Revue

Koupete děti? Můžete jim způsobit vážné problémy, varují lékaři

Aktualizovali jsme 24.3.2018, 22:40, 24.03. 10:27

Hygiena je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Koupeme se, umýváme si ruce a ani na chvíli nepřemýšlíme nad tím, že bychom tyto běžné úkony nedělali. Podle odborníků bychom ale měli zpozornět v případě dětí. Těm totiž hygiena více škodí než prospívá.

Orgány, bez kterých člověk může žít? Žaludek není to jediné, co nepotřebujeme

24.03. 15:33

Aby člověk mohl strávit tučné jídlo, potřebuje k tomu na pomoc žluč, která jídlo, zejména tučné, rozkládá. V zásadě ale člověk může bez žlučníku klidně žít. To samé platí třeba o slezině nebo štítné žláze. Podívejte se, jak to všechno funguje.

Drastický návod, jak se vyhnout rakovině? Ženy z něj nadšené nebudou

24.03. 09:30

Chcete se vyhnout riziku, že dříve či později onemocníte rakovinou? Podle vědců je tu jedna možnost, jak jej alespoň minimalizovat. Lidé s vysokoškolským diplomem žijící se ženou v manželství jsou totiž podle švédských vědců více ohrožení rakovinou mozku, než lidé s nižším vzděláním nebo svobodní.

reklama

Jsou mikrovlnky nebezpečné? Některé věci o oblíbeném pomocníkovi se veřejně příliš neprobírají

24.03. 08:30

Škodí mikrovlnné trouby zdraví? Jejich zastánci i odpůrci se stále nedokáží shodnout, vědci ale negativní působení mikrovln na naše tělo stále nevylučují. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že jejich působení na lidské tělo je fatální.

Jak se z Moskvy stalo hlavní město Sovětského svazu?

24.03. 07:24

Největší město Evropy je dnes symbolem Ruska a taky sovětské éry této země. Moskva však nebyla hlavním městem vždy. Do Moskvy totiž utekli bolševici z Petěrsburgu, kde i přes dosažený úspěch Velké říjnové revoluce neměli čelní představitele komunistické vlády na růžích ustláno.

Tušíte, co vše žije ve vašem koberci? Vysávání nestačí k tomu, aby byly čisté

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 22:16, 23.03. 20:14

Koberce jsou nezbytným doplňkem naší domácnosti, na podlahách je máme téměř všichni. Pobíhají po nich naši mazlíčci, hrají si na nich děti a naše bosé nohy po nich našlapou kilometry. To vše jim ale dává pořádně zabrat – což je často vidět na jejich vzhledu. A ještě horší je pak to, co na první…

Spalování těl a ukládání mrtvých na hřbitovech? Je to nebezpečné, musíme s tím přestat, volají vědci

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 22:15, 21.03. 09:46

Rituál pohřbívání mrtvých těl je tak hluboce zakořeněn v našich náboženských a kulturních dějinách, že jen málokoho napadne zaběhlý způsob zpochybnit. Ale když se podíváte na statistiky, na způsoby procesy uchování a ukládání mrtvol do rakví a jejich následné ukládání do země, jde extrémně…

Jste mrzutí a ve stresu? Trápí vás deprese? Tato studie vám změní život

23.03. 13:25

Život ve městech, v nichž jsou velké zelené plochy, má dlouhodobě kladný vliv na duševní stav jejich obyvatel. Prokázala to britská studie, jejíž autoři své poznatky zveřejnili v časopise Environmental Science and Technology.

Bílý povlak na čokoládě: Víte, kdy pochoutku můžete sníst a kdy ji raději vyhodit?

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 11:19, 23.03. 08:26

Všimli jste si někdy toho, že když se cítíte pod psa, čokoláda vám zvedne náladu? Je to proto, že uvolňuje endorfiny, díky kterým se můžete uvolnit. Nic ale nezkazí náladu víc, než když si čokoládu rozbalíte a objevíte na ní bílý potah. Víte, zda ji i přesto můžete sníst?

Špioni a agenti na každém kroku? Tajná policie existovala i za Rakouska-Uherska

Aktualizovali jsme 23.3.2018, 11:19, 23.03. 08:21

Na dědictví po komunistické StB narážíme dnes a denně. Ovšem tajnou policii, která špiclovala protistátní činnost neměla jen rudá vláda minulého režimu. Speciální tajnou policii si vydržovalo i habsburské mocnářství.

Je lépe jíst bez tuku, nebo bez cukru?

23.03. 10:13

Paříž - Nemálo lidí stojí před dilematem, když se rozhodují pro dietu. Máme vyloučit ze stravy jen potraviny obsahující hodně tuků? Nebo raději zvolit dietu s nízkým obsahem cukrů? Ve skutečnosti jsou obě tyto diety stejně účinné.

Temná skvrna naší historie? Vláda se na unesené Čechoslováky vykašlala, zachránil je dlouhý pochod

22.03. 15:36

Píše se 12. březen 1983 a angolské povstalecké jednotky Národního svazu pro úplnou nezávislost Angoly (UNITA) unášejí v oblasti města Alto Catumbela 66 československých občanů. Očekává se, že československá vláda začne s únosci jednat o jejich propuštění, o to více pak všechny šokuje, že opak se…

Pociťujete často bolest v zádech? svým chováním si sami ničíme zdraví

22.03. 14:27

K častým důvodům návštěv lékaře bývají bolesti zad. Přitom jejich spouštěčem jsou mnohdy každodenní „bezvýznamné“ věci, u kterých bychom si nikdy neřekli, že mohou zapříčinit nehezké bolesti pohybového aparátu. Na co si tedy máme dát pozor?

Po probuzení, nebo před spaním? Odborníci vysvětlují, kdy je nejlepší se sprchovat

22.03. 14:04

Existují dva typy lidí. Jedni se sprchují večer, poté, co přijdou domů z práce nebo ze školy, najedí se a chystají se do postele. Druzí se ať se děje co se děje osprchují až na druhý den ráno. Voda je zkrátka probere a bez ranní koupele si neumí představit den. I čas sprchování ale dnes podléhá…

Rádi lenošíte? Nemějte výčitky, podle vědců je to známka vysoké inteligence

22.03. 08:20

Nový výzkum vědců z USA prokázal, že inteligentní lidé mají častěji sklony k tomu odpočívat a více lenošit, než jejich protějšky. Studie podporuje teorii, že lidé s vysokým IQ se méně nudí a tráví více času přemýšlením.

Lobotomie, elektrošoky, trepanace: Středověké léčebné postupy? Vůbec ne, užívají se i dnes

22.03. 08:19

V poslední době se do módy dostává vše staré, medicína je ale jedno z odvětví, kde se lidstvo snaží objevovat stálé nové a nové věci, využívat nejmodernější technologie a zlepšit tak zdraví lidí. Nicméně i tak se někdy používají lékařské postupy, které byste tipovali, že se naposledy použily ve…

Nejvíce návykové potraviny? Některé na nás působí stejně jako drogy a alkohol

22.03. 08:05

Známe to asi všichni. Řekneme si, že si vezmeme jen jeden malý kousek pizzy nebo čtvereček čokolády – a o pár okamžiků později v sobě máme celou pizzu nebo velkou tabulku čokolády. Věřte, že se to nestává jen vám. Dokonce i vědci přiznávají, že některá jídla jsou více „návyková“ než jiná.

Skryté tajemství polibku? Na naše zdraví má blahodárný vliv

22.03. 08:04

Vědci už si dlouho lámou hlavu nad banálně znějící otázkou. Co je to vlastně polibek? Existuje mnoho teorií a takzvanému francouzskému polibku se obecně přikládá zásadní role ve vztahu mezi jednotlivci, neboť působí ve třech hlavních oblastech: otevírá cestu k sexuálnímu aktu, vnáší do vztahu…

Vědci šokují: Na mor zemřela polovina Evropy, podle nich to ale bylo dobře

Aktualizovali jsme 21.3.2018, 22:17, 21.03. 11:39

Středověká "černá smrt", děsivá epidemie moru, která si vyžádala miliony obětí, přinesla lepší zdraví budoucím generacím. Vyplývá to z analýzy koster na londýnských hřbitovech, o níž informoval zpravodajský server BBC News.

Pátrání po slavných relikviích, astrologové a okultisté. Spoléhal se Hitler na magické síly?

Aktualizovali jsme 21.3.2018, 17:09, 21.03. 08:12

Adolf Hitler je jednou z nejznámějších postav historie, o jeho životě, myšlenkách i smrti byly napsány desítky a stovky knih. Méně známé je ale spojení německého vůdce a okultistů. Měly temné síly pomoci Hitlerovi k vítězství nejen v Evropě, ale i na celém světě?

Víno má zázračné účinky? Vědci léta zkoumali, jak nám prospívá, pak přišla tvrdá rána

21.03. 17:07

Že pití alkoholu škodí zdraví? Naopak. Podle psychologů z Bristolu sklenka vína dodá lidské vizáži jiskru. Sklenka vína je totiž přesně mírou, která prokrví líčka a uvolní stažené svaly v obličeji - a napne vrásky. S jejich názorem souhlasí i další vědci, kteří zkoumali účinky vína na jiné oblasti…

Láska je chemický proces? Na náš mozek působí opravdu zvláštně

Aktualizovali jsme 20.3.2018, 16:57, 20.03. 12:04

Říká se, že láska je jedním z nejhezčích pocitů v životě a že hory přenáší. Stejně jako všechny ostatní pocity ale i ji řídí a zpracovává mozek, a to díky přívalu hormonů. Jak ale taková láska vypadá a jak se skutečně pozná?

Může posilovna škodit zdraví? Lidé vůbec netuší, na co vlastně sahají

Aktualizovali jsme 20.3.2018, 14:21, 20.03. 08:12

I když cvičení všeho druhu zdraví prospívá, nový průzkum ukázal, že návštěva posilovny může vašemu zdraví i ublížit. Posilovací stroje jsou totiž bez nadsázky rájem různých bakterií.

Hitlerova poradkyně promluvila: Jak vypadala poslední večeře nacistického vůdce?

Aktualizovali jsme 20.3.2018, 14:18, 20.03. 12:47

Nacistický vůdce Adolf Hitler byl v mnoha ohledech podivín. Jednou z těch "menších" zajímavostí o jeho životě je odpor, který uchovával k masu. Proto měl po svém boku odbornici na stravování, která se mu stavila o pravidelné dávky jídla, tehdy třiadvacetiletou Constanze Manziarlyovou. Jaký byl její…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie