DISKUZE K ČLÁNKU Pakt SSSR s Hitlerem? Putin se neudržel, padaly vulgarismy na adresu Polska

Ruský prezident Vladimir Putin dnes znovu odmítl kritiku paktu mezi Sovětským svazem a nacistickým Německem z roku 1939, kterou v září vyjádřil Evropský parlament. Na rozšířeném zasedání armádních špiček v Moskvě řekl, že to byly západní mocnosti, které jako první uzavíraly s Adolfem Hitlerem dohody. Jako příklad uvedl mnichovskou dohodu. V projevu dnes Putin ostře zaútočil i na Polsko, informovala agentura TASS.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Petr Payne

  Petr Payne

  88.101.58.XXX
  A co asi měl SSSR v roce 1939 dělat, než se pokusit dohodnout s Hitlerem? Na rozdíl od těch "demokratických" zemí GB a F a fašistocké Itálie NEMĚL jako jediná evropská mocnost s Hitlerem uzavřenou smlouvu o neútočení a o rozdělení sfér vlivu (tajné doložky neměla jen smlouva uzavřená mezi SSSR a nacisty, tajné doložky měly i smloivy Polska s Nacisty, Francie s nacisty i Velké Británie s nacisty - jen na rozdíl od SSSR tyto země NIKDY své smlouvy s Hitlerem úplně neodtajnily). Nacistu byli už od roku 1933 podporováni zejména britskými bankéři, kteří intronizací "těch správných" politiků umožnili Německu obnovit zbrojní průmysl a poté zbrojit.Když nás v Mnichově "spojenci" prodali, bylo zcela zřejmé, že cílem Velké Británie a části francouzských politiků bylo nasměrování nacitů k výbojům východním směrem, tedy proti SSSR. SSSR se pokusil zabránit nacistům v obsazení Československa, samozřejmě to mělo motivaci udržet nacisty co nejdál od hranic SSSR, ale pro nás to bylo výhodné. Bohužel zejména Velká Británie nám znemožnila přijmout nabídku vojenské pomoci SSSR výhružkami, že budeme vyloučeni z Malé dohody a také tím, že GB a F přislíbily vojenskou "pomoc" Polsku a Rumunsku pro případ, že bychom pomoc SSSR přijali a Rudá armáda by musela projít kouskem území Polska nebo Rumunska (se SSSR jsme neměli společnou hranici - zejména postoj Polska byl pozoruhodný - nejenže s umožněním průchodu Rudé armády nesouhlasilo a po Mnichovu si přikradlo kus našeho území a dokonce nabídlo Hitlerovi, že umožní nacistickým vojskům průchod přes Polsko, aby mohli nacisti přepadnout SSSR). Vytrvalá snaha nasměrovat Hitlera proti SSSR byla poznat i krátce před uzavřením paktu Molotov-Ribbentrop, když se SSSR pokoušel uzavřít s Velkou Británií a Francií pakt proti nacistům - GB a F vyslaly na jednání ke Stalinovi, na němž měl být pakt proti nacistům připraven, nižší diplomatické úředníky bez jakéhokoli oprávnění!!!! Žádný div, že Stalin potom raději vyjednal s Hitlerem dočasnou mírovou smlouvu, aby Rudá armáda dokázala alespoň zčásti přezbrojit - a současně SSSR začalo okamžitě získávat "nárazníkové pásmo", aby se nacistům v případě útoku na SSSR maximálně prodloužily jejich dopravní trasy (tato strategie se Rusku osvědčila i za Napoleonova vpádu do Ruska). Prostě britské banky nastolily ve Velké Británii takové politiky, aby maximálně zabezpečili návratnost úvěrů britskými bankami poskytnutých nacistickému Německu (mj. na zbrojení) a současně se britské banky snažily zničit SSSR, aby na "obnově" válkou rozvrácené země mohly vydělat (a mj, dosáhnout návratu úvěrů poskytnutých carovi, které SSSR odmítl splatit). Takže na prvním místě mezi podporovateli Hitlera jsou zcela jednoznačně Velká Británie a britští bankéři.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie