Svět

OSN bije na poplach: 235 tisíc migrantů čeká v Libyi na cestu do Itálie

16.09. 08:05

Řím - Podle zmocněnce OSN pro Libyi Martina Koblera momentálně čeká v Libyi na 235 tisíc uprchlíků, kteří se chystají dostat přes Středozemní moře do Itálie.

Močením ve sprše zachráníte planetu, radí vědci

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 15.09. 13:44

Londýn - Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Arabská televize píše o Česku: Romové se u nás mají špatně

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 15.09. 10:41

Katar - Arabská televize Al Džazíra přinesla reportáž o inkluzivním vzdělání v České republice. V článku nazvaném "Romské matky v Česku bojují za lepší školy" píše o kampani s názvem "Jdi do dobré školy", kterou zahájily 11 romské matky z Brna.

reklama

V Řecku propukly násilnosti. Lidé demonstrují proti migrantům, střetli se s policisty

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:19, 15.09. 12:51

Atény - Na řeckém Chiosu roste kvůli uprchlíkům napětí. Obyvatelé ostrova, kteří ve středu demonstrovali proti velkému množství migrantů, se střetli s policií. Násilí vypuklo také na Lesbosu.

Na jihozápadě Jemenu uemželo přo bojích 40 povstalců i vojáků

15.09. 21:32

Saná - V okolí města Táizz na jihozápadě Jemenu došlo ke střetům mezi šíitskými povstalci a provládní silami. Podle agentury AFP zahynulo 40 lidí.

Americký policista zastřelil třináctiletého černocha

15.09. 21:31

Columbus - V americkém státě Ohio opět došlo k incidentu, kdy bělošský policista zastřelil třináctiletého černocha s airsoftovou pistolí. Případ se stal necelé dva roky poté, co v dalším ohijském velkoměstě Clevelandu zemřel dvanáctiletý černoch Tamir Rice, který při konfrontaci s policistou vytáhl…

Dva migranti byli v Rakousku odsouzeni kvůli terorismu

15.09. 21:29

Innsbruck – Dva uprchlíci z Iráku bylo dnes v Rakousku odsouzeni na dva a dva a půl roku vězení. Soud je shledal vinnými ze členství v teroristické organizaci. Informovala o tom agentura APA.

Trump posiluje, dostal se do čela průzkumů v důležitých státech

15.09. 21:17

Washington - Do čela průzkumů voličských preferencí v několika důležitých amerických státech se dostal republikánský prezidentský kandidát Donald Trump. Newyorský magnát podle aktuálních anket dokázal smazat srpnový náskok své demokratické sokyně Hillary Clintonové.

Zvolení Trumpa posílilo stejně smyšlející lidi v Evropě, obává se Schulz

15.09. 20:31

Berlín - Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz rozhodně není fanouškem republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Dokazují to jeho slova pro německý server Spiegel Online.

Imámové z Kosova byli obviněni z teroristismu

15.09. 19:58

Priština - Pět etnických Albánců včetně čtyř imámů čelí žalobě ze strany kosovské prokuratury. Ta je viní z několika závažných trestných činů, mimo jiné i teroristických útoků.

Chlapce (9) spolužáci mlátili a ponižovali, skončilo to tragicky

15.09. 19:56

Raleigh - Devítiletý chlapec už nemohl unést každodenní šikanu a oběsil se. Bez života ho v pokoji našla jeho sestra, která ho přišla rozveselit. Policie už vyloučila cizí zavinění.

Trump je na tom skvěle, jeho zdravotní stav je podle lékaře výborný

15.09. 19:55

Washington – V reakci na zdravotní komplikace demokratky Hillary Clintonové, která se zotavuje ze zápalu plic, zveřejnil informace o svém zdravotním stavu také její protikandidát Donald Trump. A podle jeho lékaře je na tom skvěle.

Zmrazení evropského majetku Janukovyče platí, rozhodl soud EU

15.09. 17:30

Lucemburk – Majetek někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, jeho syna a bývalého šéfa úřadu byl zařazen na unijní sankční seznam. Rozhodnutí dnes potvrdil Evropský soudní dvůr.

Uprchlíci jezdí domů na dovolenou? Odborníci protestují

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 16:53, 15.09. 12:51

Berlín – Svět pobouřila před několika dny zpráva, že uprchlíci žijící v Německu jezdí na „dovolenou“ do svých starých vlastí, a pak se opět vrací do Německa. Odborníci však varují, že to není tak úplně pravda.

EU prodloužila sankce vůči lidem a firmám spojeným s narušováním územní celistvosti Ukrajiny

15.09. 16:40

Brusel - EU dnes oficiálně prodloužila sankce vůči konkrétním lidem a firmám spojeným s narušováním územní celistvosti Ukrajiny. Embargo spočívá ve zmrazení majetku a zákazu cestování.

Počet uprchlíků mířících do Řecka stoupá, dohoda s Tureckem selhává

15.09. 16:19

Atény - Dohoda mezi Tureckem a EU o uprchlících očividně přestává fungovat. Agentura Frontex dnes upozornila, že se počet migrantů, kteří přicházejí na řecké ostrovy, za poslední měsíc výrazně zvýšil.

Michaláková se nevzdává. O své syny bojuje u norského soudu

15.09. 16:06

Praha - Eva Michaláková se nevzdává a podala odvolání proti rozsudku norského soudu. Ten ji v červnu zbavil rodičovských práv a zakázal matce i otci stýkat se s chlapci.

Merkelová vyzvala k lepší ochraně hranic

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 15:57, 15.09. 14:52

Paříž/Bratislava - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v Paříži jednala s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Vyzvala k lepší společné ochraně vnějších hranic Evropské unie.

Merkelová čelí kritice z vlastních řad. Spojenci se obrací proti ní

15.09. 15:56

Mnichov – Německá kancléřka Angela Merkelová musí čelit ostré kritice i z vlastních řad. Tradičnímu spojenci její Křesťanskodemokratické unie (CDU) Křesťansko-sociální unií Bavorska (CSU) evidentně dochází trpělivost s oficiální migrační politikou země. Naposledy to dal velmi hlasitě najevo…

Řidič najel v Americe do policistů, strhla se rvačka

15.09. 15:55

Washington - K vážnému incidentu došlo ve středu v americkém městě Phoenix. Řidič tam najel autem na tříčlennou policejní hlídku, dva strážníci utrpěli vážná zranění. Motiv činu je zatím nejasný, útočník byl zatčen.

Srbsko chce drasticky zakročit proti migrantům. Co chystá?

15.09. 15:46

Bělehrad - Srbsko si s migranty neví rady. Mělo by proto přikročit k drastickým metodám. Vyzval k tomu srbský ministr práce Aleksandar Vulin.

TOP 10 věcí, které jste nevěděli o dětech a kterým nebudete věřit

15.09. 15:19

New York - Novorozenci a batolata se od dospělého člověka liší mnohem víc, než si kdo dokázal představit. Dokládá to několik vědeckých výzkumů, které posbíral server ListVerse a poskládal do žebříčku deseti věcí, které jsou na dětech doslova neuvěřitelně překvapivé.

Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil přijel do Turecka jednat o Sýrii

15.09. 15:13

Ankara - Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov se dnes v Ankaře sešel se svým tureckým protějškem Hulusim Akarem. Tématem jednání je situace v Sýrii.

Tajfun Meranti devastuje Čínu, bez proudu je přes milion domácností

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 14:57, 15.09. 10:29

Peking - Tajfun Meranti, který se včera přehnal přes ostrov Tchaj-wan, dnes zasáhl jihovýchodní Čínu. Tam přerušil dodávky elektřiny pro 1,65 milionu domácností.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací