DISKUZE K ČLÁNKU

Muslimská jména v Evropě dominují? Statistiky z Rakouska a Británie jasně ukazují nový trend

Velikost muslimské populace v Evropě se zvyšuje. Podle statistik ze sousedního Rakouska se jméno Muhammed vyšplhalo na třetí místo nejoblíbenějších dětských jmen v Rakousku v roce 2017. A nejinak je tomu třeba ve Velké Británii.

 zpět na článek přehled všech diskuzí

Diskuze: Muslimská jména v Evropě dominují? Statistiky z Rakouska a Británie jasně ukazují nový trend

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 13.01.2018 11:12 Vložte komentář

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Ivo P.

  Ivo P.

  85.71.189.XXX
  Tu situaci jsme si jako Evropané vytvořili sami! Co můžete čekat ve státě, VE KTERÉM DĚTI NEJSOU ZAPOTŘEBÍ? Státě, který od r. 1957 svoji sociální a daňovou politikou bojuje proti rodinám s dětmi pracujících rodičů? Německý národohospodář Friedrich List tuto absurditu ekonomického smýšlení nové průmyslové společnosti, jejíž vývoj sledoval v polovině 50. let 19. století, výstižně vyjádřil slovy: „Kdo chová prasata, je produktivní členem společnosti, a kdo vychovává děti, je členem neproduktivním.“ Spolkový kancléř Konrad Adenauer nedbal varování odborníků. Rok 1957 byl rokem volebním a děti nebyly na rozdíl od seniorů voliči. Porodnost dramaticky klesla, Německo se s třicetiprocentním podílem bezdětných žen stalo mistrem světa v celoživotní bezdětnosti. Nešlo jen o ekonomické, ale také sociokulturní dopady důchodové reformy! Protože tím, že nový systém byl navzdory veškerým evidentním parametrům označen za „pojištění“, přestali jeho účastníci vidět rozhodující skutečnost, a sice že klíč k zabezpečení stáří je výhradně v rukou generace dětí.

  + 0 / − 0

  ohodnotit kladně záporně

  Reagovat Nahlásit
reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací