Revue

Ilustrační foto

Detox nefunguje? Jeho účinky jsou pouhým reklamním trikem

Revue

Je pondělí ráno, začátek týdne je pro vás možná ideální doba k tomu, abyste konečně dodrželi slib a začali s detoxem. Ale má to skutečně cenu? Podle odborníků pokud přemýšlíte o detoxu, pak jste se nejspíš stali obětí trendů správné životasprávy. Ve skutečnosti to nemá téměř žádný účinek.

WC

Kukuřičné klasy nebo časopisy. Jak lidé končili svou potřebu, když ještě neexistoval toaletní papír?

Revue

Již od pradávna lidé hledali šikovný způsob, jak čistotně zakončit vykonání potřeby. Naši předci obvykle vzali do ruky to, co bylo při ruce, např. listy, mech, mušle, ovčí vlnu, seno, sníh, vřetena kukuřičných klasů a později i stránky novin a knih. Starověcí Řekové používali jíl a kamení, zatímco Římané upřednostňovali houby a slanou vodu. Koho nakonec napadlo vytvořit komerční produkt určený pouze k utírání části lidského pozadí?

Píšete pravou nebo levou rukou?

Mozek si s námi hraje: Proč se nám plete pravá a levá strana?

Revue

Některých lidí je lepší se neptat na cesty. Ať se snaží sebevíc, nedokážou pořádně rozeznat levou stranu od pravé. Těmhle lidem nebudete ani moc nápomocní, když jim sami dáváte cestovní instrukce. Vždycky je nejlepší jim být v patách a neustále připomínat, že jste mysleli jiný směr.

Alkohol, ilustrační foto

Revue

Opravdu se po alkoholu hloupne?

Říká se, že alkohol zabíjí mozkové buňky, které se v průběhu života neobnovují. Studie provedené na zvířatech ale opravdu naznačují, že alkohol snižuje počet neuronů v hipokampu, což je paměťové centrum mozku, a také tu oslabuje mitochondrie. A protože mitochondrie se v rámci buněk podílejí na produkci energie, jejich oslabení může mozkové buňky zabít nebo poškodit.

Vědci

Nesmrtelnost je na dosah ruky? Lidstvu chybí jen krůček

Revue

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

Ilustrační foto

Jste mstiví a zákeřní? Jen tak dál, radí odborníci

Revue

Existují lidé, kteří jsou zákeřní ze své podstaty. Jiní tak činí jen v případě, kdy se chtějí někomu pomstít. Někdo je zraní, ublíží jim a oni si vůči němu vypěstují takovou nenávist, že mu chtějí jakýmkoliv způsobem ublížit. Z morálního a etického hlediska bychom to odsuzovat mohli, faktem ale zůstává, že nás to skutečně učiní šťastnými.

Lékaři

Revue

Víte, jak poznáte špatného lékaře? Poradíme, čeho si všímat

Lékaři by vzhledem k náročnosti své profese měli být jedni z nejváženějších lidí nejen u nás, ale i po celém světě. Pravdou je, že ač velká většina z nich svému oboru opravdu rozumí, najdou se i tací, kteří si s pacienty hlavu příliš nelámou. Jak takové poznat? Podle serveru The Guardian si stačí všímat několika základních věcí.

Alkohol, ilustrační foto

Vyhněte se kocovině: Jak pít, aby nás ráno nebolela hlava?

Revue

Třeštící hlava, sucho v ústech a neustávající pocit nevolnost. Kocovina je nepříjemná a každý kdo ji zažil si je zejména během ní jistý, že znovu jí prožít nechce. Přesto se jí řada lidí příště opět nevyhne. Jde to však poměrně jednoduše, stačí pít ten správný alkohol.

Letadla, ilustrační foto

Máte před sebou dlouhý let? Profesionálové radí,jak se vyhnout nepříjemnostem

Revue

Většina z nás už zažila cestu letadlem. Pokud z Prahy letíte jen do Bruselu nebo třeba na dovolenou do Řecka, trošku nepohodlí několik hodin přežijete. Jenže co když vás čeká noční let třeba do Singapuru? Cestující ekonomickou třídou jistě potvrdí, že by využili nějaké ty rady, jak si cestu co nejvíce zpříjemnit.

Ilustrační foto

Proč lidé všude chodí pozdě? Vědci na to přišli

Revue

Hodinky v ruce, neustále v běhu a spěchu: často vypadají jako králík z Alenky v říši divů. Lidé, kteří mají neustále zpoždění, vypadají, jakoby neuměli vládnout svým časem. Často mohou popuzovat své okolí nejrůznějšími výmluvami, z nichž jedna je horší než druhá. Mohou však za to?

Trpíte dlouhodobě bolestmi břicha, průjmy, zácpou nebo nadýmáním...

O čem s lidmi nemluvíme? Bolest v sobě může skrývat víc, než se zdá

Revue

Opakované bolesti břicha, nadýmání, častý průjem nebo naopak zácpa – zdravotní komplikace, o kterých se nemluví s kamarády ani rodinou a často ani s lékaři. Přitom kombinací některých z těchto příznaků, které spojuje diagnóza syndromu dráždivého tračníku (IBS), trpí 15 % Evropanů, častěji žen. Mezi nejdůležitější spouštěče zdravotních komplikací patří jídelníček a stres. Proto je velmi překvapivé, že se tento syndrom objevuje také u 6–14 % dětí a dospívajících.

Ilustrační foto

Revue

V lidském těle žijí miliardy mikroorganismů. K čemu je potřebujeme?

Bakterie a další mikroorganismy mohou být pro zdraví člověka stejně tak nebezpečné, jako prospěšné. Některé žijí ve střevech a napomáhají správné funkci trávení, jiné se starají o povrch naší kůže. Další nás ale mohou zabít. Vědci proto zmapovali mikroorganismy, které žijí v lidském těle a na kůži, a zjistili, že zdravý člověk jich má 10 tisíc druhů. K čemu ale slouží?

Aktuálně se děje

19. dubna 2024 13:23

Ukrajina může podle CIA prohrát válku s Ruskem ještě letos

Ukrajina může do konce letošního roku přehrát válku s Ruskem, pokud jí Spojené státy neposkytnou další vojenskou pomoc, varoval ve čtvrtek šéf americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Bill Burns. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy