Svět

Ministryně ostře: Muslimové, přizpůsobte se. My jíme vepřové a pijeme alkohol

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 19:45, 21.10. 17:58

Oslo - Norští muslimové vyzvali ministryni integrace, aby odstoupila. Stalo se tak poté, co uvedla, že by se přistěhovalci měli přizpůsobit kultuře vepřového masa, alkoholu a neměli by nosit zahalené obličeje. Ministryně Sylvi Listhaugová, která zastupuje norskou protiimigrační Stranu pokroku,…

Německo se nemůže zbavit migrantů. Ze 40 tisíc se podařilo vrátit tři tisíce

21.10. 19:44

Berlín - Podle zjištění deníku Die Welt se z celkového počtu 40.000 běženců, které chtělo Německo vrátit, podařilo za prvních devět měsíců roku poslat zpět pouze 2860 osob.

Lidé ve Švédsku podpalují uprchlická centra, k útoku z 11. října se hlásí IS

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 19:03, 21.10. 12:51

Stockholm - Dva požáry byly zaznamenány od soboty v uprchlických střediscích v oblasti švédské metropole. Budovy byly včas evakuovány, nikdo nebyl zraněn. K útoku z 11. října se přihlásili džihádisté.

reklama

Útočící klauni řádí i v Německu, napadli několik lidí

21.10. 19:02

Berlín - "Epidemie" strašidelných klaunů už dorazilo do Německa, tamní úřady hlásí několik incidentů. Jeden z nich dokonce skončil fyzickým napadením.

Izrael chce od Německa koupit další ponorky

21.10. 18:58

Jeruzalém - Izrael chce koupit od Německa další tři moderní ponorky v celkové hodnotě 1,2 miliardy eur. Bojová plavidla typu Dolphin mohou být vybaveny raketovými střelami s jadernými hlavicemi.

Policie zatkla čtyři Palestince za to, že šli na oslavu do židovské osady

21.10. 18:03

Ramalláh - Palestinské zákony zakazují jakékoli projevy normalizace s židovskými osadami. Doplatili na to čtyři Palestinci z oblasti Betléma, kteří se zúčastnili oslav židovského svátku sukot.

Itálie zuří: EU s migrační krizí nic nedělá

21.10. 18:01

Řím - Evropská unie neprovádí repatriaci dostatečného počtu neregulérních přistěhovalců a ani si nepřerozděluje dostatečné množství žadatelů o azyl. Prohlásil to dnes italský ministr vnitra Angelino Alfano.

Červený půlměsíc posílá na sever Iráku humanitární pomoc pro 10 tisíc běženců

21.10. 17:48

Ankara - Turecký Červený půlměsíc posílá na sever Iráku humanitární pomoc pro 10 tisíc běženců. Určena je lidem, kteří prchají z Mosulu a okolí, kde právě probíhá rozhodující bitva s Islámským státem.

Evropa vyrazila s Porošenkem dveře, zuří Ukrajina

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 16:37, 21.10. 11:32

Paříž - Cílem setkání normandské čtyřky v Berlíně mělo být přimět Ukrajinu k plnění závazků vyplývajících z minských dohod. Místo toto s prezidentem Petrem Porošenkem vyrazili státníci dveře, tvrdí Bývalý ministr obrany Ukrajiny a poslanec Anatolij Gricenko.

Maďarsko že týrá migranty? Přišla reakce a ostrý útok

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 16:37, 21.10. 10:35

Budapešť - V souvislosti s uprchlickou krizí se řeší další spor týkající se Maďarska. Nejen, že země odmítá kvóty Evropské komise na přerozdělení uprchlíků, údajně ale i tamní migranty brutálně týrá.

Hrad strýci ministra Hermana neudělí vyznamenání

21.10. 16:36

Praha - Ze seznamu lidí, které prezident Miloš Zeman vyznamená 28. října, zmizelo jméno strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Jiří Brady (88) prošel Terezínem i Osvětimí a celý život o hrůzách holocaustu přednáší po celém světě.

Iráčtí vojáci týrají obyvatele Mosulu, tvrdí organizace

21.10. 16:12

Mosul – V souvislosti s děním kolem iráckého Mosulu a snahou nejen tamní armády získat město zpět z rukou Islámského státu, se na internetu objevila velmi znepokojivá videa. Podle nich iráčtí vojáci v touze po pomstě týrají děti, které uprchly z oblastí ovládaných džihádisty.

Clintonová prý vyzradila jaderné tajemství Spojených států

21.10. 16:11

Washington - Demokratická kandidátka za prezidentku USA Hillary Clintonová podle stanice Fox News prozradila tajnou informaci o jaderných možnostech země. Tvrdí to bývalý pracovník Afrického velení Dan Maguire.

Trump moc možností nemá. Co bude dělat nyní?

21.10. 16:10

New York - Republikán Donald Trump opakovaně zpochybnit listopadové volby v případě vítězství demokratky Hillary Clintonové. Jeho možnosti, jak by se mohl bránit, jsou ale omezené.

Ozbrojenci zaútočili na člun s migranty, nejméně čtyři mrtví

21.10. 16:09

Řím - V noci na dnešek došlo k vážnému incidentu u pobřeží Libye. Ozbrojenci tam při záchraně migrantů napadli člun s uprchlíky. Čtyři lidé přišli o život, až 25 osob se pohřešuje.

Nacionalisté na Slovensku chtějí zákon na muslimy

21.10. 16:04

Bratislava - Vládní nacionalistická Slovenská národní strana (SNS) chce na Slovensku zpřísnit podmínky registrování církví. Svůj návrh zdůvodnila snahou zabránit spekulativním zápisům dalších církví a náboženských společností s cílem získat peníze od státu. Podle opozice návrh je namířen proti…

Juppé chce posunout hraniční kontroly do Británie, Mayová je proti

21.10. 16:02

Paříž - Dosavadní favorit na nového francouzského prezidenta Alain Juppé dnes vzkázal Londýnu, že by se měla změnit francouzsko-britská dohoda z roku 2003, která posunula britské hraniční kontroly na francouzskou stranu Lamanšského průlivu.

Itálie nezmění rozpočet. Nenechá se se ovládat Bruselu

21.10. 15:48

Řím - Italská vláda nehodlá měnit své rozpočtové plány pro příští rok ani v případě, že vůči nim vznese námitky Evropská komise. Italský veřejný dluh se pohybuje kolem 133 procent HDP, což je druhá nejvyšší úroveň v eurozóně po Řecku.

Uprchlíci jsou zoufalí. Sáhli k radikálnímu řešení

Aktualizovali jsme 21.10.2016, 15:27, 21.10. 08:02

Před čtyřmi lety se vláda Austrálie rozhodla zabránit migrantům a uprchlíkům, aby se na lodích dostali k jejím břehům, konstatuje úvodník serveru New York Times. Prestižní americký deník dodává, že Canberra přišla s nemilosrdně efektivní politikou, v rámci které lidi nalezené na moři posílá na…

Merkelová vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují. A vyhrávají

21.10. 15:21

Berlín – Německo podle nových pravidel většině syrských uprchlíků uděluje jen částečný azyl. V praxi to znamená, že se jim dostane ochrany před deportací, která je ale časově omezená. A to se žadatelům nelíbí. Hromadně proto podávají žaloby.

Schizofrenie není nemoc, tvrdí soud. Pacientovi hrozí poprava

21.10. 15:13

Islámábád - Nejvyšší pákistánský soud otevřel cestu k popravě duševně nemocného muže, který byl v minulosti odsouzen za vraždu. Dle nejvyššího justičního orgánu v muslimské zemi totiž schizofrenie nespadá mezi psychické nemoci.

V Sýrii se páchají válečné zločiny, varuje komisař OSN

21.10. 13:57

Ženeva - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Husajn dnes prohlásil, že obléhání a bombardování východní části severosyrského Halabu představuje "zločiny historických rozměrů".

Putinův prohnilý stát. Každý týden vymýšlí, jak nás vyděsit, zní z USA

21.10. 13:48

Washington – Zatímco před několika málo lety před Ruskem varovali republikáni, dnes se role obrátila a jediný, kdo Rusko a jeho prezidenta brání, je republikánský prezidentský kandidát Donald Trump. A přestože se končící americká administrativa domnívá, že Rusko slábne a není třeba se tolik bát,…

Příznivci Halloweenu, pozor: Můžete strávit noc v Drákulově rakvi

21.10. 13:33

Bukurešť - Fanoušci Halloweenu si zajisté přijdou na své v Rumunsku. Temní Drákulův hrad letos během strašidelného svátku vůbec poprvé od roku 1948 přivítá hosty, kteří tam zůstanou i přes noc.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie