do nemocnice byl převezen jeden. Oheň stále není zcela pod kontrolou, není přesně lokalizován.

OBRAZEM: Češi oslavili na Vítkově konec druhé světové války

08.05. 13:02

Praha - Politici, vojáci a další lidé dnes oslavili 73. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční kladení věnců také pamětníci a váleční veteráni.

OBRAZEM: Noční vlci uctili v Praze památku padlých ruských vojáků

07.05. 18:16

Praha - Motorkáři z ruského nacionalistického klubu Noční vlci v Praze uctili památku ruských vojáků padlých za druhé světové války. Na Olšanských hřbitovech na ně čekalo více než 150 příznivců i desítky odpůrců. Obě skupiny se slovně střetly, policie jednoho muže zadržela.

Tisíce Čechů po celé republice demonstrovaly proti Ondráčkovi

05.03. 21:10

Praha - Tisíce lidí dnes po celé republice demonstrovaly proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

OBRAZEM: Volební štáb Jiřího Drahoše

27.01. 17:00

Praha - Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli volit. Řekl, že se nechystá odejít z veřejného života.

OBRAZEM: Při požáru hotelu v Praze umírali lidé

20.01. 22:04

Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé. Devět lidí se zranilo, z toho pět těžce, tři z nich museli lékaři oživovat.

OBRAZEM: Co se dělo ve volebním štábu Jiřího Drahoše?

13.01. 19:06

Praha - Účastník druhého kola prezidentských voleb Jiří Drahoš označil výsledek ve volbách za skvělý pocit. Je to podle něj ale jen postup ze skupiny do finále.

OBRAZEM: Na Zemana zaútočila u voleb polonahá aktivistka

12.01. 16:12

Praha - V místnosti, kam dnes přišel odvolit prezident Miloš Zeman, se vysvlékla žena a skočila na prezidenta. Zpacifikovala ji ochranka.

OBRAZEM: Prezident Zeman dnes jmenoval vládu Andreje Babiše

13.12. 21:27

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval jednobarevnou vládu Andreje Babiše (ANO). Ze 14 ministrů je devět nováčků, pět jich pracovalo v dosavadní vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ministři rovnou z Hradu zamířili do Strakovy akademie na první zasedání kabinetu a přijali první…

reklama