Revue

Máte z práce pocit vyhoření? Rozhodně nejste jediní

08.03. 12:15

Washington - List The Wall Street Journal se dnes v jednom ze svých článků věnuje takzvanému "vyhoření" v práci (burnout syndrome). Nejsnaživější pracovníci například najednou začínají chodit pozdě do práce a odcházejí dříve. Mnozí zaměstnavatelé bohužel tento problém ignorují.

Trocha červeného vína denně neuškodí? Lékařka provedla studii a výsledky jsou alarmující

Aktualizovali jsme 7.3.2017, 22:10, 06.03. 09:00

Londýn - Aspoň to tvrdí nová studie britské lékařky, která se pokouší varovat před důsledky pravidelného pití alkoholu. Nadměrné množství může způsobit i zhoubné nádory, rizikovější skupinou jsou ženy.

Thajští veterináři museli operovat želvu, v břiše měla pět kilogramů mincí

07.03. 10:07

Bangkok - Pět lékařů šest hodin operovalo samici karety obrovské, z břicha jí vyjmuli 915 mincí o váze pěti koligramů. Řada lidí v Thajsku věří, že hodit minci do nádrže s plazem přináší štěstí a dlouhověkost.

reklama

Černé růži hrozí zánik, roste jen na jediném místě světa

06.03. 08:01

Ankara - V Halfeti na jihovýchodě Turecka rostou růže, které vždy během léta ztmavnou až do černa. Těchto vzácných rostlin je velmi málo a hrozí jim zánik. Věci se proto pokoušejí o jejich záchranu pro další generace.

Skutečně nechutná historie? Vybuchující toalety a pití kozího trusu - i tak se žilo v Římě

05.03. 17:00

Starověký Řím je v naší představivosti mýtické místo. Země Gladiátora a Bun Hura, kde se o zábavu starají muži v brnění a císaři na lehátkách jsou krmeni hrozny. Tyto romantické představy jsou ale na hony vzdáleny od reality. Skutečný život v Římě byl trochu méně okouzlující. V době před moderní…

Vražda JFK, 11. září, setkání s mimozemšťany. Američané nevěří oficiálním verzím některých incidentů

05.03. 16:58

Washington – Spojené státy jsou silně konspirativní společnost. Většina Američanů si například myslí, že vláda zamlčuje údaje o útocích z 11. září 2001. Ukazuje to průzkum, na který odkazuje server Huffington Post.

Syndrom chronické únavy vede k sociálnímu vyloučení. Lékaři jsou bezradní

05.03. 12:53

Řím - Pacienti se syndromem chronicé únavy nemají na růžích ustláno. Na jedné straně jsou zde příznaky, které jsou pro ně velmi zřejmé, svému okolí ale jen špatně dokážou vysvětlit, jak moc trpí. Přesná diagnostika zatím není k dispozici.

Velká záhada rozluštěna: Vědci přišli na to, proč vyhynuli mamuti

05.03. 07:13

Londýn – Mamuti v době ledové obývali severní, střední i západní Evropu, Severní Ameriku a severní Asii. Většina mamutů vyhynula na konci poslední doby ledové. Ještě před 18 až 13 tisíci lety byli rozšířeni ve východní Sibiři, v Beringii a na Aljašce. S postupujícím odtáváním pevninského zalednění…

Trápí vás nežádoucí tělesný pach? Poradíme, jak s ním efektivně zatočit

04.03. 13:38

Řím - Profesor Antonio Di Pietro, ředitel dermatologického institutu Vita Cutis v Milánu, nabízí 12 rad, jak se zbavit nepříjemného zápachu. Mnohé faktory, které způsobují nevábné pachy, byste patrně vůbec nepředpokládaly.

Výzkumníci zjišťovali podíl moči ve veřejných bazénech. A výsledky jsou opravdu znepokojivé

04.03. 11:57

Našim dětem se sice snažíme často namluvit, že nemohou čůrat ve veřejném bazénu, protože pokud to udělají, voda změní barvu a prozradí je, všichni ale víme, že je to jen mýtus. Přesto existují způsoby, jak mohou vědci zjistit, kolik moči voda v bazénu obsahuje.

Důkazy naznačují, že Ježíš Kristus nezemřel na kříži, tvrdí lékař

Aktualizovali jsme 3.3.2017, 22:26, 03.03. 11:55

Někteří odborníci se domnívají, že Ježíš nezemřel na kříži tak, jak sepíše v Bibli. Je prý možné, že pouze omdlel a jako mrtvý vypadal a později byl „vzkříšen“.

Brána do podsvětí existuje: Kráter na Sibiři se neustále zvětšuje a děsí místní obyvatele + VIDEO

03.03. 11:12

V drsné krajině východní Sibiře se v zemi nachází masivní díra známá jako „vchod do podsvětí". Kráter vznikl kvůli změnám klimatu v posledních desetiletích. Permafrost v blízkosti povodí řeky Jana se kvůli oteplování v poslední době změnil, což mělo dopad na místní topografii a ekologii, vysvětluje…

Trend v Česku: Lidé jsou plní parazitů, pijí žíraviny. Vědci si ťukají na čelo

02.03. 15:16

Praha - Konspirační teorie se netýkají pouze mimozemšťanů nebo událostí 11. září, poměrně silnou základnu mají i v oblasti "alternativních" léčiv a lidského těla. Někteří lidé kupříkladu věří tomu, že jejich tělo je plné parazitů a škodlivých látek, kterých je potřeba se zbavit, nejlépe bazénovou…

Sopka se probudila: Italská Etna chrlí obří fontány lávy. Hrozí Evropě nebezpečí? + VIDEO

Aktualizovali jsme 1.3.2017, 22:03, 01.03. 10:41

Řím – Známá sopka Etna ležící ve východní Itálii se opět probudila k životu. Podle agentury AP došlo k poslední erupci, která může trvat dny a dokonce i týdny, v pondělí večer. Obří oranžové fontány lávy chrlící k nebi mohly být pozorovány například ve městě Catania a lázeňském městečku Taormina.

Škodí veganství a vegetariánství zdraví? Nové studie odhalují zajímavé údaje

01.03. 16:09

New York - Internet a časopisy o zdravém životním stylu jsou plné článků, které vychvalují nebo naopak kritizují veganskou a vegetariánskou stravu. Podle zastánců "zdravého" stravování se tělu lépe daří bez masa, masných výrobků, tuků, popřípadě sýrů či vajec, odpůrci zase poukazují na přirozenou…

Atentát na Hitlera: Hrdinský čin jedince nebo promyšlená akce samotného führera?

01.03. 10:31

MAGAZÍN - Osoba Adolfa Hitlera i přes propast času nadále přitahuje historiky, často právě možnost, zda se někomu mohlo povést zamezit druhé světové válce násilným odstraněním tehdejšího führera.

Vybíráte skvělý dárek? Poradíme

28.02. 20:38

Blíží se narozeniny nebo svátek někoho z vašich blízkých? Jestliže za tímto účelem vybíráte vhodný dárek, podívejte se společně s námi na to, jak vybrat ten pravý. Prvním tipem je zohlednit koníčky a zájmy obdarované osoby. S touto cestou jenom málokdy šlápnete vedle.

VIDEO: Jako Trump? Světem letí výzva pro holky: Políček vagíně "Pussy Slap"

23.02. 10:50

Zřejmě po vzoru nového amerického prezidenta se světem šíří výzva pro holky, aby si nečekaně daly políček vagíně. Pokud se vám tohle stane třeba na ulici, může to být sexuální obtěžování a nebo plnění výzvy. Neberte tento příspěvek prosím jako návod, jde zejména o akce v USA.

Délka lidského života se bude dál zvyšovat. Průměrný věk dožití brzy překročí 90 let

22.02. 09:32

Londýn - Průměrný předpokládaný věk dožití bude ve světě v příštím desetiletí dál narůstat a v některých zemích by už do roku 2030 mohl překročit hranici 90 let. Podle rozsáhlé mezinárodní studie, jejíž závěry vyšly v britském lékařském časopisu Lancet, se musí politická sféra systematicky…

Romantický vztah s nejlepším přítelem? Výzkumy odhalují tajemství ideálního vztahu

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 21.02. 11:45

Mít romantického partnera, který je zároveň vaším nejlepším přítelem zní jako perfektní kombinace. S takovým člověkem totiž můžete získat to nejlepší z obou světů – někoho s kým se můžete smát, sdílet svůj život a mazlit se, píše server Bussines Insider.

VIDEO: Dva muži letěli po stranách obřího Airbusu A380. Jen tak

21.02. 18:24

Dva tryskoví muži a obří Airbus A380 letěli pospolu nad Dubají.

Nový přístup k hubnutí? Neexistují dobré nebo špatné potraviny, ukázal výzkum

Aktualizovali jsme 19.2.2017, 22:23, 19.02. 10:49

Londýn – Jistě to sami znáte – když chcete zhubnout, jako první omezíte sladkosti a pečivo, alespoň to světlé. Vědci teď zveřejnili studii, která naznačuje, že neexistuje žádná „dobrý“ nebo „špatný“ chléb. Podle vědců jde spíše o to, že každý reaguje na to, co jí, vlastním jedinečným způsobem.

Čeští vědci zkoumali chůzi lidí s vyšší tělesnou hmotností. Zjistili velmi zajímavé věci

Aktualizovali jsme 19.2.2017, 22:22, 18.02. 14:51

Praha - Antropologové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy ve spolupráci s odborníky z Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu a univerzitou v New Yorku zkoumali lidskou chůzi. Byť vám toto téma může připadat fádní, experti zjistili zajímavou věc.

Jíte hodně multivitaminů? Budete mít drahou moč, nic víc, vzkazují odborníci

19.02. 16:56

Sydney - Pokud patříte k těm lidem, kteří polykají multivitaminy ve velkém, Australský lékařský svaz (AMA) má nemilou zprávu. Zdravější nebudete. Podle expertů z vás ale mají radost farmaceutické firmy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací