Revue

Čeští vědci pracují na vývoji léčiva proti křehkosti ve stáří

05.04. 19:59

Praha - Vědci z Univerzity Karlovy ve spolupráci s farmaceutickými firmami v rámci projektu SPRINTT evropské iniciativy IMI 2 podílejí na výzkumu Úbytku svalové hmoty a síly ve stáří. Snaží se identifikovat biomarkery pro rozeznání sarkopenie a pro monitorování průběhu a úspěšnosti léčby.

Účinný boj s obezitou. Tohle zabere téměř každému

05.04. 18:29

Přibližně půl miliónu lidí v ČR trpí vyšším stupněm obezity a obyvatel ČR, kteří jsou buď obézní nebo mají nadváhu, je dokonce více než polovina z celé dospělé populace. Nejen obezita samotná, ale i s ní spojená další onemocnění, jako jsou cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak, vysoká hladina…

Kolik druhů stromů na světě existuje? Botanici je spočítali, číslo vás překvapí

05.04. 10:52

Londýn - Mezinárodní organizace sdružující botanické zahrady BGCI se rozhodla, že spočítá všechny druhy stromů na naší planetě. Dospěla k číslu, kterému neuvěříte.

reklama

Nudíte se v posteli. Změňte s partnerem prostředí

04.04. 18:00

Praha - Se sexem je to stejné, jako s oblíbeným jídlem. Pokud se ho přejíte, nějakou dobu na něj nemáte ani pomyšlení. Opětovně vás navnadí až nový recept, obměna či přidaná ingredience.

Problémy s pletí? Poradíme, jak na ně

04.04. 17:59

Praha - To, že ženy chtějí být krásné není klišé, ale holý fakt. A krásná, zdravá a bezproblémová pleť, to je prostě základ. V každém věku máme jiného "strašáka"!

Tvar nosu není dán jen genetikou. Rolo hraje ještě další věc, zjistili vědci

04.04. 11:21

Řím - Trápí vás vzhled nosu? Nová studie ukazuje, že během evoluce to bylo životní prostředí, které určovalo podobu tohoto charakteristického prvku obličeje. Vědci také konstatovali rozdíly ve tvaru nosu u žen a u mužů

Jste líní? Podle vědců jde o známky inteligence

Aktualizovali jsme 4.4.2017, 07:10, 03.04. 07:54

MAGAZÍN - Američtí vědci ve své studii zkoumali vztah mezi inteligencí a fyzickou aktivitou. Dospěli k jasnému názoru - lidé s vyšší inteligencí jsou línější a mnohem méně aktivní než lidé, které nelze označit jako myslitele.

Jak bojovat s nespavostí? Počítání oveček nefunguje, tvrdí odbornci

03.04. 12:50

Londýn - Jak je to s prášky na spaní a pomůže sklenka něčeho tvrdšího opravdu usnout? Britští lékaři se pokusily vyvrátit některé z mýtů kolem spánku.

Jak správně degustovat pivo? Odborníci i laici mají nově k ruce odborný návod

02.04. 12:13

Brno - Jak známo, Češi jsou národem pivařů. Víte ale, jak správně zlatavý mok degustovat? K dispozici je zajímavá příručka. Výzkumný ústav pivovarský a sladařský vydal monografii s názvem Senzorická analýza piva.

Kennedyho deník: Americký prezident byl fascinován Hitlerem, považoval jej za legendu

02.04. 10:02

Deník vedený mladým Johnem F. Kennedym, který vznikl při jeho cestách po Evropě, jde do aukce. Dokument prozrazuje, jak byl americký prezident fascinovaný německým nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem. Píše to server stanice BBC.

Nedostatek spánku způsobuje hádky na pracovišti, zjistili vědci. Narušuje to chod firem

01.04. 13:37

Londýn - O spánku už byly napsány tisíce studií, přesto o něm stále mnoho věcí nevíme. Vědci z Rotterdamské školy managementu nově zjistili, že nedostatek spánku mže vážně narušit chod firmy kvůli hádkám zaměstnanců.

Informace o stavu Schumachera jsou nepravdivé? Jeho exmanažer něco prozadil

Aktualizovali jsme 31.3.2017, 22:04, 30.03. 15:16

Ženeva - Více než tři roky uplynuly od nehody bývalého německého automobilového závodníka a sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera. Informace o jeho zdravotním stavu jsou ale skoupé a poměrně přísně utajované. Podle jeho někdejšího manažera Williho Webera navíc nepravdivé.

Egypt odkryl prastaré tajemství: Loď faraona Chufua

31.03. 14:11

Káhira - Evropský a japonský tým archeologů v Egyptě objevil v blízkosti pyramid v Gíze patrně největší část staroegyptské lodi faraona Chufua. Informovala agentura Reuters.

Muž, který byl na Měsíci: Ve vesmíru nejsme sami, mimozemšťané o nás ale ještě neví

Aktualizovali jsme 30.3.2017, 21:23, 28.03. 12:51

Washington - Astronaut Alan Bean byl čtvrtým člověkem v historii, který se procházel po povrchu Měsíce. Nyní je přesvědčen, že ve vesmíru nejsme sami, ale stejně jako zatím my nevíme o existenci mimozemšťanů, oni podle něj nevědí o nás.

Jak se zbavit bakterií v kuřecím mase? Stačí jej před konzumací zmrazit

30.03. 15:39

Londýn - Kuřecí maso by se mělo poté, co si jej přinesete ze supermarketu, zmrazit. Podle odborníků vám to může v krajních případech dokonce zachránit život. Proces zmrazování totiž podle studie zabije až 90 procent buněk zákeřné bakterie Campylobacter.

Nic pro arachnofobiky: Pavouci by mohli sežat celé lidstvo během jediného roku. A to je jen začátek

30.03. 12:44

Washington - Pavouci jsou doslova všude kolem nás. Nedávný entomologický průzkum domů v Severní Karolíně objevil pavouka v každém zkoumaném domě. Objeveni byli v 68 procent koupelen a více než třech čtvrtinách ložnic. Existuje tedy velká šance, že na vás při čtení tohoto článku také koukají čtyři…

Předpověď počasí na noc a pátek 31. března

30.03. 11:42

Praha - Po přední straně tlakové níže nad východním Atlantikem k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Elixír mládí existuje? Vědci úspěšně otestovali přelomový lék

30.03. 10:55

Nizozemsko - Vědci úspěšně vyzkoušeli lék, jenž může navrátit mládí. Při pokusech na myších došlo po podání látky ke zvýšení vytrvalosti, k obnově srsti a dokonce i ke zlepšení funkčnosti některých orgánů. Výzkumníci z nizozemské Erasmovy univerzity by chtěli začít s klinických testováním na lidech…

Transplantace bakterií, odstranění kůže, injekce. Nepříjemného pocení se lze zbavit i radikálními způsoby

30.03. 08:05

Nemusíte být právě špindírové, kteří se myjí jednou týdně, a přesto vás může trápit zápach podpaží. Intenzitu potu ovlivňují především genetické dispozice, hormonální procesy a strava. Genetiku neovlivníte, hormony jen obtížně, na stravu ale vliv máte. Kromě toho existují i další recepty, jak se…

Trápí vás zarostlé nehty? Poradíme, jak na ně

Aktualizovali jsme 29.3.2017, 19:44, 29.03. 11:24

Praha, Brno - Problém se zarůstajícími nehty trápí značné procento lidí v Česku. Někteří se snaží potíže vyřešit svépomocí rizikovým zastřiháváním, jiní pak vyhledají chirurga a podrobí se velmi bolestivému vytržení nehtu.

Jak při hubnutí přijít o tuk a neztratit svaly?

29.03. 19:15

Praha - Téma hubnutí nikdy nevyjde z módy a vždy se najde někdo, kdo potřebuje nějaké to kilo shodit. Je ale důležité zaměřit se na to, abyste ztráceli pouze tuk, nikoliv svaly.

Ja bude vypadat svět v roce 2050? Futurologové představují své vize

29.03. 14:42

Moskva/Washington – Zamysleli jste se někdy nad tím, jak asi bude nás vět vypadat v roce 2050? Ukázat vám to může unikátní web vytvořený analytiky mezinárodní společnosti Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem ochranného softwaru proti počítačovým virům, spamu, útoky hackerů a jinými kybernetickými…

Čtyřdenní pracovní týden a tři dny volna? Přinese to vyšší produktivitu a nižší náklady, tvrdí experti

29.03. 08:13

Spánek, tato lidská činnost je jedna z nejdůležitějších části dne. Čas strávený spánkem se snižuje a na stále více lidí dopadá tíha stresu a civilizačních chorob. Pomoci by mohlo prodloužení víkendu o jeden den. Vědci tvrdí, že tato změna životního rytmu by měla příznivý vliv jak na zdraví…

Jak se zbavit zápachu z úst? Poradíme, na co si dát pozor

29.03. 08:12

Jistě znáte ten trapný pocit, když s někým hovoříte a v tu chvíli ucítíte nepříjemný zápach z jeho úst. Jde o téma, o kterém se příliš často nemluví.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací